2019. szeptember 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Svédország belülről
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 22:29   
Ha csak 4 órád van Göteborgban, akkor válaszd az egyórás "Paddan" nevû hajókázást. 3 nyelvû idegenvezetô van (svéd, angol, német) Kungsparksplan-ról indul, legalább egy félóra, amig parkolót találsz, a legjobb a Grönsakstorgeten parkolni, onnan egy perc a hajókikötô, minden húsz percben indul a városnézés, amúgy ha rossz idô van, akkor inkább buszos városnézést válassz. Minden frekventált turista helyen találsz útmutatót, térképet ingyen (állomások, hotelek, pályaudvarok) Liseberg nagyon jó kis Tivoli, de erre 4 óra nem elég. Nekem a koppenhágai Tivoli jobban tetszik, ha már választani kell. Stockholmban a kocsit felejtsd el, a legjobb metróval közlekedni. Ott is érdemes hajós guidet választani, van vagy 3-4 féle, mindegyik a Statshuset melletti állomásról indul.
Sok szerencsét.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 20:02   
Itt nalunk nincs gond a parkirozassal, nem is draga ,de Stockholmban oda kell figyelni mert ott draga.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 19:48   
2006-08-03 18:52, bobe:
>>es hidd el sok minden mas is van en 16 eve elek itt es mindig felfedezek valami ujat.

Termeszetesen! Nem is vontam ketsegbe, csak nekunk nincs ilyen rengeteg sok idonk megnezni
mindent! Egy delelott 4 ora ,aztan tovabb Stockholmba. Ott egy art & culture hetveget rendeltunk, lesz gyalogolni valo boven.

Parkolohelyekkel a varoskozpontokban hogy alltok, akad azert vagy napkozben inkabb remenytelen?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 18:52   
A föteret a közepkori varral mindenkeppen ajanlom, es onnan 15 pernyi seta a viz partjan es Wadköping festöi közepkori kisvaros-negyed tele kezmuvesekkel, aztan a templom is eleg közel
http://www2.orebro.se/turism/EN/index.html
es hidd el sok minden mas is van en 16 eve elek itt es mindig felfedezek valami ujat.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 18:20   
Semmi bajunk a fenyoerdokkel, johetnek minden mennyisegben, nalunk ugysem nagyon van belole.
Orebroban mit ajanlassz megnezni? Szinten egy delelott idoszakaban. Valahogy nem latok sok turistaattrakciot a varosban ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 15:30   
Kedves bobo, itt hegy csak Örebrotol fennebb kezdödik ugy 200-km-re eszakra, dimbes dombos sziklas köves, de hegy az nincs , csak dombocskak. Örebro (Närke megye) pedig siksag, lapos mint a... szoval lapos. A tengerszinttöl 44 meter magason vagyunk. Fenyöerdö ellenben az van böven. Nem fogtok unatkozni a taj szep. Rengeteg to es jövöheten gyönyöru idö var benneteket.
Hegy kb innen ahova a nyil mutat:

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 15:09   
Eleg baj ez a szegeny videki turistanak, mert Goteborg tobb idot is megerne. Lehet hogy megis inkabb a Picasso kiallitast nezzuk meg, ilyent ritkan lat az ember...

A Goteborgbol Orebroba vezeto ut valami hegyes-volgyes ut vagy inkabb sik videk?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 13:39   
"csak " Atletika Europa-bajnoksag
Aug 4-13 ika között

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 10:34   
A goteborgi oldalakat nezve, rajottem hogy azert nem talalok szallast,mert valami atletikai verseny van, es nyilvan az osszes szalloda le van erre kotve.. Az Universeum egeszen jo otlet, csak a 4 ora nagyon keves ra.
Egy kis varosnezes is kell azert.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 08:48   
BOBE UZENETE:

http://www.universeum.se/index.asp?LangID=2
A Liseberg vidampark
Templomok, szobrok
http://www.goteborg.com/templates/Page.aspx?id=304

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 08:47   
BOBO.2003 UZENETE:

Göteborgban egy delelott kb 4 ora hosszan mi az amit turistailag feltetlen meg kell/lehet nezni a kozpontban?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 13:15   
Ha a vodka a kedvenc, meg se kostolom, az nalunk is van dogivel, de itt sem iszok. Viszont a fiam ismeri, az erettsegi megunneplesere elmentek franciaba, jo messze, Montpellierbe, es foleg piros vodkat es Red Bull-t vittek tolunk magukkal. Allitolag ez a meno a fiatalasag koreben nalunk!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 12:28   
Absolut vodka
Nem tudom mert nem iszom.
A listat nem is azert mutattam, csak hogy lassad vn kulonbseg a benzinaraknal Kisebb telepuleseken olcsobb mint nagyvarosokban, no meg a kutak is kulonbözöek. A Statoil a legdragabb, legalabbis nalunk.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 12:11   
Koszonom a listat. Ez inkabb a helybelieknek ad orientaciot, kevesbe egy turistanak. Ha nekem elfogy a benzinem az elso kuthoz megyek,ami az ut mellett van. Bar van navigacios rendszerem, ahol eleg sok benzinkut is van beirva, ha elfogy a benzin, nem sokat taktikazhatok, tankolni kell. Akkor is ha a kozelben netalan mashol olcsobb benzinkut is van. Alkohol, cigaretta szerencsere hidegen hagy bennunket, de azert valami tipikusan sved italt megfogok kostolni egy poharral,egy este, aztan keszen van.
Melyik a tipikus sved ital?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 11:24   
Itt egy oldal szorakozz, tudom svedul van, de klikk a terkepre es lathatod a benzinarakat:
http://www.bensinpriser.se/default.asp draga a benzin draga az ital itt minden draga. Ha van kartyad, peldaul Visa, akkor automata kutaknal is vasarolhatsz benzint es ott olcsobb.

Itt nincs olyan forgalom az utakon, mint Europaban, ne idegeskedj. Majd mind ide szeretnetek jönni nyaralni, mert itt lezser, nyugodt. A forgalom zsufoltabb Malmö es Göteborg között, de az sem veszes szerintem. Mint mondtam nyar van, szabadsagon van a nep egy resze meg mindig, es keves a francia az utakon

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 10:47   
2006-07-31 08:06, jukap
>>Tegnap voltam Göteborgban, s útközben már 12.80 Skr/ liter feletti benzinárakat is láttam. Ez itt napról napra változhat, készülj fel rá. Továbbra is kellemes utazást.
-

Na ez sem jo hir, ez mar majdnem 1,40 euro. Nalunk meg csak 1,18. Dragabb-e a palyan/ fouton a benzin, mint varoson beluli kutaknal?
Raadasul az en autom olyan 10-12 litert is fogyaszt, nagy az etvagya is, sajnos..

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 10:37   
2006-07-30 22:08, bobe:
-
>>Nem igazan ertem amit irsz.

Tulajdonkeppen nalunk is csupa elozekeny, udvarias nemet/ francia/ belga autossal lehet talalkozni, csak mikor en kimereszkedeszkedek a palyara, hirtelen eltunnek, nyomuk sincs.
Tegnap elugrottunk a belga tengerpartra, kis tengeri levegot szivni, ez nincs nagyon messze, 330 km. 5-kor indultunk vissza, auto auto hatan harom savban Brusszelig, de 130-as tempoban es remekul lehetett haladni, elozni se kellett, kerulgetni sem senkit. Kiveve, mikor a tuloldalon egy angol kocsi osszetorte magat, ekkor mindenki athuzott a belsosavba, hogy je milyen szep sarga rendorautok, van nekik villogo kek lampajuk, no ezt meg kell nezni! Egy perc alatt hatalmas dugo lett, csoda hogy nem tort ossze meg a mi oldalunkon is par auto. Miutan mindenki balra csodalkozott, gazt adtak es mentek tovabb.

Brusszel utan persze mar kitisztult a helyzet, nem nagyon voltak a palyan, viszont jottek a franciak.. Ez ugy nez ki, hogy valami osregi csotrogany megy az ut szelen, olyan 100-110-el a kamionok utan. Addig mig bele nem nez a tukorbe es nem latja,hogy jon valaki. Enged egy kicsit, es amikor mar biztos,hogy neked le kell fekezned, savot valtoztat, majd ugyanebben a tempoban nekifog erot gyujteni es megelozni a kamiont. Erre a legalkalmasabbak az emelkedok. Jobbrol zar a kamion, balrol a francia es igy megyunk fel a dombot. Az emelkedo vege fele a francia gazt ad,behuz a kamion ele es padloig nyomja a gazt. Mivel a lenduletet elvesztetted,tart meg egy kis ideig, mig ujra felgyorsulsz es le tudod elozni, hacsak nem jon meg egy kamion, mert akkor kezdodik az egesz jatek elolrol.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-31 08:06   
2006-07-30 21:55, bobo.2003:
-

Tegnap voltam Göteborgban, s útközben már 12.80 Skr/ liter feletti benzinárakat is láttam. Ez itt napról napra változhat, készülj fel rá. Továbbra is kellemes utazást.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-30 22:08   
Nem igazan ertem amit irsz. Egy dolgot tudok, nagyon udvariasak itt az emberek az uton, nem nyomjak le egymast, ha latjak te sietsz, lehuznak. Szabadsag idöszak van es nem hinnem, hogy sok rendör legyen az utakon. Több a javorszarvas mint a rendör. Udvarias, elözekeny nep ez, majd meglatjatok.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-30 21:55   
Koszonom a tajekoztatast. Ez eleg megnyugtato, ha nincsenek gyakran kint az utszelen a rendorok, hanem ilyen javito-nevelo intezkedeseket szorgalmaznak inkabb. Ha gyakran vannak az uton, utszelen es kasszirozzak le a polgart, ez mar sokkal sulyosabb eset. A sved autosok figyelembe veszik-e a sebessegkorlatozo tablakat? Hirtelen lefekeznek-e, ha van elottuk egy tabla? Divatos-e kiblokkolni az az autost, aki nem annyira erzekeny a tablak altal mutatott szamokra?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 23:32   
Igen betartjuk, mert kemeny birsagot fizetunk 2000-3000 koronarol is hallottam.A benzin draga es sajnos vannak kamerak az uton a Göteborgbol -Stockholmba vezetön rengeteg
ha van gps akkor letöltheted innen :
http://www.poidatabase.se/download.htm

Vigyazat a gyorshatasert a jogositvanyt is bevonhatjak
fent a sebesseg van megadva alul meg az hogy hany km-rel lepted tul es hany honapra ugrik a hajtasi .
http://www.trafikjuristen.se/korkortingripande/aterkallelsepraxis/aterkallelse1.htm

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 22:36   
2006-07-29 22:12, jukap:
>>A 95-ös benzin 12 -12.60Kr literje, attól függ hol tankolsz.

A dan es a sved kozott van differencia ? Hol kell teletankolni?

>> Általában 110km/óra, de sok helyen le van véve 90-re.

Atyavilag,miert nem ezt kerdeztem legeloszor?
Lehet hogy megis delfele mentunk volna..
Ezt a svedek be is tartjak ill. kulfodivel betartatjak? Mik a buntetesek gyorshajtasert ?

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 22:12   

A 95-os benzin mennyi Svedben ? Mennyivel lehet hajtani az autopalyan? Vannak-e automata radarok ?
-
A 95-ös benzin 12 -12.60Kr literje, attól függ hol tankolsz. Általában 110km/óra, de sok helyen le van véve 90-re. Automata radar az autópályán (csak az E4-t ismerem Stockholmig) nincs, viszont a többi utakon elôfordul, általában van elôjelzô tábla. Ha van GPS-ed, akkor telepíthetsz bele figyelmeztetô programot. Jó utazást kívánok.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 19:56   
Ok, holgyek kosz a tamogatast, mar lefoglaltam mindent. A Formule1-t meg sem probalom ki, majd legkozelebb. Kosz a tippet a Scandic hotelrol, ez mar egy gyerekbaratabb tarsasag. Ket hotelt is foglaltam nalunk, turheto aron. Kolmarden-t
is beiktattuk, de semmifele kalandtaborra nem volt hajlando a holgy szakasz, ugyhogy ez csak egy napi kirandulas lesz. Meg Kopenhagaval vagyok megallva, mert nagy kinalat van ugyan, de attekinthetetlen. De ezen is atragom magam.
A 95-os benzin mennyi Svedben ? Mennyivel lehet hajtani az autopalyan? Vannak-e automata radarok ?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 17:22   
Én aludtam már Formula 1-ben, Franciaországban. Igen szerény szállás, olyan műanyagból fröccsöntött egyenkalitkák, de saját wc, zuhanyozó volt benne, tévé és telefon is. Egy-két éjszakás megalvásra kiváló, kicsit fertőtlenítőszagúan tiszta hely volt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 15:56   
Nem voltunk meg formule 1 hotelben. Igy nem igazan tudok mit mondani. Utananezek. Hat nem tudom mit mondjak, azonkivul, hogy olcso meg allitolag tus es wc a folyoson nem tudok semmit mondani. A Scandicban nem volt hely? Priviben elkuldened a datumot es a kislany korat? Hatha svedul többre akadok.
Itt probaltad?

APPLE
TORPAVALLSG 6
41673 GOTEBORG
SWEDEN
http://www.octopustravel.com/Home.jsp;jsessionid=0000170UDIpJGmt1AXJPagbG0x3:10b4srkej

http://www.bokahotell.se/engindex.asp

http://www.goteborg.com/templates/Page.aspx?id=561

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 15:44   
Most magyon szofogado voltam, es felhivtam a magyar hazat. Gondolom persze mindenki szabadsagon van, valami Feri bacsi uzenetrogzitojere is beszeltem, de nem hiszem hogy visszahivnanak. A magno ugyanis a februari programokat sorolta, ha ilyen gyakran hallgatjak le az uzenetrogzitot, akkor nincs sok remenyem. De a stockholmi szallas nem is gond, talaltam olcsobbat, szinvonalasabbat dogivel. Most hivogatom majd vegig oket.

Viszont Goteborgban csak egy szabad ajanlatot kaptam a keresesemre, mert a legtobb hotel azonnal elutasit mikor beirom hogy 1 gyerek is van. De vegul is talaltam egyet aki 163 euroert ad egy ejszakara gyerekkel egy szobat.

Voltatok mar Formule 1 Hotelben? Ez 350 koronaert adna szallast, de a fenykepe nem valami bizalomgerjeszto, meg ha egy standardfoto is. Ez sem szereti ugyan a gyerekeket, de legfeljebb ket szobat veszunk,
az ara minimalis. Csak attol felek hogy valami lepukkant hotel...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 10:42   
Lassan a testtel van itt minden mint mondtam. Romantika is akad böven, de rénszarvasert fel kell utazni kb 1000 km-t Stockhomtol, az azert nem hiszem hogy beleferne a bagazsiba. Ellenben a javorszarvassal vigyazni mert azok bolondok es setalgatnak az orszagutakon. Szalloda Stockholmban? A brommai magyarhaz is ad ki szobat.
Itt nezz körul:
http://www.se.lastminute.com/ls/hotel/

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 00:16   
Megneztem a Kolmardeni szafariparkot, ez biztos nagyon fog a kislanyunknak tetszeni, ahogy lattam itt egy hotel is van benne. Akkor mar csak egy romantikus attrakcio kell, olyan maganyos osszkonfortos bungalow, egy to, benne holdfeny (csendes klimaberendezes), baratsagos renszarvasok stb..

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-28 23:57   
Koszonom a tajekoztatast. Sajnos ez a Svedorszag meglehetosen nagy orszag, ahogy a km-t megneztem es nekunk nincs eleg idonk ra.
Tehat egy Malmo-Goteborg-Stockholmot ket nap alatt lehet megtenni, hogy legalabb Goteborgbol lassunk valamit. A kovetkezo nap megnezhetunk valamit plusz Stockholm. Itt mondjuk 3 ejszakat maradunk. A tengerparti szakaszon is minimum 2 ejszaka.. Mondjuk ez egy szallodat jelent Goteborgban , egyet Stockholmban es valahol Kalmar kornyeken.
Igy kb kijon a dolog.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó