2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Olaszország >> Kapcsolatfelvétel
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 kürtős.kalacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-07-21 19:18   
Sziasztok,
Mi egy családi vállalkozásként kürtős kalács készítésével foglalkozunk. Olaszországi munkavégzéshez keresünk olasz nyelvtudású munkatársat. Ami számunkra fontos az a stabil munkavégzés, megbízhatóság, terhelhetőség és a nyelvtudás. Mi a munkát betanítjuk,nem túl ördöngős de elég összetett folyamat. A munkavégzés szeptemberben és októberben minden hétvégén lenne Olaszország különböző városaiban ugyanis egy vándor vásárhoz csatlakoztunk. Illetve nov.25-január6-ig Roveretoban a karácsonyi vásáron leszünk.Ha esetleg tudnál valakit akit érdekelne a lehetőség kérlek szólj, illetve írjon a k.kalacs1@gmail.com e-mail címre, vagy hívjon a 0036 706683414 számon

2010-01-25 18:06, almadoros:
-
Sziasztok!
Kedves padovai magyarok!

Ezúton szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy Padovában, a Via Triste 4. szám alatt megtalálhatjátok a kozmetikánkat, ahol csak mi, magyarok dolgozunk. Hárman vagyunk, felváltva dolgozunk, és nagy szeretettel várunk titeket, ha szeretnétek megújulni, szépítkezni, szoláriumozni, ellazulni vagy egyszerűen csak új ismertségre szert tenni.
Telefonszámunk: 049 87 61 745

Természetesen a MAGYAROKNAK KÜLÖN KEDVEZMÉNY!!!!!!PUSZI ERIKA, MÓNIKA, ANITA
-

kürtős.kalacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-07-21 19:15   
Szia,
Mi egy családi vállalkozásként kürtős kalács készítésével foglalkozunk. Olaszországi munkavégzéshez keresünk olasz nyelvtudású munkatársat. Ami számunkra fontos az a stabil munkavégzés, megbízhatóság, terhelhetőség és a nyelvtudás. Mi a munkát betanítjuk,nem túl ördöngős de elég összetett folyamat. A munkavégzés szeptemberben és októberben minden hétvégén lenne Olaszország különböző városaiban ugyanis egy vándor vásárhoz csatlakoztunk. Illetve nov.25-január6-ig Roveretoban a karácsonyi vásáron leszünk.Ha esetleg tudnál valakit akit érdekelne a lehetőség kérlek szólj, illetve írjon a k.kalacs1@gmail.com e-mail címre, vagy hívjon a 0036 706683414 számon.
Segítségedet nagyon köszönöm!
Krisztina

2011-10-26 10:05, Javelin:
-
Azt hittem, gyors választ kapok, de látom nincs nagy "forgalom" itt. Megpróbálom egy kicsit bovebben. 41 éves vagyok, 17 ève élek Olaszországban. Sok évig éltem Mantovában, majd a Garda tónàl és két hónapja Valeggio sul Mincio (VR) az új lakhelyem. Elváltam 2009-ben 15 év utàn. Gyermekem nincs. Jelenleg nyelvfordítással foglalkozom. Magyar barátnoket keresek, akik Mantovába, vagy a Garda tónàl, vagy Valeggioban élnek. Ha valakinek felkeltettem az érdeklodését, írjon bátran.

Szép napot kívánok mindenkinek!
-

Nanoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-30 21:15   
Sziasztok!

Treviso és környékén élő magyarokkal szívesen ismerkednék. Remélem akad ilyen! Ha van, mindenképp írjon!

Üdv mindenkinek!

topáz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-12-17 22:29   
Szia Javelin,

közeleg a nap, mikor Valeggio-ba megyek a kedvesemmel, és nagyon szorítok, hogy addig elolvasd az üzenetem. Örülnék egy magyar barátnőnek!

juditclara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-27 14:05   
Szép jónapot mindenkinek!

Ventigmilia és Imperia között, vagy környékén élő magyarokkal ismerkednék, barátkoznék, kávézgatnék... vagy fedezném fel a környéket. Lassan 2 hónapja élek ezen a környéken, és biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen magyar ezen a vidéken

Írjatok itt, vagy a juditclara@freemail.hu címre!

Köszönöm.

Javelin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-26 10:05   
Azt hittem, gyors választ kapok, de látom nincs nagy "forgalom" itt. Megpróbálom egy kicsit bovebben. 41 éves vagyok, 17 ève élek Olaszországban. Sok évig éltem Mantovában, majd a Garda tónàl és két hónapja Valeggio sul Mincio (VR) az új lakhelyem. Elváltam 2009-ben 15 év utàn. Gyermekem nincs. Jelenleg nyelvfordítással foglalkozom. Magyar barátnoket keresek, akik Mantovába, vagy a Garda tónàl, vagy Valeggioban élnek. Ha valakinek felkeltettem az érdeklodését, írjon bátran.

Szép napot kívánok mindenkinek!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-25 18:21   
JAVELIN ÜZENETE:

Ha van valaki, aki Valeggio sul Mincioban (Verona) él, írjon! 17 éve élek Olaszországban.

szilvia_a  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-13 21:35   
Szia Kati!

Én Saonaraban (PD) élek olasz férjemmel, és 11 hònapos kisfiammal. Kozel vagyunk egymàshoz. Irj!

Renèe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-10 15:05   
2009-12-01 16:43, tothbei:
-

Szia Bernadett,

en is Bresciaban elek, te miota vagy itt? Ha van kedved talalkozhatnank, ismerek meg 2 magyar lanyt, aki itt dolgozik.

Renèe

linda007  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-10 16:26   
2010-03-04 14:43, Meggy:

Nagyon tetszett a bejegyzésed, jót mosolyogtam rajta.

Én olasz párommal élek kint 3 éve, és az istenért nem akarja hogy elmenjek dolgozni. De ha mégis elmennék akkor az csak part-time lehet, mert akkor végzek, mire menni kell a gyerekekért. Kijelenti, hogy Ő ugyan nem hajlandó estig maradni velük, míg én dolgozok, esetleg eladóként 1 butikban.
Mentségére szolgáljon, hogy valószínű nem Ő az egyetlen ilyen beállítottságú olasz férfi. Igaz, az iskola udvarán csak elenyészve látni apukákat gyermekükre várva.
Vannak egyes apukák, akiket még sosem láttam gyermekükért jönni. Az én fiam a 2. osztályt járja, vagyis 2 éves intervallumról beszélünk.
Szóval az a nők dolga, a férfiak csak akkor lépnek színre, ha valami elhárithatatlan gond akad. Tisztelet a kivételnek.
Az éppen divatlapból kilépett anyuka szindróma pedig "ragadós", hiszen ha szinte mindenki igy megy le a boltba, mi sem lóghatunk ki a sorból. Bevallom én 3x is megnézem magam a tükörben, hogy jól nézek-e ki, miközben 7 éves kisfiam legalább 5x elmondja, hogy anya menjünk már! Ne nézegesd már magad! Mindig rád kell várni.
A férfi pedig megvárja, míg a párja jól néz ki, mert az "státuszszimbólumnak" számít, mint 1 jó autó is. Sokat adnak a külsőségekre, mint divat, étterembe, kávézóba járás, jó autód legyen...

De ez szép és jó igy.

Biztosan könnyebb helyzetben van, aki itt próbálkozik, mint akárhol máshol európában. Protekció, szimpátia ami számít, ha munkáról beszélünk.

orsy46  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-03 20:24   
Sziasztok Szeretném felvenni a kapcsolatot azokkal, akik Pordenone környékén laknak Minden jót!
Orsy

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-03 14:51   
Kedves Linda,

a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-28 16:45   
KEZOLIA ÜZENETE:

Hol vagytok trevisoi magyarok? Jo lenne talàlkozni màr valakivel. Irjatok bàtran!

bea79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-17 18:48   
Szia!

En is Trevisoban lakom, szivesen megismerkednèk itt èlo magyarokkal.

Irjatok!

kezolia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-30 09:24   
2010-08-04 10:34, kisedi:
-

Sziasztok!

Itt vagyok ès magyar vagyok. Talàlkozzunk Trevisoban, csak mondjàtok, hogy hol ès mikor?

Zoli

Timi73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-08 16:32   
2010-12-02 23:48, bellucsia:
-

Szia!

Timi vagyok, mi is most költöztünk ide, igaz mi kb. 35 km-re vagyunk. Ha gondolod, megbeszélünk időpontot, és összefuthatunk.

Egyébként üdv idekint!

bellucsia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-02 23:48   
Sziasztok!

Van valaki Triesztbol?
Ket honapja koltoztunk ide ket es fel honapos kislanyommal, barkivel szivesen beszelgetnek, ismerkednek!

enimano  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-28 18:40   
Pontinibol irok, keresek itt elo magyarokat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-27 19:29   
SISSYD ÜZENETE:

Sziasztok!

Magyarokat keresek Piacenza környékéről. 2 hónapja élek Olaszországban.

scspanni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-06 22:46   
Valaki Pescara kornyeken???

(scsaurszkipanni_KUKAC_gmail.com)

ritazoli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-18 14:47   
Sziasztok!

Venetobol irok (Castelfranco), baratokat keresek.

10 eve elek itt olasz baratommal. Bar beilleszkedtem, es sok olasz baratom is van, de jo lenne egy magyar barat!

Bovebben emailben, vagy telefonon.
Hivjatok!
3331526206

rita

kisedi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-04 10:34   
2010-02-26 02:54, Kati'74:
-
Szia Kati,

mi az a távolság, amin belül keresed a barátokat? Mert én Trevisoban lakom, és én is szívesen megismerkednék magyarokkal a környékről, csak nem sokan vannak sajnos.

Jó lenne elindítani egy olyan magyar baráti kört, akikkel a távolság miatt mondjuk havonta egyszer találkoznánk valahol, és beszélgetnénk, meghallgatnánk egymás probélmáit, örömeit, sikereit, barátságokat kialakítani, és azokat ápolni.

Írj, mit szólsz az ötlethez?

giveitup  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-21 16:33   
Sziasztok,

Bari, Taranto, Martina Franca, Trulli kornyeki magyarokat keresek.

udv,
Orsi

lancome  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-09 17:09   
Sziasztok,

èn Lugànò, Locarno, stb. (Tessin/ Ticino)kornyèkèn lakò magyarokat keresek.

Andrea

Meggy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-08 08:54   
2010-03-05 15:27, Kacmarac:
-
Ugy érzem, nagyon hasonló tapasztalataink vannak és nagyjából hasonlóan látjuk a beilleszkedés nehéz és humoros oldalát is. Kitartást, sok sikert kivánok, no meg egy kalappal az álláskereséshez! Ha van kedved és híred, jelentkezz néha!

Kacmarac  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-05 15:27   
Mosolyogva olvastam a bejegyzésedet, Andrea A hivatalos ügyek intézése során szerzett tapasztalatok alapján tragikomédiát tudnék írni. Sokszor az ember azt se tudja, hogy sírjon-e vagy nevessen Azon már nem is akadok fenn, hogy 2006-ban a helyi adóhivatalban vízumot kértek tőlem és azt sem tudták, hogy Magyarország belépett az EU-ba (nálunk meg tüzijátékos ünneplés volt a csatlakozás napján, hehe). A TB-kártya megszerzése és az autóvásárlás sem volt egyszerű feladat, de nem is részletezem. "La ciliegia sulla torta" a helyi munkaügyi hivatal egyetlen alkalmazottja, akinek szerintem papírja van róla, hogy nem normális. Fogalma sincs a mai munkaerőpiacról (20 évvel minimum le van maradva) és csak kb. arra alkalmas, hogy írástudatlan bevándorlóknak állást szerezzen. Ezt az embert egyszer valaki berakta ebbe az állásba és aztán soha többet nem robbantja ki onnan senki, innen fog nyugdíjba menni. Meg is egyeztünk a múltkor a párommal, hogy bár eddig unszimpatikus volt, de mostantól kezdve szurkolunk a Brunetta munkaügyi miniszternek (kicsit meg akarja regulázni a közigazgatást)

Szerencsére vannak pozitív tapasztalataim is, de ezek leginkább a közeli városok vagy nagyobb falvak hivataljaiban, pl. a társadalombiztosítási hivatalban vagy az ottani munkaügyi hivatalban. Nagyon készségesek és részletesen elmagyaráznak mindent. Kedélyesen elcseverésznek velem az aktuális helyi munkaügyi problémákról. Nem "fentről lefelé" beszélnek az emberhez és nem kérdezik meg, hogy tudom-e használni a számítógépet és az internetet, mint ahogy azt a falumbeli kollégájuk tette . A helyzet az, hogy sajnos ebben a faluban mindig egy kicsit le vannak maradva és ezt nem is veszik észre. Mondjuk nem is csodálom, mert itt nem járnak turisták és a helybéliek se mennek soha sehova, még a szomszéd városba se. Egy helyre mennek mindig, az pedig a presszó, ráadásul mindig ugyanaz a presszó. Sosem értettem, hogy egy ilyen ingerszegény presszóban mit lehet egész délután csinálni. A volt (olasz) kollégáim szerint azzal magyarázható, hogy rengetegen, meglepően sokan drogoznak, nem csak fiatalok, hanem idősebbek is. Akkor pedig nem fontosak a külső ingerek.

Reméljük, hogy nem így van....

Ami az orvosokat illeti, eddig jók a tapasztalataim. Az igaz, hogy nagyon hosszúak a várólisták. De legalább az orvosok nagy része barátságos és segítőkész, aminek szerintem bizonyos esetekben szerepe van a gyógyulásban. Ha beteg az ember, akkor eleve kiszolgáltatott helyzetben van és nem mindegy, hogy hogyan bánnak vele. A háziorvosommal nagy szerencsém van, mert nagyon talpraesett. Mondják ugyan, hogy nem jól működik az olasz egészségügy, de remélem, hogy nem fogom sokszor megtapasztalni.

Ami az iskolai menzát illeti... Ez eddig nekem nem esett le, hogy nincs. Így aztán nem csodálom, hogy sok nő nem vállal munkát. Vagy többek között azért van 2 órás ebédszünet, hogy haza lehessen rohanni a gyereket megetetni. Nem valami praktikus a dolog. Itt felénk a nőket nem is veszik fel egy adott munkahelyre, ha attól 15-20 km-nél távolabb laknak. Az elején nem értettem, hogy miért. Aztán kezdtem megvilágosodni.

Apropó gyerekek.... Mindig azon gondolkozom, hogy vajon a világ változott-e vagy a mai gyerekek (az olaszok) önállótlanabbak-e. Én annak idején nagycsoportos óvodás koromban gyalog mentem haza délben, igaz, ez egy faluban volt huszonvalahány éve és csak 500 métert kellett menni és egy helyen átmenni az úttesten. Az is igaz, hogy manapság már sokkal több az autó és a gyerekekre veszélyes ember (pl. pedofil) is. De az is igaz, hogy sok olasz gyereket még 4-5 éves korában is babakocsiban tolnak... Nyilván vannak előnyei is, mert nem fárad el és nem kezd el nyűgösködni. De azért szerintem túlzás... De tudjuk, hogy milyen az átlag olasz anya, a falatot is megrágja a gyerek helyett.

A biciklis történetben igazad van, én is aggódnék.

A legnagyobbat a vásárlós példán nevettem, mert tényleg így van Itt nem lehet csak úgy macinaciban leugrani a boltba. Az átlag magyar háziasszony szombaton takarít, bevásárol, főz stb. Az átlag olasz nő szombaton meg mindent csinál, csak ezt nem. Elreggelizgetnek meg elkávézgatnak a presszóban, shoppingolnak stb. teljes harci díszben, frissen beszárított hajjal. Nem értem, hogy mikor végzik el a házimunkát. Mondjuk ha nem dolgoznak, akkor hét közben. Vagy megcsinálja helyettük a bejárónő. Nyilván van ellenpélda is, de kevésbé jellemző.

Ami a házastársi mosolyszüneteket illeti... Jogos az észrevételed... Én is leginkább a magyar családtagjaimat, illetve barátnőimet használnám ilyen esetben, bár az olasz nőismerősök között szerencsére van 2 db felvilágosult is (kihalófélben lévő példányok). Itt tényleg sokan gondolják úgy, hogy a nőnek mindent le kell nyelnie. Az elvált nőre rossz szemmel is néznek. A női bajtársiasság kevésbé létezik.

Mint azt már megállapítottuk, az emancipáció gyerekcipőben jár. Az egyik volt kolléganőm (kb. 27 éves) nem volt hajlandó kocsival elvinni a cég ötvenvalahány éves sofőrjét a vasútállomásra. Én nevetve megkérdeztem: "csak nem attól félsz, hogy valaki meglát és rosszra gondol?". Nem volt válasz, és csak én nevettem, tehát rájöttem, hogy jogos volt a feltevésem. Így aztán elment velük egy másik fiatal kolléganőm gardedam-nak (nem tudom, helyesen írtam-e). Hihetetlen a dolog...

Na, jó sokat írtam. A meglepő történések száma végtelen

Kacmarac

pmoniq  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-04 14:55   
Szia monerko!
Nagyon örülök hogy válaszoltál. Én Santramo in Colle-ban élek 3 hónapja, egyelőre egyedül. A családom még Magyarországon van, de szándékomban van minnél hamarabb kihozni őket is. A férjemet és a 2 gyermekemet.
Nagyon örülnék neki ha tudnánk tartani a kapcsolatot és akár találkozni is. Szerintem nem olyan nagy a távolság köztünk.
Te hol dolgozol? És a párod? Ha van időd írj pár dolgot magatokról.
Én március közepén Magyarországra megyek 9 napra. Utána találkozhatunk.
Üdv.:Móni

Meggy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-04 14:43   
2010-03-03 22:11, Kacmarac:
-
Kedves Kacmarac!
Nagyon örülök, hogy azért nem látod olyan nehéznek a helyzetedet, ahogy azt elsö hozzászólásodból én kihallani véltem. Egyetértek Veled: néha azért az ember agyára is tudnak menni az olaszok ès valakinek azért panaszkodni is kell. Nekik nem lehet, mert bármilyen tisztán is látják országuk nehézségeit vagy negatívumait, nagyon érzékenyen reagálnak, ha ezt egy külföldi hozza szóba. Persze lehet, hogy ez mindenhol így van. Meg ezeknek a vitáknak sokszor az a vége, hogy: ” igen, igen, de azért ilyen gyönyörü ország, ilyen dallamos nyelv, ilyen remek konyha, ilyen megértö és kedves nép, ilyen vidám élet nincs sehol máshol, csak itt. Amivel én kb. 70%-ig egyetértek. Persze aztán,
-ha Olaszországban hivatalos ügyet kell intézned, amire minimum egy fél nap rámegy;
-ha be akarod tartani a szabályokat, de ezeket senki sem tarja be;
-ha sürgösen kell szakorvoshoz menned, de a várakozási lista 10 hónap;
-ha kórházba kerülsz és a folyosón van csak ágy;
-ha az iskolának 12.15-kor vége van, menza nincs, tehát Neked, mint anyának addigra otthon kell lenned és meleg ebéddel várnod a gyereket, tehát az nincs benne a pakliban, hogy Te esetleg dolgozzál is;
- ha éppen otthon takarítasz, közben fözöl és gyereket nevelsz, majd észreveszed, hogy elfogyott a tojás meg a “Parmiggiano Reggiano”, ezért elsö felindulásodban melegitöben, ahogy vagy, lerohansz a közeli boltba, ám ott mindenki úgy néz ki, mintha fodrásztól/mükörmöstöl/sminkestöl jönne, a legújabb Armani kabátban vonul és csúnyán néz rád, mert miközben lihegve rohansz a polcok között, megérintetted Tod´s táskáját vagy Prada cipöjének sarkát;
- ha tízéves gyermeked megtanult biciklizni, elmagyaráztad és begyakoroltad vele a KRESZ szabályait és egy szép napon szemed fénye mondja, hogy elmenne biciklivel egyedül a barátnöjéhez és Neked összeszorul a gyomrod, mert tudod, hogy az olasz autós mennyire figyel a biciklisekre;
- ha bármely apró házastársi nézeteltérés alkalmával egyedül vagy mint a kisujjam, valakinek el akarod sírni a bánatodat, de mindenki csak azt mondja, hogy a nö dolga, hogy összetartsa a családot, így tehát az egyetlen tanács amit adnak: Neked kell “lenyelni a békát”;
akkor azért elöfordul, hogy Olaszországgal is tele lesz a hócipöd. Ezért esetleg hirtelen hazarohansz Magyarországra, hogy kipanaszkodd magad barátnöidnek/anyukádnak. Majd maximum egy hét – de lehet hogy 3 nap - után visszavágysz társadhoz Olaszországba.
Szia: Andrea

Kacmarac  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 22:11   
Kedves Meggy alias Andrea!

Nagyon örülök, hogy Te is reagáltál a bejegyzésemre és köszönöm a bátorítást. Igazából én magam is tudom, hogy küzdeni kell, nincs más megoldás. És a végén mindig küzdök is, csak előtte egyet mérgelődök magamban vagy pl. itt a fórumon. Mégiscsak könnyebb úgy, ha az ember meg tudja osztani másokkal a kételyeit stb. Mert az itt élők úgysem értenék, hogy miről beszélek (mert más élethelyzetben vannak és azért is, mert az olaszok nem szoktak nagyon panaszkodni). Nem az olaszokat akarom szidni, mert tudom, hogy nagyon sok jó tulajdonságuk van pl. optimizmus, az élet szeretete, a család szeretete, a közvetlenség, a segítőkészség stb. Kezdem egyre jobban megtanulni az itteni gondolkodásmódot, mentalitást, metakommunikációt stb. Néha, amikor hazamegyek Magyarországra, az olasz módszerekkel illetve gondolkodásmóddal próbálok megoldani helyzeteket és bizony ritkán sikerül. Mert a két világ bizony más. Míg egy olasz közalkalmazott bizalmasan megsúgja, hogy szerinte is logikátlan ennek vagy annak az iratnak a beadása, de sajnos muszáj, addig egy magyar közalkalmazott a világért se ismerné be, hogy hülyeség, pedig ő is úgy gondolja. A hivatali álarc mögé bújik és nekem is megpróbálja megmagyarázni, hogy az úgy helyes. Ez csak egy kis példa volt.
Bennem lehetséges alternatívaként csak a Magyarországra való visszatérés merül fel újra és újra, de aztán mindig rájövök, hogy ez kevésbé reális. A párom imádja a munkáját, amit egyébként Magyarországon nem végezhetne. Itt van a családja. Nincs jó nyelvérzéke, tehát magyarul nehezen tanulna meg. Arról nem is beszélve, hogy neki nálunk ugyanúgy végig kellene taposnia azokon a nehézségeken, amiken én végigtapostam itt. Tehát ha nekem könnyebb is lenne, neki sokkal nehezebb.

Nekem sem lenne könnyű visszailleszkedni, mert az én gondolkodásmódom is változott.
Ami az olasz tésztát illeti, azzal nincs gond, a párom nem panaszkodhat. A 3 év alatt igazi olasz konyhaszakértő lettem, finomabb paradicsomszószt készítek, mint a párom nagymamája és rengeteg olasz receptet kipróbáltam illetve sok itteni étteremben gyűjtöttem ötleteket. Nem is beszélve a tiramisumról, ami a párom szerint egyedülálló. Ha meg rám tör a honvágy, akkor bablevest, spenótot-tükörtojást, paprikás lecsót főzök és ezeknek is nagy sikerük van.

Hát ennyi... Még egyszer köszönöm a gondolatokat. Legalább tudom, hogy mások is küzdöttek hasonló problémákkal.

Üdv:

Kacmarac

Meggy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-02 17:03   
2010-03-01 13:44, Kacmarac:

Kedves Kacmarac!
Szívböl és nagyon-nagyon drukkolok Neked, hogy mielöbb megtaláld a helyed és igazán be tudjál illeszkedni Itáliában. Azért hagytak nyomot bennem hozzászólásaid, mert nagyon hasonló helyzetben voltam immár kb 20 évvel ezelött, amikor Olaszországba kerültem. Azóta három gyermekem született, rengeteget tanultam, dolgozam, ha fejbe kólintottak, felálltam megint.
Aztán férjem karrierje miatt 2006-ban saját döntésünk alapján elhagytuk Olaszországot és egy másik európai országba költöztünk, majd 2008-ban egy harmadikba. Ezért mondhatom, hogy sok tapasztalattal rendelkezem a beilleszkedés, ujrakezdés, alkalmazkodás területén. Saját élményeimet összegezve csak annyit mondhatok: örülj, hogy Olaszországba kerültél, mert máshol még SOKKAL nehezebb külföldiként érvényesülni. Azt gondolom, pl. tudod, hogy magyarként néhány EU-s országban még ma sem kapnál munkaengedélyt, tehát eleve el sem jutnál a felvételi beszélgetésig. Azonban ott, ahol kapsz is, sajnos elterjedt módszer az, hogy a külföldieket más módon hozzák hátrányos helyzetbe. Nekem pl. egy angol munkaközvetitö mondta ezt: “Szép, szép ez a sok diploma, nyelvvizsga, munkatapasztalat, ami önnek megvan, de inkább angol diplomát hozzon, mi azt részesitjük elönyben”. Bármilyen nehéz, egy ilyen megjegyzésre csak mosolyogva lehet reagálni. Ès persze a következö szeptemberben beiratkozni az angol egyetemre egy master-kurzusra, hogy meglegyen az angol papir. Ezt tettem, nem volt más válsztásom. Nem volt könnyü három gyerekkel.
Mindezzel csak azt szeretném sugallni, hogy bár biztosan minden igaz, amit leírtál, sajnos nincs mit tenni, csak küzdeni, tanulni, próbálkozni. Sajnos keveseket fog édekelni, hogy Te mit hagytál otton, hogy mennyire emancipáltabbak a magyar nök (ez teljesen igaz), hogy mennyire megalázó diplomásként takaritani (sajnos egy mérnök és egy tanár ismerösöm is van, aki külföldiként Olaszországban takarit). Az olaszok nem fognak megváltozni miattad, nem fognak örülni az amerikai diplomának, lehet hogy még irigyek is lesznek. Sajnos csak akkor fognak alkalmazni, ha szerencséd van, ha kétszer annyit gürizel és bizonyitasz, mint az esetleg alacsonyabb végzettségü olasz munkatársad. Persze Olaszországban a protekció is nagyon müködik, de ebben nincs mit tanácsolnom.
Mindezek ellenére én az ott töltött 16 év alatt úgy láttam, hogy az olasz ember általában békés, nem rossz kedvü, szeret élni és nem az idegenek piszkálása a kedvenc sportja. Persze ebben a súlyos gazdasági helyzetben, amiben most Olaszország tengödik, a külföldiek helyzete nehéz és nem fog gyorsan javulni. Nem tudok más tanácsot adni, mint ütni a vasat, újra és újra jelentkezni, próbálkozni, esetleg vállalkozni, nem panaszkodni ….. és mosolyogni! Olaszország nem Európa legrosszabb helye!
Ha mégsem menne, esetleg próbálkozzatok más országban,de tartsd szem elött, hogy ez utóbbi döntés rendkivül sok kiszámithatatlan nehézséget rejteget! Ès ne felejtsd, hogy egy olasz férfi a mama, a napsütés meg az igazi, frissen fött olasz tészta hiányában igen gyorsan depresszióba esik!
Sok sikert, szerencsét, kitartást ès a jövödet illetöen a lehetö legjobbakat kivánom:
Andrea – alias Meggy

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó