2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Mi a hasznom a családból, mi a haszna a családnak belőlem?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 10:50   
Ez a téma igazán érdekes és mivel már nagyon régen külföldön élek, regényt tudnék irni. Mi a haszon, mi a hasznuk belölünk az otthonélöknek. Szerintem kizárólag azért maradtunk jórokonok, mert nyugaton éltünk.

A rokonok csak a mi közremüködésünkkel tudnak a nyugati jólétröl. Saját erejükböl soha nem jutottak volna az Adriára, az Azurtengerre, Párizsba, Swejc csodálatos tájaira. Nem dicsekvésböl irom, nekem az volt a mottóm, hogy valamikor én mennyire örültem volna egy ilyen lehetöségnek, de nem volt és most adjuk meg nekik.
Sajnos, mint minden az életben, egy idö után természetessé vállik, már nem akarnak velünk, öregekkel szabira menni. Viszont vannak még ittélö magyarok is, akik nem engedhetnek meg maguknak ilyen szabadságot, most öt fogjuk magunkkal vinni a rokonok helyett. Ebben is van egy kis önzés, mert érdekesebb nekünk is megosztani valakivel a szép napokat.
Ez csak a szabadság téma, ezenkivül lehetne az autókról is irni, amihez miáltalunk jutottak hozzá és a számtalan háztartási gépekröl. Ellenértékbe volt nekünk egy otthonunk amikor 2-3 évente M.országra mentünk. Azt soha nem számoltuk, hogy a hotel olcsóbb lett volna, mert mi akartuk is öket támogatni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 23:41   
2004-04-09 22:38, Lacoka:
-
... mi, akik ilyen vagy olyan okok miatt külföldre szakadtunk, hihetetlenűl sokat nyújthatunk ...-

Kedves László,

elvben teljesen igazad van. Magam is így látom és gondolom és rendszeresen ennek szellemében cselekszem.

Mégis az a tapasztalatom, hogy ugyan égető szükség lenne rá, mégsincs igény - egyedi esetektől eltekintve. Ezzel kapcsolatban írtam egyszer egy hosszabb értekezést, már nem emlékszem melyik topikban.

Mégis úgy gondolom, hogy nem szabad befolyásoltatni magunkat e tapasztalat által, bár az sok önfeláldozást igényel és nem mindenki ilyen "keresztyéni" alkat.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 23:09   
Igen, azt én is adtam. De azért azt ne mond, hogy semmi másra nem votl ígény...

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 23:06   
Penzt.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 22:38   
Aki beleolvasott a több helyen különböző módon megfogalmazott életrajzomba észrevehette, hogy nagy családból származom.

Nyolc testvér, de ha anyai részről számított 6 nagybácsit és nagynénit és azok gyermekeit felsorolom, akkor bizony Erdély és Magyarország területén mindenütt van rokonom. Sőt jelenleg az USA-ban is.

Míg otthon voltunk érdekes módon kevés, illetve felületes, udvarias kapcsolat volt a családdal, mióta kint vagyunk, pontosabban a tavalyi év folyamán többen látogattak meg otthoni barátok és családtagok, mint otthon három év alatt.

Miután a még élő édesanyám is a tavaly meglátogatott és megállapította, hogy a család összetartó ereje és az azzal kapcsolatos törekvés bennem van leginkább kifejlődve felvetődött a kérdés: Mi a hasznom ebből, illetve mi a haszna másnak ebből? ( a haszon szó ne botránkoztasson meg, értsétek jól )

Sok-sok dolgot kéne tisztázni talán, engem azonban egy dolog mozgat, amit egy ugyancsak Németországban élő ( Ukrajnából származó ) barátom egy hónapja történt esete is igazolt: mi, akik ilyen vagy olyan okok miatt külföldre szakadtunk, hihetetlenűl sokat nyújthatunk ( nem csupán és elsősorban anyagiakra gondolok )az otthon maradottaknak, hiszen mi lépéselőnybe kerültünk, mi megismertük a " külföld " varázsát, ami nemcsak álom, hanem egy más kultúra, egy más anyagi, lelki, szellemi fejlődési lehetőség, egyszóval aki a mi segítségünkkel ugyanebből valamit megismerhet, az közelebb lép a " teljes " világhoz-világképhez. ( az említett személy bővitett családjával - kb. 18 személy - képes volt egy nap alatt elmenni Luxemburgba, Belgiumba és Franciaországba )

Ti hogyan élitek ezt meg? Hol van a család ahhoz képest ahol ti vagytok? Mit tudtatok eddig az " otthon " maradt családjaitoknak, családtagjaitoknak nyújtani?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó