2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fel nem fedezett értékek
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 22:03   
Nagy örömömre olyasmit hallottam ma, hogy a "Tékozló fiú" visszatér, azaz valószínű odahaza csak akadt valaki, aki azt feldolgozná, és ha igaz elő is adják valamikor. Többet később.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 21:59   
Lacoka, hogy at tudd ertekelni a lehetosegeidet a Csiki Digital tehetsegkutato versenyevel kapcsolatban, itt mellekelem a linket az egyes szamu versenyzo produkciojahoz:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1321&forum=23&start=60

Ezen az oldalon pedig a kettes szamu nevezo talalhato:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1321&forum=23&start=30

Amint latod, anonimitasukat megoriztek mindketten, ez a lehetoseg szamodra is fennall. Senki nem fogja tudni, hogy Te enekelsz, ha meghalljak a Tekozlo Fiut

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 13:52   
2004-04-26 23:10, rigojanos:

Mikrofonom van de én ennek énekelhetek hajnaltól éjfélig, ez nem fog érdemben válaszolni a tehetség kitöréseimre , de nem is szükséges. Tehetségkutató versenyre meg még ha lehetne se mennék egyrészt mert mint írtam az elején, ez az egész nem az én művem egyedül, ( és ha balhé van akkor jó ha mások is vannak )másrészt nem hiányzik nekem az ilyenszerű közszereplés, nekem nem ez az életcélom.

Egyébként valahányszor a dal szövegeit írom, vagy éppen dúdolgatom minden csontom bizsereg, hiszen ennek valamikor komoly mondanivalója volt azok számkára akiknek megadatott, hogy ne csupán olvassák, hanem hallják is.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 11:30   
Alig varjuk

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 23:10   
Kedves Lacoka,

Koszi, hogy megosztottad velem/velunk ezeket. Hogy mennyire vagy tehetseges, akkor tenyleg csak akkor tudnam megitelni, ha hallanam is oket. De ha mikrofonra felenekelned, behetned ide.

Es a Csiki Digital tehetsegkutato versenye meg fogad nevezeseket, ha jol tudom

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 15:21   
Na rigonjanos,

Ha eddig nem éreztél volna még rá e művészi alkotás értékére, még kapsz egy utolsó esélyt ezzel a kedvenc dalaim egyikével. Ezzel zárom a boltot, mármint az idézéseket, ha erre jársz megígérem, hogy akár éneklek is belőle, nem fogod megbánni.

22. Tékozló fiú – „Futottam Atyámtól”

Futottam atyámtól, atyámnak házától,
mégis utolértek otthoni emlékek.
Hogy követelőztem s ő ott állt előttem,
Míg vertem az asztalt, ő csendesen marasztalt.
Amit mondott nekem, bolondságnak véltem
Jaj de rosszul léptem, jaj de rosszul léptem.
Amit mondott nekem, bolondságnak véltem
Jaj, de rosszul léptem, jaj, de rosszul léptem,
Kész halálban értem.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 18:29   
Kedves rigojanos,

Még mielőtt teljesen lemondanál rólam mint született tehetségről , és egy kézlegyintéssel elintéznéd az eddig ide beszúrt dalszövegeket, még hadd gyötörjelek egy kicsit:

4. Tékozló fiú – „Atyám én elmegyek”

Atyám én elmegyek, nem köt tovább e ház,
ezentúl engemet ne táplálj, ne ruházz,
Ne rendelkezz vélem, csak add ki jussomat.
Mit rég óhajt szívem: boldog leszek, szabad.
Mit rég óhajt szívem: boldog leszek, szabad.

Szándékosan hagytam ki egy szövegrészt, ugrunk egy sort, itt már kezdődik az akció.

Egyébként zárójelben mondom, hogy jó reménységeim vannak afelől, hogy valaki mégiscsak felvállalja a feldolgozást. Ha igaz, az Erdélyi IKE zenei munkacsoportjának vezetője éppen kottázza a dalokat, így ha az idén nem, de jövőre lehet, hogy beteljesedik az álmom, és végre profi módon, újra szinpadra kerül a "Tékozló Fiú"

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 20:24   
2. Tékozló fiú – „Miért ne lehetnék”

Miért ne lehetnék én, is mint bárki más,
Miért ne élhetném az életem,
Hogy ki volt eddig mindezért hibás,
Nem tudom, ha megkereshetem.
Nincs barátom, s ez nem jó így ez nem vitás,
De ha van pénzem, mindezt megszerezhetem
Nem hiányozhat abból az evés, ívás,
Így ifjúságomat élvezhetem.
Elmegyek jó atyámhoz,
Mert ragaszkodom az ifjúsághoz.
Elkérem a jussomat, hogy találjak én is így barátokat.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 18:20   
2004-04-23 18:05, rigojanos:

Kedves rigojanos,

még láttatlanba is bocsánatot kell kérnem hogy elmosolyodtam azon amit írtál. Hiszen ennek a dalnak nincs refrénye, ez egy nagy komplex "koncertnek" a bevezető dala. A rögtön ezt követő dalnak a dallama semmilyen összefüggésben nincs ennek a dallamával, csupán a szövegek - illetve a szereplők egy előadás esetén - árulják el, hogy mi miért is hangzik el, milyen hangtónusban, milyen mozgással stb.

Ettől függetlenűl még be fogok ide szúrni va-egyet, hogy sejtessem az egységes darab hangulatát. A következőkben, lehet hogy még ma, a második dal szövege jön majd.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 18:05   
2004-04-22 15:04, Lacoka:
-

Hat tenyleg kar, hogy hang nincs a kephez. Masreszt benevezhetnel vele a Csiki Digital tehetsegkutato versenyere is.

Egyebkent persze erdekel ennek a dalszovegnek a tobbi resze is (refren?), meg mas is, amit irtal.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 15:04   

1. Apa – „Te őrizel”

Te őrizel, körül ölel naponként a szereteted.
A hajnalok, fényes napok, mutatják nagy kegyelmedet.
Vigyázol reám, mert a tiéd vagyok,
Békében telnek így a hétköznapok.
Te vagy az utam, s így bátran járhatok,
Igazságodban, biztos célban jutok.

Kedves Rigojanos,

Egyszer csak kostolóba itt van a 80%-ban általam írt "Tékozló Fiú" legelső dalszövege. Szerintem igazából énekelve szép, de ezt sajnos nem tudom neked ide a MON-ra felénekelni.

Másrészt hadd tegyem hozzá, hogy szerintem ezek a szövegek csak összefüggéseikben élvezhetőek, de ammennyiben nagyon nem borzadsz el ennek az olvasása után lehet, hogy még megleplek egy két általam "legszebb"-nek vélt szöveggel.

A most közölthöz csak annyit: a cím és a szöveg elárulja, hogy mi történik, illetve csak annyi kiegészítésre szorul, hogy ezt nevezhetnénk egy pre-történeti dalnak.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 23:59   
Rendben van, megpróbálok va-egy szöveget valahonnan előhalászni, ha sikerül bevágok neked egyet

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 23:41   
Lacoka, tenyleg megmutathatnal azokbol az irasokbol, erdekelne

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 23:39   
2004-04-19 19:37, Balu:
-
..Naplemente -az en kedvencem; de mind-mind nagyon szep gondolatok.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 19:37   
Az maga a csoda:pirkad:éled az élet,dalolnak a madarak,csillámlik a fűszál és az érzékek.Egy új nap:)Naplemente:amikor harmat hullhat a kezedre és megcsodálod:)Mennyi minden történt ma,vagy semmi de az is valami ha már leírtam.
Ma is tanultam valamit:az életet élni kell és nem sodródni.Másokat is élni hagyni,gondolatokat cserélni.Gazdagabb lettem.!

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 23:46   
Az idő az nemcsak pénz, de tapasztalat is. S hogy ez így van nállam bölcsebbek is elmondhatnák. Lehet, hogy valóban ki kellett volna várnom a feleségem szabadságának a végét? Két nap, és a világot másképp látom. Talán éppen új, fel nem fedezett értékek, információk gazdagítanak addig.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 23:41   
Ez igen, rigojanos!

Gyors voltál, én meg tapasztalatlan vagyok, de ez nem türelmetlenség, vagy nem csak az. Nos, én kíváncsi vagyok mindenre amit eddig nem tudok. Ilyenből pedig akad bőven.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 23:39   
Kedves Lacoka,

Tudniillik ha újságírás, vers, történelem vagy talán más témában kerstem magam igazából nem mertem sehol magam megmutatni, hiszen miért tegye magát az ember nevetségessé ha nem muszály.

Tehat ez azt jelenti, hogy probalkoztal ezekkel a mufajokkal? Szerintem az ilyen beszelgetoforumok tokeletesek arra, hogy az ember minden kulonosebb konzekvencia nelkul (ez persze nemcsak a negativ, de a tulzottan pozitivra is vonatkozik) kiprobalja magat. Ha nem is profikrol van szo (altalaban veve mondom), a visszajelzesekbol lehet kovetkeztetni azert, hogy az ember jo helyen tapogatozik-e egy mufajban vagy nem. Es arra is jo, hogy (mint a szineszjelolteknel egy kis szinpadon probalgatni a tehetseget) minel tobbet irunk, annal kozelebb kerulunk a nekunk legkenyelmesebb stilus megtalalasahoz.

Ha vannak korabbi irasaid, en szivesen olvasnam. A mufajtol fuggoen biztosan talalsz megfelelo topikot a Kultura rovatban, vagy nyithatsz ujat is

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 23:23   
Lacoka, nem ugy van az, hogy gyere cipo hamm bekaplak. Harom nap nem hosszu ido, foleg az unneppel - adj egy kis idot a forumozo oregeknek (87 eves is van koztuk) es fiataloknak, mielott becsukod a boltot

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 23:19   
Csak örvendek, ha minden született tehetség megtalálta a helyét a nagyvilágban és virágzó tehetségét másnak is át tudja adni.

A témát akár el is lehet felejteni, túl gyors voltam.

Hunor kérlek, akár meg is szüntetheted, megígérem, legközelebb jobban elgondolkodom, hogy milyen témát merészkedjek a MON-ra vinni.

Tisztelettel

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 21:59   
Én megint csak kiváncsi vagyok. Nem az én hibám, így születtem.

Nézegetve, hogy itt miféle fajta értékes emberkék vannak jelen, s hogy milyen témák vannak felajánlva beszélgetéshez eldöntöttem, hogy újra szerncsét próbálok.

Tudniillik ha újságírás, vers, történelem vagy talán más témában kerstem magam igazából nem mertem sehol magam megmutatni, hiszen miért tegye magát az ember nevetségessé ha nem muszály.

Így gondolkodhatna sok kortársam aki például velem együtt nem művészi szinten, de zenét ír, akinek a dalait egyetlen együttes sem adta még elő, aki csak az érzelmeit próbálja kifejezni, de igazából nem meri mások elé vinni.

Elrejtett tehetségek? Ez rólam nem szólna, de azt tudom, hogy 1995-ban egy nagyon jó Tasnádi barátommal Kis Lászlóval 45-dalban megzenésítettük a " Tékozló Fiút ", ami egyetlen egy alkalommal adtunk elő egy általam szervezett 350 fős ifjúsági táborban.

Az egy kissé inkább pop-rock stílusú feldolgozásnak nagy volt a sikere. A megírásában még Popa Alin barátom és János öcsém is besegített. Olyan nevek ezek, amelyekről senki nem hallott még és valószínű nem is fog, de talán így lehet nekünk soha fel nem fedezett de nagy szeretettel zenét íróknak előre lépni, hiszen ha szakmai szempontból nem is érték amit csinálunk, nem kell ám azt szégyelni, mindenképpen megér egy misét. Nem gondoljátok?

Én azóta is keresek olyanokat akik felvállalnák, hogy művünket újra immár profi módon feldolgozzák, és szinpadra vigyék.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó