2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Dánia >> Odense
Új topik indítása   Üzenet küldése
 prutyika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-09 00:37   
Sziasztok!

Ikastban elek, es meg sosem talalkoztam egy magyarral sem. Szivesen varom a kornyeken (Herning, Silkeborg) elo magyarok levelet.
Email: prutyika_KUKAC_freemail.hu

udv

csurosi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-19 23:22   
Sziasztok! Tényleg nagyon örülök, hogy ennyien vagyunk idekint. Én Silkeborgban élek és dolgozom. Abban kérném a segítségeteket, ha tudtok itt a közelben élő magyarokról, írjatok. Egyébbként is írhattok. Jó néha magyarul beszélgetni. E-mail címem: csurosi@freemail.hu
Köszönöm

Gepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 11:37   
http://www.bureaudania.dk/damafi.htm

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 09:00   
A már említett kempingben érdekes meglepetés ért. Jött egy házaspár tíz év körüli kislányukkal és a szülők mindketten magyarul köszöntek rám. Aztán kiderült ugyancsak keveset beszélnek nyelvünkön, a kislány meg éppen semmit. Lassan megértettem, hogy ők olyan orvosok, akik a szegedi egyetemen tanultak. Mivel én is voltam Szegeden hallgató a barátság mindjárt elmélyült, ahogy az camerad école-okhoz illő.
Másnapra aztán a kislányukat is megtanították magyarul jóreggeltet kívánni.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-27 22:23   
Hello odense-i magyarok!

Voltam ismét felétek. Vagy húsz kilométerre északra a várostól van egy pompás kemping. Először megijedtem a sok lakókocsi láttán, aztán hamar rájöttem nem lakja őket senki. Talán ha tízen ődöngtünk az egész hatalmas területen. A 41. sz placcot kaptam, közvetlenül a parti dünék mellett. Meglepetésemre hamarosan nyulak érkeztek és nagyon barátságosak voltak.

Másnap aztán kiderült a barátságnak ára van. Amíg a városban jártam pénzt váltani, valamelyik nyúl kirágta a sátramat, no nem az oldalát, egyenesen a tetejét.

Jaj szegény volt ám minden csak nagyságos úr nem. Fogadkoztam, hogy pácolt nyúlgerinc lesz a vacsorám, de legalábbis kesztyűt csinálok belőle, csak kerüljön mégegyszer a szemem elé.

A nyúl pedig jött és még barátságosabb volt mint előző nap. Én meg szó nélkül lebontottam a kényelmes otthonomat és felvertem helyette a kkevésbbé kényelmes kicsit, azt akár az egészet megehetik.

Nem ették meg, nem találták elég értékesnek.

acci21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-01 12:55   
Sziasztok! Nagyon jó látni, hogy ennyien kedvelitek Dániát! Az én barátom már lassan 3 éve kint dolgozik Dániában, én pedig most fogom befejezni a sulit itthon Debrecenben, utána pedig megyek ki júniusban a páromhoz! Sok kint élő magyart ismerek, és szeretnék minél többet megismerni! Tartsunk össze!
Esetleg ha valaki szeretne megismerni, akkor itt az e-mail címem: acci21@freemail.hu

florina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 13:03   
Sziasztok!

Én ma találtam ere a forumra egy kis segitségel köszi érrte.Azért látom vagyunk egy páran itt pedig kezdtem hinni hogy nem így van.Hasonló a helyzetem mind Beanak dán a férjem Langelandon élek .Ha van kedvetek aki a közelbe van tényleg szervezhetnék egy talit.e-mail cimem: c.a.moritsen@tdc-broadband.dk

Gepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 13:39   
Sziasztok!
Megujult a Duna Klub honlapja! Olvashattok a programokrol, stb, pl holnap buli Koppenhagaban okt 23-a alkalmabol. Bovebb info: www.duna.dk

beahockerup  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-11 20:45   
2004-04-12 20:52, Gepi:
Sziasztok!

Daniaban elo magyar lany vagyok dan ferjjel, 29 eves. ´98 ota elek it kint, mar sok helyen megfordultunk, Aalborg, Koppenhaga, stb. Most Nakskovban elunk es dolgozunk, ugyhogy ha van erre valaki, vagy jar erre valaki, hat irjon batran a hockerup@mail.tele.dk cimre.

Addig is udv. minden itt elo magyarnak.
Sziasztok: Bea

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 21:52   
Kedves odenséiek!

Most már biztos, hogy a magyar Nohab is ott lesz az odenséi találkozón. A különvonat perceken belül indul és holnap hajnali 5 órakor lépi át a határt Hegyeshalomnál. További utiránya: Salzburg - Koblenz - Niebüll - Padborg - Odense.

16-ikán indul vissza, Niebüllben sajtótájékoztató lesz, Koblenzben egy rövid tartózkodás. Augusztus 19-ikén érkezik haza.

Az utat Klaus Korbacher úr nagyvonalú támogatása teszi lehetővé, aki 17000 Euróval járult hozzá a költségekhez.

A szatmári népdal jut eszembe:

Ha én nékem ennyi pénzem volna,
A kilincsem, a kilincsem
Szín aranyból vólna.
De mivel, hogy nincsen
Fából van a kilincsem és
Madzag a húzója.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-08 21:04   
Kedves odenseiek!

A jövő hét végén, 14-15.-én az ötvenes évek Nohab mozdonyai találkoznak az odensei vasúti múzeumban. Négy ország részvétele biztos, de úgy néz ki, hogy a MÁV 61.017-es mozdonya is ott lesz. Ha ezt itt is megerősítik, a találkozón én is ott leszek. Gyertek el Ti is.

További információk: http://www.railwaymuseum.dk

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 13:12   
Szia Noemi, a baratom Koldingban dolgozik, nincs is olyan messze Odensetol, szerintem ossze kellene mar ulnunk egy kicsit, mi lenne ha megszerveznenk egy ,MAGYAR ESTET valahol Odenseben?
irj a juliannazfk@yahoo.com-ra, koszi, Julianna

nanagenius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 13:10   
Szia Gepi, ezek szerint akkor tobben vagyunk. Mi lenne ha osszehoznank egy MAGYAR ESTET valahol? irj a juliannazfk@yahoo.com -ra, ha tudsz masokrol is (teged tudlak odenseben, carmnet es annyi, slussz) Julianna

Gepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 11:06   
Szia Noemi!
"daniai elet, munka, vagy ugy egyatalan barmi Daniarol" az bizony nagy tema . En eloszor 99-ben voltam itt, de csak egy nyari munkara. Akkor mondjuk ugy "beleszerettem Daniaba" es minden vagyam volt visszajonni, ugyhogy ra egy evre vissza is jottem. A szerelem pedig mint tudjuk nem tart orokke, ez el is mult az evek soran... Vegulis mindegy hol vagy a vilagon, ott erzed jol magad ahol olyan emberek vannak korulotted, akik szeretnek es akiket te is szeretsz. Milyen a daniai elet? Szerintem 99 ota nem sokat valtozott, ugyhogy meg a 97 is belefer.. . Vegulis attol fugg mit csinalsz es mit AKARSZ itt magaddal kezdeni. Es termeszetesen hogy mennyire akarsz integralodni. Nekem a danok sajnos nem nagyon "jottek be", foleg kulfoldiekkel vagyok egyutt. Ebbol viszont semmifele kovetkeztetest ne vonj le, ezt mindenkinek maganak kell megtapasztalnia. Azt nem irtad hogy dan-e a ferjed, ez is sokat szamit. Munka? Te beszelsz danul ugyhogy nem lesz problemad munkat talalni. Ha pedig itt dolgozik valaki akkor az konnyen megel szerintem (raadasul aki egyatalan nem dolgozik, meg az is, mert a joleti allam eltartja, de ebbe a temaba inkabb nem megyek bele...), szoval vigan el lehet itt eldegelni, nincsenek megelhetesi, "kuszobragasi" problemak mint kedves hazankban. Kolding nincs messze Odensetol ugyhogy atruccanhatsz ha mar itt leszel. Addig is itt az email cimem ha esetleg erre is akarsz irni: gepi1@hotmail.com

bkazai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 20:51   
Szia Gepi!
Örömmel olvastam,hogy Odenseben élsz. Mi a férjemmel május közepétől Koldingban lakunk. Igaz egy picit távolabb Odensétől, de azért még Dániában. Én már korábban egy évet éltem Dániában, majd az egyetemen is dán szakra jártam.
Jó lenne ha egy kicsit mesélnél a dániai életről, munkáról vagy úgy egyáltalán bármiről ami Dániával kapcsolatos. Biztosan sokat változott az élet 97 óta (én akkor voltam utoljára).
Üdvözlettel: Noémi:)

Gepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 20:52   
Hello Mindenkinek!
En ma talaltam ra erre a forumra, nagy meglepetesemre... Daniarol!!! Ugyhogy gondoltam is rogton hogy nyitok egyet Odense cimmel... mivel itt lakom. Itt vagyok mar 4 eve majdnem, ugyhogy ismerek mar egy par itt elo magyart, de szivesem megismernek tobbet is . Ugyhogy ha kedvetek van odensei magyarok, akkor irjatok a forumba!!!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó