2018. december 10. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Franciaország >> Magyarok Franciaországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 08:43   
p.s. Találtam egy kincsesbányát! Ha a Google keresőbe beírod: "artcyclopedia" és kiválasztod az "Artcyclopedia: The Fine Art Search Engine" lapot, ott kereshetsz a művészek között.

Vasareli majdnem minden művét megtalálod, sőt némi anyagiakért cserébe posztereit ki is nyomtathatod. Aix-en-Provence -ról e havi frissítés van, tehát ma is látogatható.

Jól emlékeztem, 1997-ben halt meg. Életrajzát is olvashatod ott. Szép hétvégi program, elviheted francia barátaidat is, necsak puszta, meg paprika, meg csikós... jusson eszükbe rólunk (ha egyáltalán valami eszükbe jut).

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 21:59   
Kedves Teri!

Vásárhelyi Győző már meghalt, azt hiszem hat évvel ezelőtt. Arra kiváncsi lennék, hogy az Aix-en-Provencei kiállítása megvan-e még.

Nem jártál Te az Árpádba? Én is óbudai vagyok, az Árpádban érettségiztem (akkor még lányok nem jártak oda, legfeljebb a korcsolyapályánkra).

Pécsen, igen. Közvetlenül a nyitóünnepség után voltam ott. Nagy elánnal meséltem két alkalmazott hölgynek az Aix-en-Provecei estemet a művész úrral. Hitték is meg nem is. Egyszer csak egy zavart mosoly jelent meg a hölgyek arcán. Hátranézek, hát Vasarely.

"Á jónapot, hát aztán nem jött vissza, pedig amit a színmérésről mondott az nagyon érdekes volt számomra..." Meg voltam mentve!

Teri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 13:58   
A tortenet nagyon kedves (es tanulsagos). Szivesen talalkoznek magam is Vasarhelyivel. En nagyon szeretem. Pecsen is voltam a muzeumaban, meg en obudai vagyok es ott is van egy Vasarely muzeum. Ezek szerint te Pecsen ujra talalkoztal vele?

Teri

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 11:01   
Kedves Teri,

Nem tudok ellenállni! Ez 1974-ben volt.

Ösztöndíjas voltam Lyonban és lejártam észlelni az Hote Provance-i obszervatóriumba. Ha volt időm le-le ruccantam a tengerhez, rendszerint Marseillebe vagy Cassisba. Utam Aix-en-Provenceon vezetett keresztül. Gyönyörű kis város, latin cseréppel fedett házaival, fekete ciprusaival, római kori vízvezetékének jelentős maradványaival... és akkor a völgy oldalában egy vasbeton kockákból összetolt hatalmas épület, mindegyik szabad oldalán egy-egy, különböző élénk színekkel festett köralakú plecsnivel. Első gondolatom: Ki volt az a ... stb. aki ezt ide építette. Harmadik, vagy negyedik utamnál nem tudtam legyőzni a kiváncsiságomat, felhajtottam.

A bejárat előtt Ikarusz busz, magyar rendszámmal, éppen csődült a nép a bejárathoz. Victor Vasarely állandó kiállítása. Fogalmam sem volt akkor ki is Victor Vasarely. Volt egy pár goblen, egymásba fonódó álltfigurákkal, néhány inkább építészeti díszítőelem mint szobor, egy nagy teremben szines grafikák, érdekes geometrikus formák, mellette a tájékoztató táblán, hogy mindez az atomkorszak maga. Ami megfogott, hogy az ábrák szinkombinációját változtatni lehetett. Egy számítógépbe be kellett adni egy tetszőlegesen kiválasztott színt és a gép kiszámolta hozzá a vele harmónikus szinek egy kombinációját és megjelenítette az ábrát az így számolt színekben. Ez szellemes volt.

Néhány évvel korábban színmérésekkel foglalkoztam és éppen a színszámítások módjának mikéntjét kezdtem volna megfejteni, amikor a csoportból egy talpig feketébe öltözött szikár magas úr lépett oda és beszédbe elegyedtünk.

Bevallottam, hogy teljesen járatlan vagyok a nonfiguratív ábrázolás művészi értékeinek felmérésében, sok e körül a szélhámosság is. A grafikus megoldások azok nagyon tetszenek, különösen a goblenek és ez a játék itt, amely valóban nagyon ötletes, habár az ábráknak semmi köze az atomokhoz és azok fizikájához, stb. stb....

Az úr feltünően érdeklődő volt, amikor a csoport már a kijáratnál gyülekezett, mondtam menjünk most már mi is, nehogy lemaradjon a buszról.

A kapunál aztán az idegenvezetőnő bevárva bennünket, megköszönte a művész úrnak hogy (ingyen) lehetővé tette a kiállítás megtekintését. A busz elment, mi meg ott álltunk nyugatnémet rendszámú trabantom mellett. Mosolygott. Kezetnyútott és bemutatkozott: Vásárhelyi Győző vagyok és Pécsen születtem, jöjjön máskor is, szívesen látom.

(A történet Pécsen folytatódik, amikor szülőházában megnyitotta állandó kiállítását. Ennek viszont nics már franciaországi vonatkozása).

Teri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 09:24   
Bocs az elobbiert.....

En tat fulekkel hallgatom

T

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 16:50   
Ismerem ezt az érzést. Harminc évvel ezelőtt én is töltöttem egy évet Franciaországban. Mindössze két találkozásom volt magyarokkal. A egyik kimondottan érdekes volt. Ha akarjátok elmesélem.

Feljártam a Col d'Iseran-ra, mert ott a gerincen, ahol az Olasz-Francia határ van bejött a Kossuth rádió.

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 15:20   
2004-04-18 17:19, voila:
-
Sziasztok!
Franciaorszagban elo magyarokkal szeretnek megismerkedni.15 eve en is kint elek,de nagyon hianyzik a magyar tarsasag.
-
Merre vagy itt Franciàban???

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-18 21:55   
Kedves Maganyos, a napokban volt itt a chat-roomban egy 23 eves hasonlo problemakkal kuszkodo fiu aki 3 eve van kinnt, remelem egymasra talaltok.Ha megint jelentkezik akkor hozzad fogom iranyitani.Udv.

voila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-18 17:19   
Sziasztok!
Franciaorszagban elo magyarokkal szeretnek megismerkedni.1 eve en is kint elek,de nagyon hianyzik a magyar tarsasag.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó