2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Zene, honvágy, politika
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 23:24   
2007-04-11 22:39, blueridge:
-

Útmutató:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=70&7

Hunor

blueridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 22:39   
Erdekes, hogy sok mindent elfelejtettem, vagy ez a forum belepes furcsa

blueridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 22:27   
2005-08-08 22:00, gvirag:
-

Megesik az hibe-hoban, hogy magammal sem allok szoban!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-11 22:25   
Kedves blueridge,

az Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog.

Hunor

Dr.Wirth  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-05 07:08   
2005-08-09 13:24, gvirag:
-

Kedves Virág! Nagyon tetszik a dalszöveg. Adalékul a táborfalvi vonatkozáshoz: most tettem Hálóra a táborfalvi születésű jeles népzenészről készített linkgyűjteményt: http://www.birinyijozsef.lap.hu Üdvözlettel: Dr.Wirth Gyula, Phd, Budapest

gerakandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 22:14   
Szervusztok, azt nem tudom, a nota meg a politika hogyan fugg össze, de nehany nepdalt tudok kinalni honvagy esetere...
http://www.andreagerak.com/music.html

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 21:29   
gvirág! Mostanáig azon gondolkodtam, hogy jön össze a nóta meg a politika?

Ahaaa, most már értem?
Mikor indulsz útnak?

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 13:24   
Hogy egy kis politika is legyen a dologban, ez akkor volt, amikor Titót éppen "láncos kutyának" nevezték idehaza. Mármint az imperialisták láncos kutyájának. Mi meg azt énekeltük, hogy:

"Dráva parti erdők mentén
Tüzérek portyáznak,
....
Ajtó ablak nyitva tárva,
Kislány a babáját várja,
Megjöttek,
A táborfalvi tüzérek."

Este aztán nem volt már senkinek kedve énekelni. Hiába volt a parancs, Nóta! Semmi, csak a fáradt lépteink tompa puffanása.

Akkor nekem címezve jött a parancs: Nóta!
Na akkor valamit amit a többiek nem tudnak. Mégse csatlakozhatom a terrorhoz.

Rákezdtem:
"Sohasem vétettem, három, négy,..

Sohasem vétettem,
Én Pest városának,
Mégis besorozott
Engem katonának".

Kár, hogy a zenéjét nem tudom ide írni, szép hajlítások vannak benne. Olyan szép keservesen hangzott. Senki nem ismerte, egyedül énekeltem:

"Tüzérnek soroztak,
Bakancsosnak vittek,
Jééjééjéényejenye,
Jaj de ki
Vélem."

Most látom, hogy zsíros itt a papír, nem fogott rajta a toll. Na nem baj, úgyis kitaláljátok.

Öt nap szigorú fogdát kaptam érte.

Akkor is megérte!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 09:58   
2005-08-09 4:54 Ferencz Zsuzsanna

Diplomaaaa ????!! Hát az meg minek! Elegendő, ha a résztvevők a szívüket hozzák.

2005-08-09 06:44 Frédi

Miaz hogy befogadunk! Alig várjuk már az érkezésed! Ilyen gondosan válogatott repertoárral nem hagyhatsz cserben bennünket! Persze, hogy jössz!

Saab még nem válaszolt, pedig egy kicsit ugye neki szól majd a nóta.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 06:44   
Kedves Gvirág,
jelentkezem csapatodba önkéntesnek és hozok még egy néhány dalt magammal:
- A csitári hegyek alatt régen leesett a hó...
- Ha bemegyek, ha bemegyek a kibédi csárdába...
- Megyen már a hajnalcsillag lefelé...
- Kiskut kerekeskut...
- Marosmenti fenyveserdő aljában...
Befogadtok?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 04:54   
Kedves Gvirag, ezt írod:
"Megjelenés:

téli menetfelszerelés, tábori öltözet, kitüntetések..."
A diplomákat és a MON-t nem viszitek magatokkal?

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 22:00   
Már persze hogy...
Önkénteseket is mozgósítunk!

Mi Saabbal gondolom indulókra masírozunk majd: "Házunk előtt kedves édes anyám, van egy magas eperfa... Híres Komárom be van véve ... Meg szél viszi messze a fellegeket..., Hogyha közénk csap a gránát, húsodat az tépi szét... és Kívül a kaszárnyán kint a kapunál..."

Ha meg únjuk már a sok pattogós índulót: hát "hová lett a sok virág..."

De ha a Hölgyek ott lesznek, tehetünk engedményeket a nóták irányában is, elvégre mindenevők vagyunk, a fogazatunk is erre utal:

"Nincsen pénzem se dohányom, vedd meg pajtás a dolmányom..., meg Daru madár fenn az égen, hazafelé szálldogál..."

És

"Csak egy nap a világ,
Csak egyetlen egy csók az életünk.
Ki tudja mi vár ránk,
Ki tudja holnap mire ébredünk..."

Aztán táncolunk is:
"...
Perdülj fordulj
Karomba párom,
Ezt a csuda csárdást
Rogyásig járom."

Megjelenés:

téli menetfelszerelés, tábori öltözet, kitüntetések...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 15:13   
2005-08-08 14:49, bovi:
Katica, hogy ne legyél mint nö magad, elkisérlek.
_________
Koszi , Bovi !
Igy meg jobb lesz En majd enekelek helyetted is .

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 14:49   
2005-08-08 00:36, fellegvar:

Katica, hogy ne legyél mint nö magad, elkisérlek.
Szeretem én is a magyarnótákat, de nincs jó hangom
Párom szeret énekelgetni, amikor olyanja van.
Vándorfelhök fenn az égen....
meg sok másikat

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 00:36   
2005-08-07 23:06, gvirag:
Viszek magammal mangalica szalonnát, meg vereshagymát, bor is lesz, jófajta! Te majd válogatsz hozzá kenyeret az ott kaphatóból, az megszáradna míg átvergődök az óperencián.
Eszembe jut sok regi szep emlek ... "

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-07 23:06   
2004-04-20 18:19, Saab

A fene!
Hogy ezt én nem láttam meg időben. Merre vagy Saab? Ébresztő fel!
Válaszolj.

Megyek hamarosan arra felétek, ha alkalmas meglátogatlak. Viszek magammal mangalica szalonnát, meg vereshagymát, bor is lesz, jófajta! Te majd válogatsz hozzá kenyeret az ott kaphatóból, az megszáradna míg átvergődök az óperencián.

Aztán kikocsizunk az erdőbe, gyújtunk egy jó kis tüzet, pirítunk szalonnát a parazsán és azt énekelünk amit csak akarunk! Visszaidézzük még a nagyapáink fiatalkorát is, a betyárosát!

" Mikor megyek Galícia felé
Még a fák is sírnak.
Rezgő nyárfa hullajtja levelét
Az is engem sírat.
Sirass, sirass rezgő nyárfa,
Borúljál a babám vállára,
Súgjad néki bele a fülébe,
Fáj, fáj, fáj a szívem érted babám,
Fáj, fáj, fáj a szivem érted."

Meg a többit is szép sorjában!
Mielőtt megfújják nekünk is a takarodót!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-07 21:42   
KARESZ UZENETE:

Sziasztok új vagyok itt,de már pár hete megtaláltam ezt a remek oldalt.Egy nagyon érdekes dolgot vettem magamon észre,amióta itt élek (Németország)azóta nem bírom megállni hogy ne hallgassam a különbözö Magyar mulatós zenéket.Hozzáteszem hogy otthon is hallgattam néha de nem volt jellemző.Mára már eljutottam odáig hogy egy nagyon komoly gyüjteménnyel rendelkezem.Nem beszélve arról hogy a Magyarságomnak is egyre jobban hangot adok és nagyon büszke vagyok rá!Lehet hogy ez a zene is nagy szerepet játszott ebben!?Amikor honvágyam van vagy ha jó kedvem van azonnal rakom be a cd-ket,és rögtön minden rendben.Lehet hogy ez egy kicsit hülyén hangzik amit írtam csak meg akartam osztani veletek!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 20:45   
2004-04-20 18:19, saab:

Kedves saab,
ha problémàdbannem is tudok segiteni,de amit irtàl màr 3x elolvastam, valami volt benne, ami megfogott, amit közösnek éreztem. Csak a példàkat kell kicserélni: nekem nem indulok, tàncok, hanem az Egyetemi Korusban énekelt közel 500 korusmü, amitöl ma is sirva fakadok, persze ugy 20 év körül voltam akkoriban. Ma meg elég hallanom a Bolyongàs-t vagy az Öregek-et esetleg a Négy olasz madrigàlt,és màr ülök csak a multba meredt könnyekkel a szememben. Különben nagyon jol alkalmazkodott és nagyon elégedett vagyok itt, semmi okom panaszra, söt!
Szivélyes köszöntéssel
Györgyi

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-20 18:19   
Szeretném megtudni a véleményeteket hogy ezek a fogalmak miképpen függnek össze. Mindnyájan átéltük azt az idöszakot mikor az otthoni uralkodó kormány kijelentette hogy ez meg az a dal reakciós, hazaáruló, ellenséges és még mit tudom én mit találtak ki. De talán nem is kell visszamennünk oda,hiszen hallhatunk ma is véleményt ami elitélöen nyilatkozik bizonyos számokról.
Nos hogy konkrét példával világitsam meg.
Én az életemben meneteltem német indulóra, magyar indulóra, szovjet indulóra. Énekeltem német, magyar, orosz dalokat.
Ugyanugy táncoltam is különbözö zenére.
Ez bün? Ha manapság elöjönnek, legyen az német vagy orosz, boldogan hallgatom mert felidézi az ifjuságomat, az é n é l e t e m e t, az életem egy darabját amit senki nem vehet el tölem. Olyankor én nem a háborura, a politikára gondolok hanem az emlékeimre, egy bizonyos kislányra, egy bizonyos helyre, a saját életemre. És itt kapcsolódik bele az ugynevezett honvágy is.
Mert az nem csak külföldön van meg, az nemcsak az országhatárnál kezdödik. A honvágy az az ifjuság iránti vágy ami régen elmult és minél jobban hajtod, annál messzebb megy. Sok embert láttam már akinek egy régi dal hallatán kibugyant egy könnycsepp a szeméböl, vagy legalábbis harmatos lett. Boldogok azok akik megtudják könnyezni az elmult ifjuságot és nem keverik össze a politikával.
Megragadom az alkalmat és segitséget is szeretnék kérni.....CD-röl hogyan tudnék egy-egy számot mailben átküldeni. Van pár régi számom amit könnyelmüen megigértem, de nem boldogulok vele.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó