2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Németország belülről
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 19:24   
Kedves Mindenki!
Szerintem Lacoka nemcsak a jogositvány ügyet hozta fel a németekkel kapcsolatban!
En egy kicsit felszivtam a vizet azon, hogy nem igazságos a világ a németekkel.
A topikban arról irjunk, hogy milyennek látjuk öket magyar szemmel!
Eleinte én is gögös, önteltnek tartottam öket, de végül rájöttem, hogy ez azért tünik igy, mert ök nem képmutatók.
Ha ök felajálják a barátságukat, akkor azt úgy is gondolják, mig a magyaroknál gyakori a szemben széptevés, hátamögött kigúnyolás.
Tapasztalatból irom! Otthon az a cica-mica nyalom-falomság nem öszinte. Minket nagyon lenéznek, mert se orvos, se mérnök, semmi neves ember gyerekei nem vagyunk, mig itt megbecsülnek bennünket, igy akik vagyunk.
Az orvosunk 30 éve ugyan az, soha nem kellett a barátságát meghálálnunk. Frissen kijött magyarok, ha megismernek egy magyar orvost, az a világ teteje, ha az leereszkedik hozzá. Meghivják, eljön a meghivott, de nem hivja vissza, mert senkinek tartja a vendéglátót. Ezek saját, megélt tapasztalataink.
A német nem gögös, de ovatos, nem barátkozik csak nehezen, nagyon komoly emberek általában. Nekünk nagyon nehéz idökben segitettek és csak jót mondhatok róluk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 18:27   
Én itt Kaliforniában 1981-ben váltottam ki internationális jogositványt ami érvényes volt Europában, de nem használtam aztán ottlétem alatt mert élveztem a sok tömegközlekedési lehetöséget ami volt. 1 évre adták akkor.

Itt a mai napig is elfogadják az europaiakat ha turisták jöttek s autot béreltek, nem kellett nekik internacionális. Persze itt a jogositványhoz a vizsga könnyebb mint pl. Ausztriában volt ahol mindenfélét kérdeznek a motorrol is. Vizsga csak akkor kell, ha valaki vesz itt autot s bejelenti használatra.

A németek azt is élvezték hogy a német Automobil Club tagságot is elismerik itt s azzal ingyen lehetett mindenféle térképet utikönyvet vagy más tanácsadást kapni.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 14:01   
A 80-as évek közepén kellett az átíráshoz egy szemvizsgálatot csinálni a TÜV-nél, egy hiteles fordítást leadni a jogsiról (az osztrákoknak is ) a bejelentkezéstöl számitott legkorábban hat hónap múlva, legkésöbb egy éven belül. Egy év után teljes szervíz tanfolyammal, vizsgával.

http://www.landkreis-muenchen.de/landratsamt/pdf/fuehrerschein_grundschema.pdf

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 13:37   
2004-04-24 13:05, bovi:
-
Hogy Európában van-e, nem tudom, de itt Svédben, igen. Az iskolában is külön föznek nekik. Ez még nem is lenne baj, hanem a követelödzésük.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 13:05   
Saab, valamikor itt is minden másként volt!
Valóban a sok bevándorló hozta magával a törvények változtatását, de szerintem szükséges volt.
Sokan nem szeretik a németeket, de érdekes módon elsösorban ide szeretnének jönni élni.
Hogy miért? Mert nincs még egy olyan ország, ahol az idegeneket ennyire tolerálják. Egy példa csak, hogy a kórházakban is külön föznek az izlámoknak, mivel nem eszik meg a normál kosztot!
Van Európában hasonló? Nem tudok róla.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 09:20   
Svédországban annak idején 1 évig használhattad a magyar-jogositványt, nem kellett a nemzetközi. Egy év után egy egyszerü orvosi vizsga és a jogositvány leforditása (amit a szomszédasszony is megcsinálhatott) után megkaptad a svéd jogositványt.
Ja igen, és kijelentetted hogy ezalatt az idö alatt valóban vezettél. Manapság megszigoritották, iskolába kell járni.
Az ok egyszerü: mióta a Holdról is meg a Marsról is jönnek a bevándorlók, mutatnak mindenféle villamos és buszbérleteket hogy az a holdjogositvány. Hát ennek vetettek véget. De még ma is megpróbálják hogy más nevében mennek el vizsgázni

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 08:56   
Lacoka!
Uj ország, új törvények új utak. Ha ezt nem akceptáljuk, akkor ne induljunk el.
Itt élek immár 45 éve, de engem a magyar, söt a román dolgok jobban felháboritanak.
Amikor pl egy hivatalos okmány beszerzésért elkell utazni Bukarestebe Temesvárról. Van egy megoldás ugyan, hogy ott is megkaphatod, ha leteszel legalább 100€-t.
Könyveld ezt Németország javára, hogy itt mindent legalisan eltudsz intézni.
Nagyon érdekelne, hogy állnak az anyagi körülményeid? Van már munkád vagy támogatásból éltek? Kapsz annyit, amiböl meglehet élni? Romániában mennyiböl éltetek?
Mért célja nagyon sok külföldinek Németország, mit gondolsz?
Azt különben gyakran megélheted, hogy Hessenben mások a törvények, mint Bayernben vagy más tartományba. Van egy lengyel judótréner a szomszédban. Itt lakik Bayerben, de Hanauba dolgozik, mert ott alkalmazzák, mint sporttanárt annélkül, hogy még egy szakot oktat, ami itt követelmény. Szóval, amivel kezdtem, vagy elfogadod, vagy továbbállsz!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 00:39   
Tulajdonképpen inkább ide kívánkozik a szomszéd topic-ba írt megjegyzésem a választójog n.o.-i kezeléséről:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=564&forum=60&25

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 00:15   
2004-04-24 00:02, Pompéry Berlin:

Pompéry kedves,

Az Isten kegyelmesebb volt hozzád mint hozzánk, nekünk sajnos mindent úgy kellett végigjárnunk ahogyan azt az előző bejegyzésemből olvashattad. Nemcsak Németország, de valószínű Románia megítélése is sokat változott 29 év alatt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 00:02   
2004-04-23 15:29, Lacoka:
-
Megvallom őszintén, nem egészen értem ezt a tortúrát. Igaz, én 29 éve élek itt, tehát vonatkozó élményeim nem a legfrissebbek, bár tudtommal ezen a téren nem volt jogszabályváltozás.

Férjem annak idején anyagi okokból javasolta, hogy lehetőleg még M.o-on szerezzem meg a jogosítványt, amelyhez esküvőnk előtti napon hozzá is jutottam. (Ez a nászúton előnynek bizonyult.) Kiváltottam továbbá a nemzetközi jogosítványt is.

N.o-ban 1 évig tudtommal minden külföldi járhat a nemzetközivel, majd azt át lehet iratni egy egészségügyi vizsga után, valamint egy igazolás birtokában, amely bizonyítja, hogy ezalatt az egy év alatt rendszeresen vezetett az illető, német jogsira. Az igazolást férjem kiállította - megfelelt a valóságnak.

Ennek az eljárásnak gyakorlatilag mindössze annyi hátránya volt, hogy a német jogosítványban nem szerepelt, hogy mikori vizsga alapján kaptam, tehát a rendőri ellenőrőzésnél azt a benyomást keltette, mintha az eredetit már egyszer elvették volna tőlem közlekedési vétség miatt. Ezzel a "hátránnyal" - mivel, hogy a 29 év alatt talán ha 3x keveredtem közlekedési ellenőrzésbe (Mausefalle)- aránylag jól megbírkóztam.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 15:29   
No de komolyra fordítva a szót:

A bevezető történet engem és a feleségemet is érintett, na nem a vizsgán való megbukás szempontjából, hanem egy olyan szabály megismerése szempontjából ami nemcsak lelkileg de anyagilag is megkavart.

Amikor 2002-ben Németországba jöttünk és elkezdtük a víg, de mégis küzködéssel teli hétköznapjainkat, halvány fogalmunk sem volt arról, hogy mennyi meglepetés ér majd itt minket. S mivel az imént az autózásról írtam, így kezdem a végével, hiszen gyakorlatilag ez a legfrissebb élményünk.

Öt hónap gérai tartozkodás után ( Thüringia )átkerültünk Hessenbe. S mivel az új tartózkodási és munkavállalási engedély még ugyan nem volt meg, de sejthető volt, hogy hosszútávon autót kell vegyünk, hát utánnaérdeklődtünk a feltételeknek. Nos, szó szót hozott maga után, mire kiderült, hogy a hatodik hónap németországi tartózkodás után kötelesek vagyunk német hajtási igazolványra vizsgázni. Azaz a hatodik hónap óta illegálisan vezettünk. ( )

Elkezdőtött a poénhadjárat.

Mivel 2002 novemberében lejárt az első engedélyeknek a hatálya, s mivel az újjak megszerzése érdeklében haza kellett utaznunk Erdélybe, természetesen megszünt a hajtási igazolvánnyal kapcsoklatos kötelezettség is. Ami a csúcs volt, hogy négy hónap után mikor visszatértünk a fél éves autóvezetés megint engedélyezett volt, tehát mintha előzőleg nem is jártunk volna itt.

Eltelt az újjabb fél év. Mikor az utolsó napokban nyomasztó hangulatban kerestünk újjabb kibúvókat az előreláthatólag súlyos - kb. 800 Euros kiadástól - ( ennyibe saccolták meg akkor kettönknek a hajtásiát ), egy kedves jó bürokrata barátunk talált egy újjabb kiútat.

Közölte a közlekedésrendészettel, hogy nem biztos, hogy egy év után újjabb tartózkodási engedélyt kapunk, ha lejár a második félév is, így méltatlannak tartja, hogy két személy egy fél évre ekkora pénzt kelljen kiadjon, csak azért hogy vezethessen. Ekkor derült ki, hogy a fél évet bizony meg lehet hosszabítani, tudniillik rendkívűli jóváhagyást alkalmaznak ilyenkor. De ha az egy év is letelik akkor...

Eltelt az egy év. S bár az utolsó napokban egyre gyakrabban hangoztattam, hogy milyen sületlenésg egy év után vizsgára kötelezni - az elején, mikor jöttünk logikus lett volna - a válasz mindíg ugyanaz volt. Az egyik fő ok ( állítólag ) az, hogy Romániának nincsenek autópályái, így itt ellenőrizni akarják a vizsgán, hogy román állampolgárként tudunk-e autópályán vezetni. Csak egy volt a bajom, hogy miért egy év után akarják ezt megtudni.

Aztán jött a csúcsok csúcsa. Tudniillik itt egy vizsga kb. 45 percet tart, így minden amit az oktató, illetve a vizsgáztató meg akar tudni a vezetésem alkalmasságával kapcsolatba bele kell férjen ebbe az időbe, indulással és érkezéssel együtt. Mivel azonban ez a kisváros ( Hofgeismar ) ahol éppen lakok kb 30 percnyire van az autópályától így az oktató a vizsga elött közölte, hogy nem lesz autópályás vezetés, mert nem lehet elmenni és visszajönni 45 perc alatt.

"Egy világ omlott össze bennem". Mi a bánatnak kellett ez az egész.

Aztán beszélgetések közben kiderült az is, hogy vannak olyan USA államok is akik vizsgakötelesek Németországban, mások megint nem. Szóval komikus.

Végűl még egy idevágó sztoricska: Itt a környéken lakik egy jó barát házaspár, a férfi ukrajnai, a nő magyarországi. Mikor ök kijöttek ugyanezt az útat végig kellett...volna járni, ha a srác nem lett volna okosabb. Tudniillik mivel a srácnak kettős ( Ukrán-Magyar ) állampolgársága van, mikor megtudta, hogy az ukrán hajtásival vizsgázni kell, elment magyarországra, átíratta ( vizsga nélkül )az ukrán hajtásit magyarra, majd visszajött és átíratta a magyart németre. Tudniillik a magyar hajtási el van imserve, azt átírják vizsga nélkül.

No ennyit a legfrissebb élményről, ami bizony zsebremetsző is volt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 13:41   
Kedves Lacoka,

Gratulalok az uj topikhoz, azonban elnek kis kiegeszitessel - egy reszehez olvashatsz itt is az adalekot, az a klasszikus vitatopik: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=191&forum=4&22

Itt mindenkeppen jo lenne egyfajta bedekkerkent a sajat meglepo, erdekes tapasztalatokat megosztani, az uj szokasokat, stb - hasonloan a svedorszagi megfelelo topikhoz, mely segitsegevel konnyebben megismerheto Nemetorszag, az elet itt.

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 13:39   
Tudom hogy nem kellene ide belekontarkodnom de elnevettem magam :tudjatok mit szoktak a svedek mondani ha rendre akarnak bennunket bevandorlokat utasitani:
Mi nem csinalunk igy Svedorszagban("Vi gör inte så i Sverige)
Ezt en imadom. Olyan jokat tudok gunyolodni es röhögni rajta.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 12:41   
Megkívántam e topik megnyitását, miután belekukkantottam a Svéd példába.

Itt aztán ki lehet vesézni Németország minden jelenséggel kapcsolatos magatartását. Van is mit.

Hadd kezdjem azzal, hogy ez a topik nem az általánosítás erejével és teljességével akar beindulni, csupán számomra nagyon jellegzetes és visszatérő megnyílvánulásokat szeretnék megosztani.

Hadd kezdjem egy példával:

Nem rosszabb a német ember sem másnál, nagyon komolyan el tudja hittetni magáról, hogy jobb mint más országok, nemzetek. Ez a fajta önteltség némelyeknél kicsúcsosodik és ami rosszabb, nyílvánosságra is kerül.

Egy ismerősöm ( szintén erdélyi )sófőrvizsgázott itt Németországban a közelmúltban: mivel a napja nem volt amúgy sem nagyon szuper, s ilyenként a vezetés sem ment valami jól, elvágták.

A történet pikantériája ott kezdődött mikor a végén ezzel bocsájtotta el a vizsgáztató: Itt Németországban nem lehet így vezetni!

Ennél már csak az volt érdekesebb, hogy a tavaji első hó leesése után Németország szerte 1500 baleset volt egy nap alatt, abból csak Westfáliában 1000. ( ez itt van mellettünk, a szomszéd tartomány ) S mindez azért, mert nem minden német sófőrnek logikus az, hogy télen téli gumival kell közlekednei, és akkor ha el nem is kerülhető, de csökkenthető a balesetveszély.

Így nem lehet itt Németországban vezetni?

Most a húsvéti vakáció beálltakor a híradót figyelve csak mosolyogtam, mikor hallottam, hogy a nagy vakációs forgalomban Európában a legtöbb megbüntetett autós német volt, mert nem tartják be a más országok közlekedési szabályait. Azt hiszem nem kell értelmezni a jelenésget.

Hogy is áll Németország a mások, azaz a mi szemünkbe?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó