2018. szeptember 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Munka
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Kgabicaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-08-19 14:16   

Azért manapság Angliában jobb a helyzet. Néhány ismerősöm kint dolgozik, őket teljes munkaviszonyban foglalkoztatják. Ezen az oldalon találtak állást azt hiszem: https://hu.jooble.org Lehet, hogy valakinek hasznos lesz.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-04-10 09:01   
2008-05-01 14:47, Tihi:
-

8 éve írt sorok és milyen elgondolkoztató!
Már nem sok példa van a feszültség teremtésre, hanem élünk örökös feszültségben, míg élünk...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-03 09:52   
2008-05-03 09:18, Mary:
-
"unbefristet. (Ezt hogy is mondják magyarul, mert nem jut eszembe a megfelelö szó?)"

Ez a határozatlan időre szóló szerződés lesz, nem? Úgy is szokták mondani, hogy valakit "állandóra" vesznek fel, egyébként meg "szerződésesnek".

A szerződéses állás szintén egy nagy probléma tud lenni, és különösen a családosoknak, a bizonytalanság miatt. Ráadásul elküldeni sem kell valakit, egyszerűen nem hosszabbítják meg a szerződését és annyi.

Tihi említette, de én is találkoztam emberekkel, akiknek évekig 9 havi szerződései voltak, hogy ne kelljen nekik a nyári hónapokra fizetni. Egyfelől ezt az ember megérti, hiszen az oktatásra szinte mindenütt nagyon rá van szabva a pénz, másfelől a munkavállalóra nézve ez enyhén szólva nem fair, és néhány éve itt Angliában az ilyen gyakorlat ellen hoztak is jogszabályt.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-03 09:18   
2008-05-02 17:43, Fredi:

Kedves Fredi, nem kritika, hiszen csak beszélgetünk és azt hiszem, mindenkinek csak részinformációi vannak. Ezért érdemes helyre tenni a dolgokat, ha nem felelnek meg a valóságnak.

Az én tapasztalatom az, hogy egyre több részidöst alkalmaznak, ezért, amit Perec is megállapított: részidöben is el lehet végezni egy teljes állás munkáját, de stresszes és nagyon kell hajtani. Ezt onnan tudom, mert én is részidöben dolgozom és tele van a hócipöm.
-
Teizeitosokat nemigen veszik fel unbefristet.
-
Az én munkahelyemen majdnem mindenki részidöben dolgozik és unbefristet. (Ezt hogy is mondják magyarul, mert nem jut eszembe a megfelelö szó?) Emellett megvan az a lehetöség, hogy ha több munka van (meg pénz ), akkor közös megegyezéssel emelik az óraszámot, fordított esetben csökkentik.

Miután hetek óta álláshirdetéseket olvasok (kellene nekem egy teljes idös állás), egyszerüen nem találok ilyeneket, csak elvétve.

Természetesen ez a részmunkaidö is olyan dolog, hogy nem minden szakmában vagy pozicióban jön számításba. Vezetöi pozícióban nem lehetséges, hogy heti 30 órát dolgozzál és azzal slussz. A 400 eurós, adómentenes jobok is inkább kiegészítö jövedelemként jönnek számításba. Melyik szakma az, ahol egy 400 eurós meg tudja csinálni a munkapenzumot? És ha két 400-euróst alkalmaz a munkáltató, akkor már fel is vehet egy részmunkaidöst, mivel a munkaadónak nem 400 euróba kerül a munkaerö. Erre még rájön pausál 20% , amit a munkaadó fizet.

Szóval, ezeket a lehetöségeket kombinálni lehet, de egyik sem tudja helyettesíteni a másikat.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-02 21:27   
Tapasztalatom szerint a "Teilzeit"-nak megvan az a trükkös tulajdonsága, hogy arányosan többet dolgozik az ember ugyanazért a pénzért, mintha teljes munkaidőben dolgozna. Sőt, a szakmai előrelépésnél sem igazán előny, ha valaki részmunkaidős.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-02 17:43   
Mary a kritikát elfogadom, pontatlan voltam és elvben igazad van. A valóságban azonban az a helyzet, hogy 1.egyre kevesebb a Teilzeitos a 400 Eu job terjedése miatt és 2. A Teizeitosokat nemigen veszik fel unbefristet.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-02 17:27   
2008-04-28 20:23, Fredi:
-
Ezenkívül ezeknél a munkaszerződés is lazább általában, mint azoknál akik egész napot dolgoznak.
-
Ez nem igaz. A munkaszerzödés ugyanolyan, mint az összes többi. Remélem, ugyanarról beszélünk, amit Németországban Teilzeitnak neveznek. A lazább munkaszerzödés 400 euróig dolgozóknál van (régebb munkaszerzödés sem kellett).

A fizetés is ugyanannyi, tehát ha a különféle Tarif-okat vesszük, csak a munkaórákkal arányosan csökkentve. Szabadság ugyanannyi jár és minden egyéb jár, ha van, mint pl. magán nyugdíjalapba való belepótlás, Vermögenswirksame Leistungen stb.

Az viszont igaz, hogy a részidöben való dolgozás hátrányokat hozhat, mint pl. a késöbbi nyugdíj magassága. Vagy hogy nem lehet ebböl nagy lábon élni. Viszont gyerekes anyukáknak egy áldás, ha dolgozhatnak, de mégsincsenek annyira lekötve, hogy ne tudjanak a családdal is foglalkozni. Átmenetileg nagyon áldásos dolog lehet.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-01 14:47   
Milyen pesszimista hangulatban lehettem, amikor az alábbiakat írtam. De engem bánt vagy zavar, hogy manapság a munkahelyek nagyon is bizonytalanok. Eltünik ez cég, megszünik az, felszámolják a harmadikat stb.

Avval vigasztalom magam, hogy változás nélkül nincs fejlödés és Európa öregszik, sok helyen már hiány van a munkaeröböl. Munkát vállalók és dolgozók értéke csak növekedhet. Viszont nincs jó megoldás a bevándorlás sem. Nagyon idegen kultúrából származók tömeges bevándorlása nem sikerül, nem tudnak beilleszkedni a társadalomba és csak elszigetelik magukat, ami megint szociális feszültséget teremt. A mai Európában erre sok példa van.

Na elég a bölcsészkedés, ezt akartam mondani, folytassa valaki, akinek jobb ötletei vannak.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 20:16   
2008-04-30 18:40, poe:
-
Legyen a munkaviszony neve meghatározott idötartamú munka vagy más, sajnos mindennel visszalehet élni, ilyen az emberiség. Községi, vagy állami intézményekben is kihasználják e formai munkaviszonyokat, az egészségügy, iskolai rendszer területein stb. Egy példa: egy tanítót felvesznek 6 hónapra úgy hogy a munkaszolgálat megszünik akkor, amikor kezdödik a nyári szünet. Neki nem kell nyári szabadságot fizetni, majd összel megint kezdheti a tanítást, újra "meghatározott idötartalmi munkában" és így tovább.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 18:40   
2008-04-30 17:42, Tihi:

Amire te gondolsz, az a meghatározott időtartamú munka és minden országban létezik.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 17:42   
2008-04-29 09:14, poe:
-
... a részmunkaidő is rendes állás, ne téveszd össze a szezonmunkával. Tehát bejelentett, adóztatott, jár a betegbiztositás, nyugdij, minden egyéb.

Ha egy országban ilyen jogi körülmények léteznek és a szabályokat nagyjában betartják a vállalatok, akkor minden rendben van. Viszont sok a visszaélés ezen a területen, még az átlagban jól rendezett északi országokban is. Én inkább olyan részmunkaidö munkaviszonyokra gondoltam, amik csak egy bizonyos idökre vannak kötve, pl. 6 hónapra, utána vagy a munkavállalót cserélik, vagy a munkaviszony tartalmát változtatják minden irási szerzödés, vagy szakszervezeti megállapodás nélkül.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 12:15   
No, éppen ma olvastam egy ide vágó cikket. A napokban jött ki egy új kutatás eredménye, az utóbbi néhány évben EU tagországgá vált államok Angliába jövő polgárairól (10 ország polgárait vették be a kutatásba). Ebben többek között az szerepel, hogy a közülök itt munkát vállalók átlagosan kb. heti 4 órával dolgoznak többet, mint az Angliában születettek: ez heti átlagban 46 órát jelent.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 09:14   
2008-04-28 18:53, Mary:

Hollandiában valóban sok nő dolgozik részmunkaidőben, ami szerintem helyes, hiszen nagyrészt az ő vállukra nehezedik a háztartás, gyereknevelés terhe. Kétféle van, a napi részmunkaidő, amikor 8 óra helyett csak 4-6 órát dolgoznak, a másik, amikor heti 2-3-4 munkanapot. Mindig ugyanúgy, jól megszervezve, tehát elvileg semmiféle zavart nem okozhat.
Tihi - a részmunkaidő is rendes állás, ne téveszd össze a szezonmunkával. Tehát bejelentett, adóztatott, jár a betegbiztositás, nyugdij, minden egyéb. Pont azoknak van kitalálva, akik az egyéb terheik, gyermekgondozás, betegápolás, háztartás, kisvállalkozás stb. nem teszik lehetővé a heti 40 órát.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 00:35   
Böbe megjegyzéséhez kapcsolódva (nem mindegy, milyen intenzitással folyik az a munka): nagy különbség van a munkakörök között is, azaz van, akinek "le kell tölteni" a munkaidejét, pl. egy biztonsági őrnek, ahol lehet, éppen az is a megpróbáltatás része, hogy majd megeszi az unalom, de ki kell tartania. Más munkakörök viszont inkább feladatközpontúak, ahol nem a heti akárhány óra letöltése számít annyira, mint az, hogy kész legyen, aminek kész kell lennie.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 21:49   
A részmunkaidö jó megoldás egyeseknek, fiataloknak, tanulóknak, kismamáknak is esetleg, de vannak nagyon komoly hátrányai is.

Semmit nem lehet elöre tervezni, csak egyik napról a másikra életet jelent sokaknak a részmunkaidö. Se egészségügyi ellátás, se öregkori biztonság (nyugdíj) stb nincs biztosítva rendesen. Problémás a család alakítása, a jövö tervezése, közös otthon megszerzése stb.

Kialakul így egy olyan társadalom, melynek tagjai csak napról napra élnek és minden problémájuk megoldását a társadalomtól követelik.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 20:23   
Kedves Mary,

én a részmunkaidő kialakulását egy kicsit máskép látom mint Te. Ez elsősorban a munkaadók érdeke, hiszen a közvetett munkaerő-költségek - például két 4 órát dolgozó személynél kisebbek, mint egy 8 órát dolgozónál. Ezenkívül ezeknél a munkaszerződés is lazább általában, mint azoknál akik egész napot dolgoznak. A legnagyobb baj az, hogy egy részidős munkáért kapott jövedelemből nem lehet megélni és már vtapasztalhatók Németországban is az amerikanizálódás jelei, azaz valaki ahhoz, hogy meg tudjon élni több részidős munkát kell elvállaljon.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 18:53   
A nyugati országokban a tendencia már évek óta a részmunkaidö irányába mutat és a statisztika nagy valószínüséggel a tényleges átlagmunkaidöt mutatja.

A háttérben elsösorban a a gyerekes anyák álltak, nekik találták ki a részmunkaidöt. De ez a kör már kibövült más kategóriabeli részmunkaidösökkel. A holland példáról láttam egy érdekes riportot: az emberek szívesen és önkéntesen vállalnak kevesebb munkaidöt, ha ezáltal nem túl nagy a jövedelemveszteség. Az így megspórolt idöd a családjukba, hobbyjaikba és önkéntes társadalmi munkába fektetik.

Németországban néhány éve bevezettek egy törvényt, hogy a munkavállaló igényt tarthat részmunkaidöre, kérheti és a munkaadó meg kell adja, ha ez nem akadályozza a termelést vagy egyéb munkafolyamatokat.

Adózási szempontból (ez saját tapasztalat) még elönyös is lehet a dolog, hiszen alacsonyabb fizetésre kevesebb az adó, így a nettó nem csökken éppen olyan sokat.

Egy másik jelenség is hozzájárulhat a csökkent átlaghoz: egyre inkább divatba jön a sabbatical (Sabbath-Jahr). Gondolom, ez a jobbmódúak kiváltsága lehet, hiszen egy kis pénzt csak félre kell tenni, ha az ember egy egész évre kiszáll a hörcsögkerékböl.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 10:53   
Hat persze hogy hazudik a statisztika. Itt nem lehet interneten csungeni orakig ha az ember gyermeke dolgozik. Jatszani sem lehet munka közben, mint sok magyar teszi ezt. Nem melle beszelek tudom hogy igy van. Szoval nem a munkaidö hossza, hanem a munka minösege a fontos szerintem. Epp nemreg volt egy beszelgetes ket magyar szakival, akik szerint a svedek nem jo szakemberek, a magyarok sokkal jobbak. En ezt igy nem hiszem el es nem allitanam. En lattam szakit otthon es lattam szakit itt . Itt pénzert dolgoznak epp emiatt effektivebben es precizebben. Nem altalanositok. Csak körulnezek es latok.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 10:37   
Ma találtam ezt az érdekes diagramot: összehasonlítja több országban, átlagosan hány órás a heti munkaidő. Eszerint Nyugat-Európában a legrövidebb a munkahét, Kelet-Európában és Amerikában ennél kb. 15 százalékkal hosszabb. A részmunkaidő elterjedtsége szintén befolyásolja a munkahét hosszát. Összességében Dél-Korea vezet heti 45 órával, a sereghajtó pedig Hollandia kb. 26-tal, ahol az alkalmazottak 45 százaléka részmunkaidős. Magyarországon átlagban majdnem annyit dolgoznak egy héten, mint az USA-ban.

Legalább annyira, vagz inkább még érdekesebbek szoktak lenni a számok mögött álló, azokat befolyásoló tények, például a nők munkavállalásának gyakori formái, az adózás rendje, a nyugdíj melletti munka népszerűsége.
Érdekelne, ki mit gondol erről (kivéve a megállapítást, hogy minden statisztika hazudik!! ).

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-13 16:21   
Nem biztos, hogy ez a legjobb oldal, pont a mai hirekben merült fel, hogy baloldali német politikus a kereszténydemokraták programjait náci jelszavakkal hasonlította össze, többek a között a: "szociális az ami munkát teremt" -et a "munka szabaddá tesz"-szel. Most azt követelik, hogy mondjon le.

Amúgy aki tud németül 30 év alatt van, van pályázhat is a témában, dotálják is:
http://www.stiftung.koerber.de/wettbewerbe/studienpreis/

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-13 12:23   
Sok oldalról közelítettük meg ezt a nagy témát MUNKA, de még mindig van olyan aspektus amiröl nem esett szó. Ilyen a kényszermunka, pedig csak a nácik megsemmisitö munkatáboraiban és a szoviet gulágokban többmillió ember pusztult el.
Az emberi ciniznus kirivó példája az auschwitzi (és a többi tábor) felírata: " Arbeit macht frei" = A munka szabaddá tesz. A legtöbbet az idehurcoltakból a munka az életüktöl tett szabaddá, azaz megölte öket.
Image hosted by Photobucket.com

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-12 22:13   
2005-07-12 18:27, ibolyai:
-
"manapsag regenyeket (nonfiction) egyaltalan nem olvasok. Ifjukoromban sajnos nagyon sokat: ennek rovasara irom hogy annyira naivan butan gyakorlatias erzes nelkul ertem "felnotte".
-

Kedves ibolyai, ezzel nem ertek egyet.
Ifjukoromban en is rengeteget olvastam, es nem talalom ezt elveszett idönek. Az olvasas tagitotta a latohataromat, fejlesztette a szokincsemet, szinezte a fantaziamat, megalapozta az altalanos müveltsegemet.
A mai gyerekeket csak sajnalni tudom, gepiesen nyomkodjak a komputer billentyüit, a lövöldözeshez nem kell gondolkodni. Ezekböl a gyerekekböl lesznek igazan naiv es buta felnöttek!

üdv
ama

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-12 18:27   
Kedves SOM:

Valamikor gyerek es ifjukoromban nekem is volt idom olvasni(orok hala ezert a kommunista rendszernek amiben felnottem). Mostanaban sajnos kevesebb.

En azert a MON-t nem keverm az altalanos olvasassal - a ketto ket kulonbozo celt szolgal az en eletemben. A MON-ba csak bepillantok - a rovid, tartalmas hozzaszolasokat kedvelem.

A konyvekrol annyit hogy manapsag regenyeket (nonfiction) egyaltalan nem olvasok. Ifjukoromban sajnos nagyon sokat: ennek rovasara irom hogy annyira naivan butan gyakorlatias erzes nelkul ertem "felnotte". Ha annak idejen heti 20 orat nem regenyolvasassal hanem annal hasznosabb tevekenyseggel toltottem volna, sok nehezsegtol, keserusegtol mentettem volna meg magam es csaladom.

Szerintem is minden irasbol lehet tanulni de nekem nincs igazan idom mindenre, sajnos meg kell valogatnom. Jo neked hogy tobb idod van!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-11 23:48   
Kedves Bobe,

Most tudatosodott csak bennem, hogy Te vagy a tema inditoja. Kituno gondolat volt, hisz mindnyajan megdolgozunk a mindennapiert. Erdekes bevezetodet sok erdekes hozzaszolas kovette, es valojaban mar a tema ki is lett kellokeppen meritve. Bar johet majd valaki ujabb eszmefuttatassal, amit szinten orommel fogok elolvasni. Erdemes itt olvasgatni; itt is, es mas temakban is ezen a forumon.
Mikor indittatast erzek, beirok en is. Ma a filmesekhez kotyogtam be. Koszi az invitalasodat.

Udv. som

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 10:02   
Kedves SOM!

Ne csak olvass, irjal is. Azert "jarunk" ide erre a forumra hogy irjunk, beszelgessunk, velemenyt nyilvanitsunk. Laira jol ir ,en is szeretek idejarni olvasni

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 09:33   
2005-07-06 13:29, ibolyai:
-
(..) Jo annak akinek ideje van elolvasni ...

Nnaa, itt lennek peldanak en, aki csak olvasni jarok ide. Es most el kell mondanom, hogy regota nem hokkentett meg ugy mondat/kijelentes/gondolat/élc, mint ez a fenti.

- Van egy (tobbek kozott) harom kotetes konyvem, [b]John Dos Passos: U.S. A.[/b] 1325 oldal. Ugy gondolom, az iroja nagy munkat fektetett megirasaba. Regeny a javabol. Epp a minap dontottem ugy, hogy elolvasom. Ha meg ugy dontottem volna, hogy hosszusaga miatt nem tudok idot szakitani az elolvasasara, akkor.. , nos akkor sertetlenul ott hagynam allni tovabbra is a polcon. -

En azt vallom, minden irasbol lehet tanulni. Es en ezert is jarok forumokra olvasgatni, szabad idomben. Jo nekem!

som

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 14:10   
2005-07-08 14:03, gvirag:
-
Lepu )

Tudod a baj abban áll, hogy a Földet nem hatmilliárd milliárdos, hanem hatmilliárd szegény ember lakja - kevés kivétellel.

Ez azért van mert a Föld gömb alakú - és mint ilyen véges a felszíne. Nemhogy a termékek, de még az alapanyagok - no meg az energia - sem áll korlát nélkül rendelkezésünkre.

Ez egy zseniális meglátás, gratulálok.
Mikor jutnek el a politikusok és a közgazdászok is erre a szintre?
Vagy ha eljutottak, akkor miért akarnak mégis vég nélkül nöni?
Nem jó az az égi érö fa..

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 14:03   
Lepu )

Tudod a baj abban áll, hogy a Földet nem hatmilliárd milliárdos, hanem hatmilliárd szegény ember lakja - kevés kivétellel.

Ez azért van mert a Föld gömb alakú - és mint ilyen véges a felszíne. Nemhogy a termékek, de még az alapanyagok - no meg az energia - sem áll korlát nélkül rendelkezésünkre. A növekedésnek határai vannak, az elosztás pedig nagyonis igazságtalan.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 11:15   
A cikket mnagát nem kezdem el védeni, mert sok baromság van benne, de itt érdekességnek számít, hogy valaki nem azt prédikálja, hogy még többet kell dolgozzunk még kevesebbért.

Szerintem a politikusok nagyon jól teszik, ha felveszik a küzdelmet a munkanélküliség ellen.

Tudna nekem valaki egy példát mondani a világtörténelemben, hogy Adolf Hitleren kívül hol vette fel egy politikus eredmenyésen fel a harcot a munkanélküliség ellen?
Mert itt a munkanélküliek ellen vívnak egy ádáz háborút, nem a munkanélküliség ellen.
Lehet máshol másképp van.

A nagyfokú munkanélküliség demoralizáló hatása közismert,

Egyetlenegy milliárdost sem ismerek, aki demoralizált lenne a "munkanélkülisége" miatt.

valamint a kiszolgáltatottság is, amely a munkanélküliséggel együtt jár, különösen azok számára akik csak a munkaerejükkel rendelkeznek (ők vannak túlnyomó többségben). Akiknek a munka a megélhetésük forrása, akik számára a munkanélküliség exisztenciális probléma. A politikusok szégyene a munkanélküliség!

A demokráciában a politikusok nagyrésze jogász, hivatalnok, tanár. Ez a csoport, hogyan tudhatná a munkanélküliséget megfékezni, ha nem is értenek hozzá?
A munkanélküliség nem feltétlenül szégyen, ha egy társadalom megengedheti magának, hogy legyen önkéntes munkanélküliség, akkor az kifejezetten a dicsöségére válhatna.

A munkanélküliség nem szükségszerű, sőt azt kell mondanom mesterséges, mögötte az emberi önzés ismerhető fel.

Karl Walkernek van ilyen elmélete, jungra vezeti vissza, hogy az a társadalom amelyik elnyomja az 5 alap archetípus valamelyikét, akkor annak az archetípusnak az árnyékolda fog áttörni. A mi társadalmunkban a "nagy anyát" (nem tudom magyarul ez stimmel e) nyomjuk el, ennek árnyékoldala a hiánytól való félelem, és a kapzsiság. A hiánytól való félelem "spóroláshoz" vezet, aminek következtében hiányzik a pénz a gazdaságból, tehát nem tudnak minden termelt cikket értekesíteni, ebböl keletkezik a munkanélküliség. Persze ha az ember jobban fél a hiánytól, akkor mégtöbbett spóról, ez látható most a német gazdaságon, halálra spórolja magát mindenki, deflácíó van...
A munkaadóknak nincs is más választásuk, mint kitenni az embereket és csökkenteni a béreket. Egyszerüen pénzhiány van a német gazdaságban. Ráadásul még csak nem is tudnak pénzt nyomni, éljen az Euro. Szóval azért kell nyomorogni, mert félünk a hiánytól...
Holott itt masszív túltermelés van, szóval a hiánytól nem kellene félni, inkább attól, hogy a sok felesleges kacat súlya alatt megfulladunk..

A cikk téved, a munka ma is szükséges és a jövőben is szükséges lesz, legfeljebb annak minősége változik a termelékenység növekedésével. Egy magas termelékenységhez több szellemi tevékenység, de nem kevesebb munka tartozik. Az arányok tolódnak el a szellemi tevékenység irányába.

Már most sokkal többet termelünk a szükségesnél, mi a fenének még többet termelni?

A munkának nem csak közgazdasági vonatkozásai vannak, a munka személyes, nem egyszerű árúcikk.

Akkor viszont igaza lenne a cikknek, adjunk mindenkinek egy alapjövedelmet amiböl meg lehet élni, és aztán mindenki dolgozzon azt amit akar, de ne kényszerböl értelmetlen dolgokat csináljon mint ma.
Ne kelljen egy festönek elmenni a gyárba azért dolgozni, mert majd csak a halála után ismerik fel a tehetségét, és csak akkor érnek a képei majd milliókat...

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 09:54   
Lepu )

Szerintem a politikusok nagyon jól teszik, ha felveszik a küzdelmet a munkanélküliség ellen. A nagyfokú munkanélküliség demoralizáló hatása közismert, valamint a kiszolgáltatottság is, amely a munkanélküliséggel együtt jár, különösen azok számára akik csak a munkaerejükkel rendelkeznek (ők vannak túlnyomó többségben). Akiknek a munka a megélhetésük forrása, akik számára a munkanélküliség exisztenciális probléma. A politikusok szégyene a munkanélküliség!

A munkanélküliség nem szükségszerű, sőt azt kell mondanom mesterséges, mögötte az emberi önzés ismerhető fel. Általában a munkabér leszorításának a szándéka, legtöbbször a jogos bér szintje alá. Ez erkölcstelen.

A cikk téved, a munka ma is szükséges és a jövőben is szükséges lesz, legfeljebb annak minősége változik a termelékenység növekedésével. Egy magas termelékenységhez több szellemi tevékenység, de nem kevesebb munka tartozik. Az arányok tolódnak el a szellemi tevékenység irányába.

A munkának nem csak közgazdasági vonatkozásai vannak, a munka személyes, nem egyszerű árúcikk.

Fontos kérdések ezek, a társadlom egészsége és hosszú idejű stabilitása szempontjából.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó