2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Munka
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-06 14:21   
Ma olvastam egy félig meddig érdekes cikket a "Stuttgarter-Zeitung"-ben a témáról:
a link: http://www.stuttgarter-zeitung.de/stz/page/detail.php/949236 de mert nem tud mindenki németül, rövid összefoglaló:
"A Gazdaság megszabadítja az embereket a munkától"
Az interjúfél egy nagy német illatszerlánc fönöke aki nehezteli, hogy a politikusok a munkanélküliséget akarják leküzdeni, ami gazdasági nonszenz. A gazdaságnak nem az a feladata, hogy munkahelyeket teremtsen, hanem az, hogy mennél kevesebb inputtal mennél több terméket hozzanak létre, tehát, hogy az emberek szükségleteit kielégítsék.
Ö szerinte nem munka kell az embereknek, hanem jövedelem, hogy a termelt termékeket megvásárolhassák. Erre tesz utánna egy javaslatot, miszerint be kellene vezetni, hogy mindent adót eltörölnek az Áfán kivül, ami viszont 48% kellene legyen (most 16), és minden polgár feltétel nélkül kap egy alapjövedelmet. Ez szerinte ahhoz vezet, hogy csak azok az emberek akik dolgozni akarnak, és csak olyan munkát végeznek majd el, ami tetszik nekik.

Ez Németo.ban azért egetrengetö beszólás, mert szembenáll a logikus következtetése, miszerint dolgozzunk kevesebbet a jelenleg mindenhol propagált: csak úgy lehet megmenteni az országot, ha sokkal többet dolgozunk kevesebb pénzért.

Alapból a megoldása nem biztos, hogy a legjobb, de abban igaz lehet, hogy végül is nem vagyunk mi arra ráutalva, hogy mindenki heti 40 órát dolgozzon. Szóval az a dolgozni muszáj, az egy olyan dolog, hogy az emberi élet egyik értelme valami értelmes cselekvés, de ez nem muszáj fizetett munka legyen, elfoglalhatja az ember saját magát is értelmesen....

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 03:52   
Kedvesek, ha már ennél a témánál tartunk, hadd említsem meg azt, hogy egyes nyugati szervezetek képviselői nagyon meglepődnek, mert Romániában nemigen találnak olyan embereket, akik "ehrenamtlich" elvégeznének valamilyen (jótékonysági)munkát. Ilyenkor megmagyarázom nekik, hogy az itteniek nem lelketlenek, hanem egyszerűen nincs idejük: majd mindenki
végez valamilyen mellékes munkát, hogy valamennyire fenn tudja tartani magát. Ez az ország telistele "szociális esetekkel".

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 00:39   
2005-06-18 19:00, Tessényi Györgyi:

"az ilyen tiszteletbeli munkàt fel kéne értékelni, nem tudom, hogy fog sikerülni."

Kedves Györgyi, ez nálunk folyik, remélem, sikere lesz. Én mindenesetre nagyon értékelem ezt a fajta munkát és minden tiszteletbelimet hímes tojásként kezelem, hogy megmaradjon nekünk.

Mellesleg nem azokról beszélek, akik pénzért kellene dolgozzanak, és ehelyett ingyen rabszolgáskodnak. Éppen ellenkezöleg, a fiatalalokról, akik szociális téren tesznek valamit (pl. esténként kihordják az élelmiszereket a hajláktalanok konyhájára, testi sérültekkel múzeumba mennek vagy moziba), nyugdíjasokról, akik a napjaikat értelmesen és hasznosan akarják eltölteni, például gyermekek között. Ismerek olyant, aki hat éves gyerektöl tanulja az Internet rejtelmeit és ismerek 18 évest, aki a 80 éves nagyit visz hébe-hóba az orvoshoz, vagy az állatkertbe (amint a nagyinak éppen kedve szottyan) ) és a tini felír magának mindent, amit a nagyi a második világháborúról mesél.

Fredi, te is gazdag ember vagy, ha eddig nem is méltatták. Te azért mégis tudod, nem?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-18 19:00   
2005-06-18 07:02, Fredi:
-

Új hazámban, Németországban pedig azt tapasztalom, hogy az állam sok feladatát nem tudja ellátni. (néhány példa: hajléktalanok élelmezése, természetvédelemmel kapcsolatos tevékenységek egy része, betegápolás egy része, kisebb községekben a polgármesteri teendők, stb.) és elvárja, hogy ezeket lelkes, idealista társadalmi munkások lássák el.

-

Ugyanez a helyzet Svàjcban is, egyre kevesebben hajlandok pénz nélkül dolgozni.
Valoszinü ugy érzik magukat, mint Te is. Föleg ha nem veti fel öket a jolét.
Most arrol beszélnek, hogy az ilyen tiszteletbeli munkàt fel kéne értékelni, nem tudom, hogy fog sikerülni.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-18 09:46   
Kedves Fredi!

Nagyon jó témát vetettél fel, mert ha már a munkáról beszélünk, akkor ez is, a tiszteletbeli, önkéntes munka is odatartozik. Ezen a téren például nagyon jól látszik, hogy az emberek nem mindig kötik össze a munka és a pénz fogalmát, hanem elsösorban egy tevékenységet keresnek, amit szívesen csinálnak. Méghozzá akkor, amikor akarnak és annyit, amennyit akarnak.

Egyre nagyobb szerepe van az ilyen munkának, amit Németországban "ehrenamtliches Engagement" vagy "bürgerschaftliches Engagement"-nak neveznek. Amint írtad, sok feladatot nem tud az állam ellátni, pénzhiány miatt. De támogatja az ilyen irányban tevékenykedö szervezeteket és tesz azért, hogy az önkéntesek "imázsa" a társadalomban elfogadott és tisztelt legyen.

Tapasztalatom szerint elsösorban a nyugdíjasok vállalnak önkéntes munkát, de az elmúlt években nagyon megnött a fiatalok száma is, akik ilyen tevékenységet keresnek. Fizetség nincsen, de például a tiszteletbeli tevékenységgel kapcsolatos útiköltségeket megtérítik, néha egy kis, szimbolikus összeg is (Aufwandsentschädigung)lecsöppen. Ehhez természetesen tagnak kell lenni valamelyik szervezetben (Mutterzentrum, Freiwilligenagentur, Landesnetzwerk stb.)

Néhány példa önkéntes tevékenységekre: nyugdíjazott tanítónö délutánonként egy napköziben házifeladatokat csinál a gyerekekkel vagy gyakorol velük, ugyanígy a zenetanárnö vagy angoltanár. Nyugdíjas bácsik egy mühelyben bútorokat, virágosládákat stb. barkácsolnak óvodáknak, iskoláknak. Ismerek egy "Gartengruppe"-t, tehát kerti csapatot , úgymond, ahol hobbykertészek óvodás gyermekekkel együtt nekiállnak tavasszal egy kertet teleülteni és ápolják egész nyáron, összel pedig szüretelnek. Hogy a gyerekek ebböl milyen sokat tanulnak (föleg ha otthonuk betonkockák közötti és zsebkendönyi zöld fü nélküli), fel sem lehet mérni.

Én az ilyen tevékenységekben elsösorban a generációk közötti kommunikáció szép példáját és kölcsönös adás-kapást látom.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-18 07:02   
Ha a munkát tárgyaljuk, nem árt szólni az u.n. társadalmi, vagy önkéntes munkáról. Ez a magában véve sajnos oly szükséges és nemes tevékenység az én szememben teljesen kompromittált fogalom. Régi hazámban, Romániában a kommunista rendszer az ingyen kényszermunkát nemesítette elnevezésében „önkéntessé”.
Új hazámban, Németországban pedig azt tapasztalom, hogy az állam sok feladatát nem tudja ellátni. (néhány példa: hajléktalanok élelmezése, természetvédelemmel kapcsolatos tevékenységek egy része, betegápolás egy része, kisebb községekben a polgármesteri teendők, stb.) és elvárja, hogy ezeket lelkes, idealista társadalmi munkások lássák el. Ugyanakkor nagyon sok politikus, aki eleve igen magas jövedelemmel rendelkezik, mint képviselő szép összegeket vesz fel, mint tanácsadó vagy privátcégeknél, vagy állami intézményeknél, de akár mint előadó is megint leszedi a tejfelt, meg sem fordul a fejükben, hogy valamit is ebből ellenszolgáltatás nélkül, tehát társadalmi munkában végezzenek. A német nyelv a társadalmi munkára egy nagyon szép jelzőt használ: ehrenamtlich = tiszteletbeli. Magam is sok ilyen nem fizetett munkát végzek, de nem érzem magam megtisztelve, hanem inkább hülyének.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 19:17   
2005-06-17 17:00, rigojanos:
-
2005-06-17 16:19, ibolyai:
-
"Olyan munkahely nincs a vilagon, ami ertektelen elmeny marad az utana kovetkezo munkahelyek szempontjabol. Minden munkahelyen van valami "transzferalhato" dolog, amibol profitalsz a kovetkezo munkahelyeden."

Ez igy igaz. A legfelresikerultebb valasztas is ha nem tobb megtanit arra hogy kovetkezo alkalommal mire figyelj, mit kerulj el.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 17:47   
A legtöbb dolgozó ember életében eljön a pillanat, amikor el kell gondolkoznia azon, hogy mi a fontosabb: a havi rezsi kifizetése vagy az elvei, esetleg az egészsége.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 17:00   
2005-06-17 16:19, ibolyai:
-
Az ocska munkahely nem vezet sehova - a tapasztalat amit ott szerzel ertektelen, nem transzferalhato at mas helyekre.

No ez azert nem igy van. Olyan munkahely nincs a vilagon, ami ertektelen elmeny marad az utana kovetkezo munkahelyek szempontjabol. Minden munkahelyen van valami "transzferalhato" dolog, amibol profitalsz a kovetkezo munkahelyeden.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 16:19   
2005-06-16 22:45, Mary:
-
"Még mindig nem értettem meg, mit értesz ócska munkahely alatt."

Ocska munkahely az ahol nem tisztelnek ahol a munkadra szukseg nincs ahol ket het alatt egy uj szemely betanul ugy hogy siman atveszi a munkad. Az ocska munkahely nem vezet sehova - a tapasztalat amit ott szerzel ertektelen, nem transzferalhato at mas helyekre. Az ocska munkahely atmenetileg megoldas lehet barki szamara amikor valamiert raszorul de lehetoleg el kell kerulni azt hogy allandosuljon az ember eleteben.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 16:13   
2005-06-16 22:51, Mary:
Kedves Mary. Sajnalom hogy a te tapasztalatod mas. En azt tapasztaltam hogy ahol jol keresnek, ott a kornyezet kellemes, a karrier elomeneteli lehetosegek magasan az atlag folott, es a kollegak fantasztikusak. Szamvitelben ahol a penz van, oda tomorulnek a szakma legjobbjai. Mindenkinek aki keszseget erez a szamvitelre, nagy lelkesedessel ajanlom - csodalatos lehetosegeket biztosit. A recept valoban egyszeru. Figyeld a penzt, a tobbi majdnem biztosan adodik magatol.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 10:20   
2005-06-17 06:49, Fredi:
Csakhogy nem tudom mennyire lehet ilyesmiről beszélni egy olyan ember esetében aki napi nyolc órát egy futószalag mellet dolgozik.

Kedves Fredi
A te mondatodat ragadtam ki, és használom fel, hogy elmeséljem a saját tapasztalataimat.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindkét fajta munkát hosszabb ideig próbáltam. Óvónőként valóban hivatásomnak éltem majdnem 15 évig,szerettem nagyon, az volt a hobbim is.
Itt pedig - más lehetőség nem lévén - előbb egy varrodában, majd jópár évig egy autógyárban dolgoztam. A hivatástudattal, felelősséggel, lelkesedéssel mindkét helyen találkoztam. Másképp nem is lehet minőségi munkát végezni. A tapasztalt munkások mindig azt magyarázzák a fiataloknak, kezdőknek, hogy emberek élete múlhat egy rosszul meghúzott csavaron. Megvan bennük a jól végzett munka öröme, ahol a mennyiség és a minőség egyaránt fontos. Büszkék a gyárukra, a munkájukra. Emellett legtöbbjük életvidám és jókedélyű.

Én személy szerint nagyon szerettem a monoton munkát, akkoriban +8 órát nyertem naponta. Míg a kezem járt, és megkereste a kenyérrevalót, addig a gondolataim szabadok voltak. Minden napra találtam magamnak gondolkodnivalót. Ha játékos kedvemben voltam, szójátékokat faragtam, közmondásokat, szólásokat gyűjtögettem adott témához, ország-várost játszottam. Dalolós napjaimon felidéztem régi slágerek, népdalok szövegeit. Újra gyakoroltam a régen tanult verseket, addig mondogatva magamban, míg meglettek a hiányzó szavak, elveszett sorok. Továbbfűztem az éppen elolvasott könyv cselekményét. Gondolatban levelet fogalmaztam, telefonbeszélgetéseket rögtönöztem. Még verset is írtam, addig mondogatva a kész sorokat, míg megjegyeztem mindet. Hazamenve csak papírra kellett vetni. Túlélőgyakorlatokat is játszottam, ezt nagyon hasznos dolognak tartom.

Nem emlékszem rá, hogy 6 -7 év alatt akár egyetlen napon is unatkoztam volna a "lélekölő" munka mellett. Kifejezetten hálás voltam a + időért.

Lehet, hogy "ócska" munka volt, de nem lelkileg, pusztán fizikailag sínylettem meg.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 08:40   
meggyőződésem, hogy az ember és a munka viszonyáról minimum ezen a szellemi szinten érdemes gondolkodni, és megnyilatkozni. Minden más részletkérdés,

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy hivatàsom lehetett és csak rövid ideig probàltam ki a lélekölö munkàt, ami màsoknak tart esetleg egy életen àt.
Nem vàlogathatsz ma nagyon munkàkban, amikor annyi a munkanélküli és a szàmuk egyre nö!
A létfenntartàs kényszere meg nagy ur.
Apàm a "példabeszédei" soràn felteszi gyakran a kérdést, hogy az a kanàlispucolo, akinek a munkàjàra égetöen szükség van, vajjon milyen kényszerüségnek enged, hogy azt az irdatlan büzt és koszt naponta kibirja? Bizonnyal nem erre vàgyott, amikor a jövöt elképzelte magànak.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 06:49   
Kedves Laira,

küldetés, hivatás, elhivatottság szép szavak és akik ezt érzik és valóban ennek megfelelően élnek csak tisztelni tudom. Csakhogy nem tudom mennyire lehet ilyesmiről beszélni egy olyan ember esetében aki napi nyolc órát egy futószalag mellet dolgozik. Másrészt sajnos több olyan embert ismerek, akiknél feltételezné az ember, hogy munkáját hivatásszerűen végzi (orvosok, lelkipásztorok) de ők csak mint szakmát, mint csak kizárólag pénzszerzési lehetőséget végzik munkájukat.

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 06:31   
Amint figyelemmel kísérem a topicot, látom, többféle aspektusból esik szó itt a munkáról. Az utóbbi hozzászólások ugyan gyakorlatiasabb kérdésekről szólnak, de ha megengeditek, hogy bekapcsolódjak a témába, leírnám, hogy nekem mely gondolatok jutottak eszembe.
Fontosságát, lényegét tekintve -és most a részletkérdésektől elvonatkoztatva- hol is a munka helye az ember életében?
Én úgy éltem meg az életemet, és mások részéről is azt tapasztalom, hogy az önátadottság (mások önzetlen szeretetszolgálata) és az önmegvalósítás páros feladatának az élet két fontos terén kell kiteljesednie:
-Az egyik a magánélet tere, ahol az öröklött és szerzett családi kapcsolatok, barátságok, szerelmek, stb. fontosak.
-A másik életterünk a közélettel is párosuló tevékenység, a hasznosság, közhasznúság, teljesítménypróbák, vagyis a munka területe, amely optimális esetben egybeesik a hivatással. Ez utóbbi, több mint, egyszerűen „a munka”.
A munka irányított emberi tevékenység, testi, szellemi erőkifejtést kívánó céltudatos, tervszerű, fáradtságot okozó erőkifejtés, erőfeszítés, társadalomra nézve is hasznos tevékenység, tevékenységek sorozata.
A hivatás feladatok elvégzése, munkakör, pálya, foglalkozás iránt érzett hajlam, vonzódás, rátermettség. Valami, ami az ember életének legfőbb célja, értelme, életcél, elhívatottság, odaszenteltség.
Bármely munka, amelyet életünk során végzünk, lehet tudatos, ám rossz választás, vagy kényszerű vállalkozás eredménye, amely esetben munkát, ha kedvetlenül, önazonosulás nélkül, erőtlenül, feszületek árán végezzük, nehéz teherként viseljük. Viszont mindegy, hogy a hivatásszerű munka fizikai, vagy szellemi-e, ha nemes életcél eszköze, akkor bármely munka folyamata és célja öröm és siker forrása, függetlenül a fizetettség és a munkakörülmények kérdéseitől. A nem kényszerűséggel, nem tehernyi erővel végzett munka a hozzá adott áldozatok (tanulás, fáradtság, izzadságos erőkifejtés, stb) ellenére sem tehertétel.

Az ember biblikusan fogalmazott küldetése: maga az ÉLET, annak megtartására törekvés, amelyért tenni kell, az emberöltőnyi idő alatti fejlődni tudás, a folyamatos épülés, vagyis:
-az önátadottság más életek szolgálatában,
-az önmegvalósítás,a magunk fejlődésére, épülésére lét,
-a munka, munka=hasznosság, közhasznúság, teremtés végzése, gyakorlása.
Nekem meggyőződésem, hogy az ember és a munka viszonyáról minimum ezen a szellemi szinten érdemes gondolkodni, és megnyilatkozni. Minden más részletkérdés, amelyek közül bármi lehet igaz, valóságos probléma, jelenség. Vagyis, hogy kinek mi az ócska egy munkában, egy munkahelyen, vagy épp, minden rossz adottság mellett mégis mi tartja egy munka mellett egy életen át, az attól függ, hogy küldetést gyakorol, vagy csak pénzért és kényszerűségből végez-e egy tevékenységet.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 22:51   
2005-06-16 16:23, ibolyai:

"Az csak ugy mellekesen tortenik hogy altalaban ahol a munka, kornyezet es kollegak jok, ott a fizetes is megfelelo."

Kedves Ibolya, ugye viccelsz?

"Ez nem mellektermek - ez jobbara szabalj."

Hát, szabálynak nem nevezném.

"azt papolom: mindenki nyomuljon a jol fizeto munkahelyek iranyaba tehetsege kihasznalasaval - mert ahol a kereset jo, ott a munka, kornyezet es a jo kollegak majdhogynem garantaltan jok."

Te tényleg hiszel ebben? Elképesztö....

"Ez igy, csoportosan szokott elofordulni."

Hihetetlen....

Bocs, Ibolya, de nagyon szkeptikus vagyok a fenti kijelentéseket illetöen. Olyan szabályokat állítasz fel, amik ellentétben állnak a valóságos élettel. Nem tudom, miért. Vagy csak ennyi tapasztalatot szürtél le? Elég egyszerünek tünik a recept.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 22:45   
2005-06-16 18:01,

"En nem fordultam meg olyan nagyon sok helyen, foleg nem ocska helyeken, tehat kevesebb tapasztalattal rendelkezem valoszinuleg."

Kedves Ibolya!

Még mindig nem értettem meg, mit értesz ócska munkahely alatt. A fizetség, a munka, mi volt ócska? Mert olyan, mint ócska munkahely, szerintem, nem létezik.

Van munkahely, ami nem elégíti ki az embert, van munkahely, ami rosszul van fizetve, van munkahely, ami nehéz és idegtépö - de ócska? Kérnék definíciót az ócska munkahelyre, hadd tudjam, mi az.

"Lehet hogy ez csak az en szakmamban ilyen egyertelmu, mashol lehet ez maskent mukodik. "

Melyik szakmáról van szó? Érdekelne, hol támadnak ilyen ötletek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 20:05   
Azt hiszem, hogy egy munka ócska-e, az főként a munkaadótól, ill. főnöktől függ. Kivéve, ha egészségre ártalmas.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 19:59   
2005-06-16 19:26, perec:
Bobe: elnezest nem akartalak megserteni - Perec jobban magyarazott mint en ugyhogy nem tehetek hozza egyebet minthogy koszonet, Perec a kozvetitest!

Egyetertek en is azzal hogy a magas fizetes nem mindig jar kez a kezben a jo munkahellyel. Az alacsony fizetes sem jelenti azt hogy egy munkahely nem megfelelo. Sok mas tenyezo jatszik kozre abban hogy egy munkahely jo valakinek vagy sem.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 19:52   
Kedves peksüti !
Milyen jo hogy vagy Ma kulonben Csipike kedvemben voltam lasd a többi rovatot is es abba a hibaba estem amitöl maskulonben örizkedek, a hangulatommal olvasok ugye ertitek?
Hat az biztos hogy volt jol fizetett rossz munkam is es volt rosszul fizetett jo munkam is. Persze hogy vannak munkahelyek ahova az ember azert megy el dolgozni mert elnie kell. itt most nem a robotot tarsalogtuk hanem a munkat azt a bizonyosat ami nemesit
Köszi Perec

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 19:26   
Kedveseim, hadd szóljak bele egy pillanatra (bár lehet, hogy én kapom majd a legnagyobbat a fejemre mint kibic ).

Böbém, szerintem sajnos akadnak munkahelyek a világnak ezen a nyugat-európai felén is ahol rosszul is fizetnek és nem is becsülik meg az embert, ezt szerintem kár lenne tagadni. Az emberek nem azért dolgoznak ilyen helyeken, mert minden munka jó, hanem mert pillanatnyilag nincs más választásuk. Hogy az ilyen munkahelyeket ócska helynek nevezzük vagy nem, az csupán szóhasználat kérdése.

Kedves Ibolya, Böbe csak annyit állított, hogy nem mindig ott volt a legjobb munkahelye, ahol a legjobb volt a fizetése. Ebből még szerintem nem következik, hogy ezeken a kevesebb fizetéssel járó helyeken rosszul fizették volna vagy más módon rosszul bántak volna vele, azaz hogy ezek ócska helyek lettek volna. Legalábbis én így értettem.

Remélem, sikerült a félreértést tisztázni, és folytatjátok az egyébként érdekes diskurzust. Én pedig már húzok is, mielőtt a közelebb levő fél lecsap...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 18:09   
kedves Ibolya ne haragudj de most mar sertegetsz mi az hogy ocska hely? Itt nyugaton van tisztesseges meg tisztessegtelen munka gondolok a prostitucio kabitoszereladas szervezett bunözesre. Ocska munkahely nincs . Nem szep igy gondolkodni attol hogy irodaban dolgozol nem szabad lenezni azt aki mondjuk az öregotthonban rendezi valamelyik idös rokonodat vagy eppen takarit utanad. En dolgoztam tanitokent takaritokent irodistakent elektronikus szerelökent viraaruskent es nem tartom egyik munkat sem ocskanak esetleg nehezebbnek vagy könnyebbnek fizikailag

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 18:01   
2005-06-16 17:43, bobe:
-
Egy kivetellel - szerintem a filmsztaroknak nem olyan cukor az anyagi helyzete. Nem kis koltseggel jar a filmsztar eletvitelt fenntartani. Nem ritka a csodbement filmsztar. Egyebek ott a rugo, mozgato erok szerintem nem (csak) a penz hanem a csillogas villogas es egyeb tenyezo is kozrejatszik.

Irod: "En ezt tökeletesen es teljesen negativ mondatkent fogtam fel es nagyon sajnalom ha felreertettelek ..." - Semmi problema - az online kommunikacio hirhedten tomeny felreertesi lehetosegekben.

Azt irod: "Par" munkasevem alatt eleg sok helyen dolgoztam megfordultam es az amit te mondasz az en esetemben nem igaz. "

En nem fordultam meg olyan nagyon sok helyen, foleg nem ocska helyeken, tehat kevesebb tapasztalattal rendelkezem valoszinuleg. Az en esetemben a kis fizetesu olcso helyek ocskanak bizonyultak. Ezeket nem a sajat boromon tapasztaltam de nagyon sok ugyfelem volt, nagyon sok idot toltottem el az ugyfeleim irodajaban es ott lattam, tapasztaltam - az ocska ugyfel ocska allapotokat teremtett a munkaerojenek.

A komoly fizetest nyujto helyeken mar komoly professzionalis volt a munkahely a munkatarsak es a munka is lenyeges szakmai elegtetelt biztositott. Lehet hogy ez csak az en szakmamban ilyen egyertelmu, mashol lehet ez maskent mukodik.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 17:43   
2005-06-16 16:23, ibolyai:

Kedves Bobe
"A verejtektelen irodakukackodas? Hat az van akinek behozza az elvezetet, van akinek nem".

En ezt tökeletesen es teljesen negativ mondatkent fogtam fel es nagyon sajnalom ha felreertettelek lehet a felfogasom lassubb .
Abban nem ertek egyet veled hogy a fizetes jo ott ahol jok a kollegak meg a munkahelyi körulmenyek. "Par" munkasevem alatt eleg sok helyen dolgoztam megfordultam es az amit te mondasz az en esetemben nem igaz.
A kislanyom is a mostani munkahelyen kezdö fizukent kevesebbet kapott mint a masik suliban de itt megis jobb neki. Es ez mar ket pelda csak a csaladban.
Ha csak a penz vezetne az embereket akkor nem is lenne csak politikus meg orvos a vilagon Vagy filmsztar

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 16:23   
2005-06-16 11:05, bobe:
Kedves Bobe

Koszi a valaszod - de nem igazan ertem hogy pontosan mivel nem ertettel egyet. Ez volt az en kijelentesem: "A verejtektelen irodakukackodas? Hat az van akinek behozza az elvezetet, van akinek nem". Hogy tudsz evvel nem egyeterteni? Az teny hogy van aki kielegul az irodai munkaval, van aki nem, nemde?

A valaszaidbol ugy tunik hogy szamvitelben dolgoztal valamikor? En is szamviteli szakember vagyok - imadom a munkam, a munkahelyem, a kollegaimat - minden reggel majdhogynem csipkedem magam hogy igaz-e, velem tortenik-e mindez?

"A gyermekeimnek mindig azt mondtam ne a penz legyen az iranyado hanem maga a munka, a környezet, a kollegak hiszen az eletunk java a munkahelyunkön telik el." Az csak ugy mellekesen tortenik hogy altalaban ahol a munka, kornyezet es kollegak jok, ott a fizetes is megfelelo. Ez nem mellektermek - ez jobbara szabalj. En ezt ugy szoktam megkozeliteni hogy azt papolom: mindenki nyomuljon a jol fizeto munkahelyek iranyaba tehetsege kihasznalasaval - mert ahol a kereset jo, ott a munka, kornyezet es a jo kollegak majdhogynem garantaltan jok. Ez igy, csoportosan szokott elofordulni. Udv.,

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 11:05   
En is nagyon örulök a valaszoknak de a tema meg nincs kimeritve.
Kedves Ibolya en sajnos nem ertek egyet veled az irodai munkaval kapcsolatban . En nehany evet ott is lehuztam ( igy irom, lehuztam,mert nehez volt) es merem allitani hogy nem volt sem könnyebb sem kenyelmesebb mint a fizikai munka. A zaras idöszakaban idegileg teljesen kikeszultunk, napokba kerult amig aztan helyre raztuk magunkat. A fizikai munkaban kifarad az ember de sokkal hamarabb gyujti össze az erejet ujra.
Kedves Fredi abban meg hogy az a szerencses helyzet ha valakinek a hobbija a munkaja is ebben en veled tökeletesen egyetertek.
A gyermekeimnek mindig azt mondtam ne a penz legyen az iranyado hanem maga a munka, a környezet, a kollegak hiszen az eletunk java a munkahelyunkön telik el. Akik utaljak keserves eletuk lesz.
A nagyobbik lanyom hivatasul olyan szakmat valasztott ami egyben hobbija is ;latom hallgatom es nagyon boldog vagyok ha sikerelmenyeiröl beszel. Dicseretet fizetesemelest kap es ami a legfontosabb , tanarnökent dolgozik , a gyermekek szeretik biznak benne.
A kisebbik lanyomrol csak jot hallok , megallja a helyet ,komolyan veszi a munkajat.
Mondjatok kell-e ennel több ?
Azt hiszem sikerult ugy ahogy utnak inditanunk öket es elmagyarazni nekik a "verejtekes munka " ertelmet.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 06:54   
Kedves Bobe grartulálok ehhez az érdekes témanyitáshoz és üdvözlök minden hozászólót is. Érdekes véleményeket olvastam itt, persze mindenik egy kicsit szubjektív. Hadd tegyek hozzá én is néhány személyes véleményt. Ideális szerintem az az állapot, amikor valakinek a munkája -értem itt a fizetett munkát amiből meg lehet élni - egyezik a hobbyjával. Rendkívúl kevesen élhetnek ebben a boldog állapotban. Ennek az ellentéte, amikor valaki egy életen át olyan munkát kell végezzen, amit soha nem szeretett - ilyenek szép számmal akadnak. Az ilyeneknél az egyetlen motiváció a pénzhezjutás kényszere.
A baj már az oktatásban kezdődik. A fiatal, amikor elő kell készülni a szakamaválasztásra, nagyon hiányos, rendszertelen és torz ismereteket kap a szakmákról, bizonyos szakmák llétezéséről pedig egyáltalán nem is értesül. A vágyszakmákban majdnem mindig tűúljelentkezés van, igy aztán megy a gyerek ahol hely van és már el is kezdődött a boldogtalanság.
Más. Én óvnék a verejtékes és irodakukacos munka szembeállításától. Egyrészt azért, mert erősen emlékeztet arra a korra amikor a hivatalos pártpolitika szembeállította a dicső munkásosztályt a technokratákkal, hogy aztán mindkettőt kisemmizze, másrészt ugyan egy irodai munka ha nem is izzaszt, de adott körülmények között infarktust okoz. Ezzel azt akarom mondani, egyik sem könnyű. Különben az irodai munka is vezethez sikerélményhez, például egy nehéz pénzügyi problémára megoldást találni, jólműködő algoritmusokat szerkeszteni, stb.
Na de most abbahagyom, dolgozni kell mennem.
Mindenkinek jó munkát!

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 21:23   
2004-09-27 13:08, Ravay J.:

-

Egyetertek - es milyen erdekes az, hogy tobbnyire a verejtekkel vegzett munka a legelvezetesebb. Peldaul a kerteszkedes.

A verejtektelen irodakukackodas? Hat az van akinek behozza az elvezetet, van akinek nem.

Ravay J.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:08   
"Dolgozni csak pontosan és szépen
Ahogy a csillag megy az égen,
Úgy érdemes...(J.A.)
Szerény véleményem szerint, van "verejtékkel" végzett munka, és van élvezettel végzett munka aminek végzésében ha akadályoznak,felér egy paradicsombeli kiűzetéssel.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 01:59   
Kedves idealis !

Amit a beírásomra válaszoltál azzal a megnyugtató érzéssel töltött el, hogy érthető volt amit írtam. Még csak egy mondat kiegészítéssel élve mondom : a negyedik parancsolat, amit Isten adott azt mondja : hat napon át munkálkodjál és végezd minden dolgodat…mert hat napon teremtette Isten ( azaz dolgozott )…Az amúgy is általam sarlattánnak tartott « munkaértelmezést » ez a parancsolat is elég egyértelműen a vakvágányról helyre tesz.

Egyébként köszönöm a te köszöntésedet is, megtette Hunor is abban a pillanatban mikor előszőr beírtam. Egyébként engem Hunor hívott ebbe a társaságba, hogy szerencsétekre vagy szerencsétlenségetekre az majd idővel kiderűl.

Kérésed nem megeröltető, de mert szeretném ígényes módon tenni lehet, hogy egy kis halasztást kérek, míg egy erre vonatkozó forrásanyagomat előkerítem. Nem szertném felületes módon kezelni a kérdést.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó