2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Nyugati magyar - magyar magyar kapcsolatok (Hol vagyunk otthon?)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 16:29   
2005-05-14 16:14, rigojanos:

az eloterjeszto is szerzett maganak nemi egyetertest aznapra

kedves János nemi avagy némi?? Jelen esetben nem mindegy
Ha az előbbi, akkor sziveskedjen megjegyzésével átfáradni az erotikus topikba, ha a második, akkor tökéletesen egyetértek Önnel. Gondolatához hozzátenném, hogy az embernek érdemes megválogatnia, ki és miben értsen vele egyet.

A kutya az embert választotta, a macska a szabadságot.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 16:14   
2005-05-13 22:41, Mary:
-
Engem is megdöbbentett ez a "szakik" elé terjesztés. Még ha név nélkül történt, akkor is...Morálisan nagyon kérdéses a dolog. Ha az illetök hozzá akarnak szólni, jöjjenek ide. Kérés nélkül semmilyen hozzászólást nem lehet innen más fórumba betenni, ahol mindenki, akinek éppen semmi egyéb dolga nincsen, ezen csámcsog.

Ugyan mar. Egy kutyas forumon igen nehez lehet az embernek moralis iranytukent ervenyesulni. Megsem szamithat arra, hogy az ebtarto kozonseg raerne az elebuk terjesztett emberismereti esettanulmannyal melysegeiben foglalkozni. Igy sajnos muszaj egy jol megvalasztott peldat kiragadni, es azt ugy eloterjeszteni, hogy csak es kizarolag a remelt valaszt kaphassa az ember a kerdesere. Az ugy igy gyorsan le van targyalva, mindenki allast foglalt az idezett ismeretlen egyen moralis es intellektualis hovatartozasat illetoen, az eloterjeszto is szerzett maganak nemi egyetertest aznapra, es vissza lehet terni a joindulatu ebtulajdonosok napjairol szolo, eloiteletektol mentes csevereszeshez.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 00:09   
2005-05-13 23:14, eRPeti:

Szerintem Hunor nem élt vissza semmivel sem, csak a házigazda jogait gyakorolja. És ha nem írtad meg a véleményedet, az sem baj, nem valószínü, hogy valaki sírni fog ezután.

Megnéztem az ominózus idézetet. Csak akkor vonom vissza, amit mondtam, ha Judit igazolja, hogy egyetértett ezzel a szöveg szétdarabolással és egy mondat más fórumra való beírásával. Nekem elég groteszknek tünik az az egy mondat, így, az összefüggésböl kiragadva. Csoda, hogy a "szakik" tudtak kompetensen hozzászólni a témához. Csak öket sajnálom, akiket ilyen szubtilis módon félrevezetnek.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 23:16   
2005-05-13 21:39, eRPeti:
-

Engedj meg nekem egy megjegyzést a témától teljesen függetlenül.

Etikátlan dolognak tartom (a jogi vonatkozását már meg sem említve) először is bármely fórumon "elhangzott" véleményt egy másik fórumon közzé tenni. Méginkább etikátlan szememben az, ahogyan ezt Te tetted. Történetesen a saját szövegkörnyezetéből kiragadva.

És ezt nevezed Te önigazolásnak? Ne haragudj, de a szememben ez egész másnak tűnik.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 23:14   
2005-05-13 23:12, hunor:
-
Természetesen megértelek, de most te éltél vissza valamivel, azt hiszem tudod mire célzok.És még a véleményem le sem írtam.Sziasztok

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 23:12   
Kedves Peter,

kozben nemi segedlettel megtalaltam az egyik ominozus forumot, es a konkret idezetet is.

Egesz pontosan ennyi az uzenet resze:
http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=7898&x_p=4&PHPSESSID=618d6f1f75fc8e9d1a72a2be20ebf2a9

"Minden előzmény nélkül, mi a véleményetek arról aki ilyet ír:

Idézet:
--------------------------------------------

- ezek az emberek kivétel nélkül alulképzett, egyszerűen struktúrált, a szociális létra alacsony fokán álló egyének voltak, akiknek a váleményére számomra abszolút nem releváns,"

Az erre adott valaszok pedig ott olvashatok, en nem masolom be szerzojuk engedelye nelkul, akit erdekel konkretan - ott megtalalja.

A lenyeg - ket kifogasolnivalom van, mint moderator:

- ideztel szerzotol beleegyezese nelkul. Ezert jar egy 90 napos felfuggesztes, hiszen ez serti masok szerzoi jogat, amire en felugyelek, es kulonosen sulyos a masodik pontom tekinteteben. Interneten torteno idezes egyebkent csupan a forras megnevezesevel, es linkes formaban OK, az egy szokasos, mindenhol elfogadott eljaras.
- ez ami kifejezetten zavar, es ez serto a szerzojere is (megha nevtelenul is szerepelnek a gondolatai), valamint kozvetve a MONra - kiragadtad a kontextusabol az idezetet, egeszen konkretan lemaradt az, hogy mire vonatkozik, stb., es ezaltal bizonyos modon "meghamisitodott" a tartalom. Ugy gondolom, ugy lenne becsuletes mind ama forum, mind a MON tagjai szamara, ha ezt korrigalnad, es az emlitett helyeken a teljes reszt megfelelo formaban kozolned.

Bizom megertesedben,

Hunor

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 23:03   
2005-05-13 22:54, eRPeti:
-
2005-05-13 22:52, hunor:
-
Kedves Peter,

Nem szó sincs róla

-

Mert szerinted a szerző írása nem lehet egy post, vagy annak részlete? Dehogyisnem. Szerző, aki azt írta. Tartok tőle, hogy Hunor jó felé kapisgál...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:56   
2005-05-13 22:43, eRPeti:
-
-
igen valóban érdekes, hogy ki min döbben meg

-
Igen, egyesek megdöbbennek mások gátlástalan erkölcstelenségén! Ilyen is van! Nota bene: van írott és íratlan netikett (olyasmi, mint az etikett, ha tudod, miröl van szó). Ezeket be kell tartani, punktum.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:54   
2005-05-13 22:52, hunor:
-
Kedves Peter,

Nem szó sincs róla

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:52   
Kedves Peter,

az egyik uzeneted ("hogy feltetted"), es az azt koveto ("nem ideztem tole") nem teljesen kapcsolod szamomra, ezert a biztonsag kedveert rakerdezek: ugy-e nem barmelyik forumtars sajat irasat kozolted forras feltuntetese/ megkerdezese nelkul - ami viszont mar serti a szerzoi jogokat, es mindenfele mast is?

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:51   
2005-05-13 22:38, eRPeti:
-
2005-05-13 22:26, bobe:
-
Te Peter hogy te milyen okos vagy , de milyen jogon hasznalod mas irasait es publikalod mas forumokban?
Meg kerdezted Pomperytöl hogy idezheted-e?
Hogy lettel ilyen szaki a ki-be-vandorlok eleteben, gondjaiban , te hol elsz?

-
Nem idéztem tőle,mert akkor megneveztem volna

-
Es a kerdesemre sem valaszoltal

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:43   
-
igen valóban érdekes, hogy ki min döbben meg

-

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:41   
Engem is megdöbbentett ez a "szakik" elé terjesztés. Még ha név nélkül történt, akkor is. A legtöbb ember ide nem azért ír, mert meg akar mérettetni, hanem tapasztalatait, gondolatait osztja meg a többiekkel (akik általában ugyanabban a cipöben járnak). Tény az, hogy egy magánvéleményröl nem egy külsö grémium fogja eldönteni, hogy helyes-e vagy nem, szabad-e így gondolkozni vagy szabad-e egyáltalán gondolkozni. Meg aztán nem az a kérdés, hogy mit mondanak, hanem ki mondja?

Morálisan nagyon kérdéses a dolog. Ha az illetök hozzá akarnak szólni, jöjjenek ide. Kérés nélkül semmilyen hozzászólást nem lehet innen más fórumba betenni, ahol mindenki, akinek éppen semmi egyéb dolga nincsen, ezen csámcsog.

Itt állok megdöbbenve.

P. S. Az ivadék szót én is ismerem és helyesen van alkalmazva a szöveg összefüggésében.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:38   
2005-05-13 22:26, bobe:
-
Te Peter hogy te milyen okos vagy , de milyen jogon hasznalod mas irasait es publikalod mas forumokban?

-
Nem idéztem tőle,mert akkor megneveztem volna

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:28   
Kedves Péter

Furcsák lehetnek a te mértékadó köreid, ha nem ismerik az ivadék "utód, sarj" jelentését.
A Bibliában sokszor előfordul, de Jókainál is olvashatod a Thonuzóba ivadékokat pl. Mai magyar költők, írók is előszeretettel használják, olvasható még az Élet és Irodalomban is. Nemere Istvánnak van egy könyve : Istenek ivadékai vagyunk.
Szóval néha olvasni is kell nem csak írni...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 22:26   

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 21:39   
2005-05-13 00:29, Noémi:
-
Kedves Noémi.

Nagy szeretettel várom gondolataidat írásommal kapcsolatban, gondoltam rád ma délben, hogy talán már itt is vagy és csak azt tudom kivánni Zombor-ban tett látogatásod alkalmából, hogy ne érjen kellemetlen élmény a kevésbé nyitott volt honfitársaid részéről.

Egyébként amikor olvastam Pompéry Berlin hozzád írt gondolatait - ami érzésem szerint félig nekem is szólt, hiszen olyan szavakat tulajdonított neked, amiket én írtam -, akkor nagyon kiváncsi lettem volna a viszont válaszodra.De ha megjössz és beváltod igéreted, akkor megtudjuk mi is az ami benned kialakult a téma hatására.

Én az érzéseim ellenére nem regáltam erre a hozzászólásra, de kiváncsiságból feltettem más hazai számomra mértékadó emberek által látogatott néhány fórumra ezt az írást, nem megjelölve íróját és a helyét, csak a véleményüket kértem mintegy a magam kontrollálására is, hogy vajon elfogult vagyok-e.Hát én nem tenném ki az ablakba a reakciókat.

Csak egyetlen dolgot tennék ide ,mert nem lenne tisztességes mások véleményét sajátomnak feltüntetni : ...ivadéka a halaknak van...

Viszlát itt fórumon.
Péter

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 00:29   
2005-05-07 19:37, eRPeti:
-
2005-05-05 14:23, Noémi:

Kedves Péter!

Amig távol leszek a MON-tól, elgondolkodok hozzászólásodon, s ha megtalálom a választ a problémámra, megkereslek itt.

Én is üdvözöllek Téged Heidelbergböl, de kb. 12 óra múlva már Budapeströl, ahol átutazásomkor rövid pihenöt tartok ( rokoni látogatás) majd tovább Zomborba.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 00:13   
2005-05-08 00:10, Pompéry Berlin:
-

Kedves Pompéry !

A "hazaindulás" elötti lázban nem volt idöm válaszolni, de amint visszaérkezek 10 nap múlva, azonnal megteszem.
Üdv.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 23:39   
2005-05-10 23:15, lundi

-

Kihagytad azt, hogy mikor jöttél M.o-ról.

IluskaSE  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 23:15   
Szervusztok !

A "Hol vagyok otthon"-ra szeretném hozzátenni a következöket:
Nekem a véleményem az hogy - én ott vagyok otthon ahol részemre biztos és nyugodt az életem és természetesen befolyásolja az hogy eggyütt tudjak lenni a családommal.
Nagyon sok függ attol is mi Magyarok akik más országban élünk hogy mennyire tudunk alkalmazkodni az uj-országnak a szokásaihoz, a nyelvhez, az ételeikhez stb.
Én Svédországban élek és segitett többek-között az hogy megprobáltam egy kicsit "svédesen" élni. Nagyon gyorsan rájöttem arra hogy ha pozitiv gondolkodásu vagyok és ha alkalmazkodok a jelenlegi helyzetemhez akkor mielöbb befogadnak és ez is történt itt is "otthon" érzem magam. De büszkén mondom itt mindenkinek hogy én "Magyarországrol jöttem"

Lundi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 00:10   
-
Kedves Noémi,

minden külföldre került ember életében visszatérő és ismétlődő problémáról szólsz, amely - legalább is a beilleszkedést illetően az új helyen - általában az idő előrehaladtával enyhül.

... az itteniek ... még 7 év után sem akarnak úgy befogadni, hogy itt vagyok itthon és az az érzésem, hogy örökké csak egy "érdekböl idejött keleti blokkos"-nak fognak tekinteni.

Őszintén szólva meglep, hogy 7 év után még mindig így érzed. Hasznos lehet elgondolkozni azon, hogy
a.) valóban "ők" nem akarnak-e befogadni Téged és/vagy
b.) esetleg Te érzed-e a helyi szokások egy részét még mindig idegennek: esetleg Te nem érzed magad Heidelbergben otthon, ill. jól. Ha b.), akkor mennyiben adod idegenkedésedet esetleg a környzeted tudtára.

Nekem ilyen drasztikus elutasításban sose volt részem, de nem kérdőjelezem meg ennek lehetőségét. Viszont eleinte kb. másfél évig kutya rosszul éreztem magam és lehetetlennek tartottam "a német" szokásokat. Aztán felhagytam a 60 mio. német megváltoztatására irányuló törekvéseimmel és folyamatosan jobb lett a közérzetem. Szerintem nem engem utasítottak el személyesen, hanem itt egyszerűen ilyenek a játékszabályok.

Érdemes továbbá elgondolkozni azon, hogy kik nyilvánítanak Téged keleti jött-mentnek, ez a környzetednek kb. hány %-át teszi ki és mennyire fontos neked ezek véleménye.

A 30 év alatt engem is értek verbális atrocitások - összesen kb. 5-6 alkalommal -, de
- ezek az emberek kivétel nélkül alulképzett, egyszerűen struktúrált, a szociális létra alacsony fokán álló egyének voltak, akiknek a váleményére számomra abszolút nem releváns,
- az esetek száma elenyésző vagyis nem jellemző.

Az összképhez és a Te integrációdhoz lényeges még a férjed hozzáállása.

Otthon ( Délvidéken) pedig még a valamikori jóbarátok magatartása is olyanná lett velem szemben, mintha elárultam volna öket, a szülöfalum, a hazám, vagyis már nem fogadnak be.

Ez ugyan fájdalmas, de inkább az otthonmaradottak hiányzó nyíltságát igazolja. Ez az elhagyás, árulás, "itt élned s halnod kell" szemlélet a 21. században enyhén szólva idejét múlta. Ezek szerint ezer évre visszamenőleg mindenkori elődeink javarésze szintén hazaárulónak minősülhet, ugyanis a Kárpátmedencében ma az Árpáddal jöttek ivadékai statisztikailag ugyancsak kisebbségben vannak.

Furcsa gondolat a nemzetpolitikai stratégiát az egyes emberektől számokérni, akik nem teremtik a körülményeket, hanem csak reagálnak rájuk. Tudom, érvelésem lehet bármennyire logikus, a 19. sz. nemzeti ideológiáján felnőtt és kevéssé mozgékony emberekre nincs hatással.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 19:37   
-
Sziasztok.

Szia Noémi.

Bizony kemény kérdéseket teszel fel, de ezeknek itt a helye.Viszont a válaszok is kemények rá.

Én a "Hol vagyunk otthon?" kérdésre azt válaszolnám, hogy én " Itt vagyok itthon és oda megyek haza!"...De, sajnos, mindkettönek van egy elkeserítö szépséghibája: az itteniek (Németországban élek) még 7 év után sem akarnak úgy befogadni, hogy itt vagyok itthon és az az érzésem, hogy örökké csak egy "érdekböl idejött keleti blokkos"-nak fognak tekinteni.

Tulajdonképpen mire számitottál.Abszolút idegen és "jött-ment" vagy valójában is és ezzel nem bántani akarlak.Csak gondolj bele, ha a szülőföldeden mondjuk városban születtél és éltél sokáig, aztán egyszercsak a sorsod vagy a kivánalmad szerint elmész lakni egy másik vidékre, de még mindig a szülőföldeden.Vajon ott a helyiek szemében nem leszel jött-ment? Tehetsz bármit, élhetsz mégoly tisztességesen, konfliktus helyzetben a szemedbe fogják vágni, hogy te csak egy "gyütt-ment" vagy és jobb lett volna ha ott maradsz , ahonnan jöttél.És fordítva is igaz a dolog, ha vidékről kerülsz városba, mindig is betolakodó leszel.
Ez a helyzet még fokozottabban jelentkezhet egy nyelvileg , kultúrálisan és mentelitásban is különböző népek között. A " jurta szellem"-hez szokott közép európai lelkünk fázik a hideg és rideg nyugati hozzáállástól. Bizonyára lesznek akik ellenpéldával fognak élni, de a többség. aki képes reálisan és őszintén szembe nézni a vele történtekkel, hasonló érzésekről számolnak be.
Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet így élni, alkalmazkodni kell, fel kell venni " az én házam az én váram" lelki állapotot és tenni a dolgunk az adott körülmények között is. Gondolom te is így teszel, csak éppen ez a topic különleges hangulata sarkallt ezekre a talán lelked mélyén megfogalmazott gondolatokra.De nézzük a másik oldalt.

Otthon ( Délvidéken) pedig még a valamikori jóbarátok magatartása is olyanná lett velem szemben, mintha elárultam volna öket, a szülöfalum, a hazám, vagyis már nem fogadnak be.

Nézz magadba, de őszintén és ne is add ki, amit ott látsz. Hát nincs igazuk? Nem hagytad el őket az akármilyen más csak nem olyan jövő kedvéért? Vajon ők a délvidékiek, akik helyzete sokkal nehezebb ma mint bárki határon túlinak, nem érezhetik azt jogosan , hogy elárultad őket, hogy minden egyes emberrel , aki elhagyja őket , duplán gyengülni érzik magukat? Nem...,dehogy akarok lelkiismeret furdalást okozni neked! De ezzel az érzéssel számolnod kell továbbra is.
Persze teheted azt is amiben nyugati sorstársaid egyike-másika mesteri szintet ért el, hogy jól körbe sáncolod magad tetszetős magyarázatokkal és mindenkit hibáztathatsz a sorsod vagy érzéseid alakulásáért és ha sokáig mondogatod, igazság lesz belőle. Ami meg a sáncon kívül van az talán nem is igaz.

Tudom szavaim kemények, de azt is tudnod kell , hogy nem bántásnak szántam csak ezek és így fogalmazódtak meg bennem írásod olvasása után.

...Hát akkor most mit mondjak, hol vagyok otthon?...

Erre a kérdésre már magad válaszoltál, ott ahol az otthonod van.

Üdvözöllek budapestről. Péter.
-

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 14:23   
Én a "Hol vagyunk otthon?" kérdésre azt válaszolnám, hogy én " Itt vagyok itthon és oda megyek haza!"...De, sajnos, mindkettönek van egy elkeserítö szépséghibája: az itteniek (Németországban élek) még 7 év után sem akarnak úgy befogadni, hogy itt vagyok itthon és az az érzésem, hogy örökké csak egy "érdekböl idejött keleti blokkos"-nak fognak tekinteni.
...Hát akkor most mit mondjak, hol vagyok otthon?...

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:11   
2005-04-25 22:04, Attila:
-
A kapcsolattartas levelezesen keresztul folyt, amit sajnos nem csak a cimzett olvasott.

Szervusztok.

OFF.

Hát Attila nem tudom, hogy az általad említett kérdésben ma jobb-e a helyzet mint volt a múltban.Akkor egyszerű eszközökkel folyt a kommunikáció és ezeknek az ellenőrzésére meglehetősen durva módszerek léteztek.Pl. az elküldött levél gőzöléssel nyitása, aminek nyoma volt, vagy a régi tárcsázós telefon lehallgatása, amikor hallható volt a kattanás és a "néma jelenlét" a két vonal vég között.Ma az elektronikus kommunikáció korában minden eddiginél globálisabb és kiterjedtebb megfigyelés és lehallgatás folyik észrevehetetlenül.És minden mobil és vonalas telefon szolgáltatónál és internet szolgáltatónál ott vannak a berendezések, amiket a titkos szolgálatok üzemeltetnek a megfigyelésünkre és lehallgatásunkra.Több száz méterről is letudnak hallgatni és olyan képfelbontású műhold kamerák vannak felettünk, hogy a levelet elolvassák amit a kertben a kezedben tartasz.
Tudom a terrorizmus.De nagyon is jól jött ez a dolog az olyan szervezeteknek, akik egyébként is ezt csinálták, csak most még elfogadható jogalapot is teremtettek hozzá.

END OFF

A bővülő kommunikációs lehetőségeknek azonban valóban örülnünk kell.Hatalmas dolog a mobiltelefon, az internet, az e-mail.Bárcsak mindezeket jóra használná az emberiség és nem gonosz dolgokra.

Üdv. Péter.

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 22:04   
Visszaterve a magyar-magyar vilagkapcsolatra: Konnyu dolgunk van, mert a hatarok felszabadulasaval, az altalanos politikai enyhulessel egyutt jott a technikai forradalom. Mar nem merhetetlenul draga a repulout es az internettel valoban kozvetlen kapcsolat alakithato ki. A telefonhivasok ara is csokkent a kartyas hivasokkal. Igy azert teljesen mas a hazatol tavol elni, mint a hatvanas evekig, amikor lassu volt a hajos - olcso - utazas es meredgdraga a telefonbeszelgetes. A kapcsolattartas levelezesen keresztul folyt, amit sajnos nem csak a cimzett olvasott. Oruljunk a lehetosegeknek es hasznaljuk ki azokat!

Attila

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 19:56   
2005-04-25 07:21, espa:
-
Felmerült bennem a kérdés:
Ha 2007-ben Románia teljes jogú EU tag lesz (persze zökkenőkkel az elején) akkor mi lesz a visszakövetelők vesszőparipája?
Csak nem BÉKE lesz?!

Áááá... azt el sem tudom képzelni.

Csunya dolog visszakoveteloknek nevezni olyan orszagokat, akik ketezer ev utan foglaljak vissza hazajukat es most 5 meter magas beton fallal veszik korul a biztonsag kedveert.

Meg nem is ez a forum alkalmas az ilyen kiszolasokra!

Attila

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 08:35   
Kedves Espa, várjuk ki. Akkor meglátjuk, mit akarnak majd.
Én sem képzelhetem el, mi lesz akkor.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 07:21   
Felmerült bennem a kérdés:
Ha 2007-ben Románia teljes jogú EU tag lesz (persze zökkenőkkel az elején) akkor mi lesz a visszakövetelők vesszőparipája?
Csak nem BÉKE lesz?!

Áááá... azt el sem tudom képzelni.

Törölt Nicknév  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 00:41   
2005-04-24 11:28, Attila:
-
2005-04-24 06:22, Lia:
-
Integralodas, asszimilacio & tolerancia:

Kedves Lia!

Érdemes elgondolkozni a magyarságtudat megtartásának elônyeirôl, hiszen ma már mindent hasznon mérnek.

Kedves Attila!

Igen, "megerte" gyermekemnek megtanitani a magyar nyelvet, mert konyvek ozonet nem olvasna el soha ha csak angolul beszelne. Hihetetlen, hogy mi mindent nem forditottak le avagy adtak ki Amerikaban. Kezdve sajat magyar irodalmunkkal, de meg a jol ismert Hrabalnak is csak nehany muve kaphato. Szoval, persze, mi is megtanitottuk gyermeket tobbek kozott magyarul. Sok minden masra is, de a nyelvre is rendesen. Ahogy Rpeti irta, hogy legyen valasztasi lehetosege. Mindezt a cserkeszek es magyar iskola nelkul, mert evekig nem is tudtunk magyarokrol. Az otthonrol beszerzett magyar tankonyveket olvasgatva altalaban ket evvel volt a helyi tanmenet szintje folott aminek koszonhetoen rengeteg ideje maradt mindenre ami erdekelte. Kimagaslo eredmenyei utan a Panorama hetilap es a magyar radio is megkereste es mindketto fiam helyes nyelvhasznalatan csodalkozott legjobban. Mint latod, mi megtettuk amit lehet. Ettol fuggetlenul megertem azokat is akiknek kevesebbre futotta mind a nyelv mind a kulturalis oroksegek teren.

Megneztem a fiad altal szerkesztett weblapot, fogalmam nem volt, hogy a "nagy Magyarorszag" szelleme meg mindig kisert. Lassan "kis Magyarorszagunk" hatarai is kodbe vesznek....

Lia

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó