2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Nyugati magyar - magyar magyar kapcsolatok (Hol vagyunk otthon?)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 )
 Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 17:05   
"Haza csak ott van, hol hon is van" - ismeritek ezt az idézetet?

Ha valaki évtizedek óta él máshol, mint ahol született, valahol, ahol a gyerekei születtek és felnevelkedtek, ahol dolgozik, ahol az otthona van. Ahol hallgatja a szél fúvását és a vándormadarak dalát, ahol felnéz az égre és követi a száguldó felhöket. Ahol megtanulta a nyelvet és a szokásokat - ott van a hazája.

Valahol máshol, ott ahol született, ott vannak a szülei sírjai, ott járt iskolába - de a régi osztálytársak már évtizedek óta nem tartanak semmiféle kapcsolatot, ott van a szülöföld. Ott vannak a szentimentális emlékei. De ott már évtizedek óta szállodában lakik, ha arra jár, az utcán leszóllítják a pénzváltók és már a szállodában is külföldinek nézik - ott már nincs hazája. De talán mégis oda vágyik vissza, talán ott szeretne nyugodni majd, ha elmegy oda, ahonnét senki sem jött vissza, ahová nem kell se útlevél se menetjegy, se utikalauz.

Mindnyájatokat szeretettel üdvözölve:
Etelka

budai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 03:10   
Kedves Oleander!!

Mintha a szambol vetted volna ki a szot...

barati udvozlettel
Zoltan

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-13 11:36   
Oleander, teljesen egyetertek. En is igy erzek.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-13 04:28   
Vagyis, kedves Oleander, rád is vonatkozik Mikes Kelemen abszurd megfogalmazása: Úgy megszerettem Rodostót, hogy Zágont nem feledhetem.

Oleander  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-13 04:22   
Nagyon egyet tudok erteni Renyi Andreaval, hasonlo erzeseim vannak. 14 eve elek Sydney-ben es az elso pillanattol ugy erzem 'mintha mar jartam volna itt valaha'. Ha visszamegyek Pestre, amit idonkent megteszek, hiszen ott elnek a rokonaim es par regi barat, ugy jarok az utcakon, mintha sose jottem volna el, de megis mint aki nem akar ott maradni. A legutobbi, hatodik hazamenetelemkor tudtam igazan megfogalmazni magamnak, hogy mi ez. Ha most ott elnek, valoszinuleg par heten belul honvagyam lenne az itteni termeszet, eletmod, stb irant, - ami forditva nincs igy. Talan szerencsesnek mondhatom magam. Engem roppantul izgat belelatni, beilleszkedni egy mas kornyezetbe, ugy erzem gazdagabb es szelesebb latokoru leszek tole.

Amikor a 'gyokereimmel' jonnek, akkor mindig kicsit bosszus leszek. Pontosan tudom, hol vannak a gyokereim, honnan jottem, hol szulettem, ki vagyok. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet mashol is elni es elni szeretni.

Amikor hazalatogatok (most nem kell ezen a 'haza'-n megakadni, igy mondjuk, igy is erezzuk nyilvan, de ez nem jelenti, hogy ez itt nem haza es otthon... ) mar nem is merem ezt mondani, hogy en szeretek itt, mert majdnem mindenki nekem tamad, hogy hogyan is kepzelem en ezt magyar letemre. Egyedul lennek ezzel a tapasztalattal?

Igazsag szerint nem szandekom vitat nyitni arrol, hogy hol a haza, meg mi a haza, meg hol vagyunk otthon... inkabb csak azt szerettem volna mondani, hogy embere es kornyezete valogatja, s mert az egyiknek nem tetszik valami, attol meg a masiknak tetszhet, s ha az egyiknek nem sikerul valami egy masik orszagban es ezert az orszagot hibaztatja, akkor attol a masiknak meg sikerulhet, sokan hirtelen es igazsagtalanul es nagyon szubjektiven altalanositanak.

Egyebkent szeretettel udvozlok mindenkit, uj vagyok a Forumon, de gyakran be fogok nezni. Talan illene is bemutatkoznom a listan... hamarosan.

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-11 16:55   
Kedves Mindenki!

Nem talaljuk magunkat es a fiatalsagunkat sem, amit otthagytunk. Nem csak az utcak masok hanem mi is...

Azert el tudtam volna kepzelni, hogy otthon elek ugy, mint itt. Elsosorban nem az anyagiakra gondolok, hanem a szabadsagra. Ha az parosult volna az eletszinvonallal, akkor is vilagotlatottak lehettunk volna. Igy meg agrolszakadtnak erzem magam

Persze az elet szep, csak en vagyok maximalista

Attila

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-11 15:45   
Ezt viszont biztos Mikes Kelemen írta: Úgy megszerettem Rodostót, hogy Zágont nem feledhetem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-11 15:41   
Na és ehhez mit szóltok: Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne. Azt hiszem, Mikes Kelemen írta.

Duray Miklós pedig azt mondta: Nekem van szülőhelyem, állampolgárságom, csak hazám nincsen.

Rényi Andrea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-11 14:10   
Nekem nagyon vegyesek az érzelmeim, mert Magyarország számomra az, amit 1973-ban hagytam el és ami ma már nem. Tehát a szeretett embereken kivul, meg szerencsére egy-egy, a régi állapotában meghagyott utcán kivul Pesten kulfoldon érzem magam. Gyakran nyelvi nehézségeim is támadnak az állandóan változó zsargon miatt, hiába olvasok rendszeresen magyarul. Egy hét után már szivesen jovok vissza, ide, Rómába, ahol viszont ha csak rámnéznek (és még ki sem nyitottam a szám), már kérdezik is, hogy ugye én nem vagyok olasz...? Mindez egy kicsit fájdalmas, ugyanakkor gazdagabbnak érzem magam azoknál, ahol ott halnak meg, ahol szulettek, tágasabb a világ számomra (és izgalmasabb)!

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-11 13:50   
Aki pedig sehol nem erzi otthon magat, annak utkozben van otthon...

Attila

Nostradamus888@yahoo.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-20 18:40   
MiyN igazad one...Vass!!! Isten Aldjon +!

~Istvan aka:coyotes~

Vass  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-20 18:21   
Szerintem pedig ott van otthon az ember, ahol otthon érzi magát.

sagizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-28 09:38   
T.S.ELIOT szerint "otthon az, ahonnan elindul az ember."

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-26 13:26   
Hol vagyunk otthon, és miért?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó