2018. december 10. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Finnország >> Finnország belülről
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-15 21:09   
Tegnap kaptam a hírt, hogy Tanító Béla hosszú betegség után elhunyt.

Sajnálom, hogy innen, Magyarországról kell ezt megírnom, pedig Béla nagyon-nagyon sokat tett a Finnországba érkezett, ott élt, odakeveredett magyarokért, a Finnországi Magyarok Egyesületéért, a magyar gyülekezetért és még sorolni lehetne........

Nyugodjon Béla Békében!

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 10:55   
FONTOS HIRDETES!!!

A kozel jovoben magyar adas fog indulni minden szombaton a KSL radion (100,3Mhz) [ foghato az egesz Hki regioban]

Ötleteket varom az adas kapcsan: kozmosdog@hotmail.com

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 20:58   
Majci! Üzentem neked a E-mail címedre.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:37   
Önképzõ kör indul Helsinkiben.

Az ötlet Toth Sándor fejebõl pattant ki, hogy tartsunk elõadásokat egymásnak, ki-ki amirõl tud. Összejött egy pár téma, és lefoglaltunk egy termet az összejövetelekre. Az elöadáson hallgatóként bárki részt vehet.

Az elsõ est szept. 22-én lesz. Itt egy link a részletekkel:
http://users.tkk.fi/~sanco/SIG/

Boots

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 12:06   
OMGI UZENETE:

Ej, ej, Majci, Majci!

Szóval korábbi kéréseddel kapcsolatosan kapott infókat -vagy engem, aki válaszoltam még privátban is- ezek szerint elfelejtettél.
Kazettám ugyan nincs, de egyetértek boots-sal, aki soká itt volt, tudja, hogy mik a lehetôségek.
üdvözöllek, lányoddal együtt!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 12:06   
MAJCI UZENETE:

Húúúú asszem igazad van. Finnagórának írtam, küldtem két honlapcímet, de szerintem video tuti nincs rajta, de majd Eszter is megnézi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 12:05   
BOOTS UZENETE:

A finn néptánc elég egyszeru, lepegetesbol allo kortanc. Felnottek, sot nyugdijasok tancoltak tavaly a varban ilyet a muveszetek fesztivaljan. Videon sajnos nincs meg, es keves eselyt adok ra, hogy valakinek legyen ilyen. Talan erdemes lenne megkeresned a piroska tancegyuttest helsinkiben, vagy a Finn Magyar tarsasagot, esetleg a Finnagora-t.

Udv, boots

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 12:04   
MAJCI UZENETE:

Sziasztok! Finnországi magyarok segítségét szeretném kérni, azért itt, nem a fo-i fórumban, mert abba nem nagyon írnak...
Szükségem lenne egy videóra, amelyen finn néptánc van,lehetőleg gyerekekkel. Gyerekeknek szeretnék tanítani Mikulásra finn néptáncot:-)

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 12:45   
Köszönöm szépen az infokat és a cimet, mindjárt meg is nézem. Egyébként svédországi magyarokra gondoltam, de persze megint rosszul fejeztem ki magam. A Polár könyvekről már hallottam, és meg is keresem a cimet, mert ugy tudom, lehet tőlük rendelni is...
Hamarosan jelentkezem még:))
Üdvözlet

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 08:44   
Afonya!

Itt küldök egy címet, nézz bele!, talán találsz valamit, ami érdekel..

www.magyarutca.org/fme

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 23:26   
Rovid hirek Finnorszagbol

Augusztus vege tele lesz programokkal. Eloszor nyugateuropai magyar egyhazak kepviseloinek talalkozoja lesz, finnorszag a hazigazda. lesz kozos musor (istentisztelet) a helsinki sziklatemplomban. A talalkozon reszt vesz a Duna TV, hallhatunk majd rola a TV-ben.

Aztan lesz a gulyas grand prix, az evente megrendezett fozoverseny Karjaaban. Ez augusztus 27-en, orszagos hiru esemeny.

A Lufthansa 23ezer FT-ert ad repulojegyet Helsinkibe, a dolog szepseghibaja hogy at kell szallni es hogy az illetek magasabb mint a jegy maga. (kb 54ezer/fo). 12 eves korig a gyerekek 2500+illetek repulhetnek. Az akcio a Vistanal aug 31-ig tart.

Helsinkiben lesz az atletikai vilagbajnoskag augusztus masodik feleben. Emmiatt hatalmas tomeg van a hotelekben, szobat foglalni most lehetetlen.

A Nokia vezetojenek szerzodese jovo nyaron lejar, a heten bejelentette a ceg az uj vezeto nevet. Hazon belul, 20 eve ott dolgozo vezeto veszi at Jorma Ollila helyet. A vezetoseg tobb tagja mar elhagyta a ceget, es most is tavozik egy masik regi vezeto is, sokan attol tartanak a finn gazdasagi csoda lassan megbukhat. A Nokia az egyik legnagyobb munkaado, es egyben a tozsde index legmeghatarozobb tenyezoje. A ceg egyebkent rekord felevet zart, es az evi mobil telefon eladast 760 milliora becsuli. Ennek ellenere a reszvenyek ara csokken.

Augusztus 6-7 hetvegen lesz az Ankkarock (kacsa rock) fesztival Vantaaban. A programot minden evben megrendezik. Fellep tobbek kozott a Rasmus, Uriah Heep, Apulanta, Sir Elvoodin..., Maija Vilkumaa, Nightwish, Apocalyptica es meg sokan masok.
belepo 30EUR/nap, vagy 50EUR/hetvege.

Julius vegen Budapesten jart a finn Värttinä, es a szigeten fellep nehany finn rockegyuttes is...

udv
b00+s

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 23:01   
"A finnmagyaroknak nincs valami hasonló?"

A Finn Magyar Társaság (Suomi Unkari Seura) ad ki ujsagot Helsinkiben, magyar vonatkozasu hirekkel, cikkekkel. Erre gondoltal?

Magyarorszagon a Kalevala Barati kornek vannak rendszeres programjai, de a legtobb varosban is mukodik hasonlo szervezet. Keresd a programokat a http://www.magyarfinntarsasag.hu honlapon.
Kiadvanyokrol, ujsagokrol nem igen tudok, de korlevelet ezek a korok is adnak ki, es gazdag a magyarra forditott finn muvek valaszteka, amit a Polar kiado gondoz.

A magyarorszagon elo finnek pedig nem tartanak ossze, legalabbis nem olyan szervezett modon mint az FME. Amennyire en latom. A Kalevala programjain viszont gyakran reszt vesznek. (pl Juhannus)

Udv
Boots

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 22:19   
Szia Áfonya! Gondban vagyok, -kik azok a magyar svédek? Sv.o-ban élô magyarok, vagy Mo-on élô svédek.
Itt létezik a Finnországi Magyarok Egyesülete. Évi 4 un. Körlevelet adnak ki, de az inkább tényleg az itteniekhez szól.
A már ajánlott oldalon megtalálod a linket is.
Az index.forumon találsz Finnorszag Fan Klub topikot. Igazán nem tudom, milyen tankönyvek vannak otthon mostanában.

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 18:15   
Kedves OMGI

így van, nem kis dolgo ez, nem olcsó, és ha valamit akarok, muszáj lesz megmutatni, mennyire penge is vagyok, hogy a második félévet már állambácsi fizesse. A finnről pedig nem tettem le, az egyetlen bajom, hogy nemigen tudom hogy elkezdeni. Van egy tankönyvem, 1962-es, és egyetemi segédanyagnak szánták. Vagyis: olyan röviditett magyarázatok és számomra többszöri olvasás utánis érthetetlen dolgok vannak benne, hogy kissé lefelé görbült a szám. Bár legalább alapszavakat megtanulhatok belőle, de a nyelvtan...
Egyébként meg igyekszem mindent elolvasni, ami magyarul a kezembe kerül. Remélem igazak az emlitett pletykák, az nem kis segitség lenne nekem:)
Ja igen... azt már felfedeztem, hogy a magyar svédeknek van saját internetes ujságuk (ráadásul nem is rossz, beleolvasgattam). A finnmagyaroknak nincs valami hasonló? Ha tudsz valami ilyesmiről, légyszi, ird meg. Addig is üdvözöllek:)
Áfi

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 16:16   
Áfonya kedves! Ne csüggedj, inkább tanulj szorgalmasan. Nem kis dolog, amire szüleid vállalkoznak, hiszen ezek a fizetôs tanulások igencsak megterhelik a családot. Gondolom jó eredménnyel tudod nekik leginkább meghálálni.
Próbálj tanulni finnül, még ha nem is jutottál be, ahová szerettél volna.
Csak az elején rögös az út, a nyelvtan, amikor már beugrik, meglátod könnyû, hiszen rengeteg logikai hasonlóság van benne. Kezdve a toldalékolással, folytatva a kiejtés-írás azonossággal. Utána már inkább csak a Te szorgalmadtól függ minden.

Mondjál, kérdezzél! Magamtól nem igen tudom, mit írjak. De nézzél be a finnorszag.lap.hu -ra, oda fiatalok is járnak a fórumra, mindenfélérôl csevegnek. És persze ide is kukkants be, a MON-ra.

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 13:25   
Itt vagyok...

bár rossz hireim vannak (éppen ez csak nekem rossz, és mostanában megosztom mindenkivel a nagy bánatomat, hogy miért, az nem tudom. Panaszkodós nép a magyar..)
Mint ahogy tavaly, az idén sem sikerült a felvételim, azt hiszem, egyhamar nem leszek finn szakos egyetemista, hiába próbálkozom. Most csak az vigasztal, hogy kedves felmenőim kifizetnek egy félévet Miskolcon magyarra, ahol állitolag tanitanak 1-2 szemeszter erejéig finnül is, és ha ügyes az ember lánya, még egyéves ösztöndijat is kaphat...
Ennyit erről.
Kedves OMGI, a topic haldoklása érdekében ossz meg velem (velünk) kérlek bármi ujdonságot odaátról, hidd el, jelen lelki állapotomban ( és normálisan is ), bármire vevő vagyok, minden érdekel.
Addig is üdvözöllek:)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 22:51   
Áfonya! Hu-hu! Itt vagyok! És Te hol vagy?

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 21:20   

Kedves OMGI

igazad van, meghalt kissé a topic. Sajnos a nyáron rengeteg dolgom volt, bár szégyenlem magam, hogy nem néztem be egy pillanatnyi szünetben. Most is még a felvételimért izgulok.
Várlak vissza ősszel, hátha fel tudjuk dobni ez az oldalt, és minden "szunnyadó" aktivizálódik.
Addig is üdvözlet: Áfi

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 10:00   
Zulóka!
Igazad van, nem beszélgetni kell, de a híradásokra nincs idôm.

Láttam, hogy ifjabb "titánok" is vannak errefelé, és bíztam benne, hogy aktivizálódnak.

Talán majd ôsztôl szorgalmasabb leszek.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 13:03   
2005-03-15 21:23, OMGI:
-
Hááát, úgy tûnik, ez a "topik is meghalt" Magamban pedig nincs értelme beszélgetni.
-
Ilyen alapon sok topicnak ez a sorsa, azzal viszont ha beteszel híreket, információkat, érdekességeket, nem magaddal beszélgetsz.
Szerintem egy topicban nemcsak beszélgetni lehet, hanem olvasgatni is.

Ja, láttátok, hogy a Duna Tv újra vetíti Cselényi dokumentum filmjét a világ népeiről? A múlt héten (vagy előtte?) pont Finnország ment ...

tomquijote  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 18:40   
Sziasztok!

Nemrégiben hallottam a rádióban, hogy megjelent egy új könyv Finnországról ((kb. 2004 telén)(történelem, földrajz, kultúra, stb. elég átfogó, ahogy a szerzővel folytatott interjúból kivettem)Sajnos csak a beszélgetés végét csíptem el, így sem az íróját,sem a címét nem hallottam már.
Nem gondolnám, hogy mindezt túl részletesen tárgyalná, de az ország színességét, érdekességét gondolom képes átadni.
Szóval ezt a könyvet keresném, vagy ha van valami jó tippetek, légyszi írjátok meg. A könyvet ajándéknak szánnám, de nem akadok rá... még csak hasonlóra sem...

Minden jó könyvcím-tippnek örülnék.

kszi és Üdv:)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 21:23   
Hááát, úgy tûnik, ez a "topik is meghalt" Magamban pedig nincs értelme beszélgetni.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-04 12:05   
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=216&cid=91014

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 13:55   
Helo

Köszönöm szépen OMGI, most mindjárt meg is nézem:)))

üdvözöllek

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 19:06   
Hogyne kedves Áfonya!

Biz soká vártam, hogy újra idekukkants, azt hittem, már úton is vagy.

A mondás pedig kb azt jelenti, hogy drukkolok Neked. Szószerint azonban a hüvelykujj felfelé mutatását (nem középsô!! ), aminek az értelme a fentebb írtakkal azonos.
Szurkoljunk hát most a Te sikeres utazásodnak.

www.finnorszag.lap.hu/

azon belül pedig rengeteg info, fiataloktól:

Finnország -
Segítség,megyek!
Finnország Fan Club
Finnországba készülők fóruma
Finnül / észtül beszélők ide!
Valóban finnugorok vagyunk, vagy mégse?^

Ott én csupán olvasgatok, de jópofa dolgok vannak, nézz be okveetlenül oda is.

Jelentkezz újra, ha van miért, de egyébként is.

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 14:24   
helo OMGi

nem, nem ismerem őket. Ugye nem hagysz sokáig gondolkodni, és lefordítod ezt nekem...
üdv. Áfi

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 18:06   
Afonya!

Ismered az Indexen található finn támájú topikokat?
Talán ott is találnál hasznos dolgokat.
"Peukalot pystyyn!" -mondják a finnek.
üdv.

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 14:31   
Hello

Köszönöm a válaszokat. Amint ujabb kérdéseim (érthetetlenségeim) leszenk, jelentkezem. Addig csatlakozom a többiekhez, és olvasok:)
Üdvözlettel: Áfonya

U.I.: Köszönöm OMGI a jókivánságokat. Én is nagyon remélem már, hogy ebben az évben sikerül...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 02:04   
2005-02-02 00:26, poesje:
OMGI
ne félj, nem vagy egyedül
Lehet hogy nem írunk de olvasunk.

Irni nem irhatunk , hisz az ottani eletet nem ismerjuk , de olvasni olvasunk ! Barmit , amit irtok , nekem erdekes es uj . Belatogatok minden orszag topikjaba en is , csak meghuzodom a hatterben . Nem hiszem , hogy lehet egyedul lenni a MON-on .
Pusszancs mindegyiketeknek jobbrol is balrol is !
Udv: fellegvar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 00:26   
OMGI
ne félj, nem vagy egyedül
Lehet hogy nem írunk de olvasunk. Egyébként hasonló cipöben járok a holland rovatban, legtöbbször magammmal beszélgetek. Még nem vesztünk össze

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó