2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Ki hol és hogyan csatlakozott?
Új topik indítása   Üzenet küldése
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-20 15:43   
Fredi mennyire igazad van

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-20 13:24   
Ahogy olvasgatom az eddigi beírásokat, azok lelkes, meghatódott hangulatát elszomorodom. A mai Magyarország, illetve annak vezetői ellenségnek tekintik az Európai Uniót, minden csatornán azt sugallják, hogy az EU, annak nyugati országai, vagy akár Angela Merkel és Nicolas Sarkozy a hibásak Magyarország siralmas pénzügyi helyzetéért.
Csak azt nem értem, hogy ha tényleg így gondolják, miért nem lépnek ki az EU-ból, végtére is nem kötelező a disznótor!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 18:19   
Én Hollandiában csatlakoztam, és nagyon szerettem volna otthon lenni ezen a napon, hogy részt vehessek az ünneplésben. Így is nagyon örültem, fölhívtam minden rokont, barátot, hogy megmondjam nekik: végre egy országban vagyunk. Azóta még nem voltam otthon, de emlékszem, amikor itt a "régi" EU-ban megszüntek a határok, milyen nagyszerü érzés volt. Szabadnak éreztem magam, hogy nem kellett elövennem az útlevelemet, nem néztek az arcomba kutató pillantások, nem kellett az autó csomagtartóját kinyitni, hogy belenézzenek a személyes holminkba ...Szabadon jöhettünk-mehettünk, hozhattunk-vihettünk. Még egy vágyam maradt, hogy egyszer Szerbia, de legalábbis Vajdaság is ide tartozzon. A férjem bánáti magyar, kicsit irigyel most, és bizony ö is megkérdezte, szóba állok-e vele ezután is
Talán megérjük, hogy egyszer itthonról haza és tovább haza utazzunk határok nélkül.

Heuro  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 07:48   
Hát én is csatlakoztam ... kutyám nem annyira, mert a tűzijátéktól fél, és elbújt a fotel alá, onnan kandikálgatott kifelé
Ennek már jó ideje, de ma sem érzékelek különbséget.
Ugyanúgy nincs munkám, mint a csatlakozás előtt, viszont sokkal több kéretlen levél érkezik a virtuális és a valóságos postaládámba.
Úgyhogy mégis van különbség, most döbbenek rá.

Üdv, Heuro
http://heuro.hu

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:27   
kicsit megkesve de elmeselem:
egy hosszu hetvegere mentem a chiro (www.chiro.be) -val aminek a temaja az eu csatlakozas volt. csoportok koroztek az erdoben es mindegyik mas eu-s tagorszag polgaranak adta ki magat, a magyarok eltevedtek hihihii nekunk vezetoknek egy csillag volt a homlokunkon a tobbieknek pedig be kellett oltozniuk olyan ruciba ami az orszagra utal es meg kellett tanulniuk nehany szot az adott nyelven.a posztokon kulonbozo feladatokat kellett teljesiteniuk ,nalunk le kellett ugrani 4 meter magasrol a tobbiek meg biztositottak kotellel.
aztan egy adott pillanatban ki kellett nyitnia minden resztvevonek az 'eu gondolat kiterjesztese' cimu dobozt amiben mutakony volt lehetett huzni,nyujtani es mindenfelet jatszani vele, mi hurkat gyurtunk es mindenki megfogta aztan jol szethuztuk.
az egesz marha jo volt.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 00:22   
Norvégiából csatlakoztam. Jó volt... Másnap kérdezte is a férjem, hogy szóbaállok-e még vele. Könnyeztem, amikor Claus Maria Brandauer azt mondta a német szövegébe beszurva,, hogy "gyönyörű" . Meghatódtam. Pedig nem is mindig gyönyörű.

De láttam egy összeállitást a norvég TV-ben (habár a fene tudja melyik Tv-ben látam, mert annyit láttam) szóval, hogy Irország nagyon ügyesen csatlakozott annak idején. sok pénzt lenyultak. És jól használták. Szegény volt, és most jól él. Meg kellene próbálni.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 14:23   
2004-05-02 02:23, feherhaj:
-

Veszprém? Ilyen szép városban élek?
Nocsak
Igaz, csak aludni járok haza...

feherhaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 02:23   
Sziasztok!
Én Budapesten és Veszprémben jártam május 1-én.
Készítettem fotókat: http://www.easteam.net/teweb/fotok/eu.htm

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 23:29   
En is "csatlakoztam" lelekben, a magam modjan: hajnali Nulla orakor koszontottem is Minden Magyarorszagit, a csevegoben.
Kar, hogy az en Szulofoldem most nem csatlakozhatott. De ami kesik, nem mulik!!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 22:33   
Megnéztem - kattogtatva ide-oda - a TV adásokat, megvártam az Örömódát, és még néhány beszélgetést meghallgattam.
Ma pedig felvételről megnéztem a Komáromi tüzijátékot.
Majd tájékozódtam egy kicsit a neten:

http://www.magyarorszag.hu/eu/hirek/majus1_20040429.html

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 21:45   
Én "csatlakozom" az elöttem szólóhoz, a tegnap is "csatlakoztam" a chatten levőkhoz, aztán olvasgattam, de az éjféli politikai "mise" harangjait meghallgattam.

Megható és szép volt. Egy kicsit büszke is voltam, jóllehet a csatlakozó országok között nincs a szülőföldem.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 21:06   
2004-05-01 18:10, hunor:
-
Késő estig fönt voltam nálatok a cseten.
Ott megígértem, (csak tudnám kinek, ebben segíthetnél, jó Hunor) , hogy megnézem Austin: Büszkeség és balítélet c. könyvét hol lehet magyarul megszerezni.
Ma meg is szereztem.
Számomra az uniónak legföljebb gazdasági jelentése van. (S az sem pozitív.)
Majd meglátjuk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 18:10   
Figyelem - ez vonatkozik a vilagon barhol elo magyarokra - hiszen vmikepp mind csatlakoztunk ezzel.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 11:55   
Ki hol es hogyan csatlakozott, mit tett az elmult napokban, es mit tesz ma?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó