2018. július 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Nem szerelünk a párunknak! - belépés férfiak számára... :)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-27 00:12   
Nagyon megnyugodtam, hogy sikerült a csatorna dugaszolás így kimosása és eltávolítása.

Erös hideget jósolgatnak a hétvégére és akkor nagyon kellemetlen lenne, ha a szennyvízcsatorna nem müködne. Próbáltam könnyedén írogatni, valóságban a helyzet nagyon is megviselt és idegessített.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-26 14:45   
A "juju" általában problémák vagy helyzetek ügyes megoldását jelenti. Többértelmü kifejezés mint pl a magyar izé is, de kiejtése sokkal dallamosabb. Szeretem és használom ezt a kifejezést, jól illett a csatorna kimosásához.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-25 23:38   
Minden rendben van a csatornában.

Reggel jött egy nagy teherautó, vastag csövek, szivattyúberendezések meg más mindenek is. A kezelövel egy pár szót váltottunk a helyi dialektussal (small talk) aztán ö nekifogott a munkának. Értette munkáját és minden rendben lett.

Nagynyomású mosóval kimosta a csatorna szennyességét elöször kivülröl be, aztán bentröl ki. A juju az, hogy nagy nyomással de kevés vízzel dolgozik a mosó. Amikor a munka végzett volt, megköszöntem munkáját mondva, hogy élveztem szaktudását ebben a munkában.

ps most már csak mondani kellene, hogy mit jelent magyarul a "juju". Ez egy brilliáns finn kifejezés, de nem tudom magyarra fordítani. Ki tud segíteni?

ps2 a juju itt az volt, hogy kevés vízzel, de nagy nyomással sokat tudott mosni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-24 20:00   
2010-11-24 10:25, Pompéry Berlin:
-
2010-11-24 06:49, Tihi:
-
Hasonló problémáink lehetnek nekünk is, de most én nem javítok vagy szerelek, több kárt mint hasznot okozhatnák. Megrendeltem egy csatornavakond müködtetését egy itteni cégnél.

ps: mindig csodáltam, hogy a népies kifejezések milyen találók.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-24 19:32   
Csak itt a MONon merem hangosan mondani, hogy én is bekötöttettem (nem én csináltam, hanem csináltattam) a csapadékvizet a szennyvízhálózatba. Amikor építkeztem, nem volt se árok, se külön csatorna a csapadékvíznek. Ma másképp csinálnám, de ritkán építkezik valaki életében.

ps: viszont szárazan nem müködik a szennyvízcsatornázás sem, valamivel öblíteni is kell

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-24 13:44   
Nekem nem volt olyan szerncsém, hogy hosszantartóan segített volna, így nyáron az egész csatornarendszert kicseréltettem, amúgy a hiba 8m-en belül megtaláltatott, de ha már elkezdtük, akkor a további 15 méter már gyerekjáték volt innen ugyanis már nem voltak becsatlakozó csövek. A hiba oka annyira bagatell volt, hogy érdemes megírnom, hátha tanul valaki belôle.
Az egyik ereszcsatornán nem volt levél, moha- egyéb szennyezôdést megfogó rács és a zivatarok által tetôrôl lemosott moha megrekedt az egyik csôtoldásnál és a föld alatt (80cm-re!) növekedett, zöldült és persze minden tisztítási kisérlet után újra fejlôdésnek indult.
Remélem ellenôrzitek az esöcsatornákat!
Üdv

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-24 10:25   
2010-11-24 06:49, Tihi:
-
Ugyan nem vagyok férfi, de mivel ez nálunk rendszeres gyakorisággal előforduló programpont - remélem, hogy már csak - volt egy időben, így fel tudlak világolni.

Csatornatisztítás úgy, hogy a házból egy spirállal kifúrják/tisztítják a csatorna azon részét, amely tőled a városi csatlakozásig vezet. Eddig ugyanis a Te sarad (anyagilag is), onnantól az önkormányzaté. Nálunk. A férjem ezt nemes egyszerűséggel sz*rfúrásnak nevezi, ami eléggé találó. Ámbár ami a felszínre kerül, az általában a csatornába belenőtt fagyökerek és egyéb, nem szerves apróságok, amelyek fennakadnak a belenőtt gyökerekbe. (Utóbbi külön téma lehetne a hölgyek számára.) A tisztítás tehát csak ideig-óráig használ, ilyetén módon az árvíz visszatérő, vakond szintén --> költségtényező. Tendencia: növekvő gyakorisággal.

Mi idén x ezer €-ért ugyaneme vakond -céggel belülről kibéleltettük a csatorna ránk eső szakaszát, ami megszüntette a gyökérkedvező lyukakat és állítólag több generációnyi időre felfüggeszti a problémát. Ez olcsóbb volt, mint fölásni 120x70cm méretű árkot 25m hosszan és kicserélni a csatornaszakaszt.

Jelenleg háborúzunk a kerületi önkormányzat kertészeti részlegével költségtérítés-ügyben. A gond ugyanis abból fakadt, hogy a házunk elé tölgyfákat ültettek kb. 20 éve, amelyek ezalatt megnőttek - a föld alatt is.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-24 06:49   
Mi egy "csatorna-vakond" ?

Nem folyik le a víz a mosdóban, szomszédom mondja hogy nála a a csatornavakond volt és segített. Ki tud felvilágosítani?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 17:29   
Kedves Tihi,

Megertettem, hogy auf deutsch ist auch filter. Finnul nem tudok de megertettuk egymast

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 16:58   
Kedves Valeria,
bocs, hogy németül írok neked, csak azt akartam mondani, hogy a "szürö" németül is "Filter", nyelvem valahogy átkapcsolódott németre.

Különben érdekes, hogy a régi telefont az szélessávú ADSL kapcsolat nem zavarta egyáltalán és evvel a másikkal bajok lettek.

üdv. Tihi

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 21:40   
2007-05-06 21:24, Valeria:
-
Szuro az bizony, angolul filter, spanyolul filtro.
Szürö az "suodatin" auf finnisch, Filter auf deutsch. Nyelvek ide, nyelvek oda, de a legfontosabb, hogy megértjük egymást.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 21:24   
Szuro az bizony, angolul filter, spanyolul filtro.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 20:55   
Ahogy olvasom elözö írásokat úgy tünik, mintha ez a nök lapja lenne, csak ök írogatnak ide. De bátran idejövök és beírom mondanivalómat.

Régi telefonunk elromlott, elfelejtette a memoriba tett számokat, nem mutatta a hívók számait stb. Más javítás nincs mint kidobni.
Vettem egy hasonlót, beszereltem, müködött is, de rögtön elkezdett sivitózni, zümmögni, nem lehetett egy szót sem érteni.

Tanácstalanul töprengtem, hogy miröl van szó. Lett egy ötletem, ha esetleg az ugyanaz vonalban levö internet ADSL szélessávú kapcsolat zavarja, akkor egy "szürö" esetleg segítene, és a "szürö" segített is. Se magyaraul, se más nyelven nem tudom mondani, hogy miröl van szó, OK "zavarszürö" ha telefon és széleszsávú ADSL dátakapcsolat ugyanabban a telefonvonalban müködnek.

Páromtól kaptam két puszit, hogy sikerült a szerelés, olyan konzervatív, hogy legszivesebben a régi telefonnal beszélget ismeröseivel. A mobiltelefont csak akkor használja, ha más megoldás nincs.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 22:26   
2004-06-18 17:15, kaytee:
-
Ha tudnám, már fenn lennének a függönyök. Az, hogy okkal-ok nélkül dicsértem, nem használt.
-
Ma mikor lent volt lányom jutott eszembe emliteni hogy apja nem csinálta meg még a szekrénybe a polcot amit kért kb. 2-3 hete, amire több cipöt rakhatna! Mondja ö erre, nem is kell szolni neki mert ök hamarosan kiköltöznek egy nagyobb helyre ahol végre lessz elég szerkénye mindkettöjüknek.

Persze nem szoltam, mert ezt is hallottam eddig többször..

Ma megyek körülnézni, férjem kap tölem egy nagy hosszu hedge trimmert születésnapjára ami jövö héten lessz, mivel a multkor a régije kétszer is kicsapta a villanyt!

Nem tudom, nem-e az rongálta meg az én computeremet..az uj computer power supply amit vettem, $ 65.- plus tax volt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 17:15   
2004-06-18 17:04, rigojanos:
Mi a tanulsag?

Ha tudnám, már fenn lennének a függönyök. Az, hogy okkal-ok nélkül dicsértem, nem használt. Lelkiismeretfurdalása a sufniban tárolt képek miatt sincs. Noszogatni nem lehet, mert "ő tudja" mi a következő szerelnivaló. (Semmi, ahogy észrevettem. De sokat kell gondolkozni róla.)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 17:04   
2004-06-18 16:37, kaytee:
-
Időközben kipróbáltam, mi történik, ha nem biztatom a házon belüli ezermesterkedésre. SEMMI se történik! Ami addig nem volt megszerelve, az azóta sincs.

Mi a tanulsag?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 16:37   
Amerikában már készülnek a hivatalos Apák Napjára, ami most vasárnap lesz.
Az én párom nem kap semmit tőlem, hisz nem az apám. De megendgedtem neki, hogy elvigyen vacsorázni valami - szerintem - jó helyre.

Időközben kipróbáltam, mi történik, ha nem biztatom a házon belüli ezermesterkedésre. SEMMI se történik! Ami addig nem volt megszerelve, az azóta sincs. Mindazonáltal, amikor múlt héten megkérdeztem a drágámtól, mi legyen a hétvégi program, azt válaszolta: tengernyi munkája van, ki se látszik belőle, menjek egyedül, ahová kivánok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 07:44   
Ugy-e nem azert nem irtak a ferfiak ebbe a topikba, mert a hazas/ eletarsak befogtak szerelni?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 22:23   
2004-05-23 15:54, Toeby:
-

Azert gyere a MONra akkor gyakrabban "nem-szerelni"! Egyebkent kedvenc filmem volt a Married with children, Al Bundy, ahol szinten alapitottak egy No Mam's klubot.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 22:22   
2004-05-23 17:01, Pompéry Berlin:
-
2004-05-23 12:17, hunor:
-
"Altherrenfahrt" - csakis és kizárólag férfitúra, alsó korhatár 50.

--------

Errol megint az en ferfi ismeroseim jutnak eszembe, akik viszont nem mernek parjuk nelkul elmozdulni az idei nyari utunkra.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 17:01   
-
Férjem nem MON-tag, ezért a nevében nem, csak róla nyilatkozhatom. Köszöni, jól van és nem szerel. A 4-napos ünnep alkalmából elment evezni. "Altherrenfahrt" - csakis és kizárólag férfitúra, alsó korhatár 50.

Tudni kell ehhez, hogy a helyi folklór része az "Apák napja". Áldozócsütörtök alkalmából csak férfiak járják csoportosan a környéket - elsősorban a mindenkori környék kocsmáit. Aki férfi létére ilyenkor családosan merészkedik a nyilvánosság szeme elé, mi több, vendéglátóipari egységbe, azt bizony könyörtelenül megszólják a többnyire már kapatos szextársak.

Nem tudom, hogyan viseli/te életem szegény párja ezt a négynapos nonstop tortúrát antialkoholistaként. Hogy két napja zuhog az eső, az a kisebb megpróbáltaltás számára. Minden vizisportoló tudja, hogy nincs rossz időjárás, csak alkalmatlan ruházat.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 15:54   

Halló Hunor és "nem szerelö MON-Társak"!

Sajnos igen! Hol egyik lányunknál a kerékpárt, most meg éppen a függönyt raktam fel, hol a másiknál vagyok épitésvezetö, de már "alig várom" a beköltözést, mert akkor, ahogy otthon mondják, trogeroskodhatok is. Nem beszélve, hogy minden festés, fúrás, stb. rám vár.

Itthon a pincében csak egy kicsit "körülnéztem", mert volt más tenni való is. Na meg renováltam komplett egy lakást, amit rendszeresen kiadunk, de úgy látszik nincs szerencsénk vele, mert két évenként költöznek ki-be. Már gondoltunk arra is, hogy megszabadulunk az ilyen dolgoktól. Most nem volt annyi pénzem, hogy egy mestert fogadjak, mert jelenleg az iroda sem fut olyan jól, spórolgatni kell.

A többi dolgot fel sem sorolom, mert már igy is látjátok, mekkora "áruló" vagyok!

Üdvözlettel! Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 12:17   
Kedves Toeby, Fredi, Szigy, Cassi, stb!

Csak nem szereltek???

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-08 05:28   
2004-05-06 11:09, Lacoka:
-
Az ilyennek meg kellene adni a gén-kódját, hogy sokszorosítsanak.
-
A férjemet sokszorositani kellene szerintem is, barátnöim is emlitették ezt már.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-08 04:50   
Az én drága férjem ügyeskedett! Eszembe jutott hogy lehetne segiteni az ollon, vettem még egyet az Ebayn de ennek is csak két lapos résszel végzödött a kiállo vége, megkérdeztem páromat tud-e fémet vágni mondta tud, erre kértem vágja le az egyiket ugy hogy hegyes legyen. Szenzácios, meg van az uj mindent tudo ollom, amivel tudok beföttes üvegeket fedelét is fellazitani! Ilyet nem lehet kapni, de igy vagyok már, ha nincs, megcsináljuk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 18:02   
Kedves Mária,

viccesen gondoltam, nehogy komolyan vedd!

A fiuk pedig viccelödnek, szerénykednek.

Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 15:51   
2004-05-06 23:30, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Én szükség esetén bebizonyítom, hogy valamihez nem értek. Olvasd el a kiáltványt: ha nekem kellene kivinnem a zárkából a küblit, akkorát esnék vele, mint egy télikabát, és hullana a hulladék a földszinti fegyőrökre.
Ma már nekem nem is szabad falat fúrni, mert olyan ügyetlen vagyok, hogy lebontom a házat - ha érted, mire gondolok.
Ablakot is csak egyszer mostam azóta, hogy elegem lett. Azóta a közelébe sem enged a derék hitves, mert miattam a mosás után piszkos lenne - már MEGINT.
No, ez a lényeg.

Szeretettel: szigy

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 09:49   
Andikám, dehogy akarlak elkergetni!
Isten őrizz!
A fiúkat akartam visszacsalogatni.
Egy ilyen sokoldalú hölgytől, mint te, csak tanulhatnak ezek a srácok!
Sőt, büszke vagyok rád.
Mária

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 01:40   
Kedves Mária,

látod, engem nem olyan könnyü elkergetni.

Férjem mielött még elindultam uszni megcsinálta az olasz espresso gépet eladásra, miért? Mert utban van a sok holmi a kis szekrénye elött ahol a zokniait tartja benne. Meg lett kellöképpen dicsérve az ügyessége miatt, de mikor elöször akarta leszedni a tetejét és nem ment, csendesen mondtam, hogy ott a szürönél van még két csavar... Utána lejött..

Ha baj van a tüzhellyemmel azzal sem vár, hisz enni akar!

Andrea

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 00:28   
Nocsak!
Lassan lányok maradtak itt?

Pedig a fiúk hogy ki akartak bontakozni a "nemszerelem-ügyben".
Hagyjuk most őket kibontakozni!
Érdekelne, hogy mit, miért nem akarnak szerelni?
Mária

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó