2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Nem szerelünk a párunknak! - belépés férfiak számára... :)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 23:30   
Kedves szigy,

jol ismerem azt a taktikát hogy "ahhoz nem értek" Ha azzal találkoztam a fözésnél, mindig mondtam, a 4 év alatt válása után sem halt éhen, igy valamit csak tudott fözni. Akkor sem halt éhen, ha minket kettönket elküldött nyaralni lányommal és ö egyedül volt itthon.

Ami pedig a szerelést illeti, sok esetben volt az a választása, neki kell-e fizetnie vagy inkább ö csinálja meg.

Egy idöben sokat morgott hogy milyen sok idöt töltök a computernél, pedig pont abban az idöben kerestem a legtöbb pénzt a computeren keresztül, az emeleti nyaralo lakás kiadása is azon müködött és az angol programm árulása szintén. Abbol a pénzböl jött sok minden a házba vagy a ház körül. Mostanában viszont örül, ha valamit gyorsan el tudok neki intézni online és nem neki kell szaladgálnia amiatt.

Szeretettel: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 23:08   
Kedves Lacoka,

tegnap mikor válaszoltam a svájci "computer szakember" emailjére akinek a második levele dacára hogy bebizonyitottam neki, hogy nem volt igaza ellenem valo vádjával udvarisabb volt, eltünödtem azon, hogy amiota az a dán származásu computer szakember megfertözte az ujonnan vett DOS 6.0-omat a 486-os computerben, és erre elküldött telefonon a Microsofthoz, nem volt virus a gépemben. Az a 3/4 orás (várakozás a vonalon) hosszu táv hivás jo sokba került és az hozzájárult ahhoz hogy elhatároztam, segitek magamon, megvettem akkor a McAfee-t pedig akkor még keserves letöltése volt a frissitöknek, BBS kapcsolaton keresztül.

A következö computer szakember akihez mentem aztán hozzám jött antivirus diskette-ért kölcsönkérni mert ö is kapott fertözést! Mindig türelmes ember voltam, mikor kiégett a rosszul konfigurált kontroll kártya amit az az arab származásu szakember tett bele az alaplemezzel együtt, és elvesztettem mindent a winchesterröl, ujra váltottam szerelöt, de az uj kinai szakemberek még jobban elkeseritettek mikor 1 honapig cipeltem ide-oda a gépemet és magam találtam meg a bajt, mert ök tanácstalanok voltak, rosszul passzintott alkatrészeket adtak el nekem!! Persze a magaviseletük is felháboritott a lekezelö modor, hogy ha nem értek hozzá ne nyuljak hozzá! Ki nem értett hozzá?!

Azota többször találkoztam a férfi arroganciával ami a computernél különösen kifejlett!

Akkor adtam fel ezeknél az 5-ik szakembereknél a dolgot és elhatároztam, ezentul magam szerelem a computeremet. Ha valami baj lessz, csak magamra lehetek mérges és föleg nem kell cipelni többet a nehéz computert!

Sok szerelésem ilyen okokbol adodott, a házban mikor egyedül voltam akkor elemista lányommal, mert férjem Belgiumban dolgozott, sok mindent meg kellett magam oldani ha nem akartam szerelöt hivni.

Férjem viszont még helyben dolgozott és a munkában hivtam fel mikor elöntötte a mosokonyhámat a viz, mondta akkor hol kell a vizet leállitani és én magamtol elmentem és vettem két uj csövet és kicseréltem. Persze hogy hálás volt hogy mikor este fáradtan hazajött nem kellett neki szereléssel bajlodnia. Nagyon nem szeretek szerelökre várni és ha lehet, megcsinálom magam.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 22:43   
Szuzi,

vannak talán olyan szerelök, akit csak sörrel lehet rábirni a munkára! Férjem ha szerel Ginger Ale-el oltja a szomját, ö külömben sem sör ivo.

Mindem embernek jol esik a dicséret, az egy buzdito, épitö eszköz. Amellett persze fözéssel, sütéssel lehet lelkesiteni némelyiket.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 22:34   
2004-05-06 22:30, nyanyabandi:

Értem kedves.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 22:30   
Lacoka Andi szazszor ugyesebb nalam az csak termeszetes, szeretnek en ugy erteni minnenhez ahogy o-ami pedig a bekes otthoni legkort illeti, 31 evi hazasag utan azt mondhatom hogy ennel jobb es bekesebb legkort aligha lathattal ami itt nalunk van/ az hogy itt hujulunk a ferfiak nyilvanvalo ugyetlensegen amit te sem tagadsz az nem jelenti azt hogy rossz barmelyikunk hazassaga,-kerdezd csak meg a tobbieket/-nekem es ferjemnek ez az elso hazassaga es nagyon ugy tunik hogy az utolso. Ugy neha furcsallom hogy folyton arrol beszelsz hogy a te feleseged megerto es segitokesz,-termeszetes,- miert kell azt folyton bizonygatni..........elhisszuk.....

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 21:57   
2004-05-06 21:27, nyanyabandi:

Nyanyabandi kedves,

Én az elejétől kezdve nem titkoltam hogy nem vagyok egy kézügyességi zsnei , mégis hadd tegyem hozzá az írásodhoz, hogy csak az tudja megmondani Andinak vagy éppen bárki másnak, hogy jó-e vagy nem amit csinált, akinek magának vis van némi fogalma azokhoz amit éppen dícsér.

Ha nem így volna akkor Andinak a helyében azonnal tiltakoznék, hogy sarlattánok dícsérik a munkáját. Hiszen milyen alapon mondja azt valaki, hogy "jól van", ha azt sem tudja, hogy hogy néz ki a kalapács?

Végezetűl kedvesem, nálam munkanélküli maradnál, mégha százszor ügyesebb vagy is mint az Andi (?), hiszen itt egyszerűen úgy tökéletes minden ahogy van. Megmondjam hogy miért? Mert a munkának a minőségét nem mindig és kizárólag szakmai mércével értékelik-értékeljük, hanem elégedettséggel. Nálunk meg az a helyzet, hogy a feleségem segít, nem veti a szememre ha valami tisztán szakmailag-szerelőileg nem tökéletes, azt sem hallom egy évig, hogy mi az amiben éppen netalán ő volt a találékonyabb, egyszóval ezt a háztartást annak a szépségét és szerelői tevékenységét az örök panasz és "piszkálódás" helyet az elégedettség szépíti.

Másnak is ajánlom!
Tisztelettel

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 21:27   
Andikam,-elerkeztunk ahhoz a fejezethez amikor a ferfiak beismerik az ugyessegedet, hozzaertesedet........de azert annyira meg nem tortek meg hogy el is kezdjenek dolgozni. Lacoka dicserget nehogy veletlenul fel keljen emelni a kalapacsot Szigy meg meg mindig Fredit varja a sorrel, -lehetseges hogy hogy 2-3 lap-/jol irtam/mulva megis jobb belatasra ternek? Vagy le kell oket eloszor itatni? Igen,-lehet hogy ez lesz a legjobb megoldas.........he fiuk legalabb 50 uveg kulonbozo nedu lapul nalam a barban/ minden ami a...val kezdodik.....johettek,- de csak a szerszamos ladan keresztul...............

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 12:37   
2004-05-06 08:16, andi_usa:
-
Szóval már nincs más hátra, csak a sörözés. Én is boros vagyok, de - biztosan nem olvastad - Fredi sörözne, mert szegénynek baj van a veséjével, porzik neki, nekem pedig kivételesen van még kb. 1/2 liter 80 fokos rumom. Ezt ittuk volna meg, de Fredi valahol eltévedhetett. Az néhány kilométer, ami elválaszt bennünket, nem ügy.

A másik fele: én a munkát olyasminek ismerem, hogy az ember árnyékban vagy támaszkodik a lapátjára, vagy hever, és sört iszik közben. Innen az egész ötlet.

Az érem harmadik oldala Balassinál található: "térdet fejet neki hajték" - mármint a munkádnak.

Mint említém, én úgyis csak elrontanék mindent, amint ez a jelen topik elején olvasható.

Szeretettel: szigy

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 11:09   
2004-05-06 08:16, andi_usa:

Andi kedves,

Az ilyennek meg kellene adni a gén-kódját, hogy sokszorosítsanak.

Elismerésem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 08:16   
Kedves szigy,

Sör sok van itthon, még a pincében is, mi nem igen isszuk sört, mi borivok vagyunk, igy emiatt nem lenne baj. Nem én voltam a kritikus és szerelöt hivtam, hanem a lányom!

Férjem is szeret mindent maga szerelni, nekünk lent is majdnem minden szobában van telefon (6 telefon lent/bent a házban és egy fax masina), söt a garázsba is tett valamikor kettöt is. Még a pincébe is csinált egy hosszabitást hogy több telefondugasz legyen. Ö csinálta meg az emeletre a háloszobába is a telefon vezetékét mikor lányunk felköltözött.

Viszont akkor sirva fakadtam mikor a beépitett szekrénybe huzta be nekem a telefonvonalat a modememhez párom és mondta, nem kell minden szakácskönyvemet elpakolni ott, nincs utban, mégis megfurta a kedvenc Toszkánait! De már jo pár éve igy nem orrolok emiatt többé.

Csak lánya sokszor azt mondja, nem akar olyan fuser munkát amit Apuci csinál de ha jön a borsos számla, mégis megbánja? Igazán nem panaszkodhat pedig, mert apja mindig mindent meg tudott csinálni amire szüksége volt, még a villany konnektort is a fenti száritogéphez! Azt a fatákolmányt amit be is pácolt passzolva a televizio szekrényhez hogy elég magasan álljon benne az akkori televizio, most kivették amiota nagyobb TV-t vettek és kis asztalkának használják, lábat vagy pohorakat rakni rá. Multkor jo volt nekem is mikor fent a computerét szereltem.

Látod, én beleegyeztem párom elektro vezeték szerelésébe és igy nekem csak $ 28.- ba került, a villanydrot ára. Megkérdeztem egy szerelöt telefonon, $ 300-400.- volt az árajánlat látatlanban!

Lányunknak igen jo dolga van, ha kell computer vagy digital kamera segitség itt vagyok én, fözni, sütni, hajat vágni, vagy varrni kell valamit, itt van Anyuci, söt még telefonon térképpel is irányitom, ha kell, mint ma. Azt a TV szerkényt ami dobozban jött, kettesben szereltük össze.

Szeretettel: Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 00:24   
2004-05-05 23:39, andi_usa:
-
Kedves Andi!

Ha adtál volna gondolkozni valót (sört), szerintem Fredivel olcsóbban megoldottuk volna.

Ennyi pénzt egy vezetékért kidobni kár. Mivel a saját passzióm, itthon annyi mindenféle telefonunk van egyazon vonalon, mint a ... pinty. Több vonal nem kell: minden ismerős gyenge a több vonal telszámánk megtanulásához.

Szóval: akár a Soproni Ászok is megteszi, ha eléggé hideg, fontos, hogy legyen hozzá speed, aminek kísérőjét képezi a ser.
Látatlanban (hallatlanban) felajánlom kettőnk szerelési tudományának összegét. Elég a ser (csak anya itthon ne tudjon e hízlaló léről), de kell hozzá a speed, valamint az úti és egyéb költségek fedezése, mivel mégsem jótékonysági intézmény vagyunk, hanem antifeministák. Esetleg egy retúrjegy a János-hegyi libegőre. Ezt szavesen vennénk. Eredetileg: vennők (mert hogy tárgyas).

Szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 23:39   
Mária,

igen, éljenek a segitö szerelök! Vannak értelmesebbek is, irtam Dario haveromnak aki szintén svájci de Liechtensteinben él és egy banknál system administrator. Igazat adott nekem, hogy vagy barátnömnek vagy annak a cégnek van virusa.

Remélem barátnömnek sikerül eltávolitani a Netskyjét és nem kell emiatt uj computert vennie.

Nálunk az airconditioner beszerelés fent el lett halasztva péntekre mert lányom ugy kérte. Ma viszont bánta hogy mégse várta meg apja hazajövetelét és hivott telefonszakit bekötni a vonalat a másik szobájába, mert a számla most jött meg, csekély $ 166.-! Nem szivbajosak!

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 22:56   
2004-05-05 22:24, Szőnyi Bartalos Mária:
és még inkább a
szerető szerelők!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 22:24   
Vírus ide
Vírus oda
Szaladgálnak
ide-oda
Szerelő legyen
a talpán, aki
elkapkodja!
Éljenek a szerelők!
Mária

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 21:31   
Ez habár computer virusrol szol, mégis egy "szakember" válaszolt nekem ugy hogy majd a hajam téptem! Tegnap este történt a kezdete s jot tett hogy közben olyan jot nevettem Mária üzenetén.

A tény: tegnap jött egy email a kevésbé használt Compuserve classic cimemre, benne volt svájci barátnöm (régi) munkehelyi email cime de nekem ugy küldték mintha én küldtem volna nekik Netsky_P virust s az ö gépük elkapta volna! No ne, mondom, no way!! Elmenten online, megnéztem a céget s irtam másik email cimükre. A "szakertö" erre nekem lead egy hosszu magyaráratot hogy habár az a virus cseréli s feladokat is de mégis a Compuserve felado küldte! Nem vette figyelembe hogy irtam azt is hogy nálam a PC Cillin automatikus update-t küld ha online megyek és mindig véd virusok ellen!

Küldött nekem egy Symantec url-t is ez a szaki ott a leirás és egy letölthetö Symantec programmocska. Mondom ok, letöltöm azt is, ha csak a Symantecbe bizik meg, szaladtatom, utána elküldtem a screen shotot is ennek a butuskának miszerint nem talált semmit, de irtam hogy szerintem Margrit computerébe lehet a virus. Irtam barátnöm privát email cimére is. Most jött a válasz töle! Margrit irta hogy igenis virusa van! Szombaton vesz egy uj computert amiben van antivirus programm. Most elküldtem neki a Symantec programmocskát instrukciokkal hogy kell azzal kipucolnia.

Margrit is egy jopofa valaki, évekig dolgozott a HP-nél, késöbb más computer cégeknél de magának otthon csak 2 éve vett computert! S persze nem jutott eszébe hogy antivirus programmot tegyen bele?! A suszternek nincs cipöje?

Nem ö az egyedüli, 2 éve volt mikor még lent lakott lányunk és magyaráztam neki mire ügyeljen mire ne kattintson. Nem figyelt oda vagy megörült hogy exbarátja küldött neki valami csatolt emailt, s még mondtam NE, az virus!! De már kattintott rá! Mondom ok, akkor jövök virus pucolni. Ö pedig felhivta telefonon a system administrator haverját a virus küldés miatt lehordani. A fiu mentegetözött hogy nem tudta..

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 20:45   
2004-05-05 20:18, kaytee:
-
Szerintem is. Bundázhatsz nyugodtan.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 20:18   
2004-05-05 19:59, cassiopea:
-Engem pont a csaholasrol akar leszoktatni a felesegem. Csovalhatom en, de csak csondben.

Csaholás helyett nercbundával próbálkozz.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 20:14   
2004-05-05 16:43, nyanyabandi:
-
Mit ittal Szigykem hogy mar harmadszor ismetelsz? ....................

- Semmit, de az káros. Soha nem továbbította a háló, amit írtam, mindig visszadobta, miután félig betöltötte. Eddig azt hittem, egyszer sem ment el. Valami balhé lehetett odafönt.
Végre nekidurálom magam, és legalább ismételgetek.
Tudtam, hogy baj lesz, ha mégis teszek valamit.
Nektek, lányok, semmi sem jó?

Hunornak pedig köszönöm, hogy rendet csinált.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 19:59   
Kaytee,

>>>> ... hogy lehet a kedves férjeket bármire beidomitani, de úgy, hogy közben még boldogan csaholnak is és csóválják a .... <<<<

Hat, en nemtom... Engem pont a csaholasrol akar leszoktatni a felesegem. Csovalhatom en, de csak csondben.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 19:01   
Fridzsiderszerelő esete sajnos urbánus legenda.
Kanadában, USAban is évtizedek óta körbejár.
De nem ezért jöttem most ide:
kedves nőtársaim,
mit keresünk mi ebben a témakörben?
Ajánlom mindannyiunknak, hogy ideirkálás helyett olvassuk el a hires konzervativ tanácsadó, Dr. Laura Schlesinger új könyvét.
Cime: The Proper Care and Feeding of Husbands. /A férjek megfelelő gondozása és etetése.
Állitólag abból megtanulnánk, hogy lehet a kedves férjeket bármire beidomitani, de úgy, hogy közben még boldogan csaholnak is és csóválják a .... vagy ez nem a szex rovat?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 18:49   
De ki az, aki nem ismeri meg hatulrol a ferje feneket?

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 18:26   
2004-05-05 13:44, nyanyabandi:

Nagyabandi,

Átmeneti megoldást láttam ma a váérosban. Igaz, hogy szárítógépnek volt szerelve, de nekd is ajánlom ha gyanús szagokat érzel:

Egy vastag kb. 110 cm. cső az ablakon volt kidopbva, feltételezem, hogy a szárítóra kötve, ott lógott, s csak amúgy áradt ki rajta a ... Szerintem ezt a módszert a WC-vagy fürdő szellőztetőnek te is - szerelő nélkül is - bevetheted, és még a konyakod is megmarad.

Elismeréssel

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 18:20   
2004-05-05 11:57, Szőnyi Bartalos Mária:

Kedves Mária,

Kézcsókom a jókedvednek és üdvözletem ismeretlenűl is a férjednek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 17:03   
2004-05-05 17:02, nyanyabandi:
-
Persze, csak elfelejtik azt a jo oreg mondast, hogy aki nem dolgozik, ne is egyek

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 17:02   
Ezt a topikot csak 2 napja 3-an nyitottuk es mar a harmadik lapnal tartunk...........lam csak milyen bobeszeduek tudnak lenni a ferfiak kezukben az itallal ha arrol van szo hogy nem akarnak dolgozni.............

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 16:44   
Latom Hunor mar segitett a dolgon es kiszerelte az elozo 2 egyforma uzenetedet...................

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 16:43   
Mit ittal Szigykem hogy mar harmadszor ismetelsz? ....................

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 16:18   
2004-05-05 08:57, Szőnyi Bartalos Mária:
-
"Én még nem kaptam egy csillagot sem.
Tudtommal még mind ott van az égen."

Azért is én menjek fel, Mária? Ne már, hogy mindent nekem kelljen itt csinálnom. Inkább Frediékkel gondolkoznék egy kicsit. Az ugyanis szellemi munka. Ráadásul nótazhatnánk is. Ha kívánod, elhúzzuk a Te nótádat is.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 15:04   
Persze hogy szerte meseltek ezt a sztorit. De lepzeld el a szerencsetlen aldozatot mit rohoghettek rajta egesz eleten at..........na es a feleseg.......hanyszor kaphatta ezt meg veszekedeskor,-hogy te meg idegen ferfiak..........kepzeld hozza a tobbit..........

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 14:56   
Igazad lehet.
69-ben mentem férjhez és amikor olvastam a baleseti jegyzőkönyveket már nem volt teljesen új számomra a dolog, de leírva - és hivatalasan - akkor olvastam először.
A szituáció volt komikus. Persze, sajnálta mindenki a szerelőt a környezetemben, de senki nem állta meg nevetés nélkül. Ezzel nem a szerelőt nevették ki, hanem a szituáción nevettek az emberek. Én is.
Emlékszem, annakidején a cégek megkapták a balesetekről a tájéjoztatást. Még arra is emlékszem, hogy stencilezett lap volt.
Tehát az eredeti történet lehetett 70 körül.De inkább később, mint 1970.
Megjegyzem: a hír többször szárnyra kapott. Azóta is többször hallottam, hogy mesélték.
Mária

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó