2018. július 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Amerikai vallásbiznisz
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-20 19:34   
A Rubik kockát ismeritek ugye?

Akkor ideje, hogy megismerjétek "keresztény" változatát, a téritőkockát:

http://www.evangecube.org/index2.html

Téritőkocka Egyház is van,(Texasban) és lehet jelentkezni misszionáriusnak. Kelet-Afrika, Amazonasz vidéke és Oroszország a jelenlegi céltérségek.
A téritőkockát, azaz a Rubik vallásos változatát 98-ban -- micsoda összejátszása a véletleneknek - Texasban találta fel két, haiti hittéritésből hazaért reklámirodatulajdonos. Már nem reklámirodatuljdonosok. Kétmillió kockát adtak el eddig.
A plasztik kockákat, amelyek Jézus életének legfontosabb stádiumait ábrázolják, Kinában és Indiában gyártják.
Darabja 6 dollár, nagyobb tételeknél árengedmény.
A Téritőkocka Egyház nyilvánosságra hozott célkitüzése, hogy a következő hét év alatt
1oo ország
1ooo templomában
1oo-1oo embert szereljen fel
1 MILLIÁRD "eltévedt lélek" helyes útra téritésére.
Ehhez 1o millió téritőkockára lesz szükség.
A Téritőkockások adományokat is elfogadnak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 00:24   
2004-05-07 18:54, kaytee:
-
Benny Hinn:

Öt dollárnál kevesebbet nem fogad el.

Erről a csodatevő gyógylelkészről a napokban volt egy expozé a tévében. A pasas és "egyháza" annál is rosszabb, mint ahogy én lefestettem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 17:54   
2004-12-03 21:45, rigojanos:

Már van két újabb "áldozatom", amikor jobban ráérek, mesélek majd róluk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 21:45   
Kaytee, hol vannak a tudositasok?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 18:14   
2004-07-21 17:58, nyanyabandi:

Jaj, elbaltáztam az előző egyházalapitó rövid életrajzát.
Az alapitóatya, Kirby Hensley először elvált a feleségétől, aztán csalódott a pünkösdizmusban, majd töprengeni kezdett a vallásos élet értelméről.
5 év alatt felismerte, hogy minden embernek joga van abban hinni, amiben akar.
Ő hitt a házasságban és abban, hogy a vallás nagy biznisz.
Újból megnősült, és a második feleségével alapitotta az UÉE-t.
Valami rosszindulatú egyetemi kiadvány a pszichopatologiai szekták közé sorolta az egyházát.
Pedig nekem már kezdett szimpatikus lenni. Tetszett, hogy abban hihetek, amiben akarok, és ezzel püspökségig is vihetem.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 17:58   
Istenkem, istenkem hogy en mar mennyit nevettem Kaytee a stilusodon......csak tovabb.....ugy elvezzuk....

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 17:53   
Nagyon meglepődtem, hogy az Univerzális Élet Egyháza nemre, fajra, vallásra, vagy annak hiányára való tekintet nélkül teljesen grátisz felesket bárkit. Ezt hirdeti.
Aztán észrevettem, hogy tiz dollárt kell fizetni, ha ki is akarja az ember nyomtatni a dokumentumot, ami bizonyitja, hogy a fenti egyház papja.
Az Univerzális Élet Egyház katalógusában is körülnéztem. Papigazolványtól csuháig (mert állitólag van saját kolostoruk is) mindenféle egyházi kelléket lehet vásárolni. 5o dollár a doktorátus. Többféle is van. Pl. Templommenedzsmentből.
Jogos a kérdés: legális mindez?
Válasz: igen.
Kik a tagjai?
Mindenki, akinek mérhető a pulzusa.
Az UÉE a "tudattal" rendelkező élőlényeket automatikusan tagjának tekinti.
Az alapitók: egy pünkösdista tiszteletes és neje, akik 1955-ben "csalódtak" az egyházukban, és emiatt természetesen kénytelenek voltak sajátot kitalálni.
Univerzális papságra aspirálók itt jelentkezzenek:
http://www.universalministries.com/doctrine.cfm

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-19 20:48   
http://www.familycare.org/network/e13.htm

A fentin megtekinthető a "Caring Hearts" nevü karitativ szervezet magyarországi honlapja.
A Törődő Szivek, valamint az EECCC- Eastern European Christian Correspondence Center (Kelet-európai Keresztény Levelező Központ)
ugyanannak az amerikai szektának a teremtménye.
A szekta a világ számos országában tevékeny. Én 11o-ig számoltam a neveket, amik alatt szerepel, aztán feladtam.
Pl.:
Független Keresztény Egyházak Baráti Köre
Világszolgálat
Martinelli

Vagy talán igy könnyebben felismerhető?

Children of God - Isten Gyermekei (Ezzel kezdődött. Igy hivták a hatvanas-hetvenes években)
Family of Love - A szeretet családja (7o-es évek végétől a nyolcvanas évekig)
Heaven's Magic - Mennyek csodája (8o-9o-es években)
The Family - A Család (9o-es évektől).

A szekta alapitója és főnöke egy David Berg (1919-1994) nevü hittéritó volt. Halála óta nagyszámú özvegyeinek egyike irányitja a 1oo országban kb. 6 ezer téritővel müködő "egyházat".
Berg úgy szerette, ha Mózesnek nevezték, mivel prófétának tekintette magát.
"Mo" becenevén a hivekhez intézett leveleiben szokta volt kifejteni kifejtenivalóit, amik két fővonalon futottak: világvége és szex.
Az első világvégét 1974-re jövendölte, a Kohoutech üstökös becsapódása következtében.
Mivel ez elmaradt, az új dátum 2oo6 lett.

Mo levelei leginkább szekszuális aktusok grafikus leirását és rajzokat tartalmaztak.
Mo szerint a mennyországban vad orgiák folynak az idők kezdete óta, és ezért a nemi aktus a fentiek számára igen kedves vallási cselekedet, a hit igazi megnyilvánulása, Jézus imádatának bizonyitása. (Nem véletlen hivták őket rossznyelvek Jézus Freaks-eknek.)

A szabadszerelemnek sajnálatosan elég hamar pedofilia lett a vége.
Mire a hatóságok felfigyeltek az "Úrt szolgáló szent prostituáltakra" vagy ahogy a sarkon ismerték őket, a J-s k-kra, és idős pasik kiskorú "feleségeire", a csapat Manilába menekült, miközben és azóta is mindent tagadott
Szóval ez egy beteg Család, és csak remélem, hogy a Caring Hearts és többi külföldi szervei téritésmentesen jótékonykodnak.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-15 03:40   
2004-07-14 22:28, kaytee:
-
Drága Kaytee!

Viszonylag könnyen és gyorsan hozzáedzőttem azok létéhez és uralkodásához (vagy mijéhez), akik ezt a végtelenül primitív és alantas bizniszt művelik. Több irányból is vannak hasonló információiom. És mégis: ez az egész olyan, mint egy mese, méginkább, mint egy őrületes pamflet.
Az Államokról és szellemiségéről aligha lehetséges ennél gonoszabb gúnyirat, hiszen ez ott a valóság. Nem átallottam néhány onnan származó, eredeti filmet, sőt lelkész(?)portrét megnézni, amikor a magyar TV még alkalmas volt - legalább az éjszakai órákban - igazat is mondani-mutatni.

Megrettent, hogy ilyen marhaságok elfogadására IS van kereslet, és igazán lehetne okom az itteni politikai álvallásokkal szemben szemet húnyni, mivel az óhaza, úgy látszik, kevésbé rugalmas a totális agybajjal szemben.

Mindenesetre nagyon köszönöm ezt a rendkívül tanulságos fordítást. Itthon jelenleg több mint másfélszáz "vallás" van bejegyezve a szabadság álarca alatt, de nagy mérgükre nem hatékonyak. Egyetlen eszement és aljas népség működik nagyon viszonylagosan erős létszámmal. Ennek hátterére és alapjára - moderálási okokból - nem is utalok. Az amerikai polgárok pénzén működik itt is, bár tagjai jövedelmének igen nagy százalékát hajtja be egyházi adó vagy hasonló gyanánt.
Honnan tudja a jövedelmüket? Onnan, hogy tisztségviselői az alkalmazók: példának okáért az unokahúgomat is kirúgták a munkahelyéről, mert nem volt hajlandó belépni a gyülekezetbe. A volt igazgatója ugyanis komoly tisztségviselő ott is.

Én elhiszem, hogy az óceánon túl mi van vallás címén, hiszen itt csak mennyiségében különbözik a szinte ugyanaz.

Szeretettel: szigy

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-14 22:28   
http://www.guardian.co.uk/usa/story/0,12271,1245929,00.html

Fentebb a brit Guardian cikke. Megtörtént eseményről.

Régebben szó volt a koreai Reverend Moon-ról és Unification Egyházáról.

Nos, 2oo4 június 24-én (innen kezdve kommentár nélkül gyorsforditom a Guardian cikkét) az amerikai szenátus bizarr rituálé szinhelye lett.
Sun Myung Moon tiszteletest, a Unification egyház fejét "megkoronázták", és ő több mint egy tucat republikánus és demokrata törvényhozó jelenlétében messiásnak deklarálta magát.
"Császárok, királyok és elnökök... Ég és Föld tudtára adjuk, hogy Sun Myung Moon tiszteletes nem más, mint az emberiség megváltója, a Messiás, a visszatért Úr és igaz Szülő", mondta a koreai Moonie szekta 85 éves főnöke a Szenátus egyik irodaépületében többszáz vendégnek március 23-án, a Washington Post jelentése szerint.
Moon kijelentette, hogy Marx, Lenin, Sztálin és Hitler is elfogadta az ő messiási mivoltát. Az ő egyháza tanai megreformálták őket és újjszülettek.
Ez hivatkozás volt a kereszténységnek egy olyan kificamitott verziójára, amelyik elveti a keresztet, mint szimbólumot és a homoszekszuálisokat trágyaevő kutyák néven itéli el.
A rendezvény jegyzőkönyve értelmében Mr. Moon deklarálta még, hogy " Én vagyok Isten nagykövete, akit Ő teljes hatalmával felruházva küldött a Földre. Azért küldött, hogy parancsát valóraváltsam, és a világ hat milliárd lakosát megmentsem, visszaállitsam mennyei állapotukat, mindazzal az eredendő jósággal, amivel teremtődtek."
A Szenátus Dircksen épületében tartott csillogó rendezvény tükrözte Mr. Moon rendkivüli befolyását az amerikai politikára. Tulajdonában van a konzervativ Washington Times c. napilap és az amerikai hirügynökség, United Press International is. (UPS - ford.)
A homoszekszualitással és a házasság előtti nemi élettel szembeni elkötelezetten konzervativ hozzállásával vezető republikánusok, közöttük az elnök apja, George Bush és az igazságügyminiszter, John Ashcroft méltatását is elnyerte, Ashcroft résztvett Moon egyik úgynevezett imaebédjén is, napokkal George W. Bush elnök január 21.-i beiktatása előtt.
Vezető néger demokraták is jelentős szerepet játszottak a márciusi ceremónián.
Danny David, illinoisi képviselő fehér kesztyüt viselt és biborszin párnán hozta a középkori stilusban készitett "nemzetközi békekoronát", amivel Mr. Moont megkoronázták. A rendezvényen 5o államból 1oo amerikai polgár "nemzeti" és "állami" kitüntetést kapott.
A rendezvény "ártatlan ünnepély" volt, nyilatkozta Mr. Davis a Guardian-nak. "Dijkiosztásra rendezett bankett volt. Nem tudhattam előre, hogy Moon tiszteletes azt fogja majd mondani, hogy ő a Messiás, vagy akármi, amit mondott."
Mr. Davis azonban elismerte, hogy "3-4 személy, aki közvetlen kapcsolatban áll Moon-nal" résztvett az ő illinoisi választási kampányának adománygyüjtésében, de csak kisebb összegek erejéig.
Más kongresszusi tagok azt mondták, alattomosan vették rá őket, hogy résztvegyenek a rendezvényen, olyan ürüggyel, hogy választókörzetükben lakó emberek kitüntetésére jöjjenek el.
Mark Dayton, minnesotai demokrata szenátor szóvivője szerint "Áldozatul estünk. Átvertek minket."
Nem világos, kitől származott az engedély, hogy a rendezvényt a szenátusi irodaépületben lehessen tartani.
Az ünnepségen Mr. Moon Amerika összes egykori elnökének áldását adta magára. Azt állitotta, más történelmi hirességekkel is kommunikál.
A jelenlévőkkel közölte: " A lélekvilág öt nagy szentje és más vezetői is, közöttük Marx, Lenin, és akik mindenféle barbárságokat elkövettek, mint Hitler és Sztálin is erőt meritettek tanitásaimból, megjavultak és új emberekként újjászülettek."
Nem ez volt az első alkalom, hogy halottakat idézett. Hivei nemrég kétoldalas hirdetést tettek közzé a Washington Times-ban, amiben 36 egykori amerikai elnököt idéztek a "mennyországból".
--------------------------------------

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 19:44   
2004-05-20 09:38, szigy:

Képzeld, ha proktológus ??? lett volna! Akkor a férfiak kézcsókjáról is lemondhatott volna.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 19:39   
2004-05-20 04:30, nyanyabandi:

Nem venném a szivemre, hogy a sztorik áldozata légy! Olvasás előtt három napig nem szabad rágható ételt fogyasztanod ezentúl.
Ha a tragikus esemény mégis bekövetkezne, férjed azonnal értesitse valamelyik halottfeltámasztó pünkösdista tévépüspököt.
Hitelkártyával telefonon is fizethet.

Ám, hoogy akik nem élnek itt, hiszik, vagy nem a prófétákat és viselt dolgaikat,nem tudom. De van egy olyan sanda gyanúm, hogy rosszalják, amit müvelek és nem szórakoznak rajta.
Nem is sanda gyanú, fogadni mernék. ("Halottról jót vagy semmit".)

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 09:38   
Ez a kéményseprő-dolog máshol is megtörtént, csak még vidámabb volt, bár más keretek között.

A pravoszláv egyházban az istentisztelet végén oda kell járulni a pópához, aki csókra nyújtja a közismert pravoszláv feszületet. Ennek megcsókolása után a pópának a kezét is meg kell csókolni.
Ez eddig rendben is volt, de egyszer az új pópával együtt érkezett a híre, ami az elsősorban vénasszonyokból álló gyülekezet nagy részét visszatartotta a liturgikus kézcsóktól.
A pópa korábban nőgyógyász volt.

Szeretettel: szigy

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 04:30   
Kaytee,-amikor olvastam az ismertetodet es odaertem hogy civilben kemenysepro volt olyan nevetoroham jott ram hogy a napolyi a torkomra szaladt,-majd megfulladtam......next time majd ures szajjal olvaslak...............marmit tudsz csak irjad,-aki nem ebben az orszagban el az szerintem tatott szajjal es dobbenten olvassa.......talan el sem hiszi........

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 17:40   
A Testület
Hatósági elnevezése: Az Attleboro Csoport

"Ótestámentumi" világmegváltó fundamentalista keresztény szekta az USA újangliai államaiban.
Tagjainak száma 13 és 23 között van, attól függően, hol olvasunk róla.
Tulajdonképpen egymással szoros kapcsolatban álló két család.
A szekta alapitója és vezetője: Roland Robidoux, aki egy ideje próféta is. Civilben kéményseprő.
Helyettes vezető: Jacques Robidoux, a fentebb bemutatott Roland fia, akit a papa 1997-ben szentelt fel és nevezett ki utódjának. Jacques kömüves volt, amig nem került börtönbe.
Az idősebb Robidoux és akkor még kevesebb személyt számláló családja kiábrándult kaliforniai hitgyülisekként költöztek Rhode Islandra a hetvenes években.
Roland hetente egyszer intenziv bibliamagyarázat-órát szokott tartani feleségének, gyermekeinek és másoknak, akik nem tudtak előle elmenekülni. Nem voltak sokan, de kitartottak.
Irhatnám, hogy Rolandnak oly magávalragadó személyisége volt, hogy hivei a lábai előtt térdepelve, tátott szájjal hallgatták őt, de ez nem lenne igaz, kivéve a lábai előtt térdeplést.
Roland szigorúan, de igazságtalanul vezette nyáját.
Szava törvény lett, különösen, miután az Úr elkezdett vele eszmecserélni, ahogy ez ilyen intenziv messianikus lelkipásztorokkal Amerikában rendszeresen előfordul.
Új lakhelyén hamarosan egyházat alapitott egy lelkésszel közösen. Ez az úr rövid idő alatt észrevette, amire a külvilágnak két évtizedre volt szüksége, hogy Roland - ahogy itt mondjuk: touched - bolond.
A tiszteletes, lévén diszkrét ember, máig is azt mondja, filozófiai ellentétek miatt váltak külön útjaik.
Pláne, mert Roland és családja útját az Úr addigra kijelölte. Illetve csak a világi végcélt.
Először is tudtára adta, hogy ő és hivei a bibliai kiválasztottak.
Ez szükségessé tette, hogy mihamarabb Jeruzsálembe jussanak, hogy a Messiás eljövetelét előidézzék és ezzel megváltsák a világot.
A kiválasztott kéményséprő átterelte nyáját Maine államba, ahová - szerinte - az Úr áthelyezte az Igéret Földjét. Ennek bizonyitására Roland Zionnak nevezte el lakhelyüket.
Innen egy halott újszülött miatt el kellett költözniük, de a kisbaba elképzelhetően már holtan született - ezt a rendőrség nem tudta biztosra eldönteni. Csak azt tudta, nem tetszik nekik a "Testület".
Mint általában, igazuk is volt.
Az ifjabb Robidoux 24 éves feleségének ötödik terhessége alatt, 1999-ben a szekta egy másik tagját,saját sógornőjét (és jó barátnőjét) az Úr vizió útján értesitette, hogy a születendő ikergyermekek egyikét "magához veszi" majd az állapotos nő hiúsága miatt. Mellékesen megjegyzendő: ikerterhességről szó se volt, a kismama a megfelelő időben egyetlen egészséges gyermeknek adott életet.
Tehát a jóslat az volt, hogy meghal az egyik baba, hacsak.
Hacsak a terhesanya nem hizik meg, mint egy disznó, hogy jobban hasonlitson vizionáló sógornőjéhez.
Ezt igy nehéz lett volna eladni két szupermarketbe autózás között(ezt lehetett a szektában).
Ehelyett a sógornő Rolandnak beszámolt, hogy az állapotos asszony a hiúság bünébe esett.
Roland megtanácskozta önmagával a problémát, és előirta a vezeklés valamint a születendő csemeték megmentésének módját.
Samuelt, a terhesanya és Jacques 8 hónapos kisfiát, Roland unokáját, kizárólag anyatejjel volt szabad azontúl táplálni. Az anyatej termelést zsiros ételek fogyasztásával kellett biztositani. Leginkább mandulatejjel, ami a biblia szerint a legalkalmasabb.
Az anyatej mégis elapadt, de Roland erre is tudott megoldást:
Samuelt a nap és éjszaka minden órájában, 2o percen át kell szoptatni, a szoptató anyának közben zsoltárokat kell énekelnie.
A többiek majd imádkoznak.
A baba egyre gyengült, és a mamát egyre erősebben figyelték, nehogy letérjen a bibliai útról, netán orvoshoz vigye a gyereket.
Samuel még 51 napig volt, majd éhenhalt.
Valaki feljelentette a családot.
Az ifjabb Robidoux-t életfogytiglani börtönbüntetésre itélte egy esküdtszék.
Egy másik esküdtszék a feleségét felmentette minden súlyosabb vád alól, és csak az előzetes letartóztatásban eltöltött 2 év szabadságvesztésre itélte.
A kéményseprőt és a sógornőt nem lehetett biróság elé állitani, jogilag semmilyen büntényt nem követtek el.
A szektatagoktól az állam elvette a gyerekeiket és kevésbé veszélyes családoknak örökbeadta őket.
Az éhenhalasztott kisgyermek anyja egy évet töltött egy antiagymosó központban és ma "normális" életet él.
Férjén három évi börtön után észrevehető lett, hogy saját gondolatai is vannak, de ahhoz, hogy gyógyultnak minősüljön, még nem elegen.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 02:23   
2004-05-13 17:15, kaytee:
-
Most vettem észre, hogy az Ő attribútumai kb. (de nem Központi Bizottság) megegyeznek Vlagyimír Iljics Lényinéivel. Mielőtt Őt e fait accompli elé állítanók, mint hites próféta bejelentem, semmi közük egymáshoz azon kívül, hogy Lenin tagadta az Ő létezését. Lenin elvtárs mindent tagadott, csakhogy hatalmon maradjon. Erre lelőtték. Mit tehetünk? Volt egy praktikus megoldás, kihasználták.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 17:15   
2004-05-12 23:54, szigy:
ezeken még törprengek.
De Ő-róla tudom, hogy él, élt és élni fog.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 09:11   
2004-05-13 05:02, nyanyabandi:
-
Köszönöm az el- és felismerést.
Ez a szőke és vélhetőleg szilikonnal töltött galamb, úgy látszik, fontos rekvizitum. Jó lenne megfontolni, nem lehetne-e nagyobb hatást kiváltani egy kisebb nyájra való bögyös jószággal.
Gondolkozom, mert úgy érzem, az evilági jutalom sem egészen kizárható ezekkel a szilikondombokkal.
Arra gondolok, hogy akik leperkálták a vagyont, egy erre alkalmas szentélyben belekóstolhatnának a túlvilág örömeinek evilági megjelenésébe. Ez nem bordély lenne, hanem A Megtisztulás Szobája. Örömmel tudatom, hogy ordítani tudok. De ha be is rekednék, a hitgyakorlásnak ezen kérdése technikával is megoldható.
Testvéreim, engedjétek át elméteket most az Ő gondolatainak, és készítsétek fel a népet, valamint nemes személyeteket közelgő eljövetelemre.
Megkérdeztem Őt, és Ő felhatalmazott, hogy a nevében előleget vegyek fel, amelynek illő hányadát segédprófétáim között leszek felosztandó.
Ujjongjatok! Szigy eljön!
Igaz, senki sem ismeri a napot és az órát, mindig és mindenki legyen kész az Ő sajátkezűleg kiválasztott Prófétájának fogadására.
Tartsatok pénzbánatot!
Szabaduljatok meg pénzetektől!
Az Ő számlaszámát hamarosan néhány intő és óvó szava kíséretében megadom.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 05:02   
Szigykem,-ezzel a szoveggel is le tudnad tarolni a kozonseget,-eloadas kerdese csupan,-ha mint kaytee irta ki tudod irtani magadbol az abszolut szegyenerzetet akkor menne is ez,-es meg kell hozza hogy orditani tudjal.......ez fontos.......csak ugy tudod elkabitani az agyukat,-meg az sem art amit kaytee irt a nagymellu szoke no mint asszisztens............esetleg o lenne a tulvilagi jutalom/evilagi nem lehet mert kozbelepne a rendorseg,-bar reklamnak nem is rossz ha a teve foglalkozik veled,- jonnenek a hivo ferfiak csostol/........tiszta rohej de meg lehetne csinalni,-ez az orszag a lehetosegek hazaja..........ilyenben is..........

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 23:57   
2004-05-11 22:49, nyanyabandi:
-
Halljuk a tobbi diszpintyet is...........

- Itt vagyok, Csillagom!

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 23:54   
2004-05-11 22:16, kaytee:
-
Drága Kaytee!

Nem fecsérled méltatlanra drága perceidet. Amint beteljesedik az idő, arra alkalmas ornátusban megjelenek az Államokban, s demokratikusan, mintegy ölnyi közleségben az édes anyaföldhöz, megkezden az Újvilág megváltását.
Ezen mit sem változtat, hogy esetünkben az Újvilág én vagyok.
Ha csak egy húszassal - na jó, harmincassal - előbb jutok az illendő szellemi magaslatra, már bennem hinne az elnök is. Ami annyival inkább ésszerű feltételezés, mivel én nem hiszek benne.
Éppen ma-tegnap jelentették be, hogy emelkedik az USD árfolyama. Lehet, hogy időközben félretett százmillióim töredékét beváltanám a kemény magyar forintra, és lepipálnám a hűvösvölgyi mormonokat.
Bízva a nagyszerű jövőben, hálatelt szívvel javaslom, kezd hirdetni, hogy Ő él. Ő Az, Aki Nemcsak Van, Hanem Volt Is, Lesz Is. És Szigy Az Ő Prófétája hamarosan alászáll az Ő Országából, és elkéri megtakarított pénzüket, mert Ő, aki volt-van-lesz, és ahány igeidőt csak ismersz, elvárja az anyagtól (anyagiaktól) való megtisztulást. Elkéri hitvány földi javaikat, hogy azoknak megfelelő ellenértékben az Ő üdvösségében részesítse őket szíves öngyilkosságuk után. (Amennyiben működő tőkéjük van, amint átadják az Ő számára, hogy prófétája, Szigy továbbítsa Neki, minden további nélkül üdvösséget nyernek már a Földön.
És mi ehhez Jehova tanúinak világvég (Armageddon) utáni kínálata?! A felséges Szigy, aki az Ő prófétája nem biztat senkit a világvége várására, mivel Szigy által Ő nem a világvégét, hanem az Újvilág kezdetét adja az arra méltó Új Emberiségnek.
Egyelőre stb. De beláthatod, alkalmas vagyok, s mint próféta, az Ő prófétája, természetesen még a világvége - nem előtt: HELYETT is - illendő részesedést kínálok Neked, ki generációkon keresztül általam az Ő híve vagy, az egyre sebesebben terjedő, újnak látszó, de legősibb és Igaz Ő-hitűség gyarapodó bukszájából.
A többit bízd csak rám, legyél a Próféta prófétája, és eljövök, amikor a Mammon már nem alkalmas életcélok vezérének. Mert Ő általa én vagyok az élet sója. Az Ő showman-je.
Kaytee, kiválasztott! Vesd az én mustrámagomat jó földbe, hogy még ennél is terebélyesebb fa váljék belőlem az Ő híveinek dicsőségére és enyhét szolgálandó!
Felszólítalak, Embernek Gyermeke, kövess, és szedjük meg magunkat az Ő nevében. Bennünket Ő küldött, mert én vagyok a próféta, és Te vagy a PR-manager!

A Hit-eleség nevében: Szigy, az Ő prófétája s. k.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 22:49   
Halljuk a tobbi diszpintyet is...........

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 22:16   
Szigykém,
remélem, elég ötletet szereztél saját egyházad, mit egyház? vallásod megalapitásához.
Ha nem, van még pár diszpinty a tarsolyomban.
Annyit már biztosan felismertél Te is, hogy nem szabad túlvariálni a dolgokat, mert a közönségre, aminek bőkezü adakozását elő kell idézned, három dologgal lehet leggyorsabban hatni:
ijesztgetés
igérgetés
eszméletlenül kisminkelt, ártatlanul pislogó, nagymellü szőke nő.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 22:03   
2004-05-11 21:16, rigojanos:
Ennyi lelkesedés nem elég.

Addig, amig kiderül, érdemes-e foglalkoznom Dr. Creflo A. Dollarral,
pár szót arról, hogy "barátaink" közt már oly mértéket öltött a rang-infláció, hogy egyikük, a georgiai Királyság (Isten királysága természetesen) Épitők Keresztény Központjának vezetője, Jamie Pleasant
apostolnak nevezi magát.
Tegnap láttam egy dokumentumfilmet a talán legborzasztóbb amerikai börtönről: a Louisiana államban lévő Angoláról.
Mondta benne a magáért egy, már jó ideje jó útra tért, de gyilkosságért életfogytiglaniját töltő PÜSPÖK is.
38 éve van itt lecsukva. Benn szerezte vallási tanulmányait és kapta rangját is. Postán, szerintem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 21:16   
2004-05-11 21:05, kaytee:
-
Dollar úrról és bizniszéről majd irok többet, ha van rá igény.

Termeszetesen van.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 21:05   
2004-05-11 20:32, rigojanos:
Például ORAL Robertsként.
Vagy Dr. CREFLO A. DOLLAR névvel.
Mostmár értitek, mire kellett a idézet????

Dr. Creflo Dollart újjászületése előtt az atlantai négernegyedben állitólag Michael Smithnek hivták, de ennek bizonyitására nem találtam elég háttéranyagot.
Sőt, többen hivatkoznak arra, hogy gyerekkorában Kis Krefi volt a beceneve. Papája, az öreg Dollár rendőr volt, és csinján kellett bánni a fiával, ezért nem sokan mertek viccelődni a nevével.
Pláne, mert egyszercsak Dollárpapa agyonlőtt egy másik rendőrt, majd elhagyta Dollármamát és a sztorikból eltünt a süllyesztőbe.
Dollar Junior viszont sokra vitte, pedig még csak 42 éves. Kezdjük iskolázottságával.
Főiskolai diplomája van a West Georgia Collegeből.
Doktorátust szerzett divinitásból.
Az Oral Roberts egyetem diszdoktori szakán végzett! És az USAban akkreditált svédországi Uppsala Livets Ord/ Élet Szava egyetemre is járt. Amikor ott is diszdoktorrá avatták.
(nemidetartozik, de jó: férjemnek volt egy szintén ilyen uppsalai doktorátussal rendelkező fekete kollégája. Csodálkoztunk rajta, hogy ahhoz képest, hogy svédül le tudott doktorálni, milyen hülye. Meg nem is tud svédül. Hála az internetnek, most már mindent értünk.)
Dollar úrról és bizniszéről majd irok többet, ha van rá igény.
A Forbes az ő egyházát tartja a negyedik legnagyobb amerikai nem-hagyományos keresztény vallási megbiznisznek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 20:32   
2004-05-11 20:17, kaytee:
-
Az se árt, ha az aspiráns frappáns névvel született.

Peldaul allatnev?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 20:17   
2004-05-11 19:17, nyanyabandi:
ne legyen lelkiismeretfurdalásod
Remélem, hogy leéértékelt összegért üdvözülés (majd én intézem) reményében valaki mégis megszán engem az idézet magyar verziójával.

Addig is:
a Forbes pénzügyi magazin 2oo3 szeptemberében cikket publikált Megabiznisz-MegaEgyházak cimmel.
A köv. érdekességeket olvastam itt:
A 2ooo tagnál többet számláló, nem-tradicionális amerikai keresztény vallási gyülekezetek száma robbanásszerü növekedést mutat. 197o-ben mindössze TIZ ilyen egyház müködött az Egyesült Államokban. 2oo3-ra számuk elérte a 74o-t.
Ezeknek a hitszolgáltatóknak lelkész-vezetői valójában nagyvállalati CEO-k, akik kiváló üzleti érzekkel irányitják vállalkozásukat.
A profit szinte garantált az egyházak teljes adómentessége miatt.
A 74o "egyház" évi NETTÓ átlagbevétele 2oo2-ben 4.8 millió dollár volt.
---------------------------------
A fentiekből ingyen leszürtem az egyszerü választ Hunor kérdésére: ahol lósz.r van, ott veréb is van.
Egyes, vezetőszellemmel rendelkező hivőkből a kreativitás, mint gejzir tör fel, amikor eljut a tudatukig, hogy legálisan nem kell semmiféle adót fizetniük, ha egyházi emberekké válnak.
Ennek több módja van. Vagy tanulni, vagy dolgozni kell hozzá sokat, vagy ... de ehhez előadói tehetség kell, magnetikus személyiség, osztályon felüli beszédmondó készség, meggyőző szövegek és a szégyenérzés abszolút hiánya.
Az se árt, ha az aspiráns frappáns névvel született. Általában újra.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 19:17   
Kaytee,- ertjuk mi anelkul is. En sem tudok ra magyar kifejezest.......pl. egy ,macskat nevezhetsz,cicanak micanak pityipalkonak, akkor is macska marad..........talan senki sem bujhat ki a borebol.........mit tudom en......,-tokmindegy, folytasd- a forum legmulatsagosabb sztoriai,-legalabbis nekem............gyerunk,-gyerunk...bar neha van lekkiismeret furdalasom hogy radszalltunk..........

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 18:45   
What's in a name? A rose, by any other name is still a rose - irta a Rómeó és Júliában (valahogy igy) Shakespeare.
Help! Help!
Ha tudnám ennek az örökigazságnak magyar forditását, folytatnám a sorozatot.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó