2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Néhány szó az adókról
Új topik indítása   Üzenet küldése
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 21:47   
2004-05-07 20:39, kaytee:
-

Nekünk sincs amiota férjem nyugdijas.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 20:39   
2004-05-07 20:08, nyanyabandi:

Gyere Floridába, itt legalább jövedelemadó nincs.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 20:37   
Kedves Kaytee,

igazad van, a Proposition 13 müködik itt! Férjem aztán mondta hogy elötte volt mikor $ 1600.-at fizetett!

http://www.hjta.org/prop13.htm

On June 6th, 1978, nearly two-thirds of California's voters passed Proposition 13, reducing property taxes by about 57%."

Ezért is mondom mindig, ahány állam annyiféle árak majdnem mindenben.

Mindig akartam kérdezni hogy a Big Lot árai vajon egyformák-e? A magyar csalamádé itt $ 1.49 volt.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 20:08   
Hogy ti milyen szerencsesek vagytok............en mar 4000$-nal tartok az evi hazadoval,-de nem is maradok itt nyugdijaskoromban,-itt semmi kedvezmenyrol nem tudok a hazado megallapitasnal,- pedig az en ferjem mernoki precizitassal nez utana minden evben hogy at ne ejtsenek vele.............

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 20:02   
2004-05-07 02:33, andi_usa:
Szabad ellentmondanom? Ha az elsö házat olcson vetted meg, aszerint mérik Rád a ház adot.

Mázlista kaliforniaiak vagytok, ebben a tekintetben müködnek a Proposition-ok.
Amit konkrétan tudok: se Virginiában, se Marylandben, se DC ben, se Floridában nem igy van.
Itt most vetették ki először a házadónkat. Úgy kezdődik, hogy az ember kap 25 ezer homestead exemption-t, azaz az első 25 ezer értéket nem adóztatják. (Másutt nem tapasztaltam ezt.)
A hivatalosan tavaly október 31-én megvásárolt házunkat kevesebbre értékelték, mint amennyit fizettünk érte uszodástól, ez igaz, de többre, mint amennyibe anélkül került volna. Az uszodaépités árát elfelezték.
29oo+ dollár lesz a 2oo4-es házadónk!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 02:33   
Kaytee,

Ha az ember a "régi" házában marad, örökké csak fizet. A mi adónk már évi 48oo dollár fölött volt, az új tulajé legalább 3oo-zal több.

Szabad ellentmondanom? Ha az elsö házat olcson vetted meg, aszerint mérik Rád a ház adot. Nekünk ezért van évi $ 420.- adonk! A ház értéke fel lett emelve férjem válásánál 1974-ben, ezért lett ennyi az ado. Ügyes ügyvédje volt!

Az amerikai azért költözik sokat mert vesz elöbb kis házat (starter home), aztán ha van több pénze nagyobba költözik de ezzel a ház ado is emelkedik a hz vételára szerint! Amelett nagyon sokan mennek egy állás után, eladják házukat és vesznek ujat, nem gondolva arra, mennyire anyagi megterhelés ez! Több ismerös és rokonnál figyeltem meg, sogorom lánya férje ment mindig egy állás után igy, amiota ismerem öket, 2 helyen éltek Kaliforniában (Bloomington és Rialto), aztán mentek Utahba, most fent Washington államban vannak és ott csak 2 mobilhome-ra jutott már!

Emlékszem arra a férjem volt kollégájára is aki lelkesen eladta az itteni házát mikor jött a belga kiküldetés. Férjem nem tette. Mikor az kutba dölt, csak kint a sivatagban Hesperiaban tudott ujra házat venni, és ott keresett uj állást is.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 18:12   
A ház- ill. telekadókat hasonlóképpen vetik ki az USAban is.
Amikor a szorzót nem merik a politikusok emelni, akkor az ingatlan értéke megy fel.
A házunk, amit tavaly nyáron eladtunk, 1998 és 2oo3 között (telek és házadókivetés céljából)hivatalosan több mint 1oo%-kal !!! lett értékesebb.
1985 és 1998 között pedig összesen ennyivel.
Amikor 2oo3 áprilisában eladtuk a házunkat, már volt olyan a közvetlen környéken, ami a megadóztatott értéknél magasabbért kelt el, és ezzel az az összeg lett az alfa és omega.
A házunk az adóértéknél 5+%-kal többért kelt el.
Az átiratáskor a vevőnk már ennyi után fizetett illetéket.
Utána hivatalosan ez lett az adóztatható érték.
De már felemelték.
Talán ezért költöznek az amerikaiak olyan sürün.
Ha az ember a "régi" házában marad, örökké csak fizet.
A mi adónk már évi 48oo dollár fölött volt, az új tulajé legalább 3oo-zal több.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 20:07   
Nemtudom ez a téma szerepel-e valahol, de ugy gondolom érdemes beszélni róla, különösen hogy Mo.-on most nagy vihar van a téma körül. A kérdésben egyáltalán nem vagyok szakember, csupán azt akarom elmondani amit a börömön érzek. Természetesen az adóról van szó. Ha visszatekintek a svéd adórendszerre, érdekes tendenciát lehet megfigyelni. Megpróbálom rövidre fogni hogy a mi idönkben hogyan alakult.
Az árukra elöször rátették az ”oms”-ot. Ez a forgalmi adó, ami 3 % volt. Majd megváltoztatták a nevét “moms”-ra, egyidejüleg felemelték 5 %-ra. Utánna már a névváltoztatással sem törödtek, többszöri emelés után kikötöttünk a mostani 25 %-nál.
A jövedelemadót nem tudom pontosan elsorolni, lépcsözetes és egy átlagos dolgozó 30-40 % között fizet.
A bruttokeresetböl levonható különbözö kiadásokat mindég szükitik.
Bevezették a kamatadót ami 33 % és a bank rögtön levonja.
Ha fiadnak, lányodnak vagy bárki rokonodnak kb. 1000€ értékü ajándékot adsz, akkor azután ajándékadót kell fizetni.
A vagyonadó az nem érinti annyira az átlagembert, de van egy adó amit a kisemberek igazságtalannak tartanak és ez a házadó. Ennek összege a ház értékének 1.5 %-a. De....és itt van a kutya elásva.
Valamikor ahogy teltek az évek, öregedett a ház, alkalmazhattál egy szorzót amivel a ház értéke kisebb lett, tehát kevesebb adót fizettél.
Most ellenkezöleg. 2-3 évente felértékelik a házat olyanformában,hogyha a kerületedben egy ház elkelt drágán, akkor az összes többi házat magasabbra értékelik. Vannak különbözö szorzók amik értékesebbé teszik a házat. Igy történhet meg hogy egy öreg halásznak akinek a tengerparton van egy kis kulipintyója, hirtelen gazdag lesz mert a szomszéd kunyhóját egy gazdag valaki drága pénzért megvette nyárilaknak.
De hiába ér az én házam egy milliót, azért én egy falat kenyeret nem kapok, csupán mégkevesebb pénzem lesz.
Nem tudom sikerült-e röviden érzékeltetni, de szerettem volna megmutatni hogy azért itt sem olyan rózsás a helyzet.
Remélem lesznek akik pontositanak és talán az uj EU tagok is tanulnak valamit.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó