2020. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Norvégia >> Norvégia belülről
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-09 16:56   
Képzeljétek el, Norvégiában az utóbbi hetekben sztrájkoltak a teherautósofőrök, akik üzletekbe szállitanak árut.

Azok a söfőrök sztrájkoltak, akik szakszervezeti tagok. Éspedig azért sztrájkoltak, mert azt akarják kiharcolni, hogy a munkáltató fizessen nekik annyival magasabb bért, amennyit ők befizetnek a szakszervezetnek, hogy tagok lehessenek.

Namármost, innen kishazánkból ez számomra a következőképpen értelmezhető. Van a munkás, aki szakszervezeti tag. A szakszervezet képviseli az érdekeit pl. a munkaadóval szemben.
A munkaadó viszont fizessen neki magasabb bért, azért, hogy ő azt befizethesse a szakszervezet kasszájába, igy a szakszervezet támogatásával a munkás felléphet a munkaadójával szemben.

Tehát fizesse meg a munkaadó, hogy a munkás esetenként fellép vele szemben!

Lehet, hogy EU tagok vagyunk, de ettől mi még messzebb vagyunk, mint Makó Jeruzsálemtől.

Más: tavaly nyáron történt.
Kint voltam éppen, és nagyon meleg volt. Norvégia elég nagy részén. A nagyon meleg 30 fok fölöttit jelentett, és többnapon keresztül. Pár nap után a dolgozók (válogatás nélkül nagyon sok munkahelyen) lázasan kezdték lapozgatni a munkaszerződéseiket, hogy hol van az leirva, hogy ha nincs, vagy nem müködik a légkondi, akkor ilyen melegben nem kötelesek dolgozni és hazamehetnek, vagy ber sem kell jönni.

Azt hiszem ettől is legalább olyan messze vagyunk.

Persze akik ezt az irományomat nem itthon olvassák (ha olvassa egyáltalán valaki) valószinű a illető országban ugyanezt ugyanigy tapasztalják, csak ITTHONRÓL ilyen felfoghatatlan ez az egész.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 07:48   
Nem szerencsés tudom, hogy egy ilyen országgal kapcsolatban, mint a csodás szépségű Norvégia, melyet természetesen nagyon szeretek, rossz példával kezdem a mondókámat, de ez most nagyon foglalkoztat és bánt.

Szóval:
TV hiradó 2004. április vége: Norvégiában kb 1600 templom van, ebből jelenős számú igen rossz állapotban, és egy lehetséges alternativa, hogy egyszerűen nekimennek buldózerrel, mert nincs pénz a felujitásra!

Én, aki sajnos ateista vagyok, (a férjem is az, de ő nem is sajnálja) döbbenten néztünk egymásra, a férjem idegességében el kezdett járkálni és dühöngeni.
Másnap mégrosszabb: egy üzletember jelentkezett, hogy átalakitana belőle párat étteremnek, szállodának és egyéb "műintézménynek"
Ugyan nem ezzel töltöttem a napomat, de kerestem a médiában a nép felháborodását. Hát én nem találtam. Mindazonáltal szeretném remélni, hogy volt és van felháborodás és nem fog egyik sem megtörténni.

Tudvalevőleg Norvégia a világ (egyik) leggazdagabb országa. (Ezen vita van, hogy a leggazdagabb, vagy csak az egyik. A statisztikát - mentségükre legyen mondva - nem ők készitették, országon belül is fel-fellángol a vita erről.) Egy ilyen országban pénzhiányra hivatkozni történelmi értékü épületek esetében felháboritó.
Elképzelem mi lenne itthon, ha bármilyen kormány ezzel állna elő. Szerintem a nép felkoncolná az egész kormányt, és jogosan.

Én egy kis faluból származom és 1951-ben születtem. A faluban természetesen két templom volt és van, ahogy dukál: egy katolikus és egy református. A katolikus "megfelelően kihasználva", ahogy mostanában mondjuk, a református templomban viszont vasárnaponként mindig ugyanaz a 3-5 öreg néne. És mégsem jutott eszébe soha , még a nagyon átkosban sem, hogy akkor minek ez a templom. Még fel is ujitották!

Visszatérve Norvégiára, aztán beszéltem valakivel, aki megnyugtatott: nem lesz itt templomrombolás, ugysem engedik. Hát remélem...
Most ennyit, igérem jobb témával folytatom, van bőven.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 07:22   
Ez most csak próba, hogy ügyes vagyok-e. Aztán majd mesélek...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó