2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Hosszú idő után először mész Haza!
Új topik indítása   Üzenet küldése
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 06:19   
2005-05-17 04:43, Ferencz Zsuzsanna:
-

Akkor megkérdezte, mi az az Erdély, mert ő 1956-ben disszidált Budapestről, s azóta elfelejtette...

Nem lehet, hogy egyszeruen csak az "Erdely" szo nem ugrott be neki angolul?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 05:57   
2005-05-17 04:43, Ferencz Zsuzsanna:
-
Azt gondolom dràga Zsuzsa, hogy az angolul jol tudo uriember valoszinü kisgyerekként került 56-ban nyugatra, akàr az unokatestvéreim, és ezek a gyerekek magyarul irni nem tudnak és a magyar történelemröl sincs több fogalmuk, mint bàrmelyik màs nyugati közpolgàrnak. A kikerült csalàdok gondja annakidején nem elsösorban az volt, hogy a gyerekeket otthon magyarként felnevelhessék, hanem az, hogy életben maradjanak. Amerikàba érkezett pap nagybàcsim àruhàzban takaritott éjjel és nappal a nyelvet tanulta akkor , amikor unokatestvéreim még aprocskàk voltak.
Talàn igy jobban megérted, ha Erdély, mint történelmi hazànk elveszett kincse ezeknek nem okvetlen lett fogalommà.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 04:43   
Tegnap nagyon megdöbbentem.
A csetin elkapott egy angol nevű, magyarul nagyon gyengén író uriember, aki viszont nagyon örvendett annak, hogy magyar vagyok. Megkérdezte, honnan származon. Megmondtam, hogy Erdélyből.
Akkor megkérdezte, mi az az Erdély, mert ő 1956-ben disszidált Budapestről, s azóta elfelejtette...

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 00:44   
Ha hosszabb időt töltesz otthon minden a régi kerékvágásba kerül. én ezt tapasztaltam. Persze a találkozások a régi és uj barátokkal is segit ahhoz hogy otthon érezzem magam.Harmincöt év után pár hetes látogatásra nem érdemes menni.
Tul zsufolt a program és nem tudnátok észrevenni hogy az idő nem csak rajtatok fogott.
Ötven éve a barátom is olyan fiatal volt mint én, ma már ép olyan kopasz és telt karcsu mint én. Az akkori gyerekek anyák és apák.
Ezt csak többszöri látogatás után lehet ésszel felfogni.

Ajánlatom a most külföldre menöknek:
Ne várjatok a hazamenéssel mig kivilágosodik vagy megritkul a hajatok mert otthoni barátotoké is olyan lesz.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 00:06   
2005-05-11 23:52, Perec:
Ez nagyon jól hangzik, Katica. Várjuk a további beszámolót, ha van kedved a részletekről is írni kicsit.
-------
Koszi, Perec ! A Kolozsvariak ide !! topikban majd irok tobbet is .

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 00:03   
2005-05-11 23:51, bobe:
Tulelted ugye? Es ez a legfontosabb
------------
Tuleltem ... Erdemes volt

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 23:52   
Ez nagyon jól hangzik, Katica. Várjuk a további beszámolót, ha van kedved a részletekről is írni kicsit.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 23:51   
Örvendek hogy jo volt ott lenni es megnyugodva terni haza a csaladodhoz. Tulelted ugye? Es ez a legfontosabb

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 23:21   
Amilyen nagy sovargassal es ugyanakkor rettegessel vartam a 23 ev utani talalkozot Kolozsvarral , ugyanolyan gyorsan el is telt az a rovid ido , amelyrol evek ota almodoztam . Nem terveztem talalkozokat , sem latogatasokat … Kizarolag a szuk csaladi korre korlatozodott a talalkozas ott letem alatt . Ehelyett gyalogoltam esoben , szelben , hidegben es felkerestem Kolozsvaron minden kis zugot , amely valamilyen kis emleket rejtegetett szamomra . Balzsam volt sajgo lelkemnek es egy idore meggyogyultam . Jo volt "otthon" lenni es (bar mas szemmel neztem es lattam mindent ) legorgetni azt a nehez kovet , amely lelkemre nehezedett az evek hosszu soran … Gyogyultan jottem vissza … legalabbis egyelore .

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 14:28   
25 év után az idén fogok elöször haza menni .
Vajon milyen lesz?
Meg e ismerem szülövárosomat merta képek után rengeteg változás történt.
Mindegy milyen lesz most menni kell.
A honvágy nem vár tovább.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 00:33   
Erröl nekem egy kép jut az emlékezetembe, Van Gogh képe " Honnan jöttünk, hová megyünk, mivé leszünnk "..

Üdv, Miki_d

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 19:28   
Hat en 9 ev utan mentem elöször haza ami meg a 70 es evekben volt es csak kicsit volt bennem a felsz mert akkor meg a szocializmus tombolt magyar orszagon.

Hogy mindenki megvaltozott az teny. Akkor hogy nem volt internet az ottani emberek vilagot latottsaga ismerete nagyon korlatozott volt.

Akkor meg is mondtak,kerdeztek,hogy na mennyire vidted,--- csak ennyire?
Sok beszedtemaba nem tudtam bekapcsolodni mert akkor sokaknak annyira egyszeru mindennapi problemajuk volt ami engem nem erintett es nem tudtam hozzaszolni.
Aztan politikailag is cenzuraznom kellett magam hogy kinek mit is mondok.
De volt egy ur, a 9 ev. Regi közös emlekekröl tudtunk beszelni.
Aztan a kesöbbiek folyaman, mondjuk 10 evre ra mikor ellatogattam /evente egyszer/ utana mar jobban oldodott minden, de az elsö 9 ev megmaradt egy urnek.

Minden nagyon összement, kissebb lett. A Nagykörut Pesten, a hazunk ,minden. Ezt hallottam mar masoktol is, de az elsö hazalatogataskor ezt erezni lehetett.
En ugy erzem,hogy az emberek, regi baratok nagyobb öszinteseggel közelednek hozzam,mint a 70-es evekben.

Jo lenne mastol is hallani elsö hazameneteluk elmenyet.
Udvözlettel gyogytorna

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 22:03   
2004-12-17 20:06, rigojanos:

akarmi megtortenhet, a bevandorlasi tiszt akar vizummal is visszafordithat ha nem tetszik a keped

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 21:18   
Nemigen kell hivatkozni, fújhatod, ha nem akarnak beengedni.
J vizumos koromban nekem se tanácsolták a kiutazást, de mivel kanadai útlevelem volt, nem izgattam magam. De addig jár a korsó a kútra...
egy szép napon, illetve éjszaka, épp Kanadából jövet nem akartak beengedni többé, és az akkor még kisiskolás gyerekeimet se.
Már nem is emlékszem, miért, de semmi komoly oka nem volt.
Bécsi kapu méretüre kellett nyitni a kis szájacskámat, hogy gyorsan utánanézzenek a státuszunknak, mert másnap dolgoznom kellett és még tiz óra autóút állt előttünk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 20:06   
2004-12-17 18:23, houstontx:
-

Tenyleg ekkora a valoszinusege annak, hogy visszakuldenek a hatarrol a letelepedesi engedely nelkul? Es mire hivatkozhatnak, mit mond az ugyved?

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:23   
2004-12-17 15:27, rigojanos:

en legalisan vagyok itt az ugyvedem megis azt tanacsolja ne menjek haza addig amig allando letelepedest nem kapok

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 15:27   
2004-12-17 15:18, zizi:
-
nem jottek vissza mert nem engedtek be oket. En is ezert nem megyek haza.

Ha legalisan vagy itt, miert ne engednenek vissza?

zizi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 15:18   
2004-10-23 07:16, newyorker:
-
Mi tortent a beszamolokkal, mindenki hazament, senki nem jott vissza?
-
newyorker:
nem jottek vissza mert nem engedtek be oket.
En is ezert nem megyek haza.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 21:21   
2004-11-28 21:02, etelka:
- Te is megváltoztál és lehet, hogy az otthoniak éppen úgy izgulnak a találkozás elött, mint Te

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 21:02   
Kedves fellegvár!
Nem érdemes félni! Te is megváltoztál és lehet, hogy az otthoniak éppen úgy izgulnak a találkozás elött, mint Te

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 17:52   
2004-11-28 11:30, ideals:
- Semmi nem olyan, mint 23 évvel ezelőtt volt.. Az emberek is mások - mármint a viselkedésük, a "hozzáállásuk" a dolgokhoz. Minden-minden más...

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 11:30   
2004-10-24 20:07, fellegvar:
-

Kedves Fellegvár!
Kóborló bizonyára sokat fog mesélni... - de egy dologra számíts! Semmi nem olyan, mint 23 évvel ezelőtt volt.. Az emberek is mások - mármint a viselkedésük, a "hozzáállásuk" a dolgokhoz. Minden-minden más...

Szeretettel: Ideals

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 12:07   
Ne féljetek a Haza látogatástol.
Én már három honapja hazalátogatási gyakorlaton vagyok.
Nem sokára indulok vissza és a meleg szobámbol (ha addig nem kapcsolják ki a gázt)
FORRO élmény beszámolot fogok tartani.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-24 20:07   
2004-10-24 19:06, Em:
- sajnos csak jövöre megyek haza elöszőr 25 év után.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-24 19:06   
2004-10-24 00:28, fellegvar:
-

Igen én vagyok ki nem vóltam még otthon. Családi körülmények miat sajnos csak jövöre megyek haza elöszőr 25 év után.Már elöre izgatot vagyok milyen is lesz ismét szülüvárosomat meglátni.Megigérem hogy részletesen fogok beszámolni utazásomról ha addig van türelmed várni.
Üdv Em

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-24 00:28   
2004-10-23 07:16, newyorker:
-

Van aki MEG nem ment haza Es Te ???

newyorker  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-23 07:16   

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-20 00:58   
Én ugyancsak hosszu idő után.
Csak 35 év.

Skype ID: Koborlo64

Laca79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 12:12   
Hali

En ugyan csak negy honapja vagyok itt NO.ban de most eljutottam oda hogy nem birom tovabb haza kell menni...igazabol egesz jo lenne itt ha mondjuk legalabb 2hetente 2 napra haza tudnek menni de igy nem 4 honap kevesnek tunik es megis sok...itt a kornyeken nincs magyar eggyel talakoztam 3honap utan egy fel orara es kesz.
Meg kellene mar egy baratno, amit itt kiinn nem olyan egyszeru, marmint hosszabb tavon.

na ha jol megy minden jovoheten hazamegyek aztan majd meglatom lehet hogy visszakell jonni ide is:-)

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 22:55   
Sziasztok! En lassan negyeve elek Arizonaba.Most Majus 19.-ken Haza megyek 2-honapra,nagy az izgalom! Orulok,hogy ennyi ido utan talalkozom,es lathatom ket nagy gyermekemet!Mikor vissza jovok reszletessen irok az esemenyekrol,addig is mindenkit udvozlok Marcsi.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó