2018. január 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Árak, szolgáltatások, költségek - itt, ott, amott!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 02:53   
Valikám,

igen a multkor egy chaten volt erröl szo, hogy én itt az USA-ban biztos milliomos vagyok..

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 01:41   
A keritesek kolbaszbol vannak es dolgozni nem kell, csak lehajolni es a foldrol szedni a penzt. Nem is lenne rossz.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 01:26   
Kedves szigy:

Szerinted mennyi az USA-ban az átlagjövedelem?

Sok magyar tudniillik azt hiszi hogy itt mindenki milliomos!

Szeretettel: Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 00:32   
2004-05-21 23:35, andi_usa:
-
Kedves Andrea,

nagyon megfelelne, hosszú évek óta 200 Ft fölött van a benzinár.
Ha elintéznéd, egy életre leköteleznél.
Akkor is, ha USA-beli átlagjövedelmem lenne.

Szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 23:35   
szigy,

kiszámoltam Neked, 210 Ft-os árfolyammal Kaliforniában tegnap a benzin literje Ft. 127.68 volt. Ez megfelel Neked?

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 23:07   
2004-05-21 22:56, Valeria:
-

- Nézd csak, hát nem kitörülted közben a válaszodat?

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 23:06   
2004-05-21 22:56, Valeria:
-
Nem érthető. Ha 2 dollár egy gallon, akkor 1 liter kb. 0,5 dollár.
0,5 dollár Magyarországon 105 forint.
Nálunk 250 forintért kapod meg, amit az USÁ-ban 105 forintért.

Mellesleg azt hiszem, Nálatok valamivel jobbak a jövedelmi viszonyok.
Bár, úgy látom, a matematika valahogy másképpen működik.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 22:56   

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 22:50   
2004-05-21 22:08, Valeria:
-
2004-05-21 14:14, szigy:
- Örömmel olvasom ezt az állítást!

Egy USA gallon 3,785 liter.
1 gallon benzin Nálatok 1,98 $, tehát
1 liter benzin nálatok 1,98:3,785=0,5203 $
1 USD magyar forintban most 210 Ft (HUF)

Ha az Államokban 1 liter benzin 0,5203 $, akkor az magyar pénzben 109,2630 Ft/liter.

Nálunk a benzin ára 250 Ft/liter.

Most már légy szíves magyarázd meg a hülye óhazainak, milyen módon lesz a 109 Ft a négyszerese (nem pedig kevesebb mint fele) a 250 forintnak.

Előre is köszönöm.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 22:08   
2004-05-21 14:14, szigy:
-
2004-05-21 13:58, nyanyabandi:
-
Banki átváltásnál ez kevesebb, mint a mi benzinárainknak a fele.

A mostani benzin araitoknak a negyede, mivel most a dollar is rosszul all a forinthoz kepest.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 17:11   
2004-05-21 13:59, nyanyabandi:
-
Rosszul irtam, a wc-re is kocsin jarunk/bocs/.............
-
Nem tudom, ezt ki találta ki, de ha átgondolom, Europában sokkal kevesebb a gyaloglás mint itt, ha elmész egy bödületes nagy shopping plazara amik itt vannak, leparkolsz kint valahol ahol kapsz helyet, s onnan begyalogolsz ad egy a bevásárlo központba a bejáraton, ad kettö ott végig gyalogolod a sok üzletet! Ilyen össze hasonlitásokhoz kellene persze tudni a területet amiken ezek épültek.

Mostohaapám mikor itt volt azon tünödött hogy hoznak-e ténleg elég bevételt ezek az üzletek mivel még a helybeli kis városunkban a supermarketok is olyan oriásiak itt Baselhez hasonlitva!

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 14:14   
2004-05-21 13:58, nyanyabandi:
-
Banki átváltásnál ez kevesebb, mint a mi benzinárainknak a fele.

Itt, az itteni jövedelmek mellett.

Már annyira kripli az ország, hogy megváltásnak éreznénk, ha nálunk ennyire csökkenne. Ez az USÁ-ban banki árfolyamon alig 100 Ft/liter.
Nálatok! A Ti pénzetekért!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 13:59   
Rosszul irtam, a wc-re is kocsin jarunk/bocs/.............

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 13:58   
Kulfoldon mi sosem berelunk kocsit csak orszagon belul. Mivel itt szinte meg a wc-re is gyalog jarunk nekunk kifejezetten elmeny vegre vonatozni, buszozni legfokeppen gyalogolni......meg latni is akarok az istenert es foldet erezni a cipom alatt azert mentem oda. Turistaskodni......meg a toloszeket is gurittatni fogom majd amig a celhoz elerek....Itt a benzin 1.98 gallonja -teljes a kozfelhaborodas........

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 13:51   
2004-05-21 10:38, espa:
-
Ebben a pillanatban átlagosan 250 Ft, de az alább említett szuperbenzin miatt most van valami cirkusz. A kormány talán arra kényszerül, hogy a benzinár folyamatos növekedése miatt engedjen valamennyit az abszurd adótartalomból.
Ez nyárra ebben a pillanatban úgy várható, hogy 30 Ft literenkénti áremelkedés esetén 2 Ft-ot elengednek a benzinárból.
Most kemény az ellenzék, és annyira éles a tiltakozás, hogy talán lesz valami a legnagyobb ellenzéki párt követeléséből is. Az ellenzék ragaszkodik ahhoz, hogy mérsékelje magát a kormány, és fagyassza be az árakat 250 Ft/liter áron, és ne tegyen rám minden adót, ami csak eszébe jut.

A helyzet ez, de éppen inog az egész, a jövő szerdai áremelés (idén kb. a hetedik) megint érdekes lesz. Közben a főútjaink is járhatatlanok. Célszerű fényképezőgéppel autózni, mert a biztosítók a tengelytöréseket és ilyesmiket, amik a kátyúktól lesznek, csak fényképes bizonyítékkal ismerik el.

Reméljük, hogy az idegenforgalom megsarcolására kiagyalt tavaszi-nyári benzináremelés legalább a 300 Ft/litert nem éri el. Mi majd gyalogolunk, itthoniaknak ez már megfizethetetlen.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-21 10:38   
2004-05-20 17:03, bobe:
-
Mennyibe kerul a benzin ma nalatok . Nalunk 10,42 sek . Faj mint a foghuzas mikor fizetunk.
1 euro= 9,11 sek

Bobikém!
Itthon Mo-on 250 Ft/liter !
Ha jól saccolom, az minima kalkula 8 SEK.
Képzelheted, ha az átlagfizetést nézem....

És ebből 156 Ft ADÓ !!

Megint menjek a "Pofám leszakad" topicba?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 17:48   
2004-05-20 17:03, bobe:
-
Faj mint a foghuzas mikor fizetunk.
1 euro= 9,11 sek
-
Igen, pláne ha az ember olyan helyen él ahol muszály autot tartani mert más lehetöség nincs közlekedésre. Emiatt sose béreltem autot Europában, élveztem a földalattit Budapesten és Bécsben, Zürichben és Baselben a villamosokat. Csodálatos Zürichben hogy a reptérröl be lehet szállni a vonatba Baselba, nekem egy amerikai utas mondta aki Dallasbol velem repült Zürichbe és ment az ékszer konvenciora Baselba. Itt a mai napig sincs a Los Angelesi reptérhez komoly közlekedés. A Metrolink bemegy a vasutállomásig, a földalatti kimegy Hollywoodig onnan.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 17:03   
Mennyibe kerul a benzin ma nalatok . Nalunk 10,42 sek . Faj mint a foghuzas mikor fizetunk.
1 euro= 9,11 sek

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 16:33   
2004-05-20 13:43, nyanyabandi:
-
Ez az ürge is indiaiféle volt.
De minek a balhé? Itt különben is jónapokig tart, amíg megmozdulnak, bár a párom is megijesztette, és ő is normált fizetett e miatt.

Gondold el, aki itt jár, és nem más kúthoz megy, vagy önmaga tankol, hányszor kénytelen cirkuszolni. Én magam tankolok, de a MOL-hoz nem megyek, mert azzal szórakozzanak, aki fölnevelte őket.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 16:25   
Benzinnel sose tapasztaltam ilyet, igaz már nagyon régen a self serve-t használjuk amiota felmentek a benzin árak és olcsobb az önkiszolgálás. Ez kellemesebb olyan helyeken ahol a benzin töltön van kártyaszedö igy nem kell odamenni az épületi ablakhoz a személyes kezelöhöz. Amiota $ 2.- és több lett egy gallon benzin itt Kaliforniában (ezt is Davisnak köszönhetjük a special ado amit kitalált tette itt olyan drágává) mindig egy helyre megyünk ahol a legolcsobb s ahol sokszor sorba is állnak emiatt, ott is csak önkiszolgálás van. Tegnap $ 2.30 volt egy gallon benzin!

Most kiváncsi leszek hogy férjem hibája-e (mikor kölcsönkérte às San Pedroba ment vele tankolt s talán nem tette nullára) vagy az uj kocsim ténleg olyan keveset fogyasztana? Mindig beállitom a mile méröt nullára ha ujra tankoltam, s most utoljára 394.1-et mutatott. Tankoltunk, 18.5 gallon ment bele, nagyobb a tankja mint a Buicknak, de a Buick ujabban legfeljebb 127 mile-t ment egy töltéssel! Az 1995-ös Crown Victoria uj motort kapott mikor vettük, azért volt jo vétel, lehet hogy azért használ olyan keveset.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 13:43   
Ezt a manipulaciot az indiai benzinkutas itt megcsinalta velem ket kulonbozo helyen...........masodszorra kozoltem vele hogy rendort hivok, erre csak a normal benzint szamlazta......ilyesmiert be lehet jelenteni akarkit egy hivatalos szervnel aki utana is nez a dolognak........

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-20 10:31   
ÚJ BENZINKUTAS MANIPULÁCIÓK

Május 16-án, vasárnap az egyik magyar tv-adó riportot sugárzott a monopolhelyzetbe került MOL benzinkútjaival kapcsolatban.

A MOL, miután idén már többször emelte és tovább emeli az üzemanyagárakat, bevezetett egy szuperbenzin nevű üzemanyagot, ami több mint háromszorosába kerül a 95-ös és a 98-as oktánszámú benzinnek is.
A csalás lényege: a benzinkutasok "véletlenül" a szupert zúdítják a figyelmetlen vásárló tankjába.
Erre illetélkesek elmondták, hogy a kútkezelők érdekeltek ebben, mert ha nem fogy a készletnek bizonyos százaléka a szuperből, kevesebb pénzt kapnak.

Javaslom, kerüljétek a MOL-kutakat annak ellenére (vagy éppen azért), mert már minden más kutat is ők látnak el üzemanyaggal. Ez a képtelen árú benzin most MOL monopoltermék, nagy üzletet remélnek tőle.

Általános figyelmeztetés: személyesen tankoljatok, ne álljatok szóba kútkezelővel, és a legfőképpen sehol se higgyétek el, hogy baj van a kocsitok olajszintjével. Adalékot se fogadjatok el! Tankoljatok, fizessetek, és húzás tovább.

BENZINKÚTNÁL MÁR BORRAVALÓ SEM KELL!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó