2018. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Árak, szolgáltatások, költségek - itt, ott, amott!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 22:01   
2004-05-24 21:21, andi_usa:
-
Valikám,

lehet hogy van olcsobb is, amit tegnap keresövel hamvasztási árat találtam $ 994.- volt.

-
Andikam:
Ezek Virginiai es Floridai arak, Californiaban termeszetesen minden dragabb.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 21:21   
Valikám,

lehet hogy van olcsobb is, amit tegnap keresövel hamvasztási árat találtam $ 994.- volt.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 21:08   
"Ha meghalok csillag leszek,
minden ejjel nalad leszek.
Behajolok ablakodba
ugy orizlek almaidban"

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:50   
2004-05-24 20:35, zitazita:
-
Ha meghalok tetem leszek??????

KADÁVER

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:35   
Ha meghalok tetem leszek??????

Olyan csúnya ez a szó.........
hát a többi is ahogy kifejezzük .....
bocsánat!!!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:20   
Valikám,

http://www.ssa.gov/OP_Home/handbook/handbook.21/handbook-2108.html

ott van a Social Security honlapon is a leirás vagy a könyvecskében amit kap a nyugdijas ha megkapta a nyugdiját, benne van pl. a food stamp lehetöség is, ha nem kap eleget, sok minden másnál az embereknek maguknak kell utána járniuk direkt, ha kevés a bevétele, kaphat olcsobban villanyt, telefont, gázt, vizet, szemetet stb. Kell ehhez a legutolso adoiv kopia bizonyitéknak. Még bizonyos thrift storeok is adnak ki speciális nyugdijas igazolványt amivel egyszer egy héten mindent 20%-al olcsobban kaphat, de ott is ki kell tölteni egy formulárt, nem dobják az emberek után.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:12   
Kedves Szuzi,

de igen van fizetése a pincéreknek (lányomnak van tapasztalata ebböl) de alacsony és a borravalo javitja fel. Amiota ezt ismeri, azota mindig ösztökél minket is hogy adjunk több borravalot pincéreknek.

Én magam sem dolgoztam soha olyan helyeken, ahol kaptam volna borravalot. Nem tudom miért lett kitalálva az, talán hogy serkentse öket a szorgalmasabb, jobb munkára?
Sok eladonál is ez van, hogy teljesitmény után kapja a százalékot a fizetéshez, mint ahogy mesélte floridai barátnöm, a cipöüzletben is kaptak százalékot eladások után s igy verseny volt az eladok között emiatt. Auto eladok, ingatlan ügynökök, van pár hely ahol eladás után kapnak jobb fizetést.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:09   
Andikam:

Tetemet nem lehet vinni csak hamvakat. Itt egy hamvasztas, urnaval es hivatalos papirokkal egyutt $500-ba kerul.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 20:05   
2004-05-24 12:20, Pompéry Berlin:
-
Andikám, 2500,- USS testvérek közt is kb. 675-680e Ft. Meg még el is kell juttatni a tetemet Amerikába, ami szintén nem olcsó. Nem hiszem, hogy ez szóbajönne.
-
Nem azért irtam, csak azért hogy mennyiért lehet itt olcsobban temettetni ha valaki itt hal meg. Közben meg lett válaszolva, aposom is ugy lett eltemetve Budapesten hogy özvegye ingyen vitte haza hamvait. Nem tudom mibe kerülne innen a hazarepités ha valaki nem egyezik bele a hamvasztásba.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 18:20   
Bp-belvárosban működő vendéglátóipari egység, nyugat-európaiak a tulajdonosok és az üzletvezető. Minden kompjuterrel regisztrált, csak leszámlázott ételt-italt vihet ki a pincér. (Ezt különben az APEH is ellenőrzi, de a tulajnak is ehhez fűződik érdeke, ha nem akarja, hogy a személyzet becsapja. Mint strand-étterem-panzió-tulajdonos Tokaj-Hegyalján ezt magam is igazolhatom.)

A pincérek minimálbéren alkalmazottak hivatalosan, mert a szoc.bizt., TB, stb., járulékokat - amely %-a M.o-on sokkal magasabb, mint pl. N.o-ban - a munkaadó ezután fizeti. Kapnak még zsebből valamennyit.

Az ügyvezetés megállította, hogy a napi forgalom X %-át kell összeszedni a pincérnek borravalóban. Este fejreállítják és kirázzák belőle a borravalót, amelynek Y %-át megtarthatja, a többi a bár, konyhalány, szakács, stb., vendéggel direkt nem érintkező személyzet fizetéskiegészítése.

Ha a borravaló nem éri el az előírt nagyságrendet, akkor a pincért kivágják. Két oka lehet ugyanis a dolognak:
- vagy olyan ügyetlen, hogy a vendégek elégetlenek és az káros az üzletnek általában
- vagy zsebrevágta a borravaló egy részét. Ez az üzlet belső, iratlan etikáját sérti.

A tulaj nem áll az alkalmazottak háta mögött, csak a fent leírt rendszer betartását ellenőrzi. A szoftver segítségével pontosan látja az árubemenetelt, anyagfelhasználást és eladást. Ezeknek a számoknak a sarkított napi értékeiből pillanatok alatt észreveszi, hogy loptak-e az alkalmazottai vagy sem. Az állandó ellenőrzés a vendéglátásban elengedhetetlen, mert különben kilopják a szemét a saját emberei. A vendéglátás azért is érzékeny ilyen szempontból, ami ami egy étteremben, szállodában anyag, áru előfordul, az a privát életben egy az egyben hasznosítható.

Sok magyar tulajdonos/éttermi vezető kevésbé fejlett áttekintőképességgel és szocializmusban szocializálódott vezetői hajlammal igyekszik elkerülni a kompjutert pontosan az átláthatóság miatt. Sajnos így viszont ő sem látja át az alatta dolgozók manipulációit. Márpedig nem lehet mindenkinek a hátamögé állítani ellenőrt napi 24 órában. Ilyen helyeken a pincér - többek között - azzal a trükkel él, hogy vagy kézzel írt papírcetlis számlát prezentál a vendégnek - Figyelem: ez ma M.o-on mindenütt APEH által tiltott.
Vagy megpróbálja a vendég által az asztalon otthagyott blokkot másodszor is felhasználni. Bármelyik variáns, de amit nem üt be a gépbe, az az APEH és a tulaj számára mint forgalom nem létezik.

A borravaló beszedése és újraelosztása a magyar tulajdonú vendéglátásban - de legalább is - Kelet-M.o-on nem divat és az ötlet is mély értetlenségbe ütközik. Erről mindenki mélyen hallgat, mintha nem lenne.

Tanács:
Bárhová megy az ember mint vendég, célszerű ügyelni a blokkra, ellenőrizni, hogy valóban a saját fogyasztást tartalmazza-e (pl. egyszerre rendelek két italt, de két külön blokkot hoz a pincér. Sok helyen nemcsak a nap, de az időpont is rajta áll, itt ellenőrizhető, hogy reális-e, vagy a délelőtti hasonló cikk megmaradt blokkjával hozta nekem este hatkor a pincér az italokat.)
Vigye magával az ember a blokkot akkor is, ha nem tudja az adóbevallásnál haznosítani. Van 50-100 m-rel odébb is szemétkosár.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 15:13   
2004-05-24 14:48, nyanyabandi:
-
Csak a lényegét mondom, nem mai, de ez kis ingadozással stimmel.
Amikor közpőontilag megállapították az egyes fizetéseket még Rákosi alatt (ez megmaradt!), úgy határozták meg, mivel fizetést mindenkinek kellett kapnia, hogy a pincér úgyis kap borravalót (jattot).
Az orvosét úgy állapították, meg - mint állami hivatalnokká züllesztett értelmiségiét -, hogy kap hálapénzt. Stb.
Egyedül a közember fizetését nem állapították meg úgy, hogy neki kell adnia borravalót, hálapénzt stb.
Amikor bevezették az adót, a fizetések egymáshoz való viszonya nem változott, de a hálapénz, a hamis étteremszámlák összege stb. egyre magasabb lett.
A többség így teljesen lerongyolódott.
Áll a cirkusz most az orvosok gyilkos hálapénz-lesése miatt is.
Ez nem azt jelenti, hogy időközben az orvosok pénze (ma már praxispénz a neve, nem fizetés, mert az orvos is kisvállalkozóvá van téve), átlag ötszázezer forint. A kezdőké nem. De ha hívnak egy fiatzal orvost, húszezer forint jatt nélkül föl sem áll a székéről.
A pincérek pénzét a tulajjal való óvatos vita határozza meg. Nyári alkalmiaknak (főleg diákok) általában semmi. A komoly pincéreknek, a kihaltak után ismét van néhány ilyen, van fizetésük. Még él az az elv, hogy a teljes ceh 10 százalékát illik borravalóként adni, de nem dől össze az épület, ha kevesebbet kapnak. Akkor sem, ha semmit, mert van, ahol a fogyasztás után jutalék jár nekik, mivel a fogyasztás részben az ügyes kínálástól függ.
Amikor itt kétezer körül járt egy átlagos fizetés, a főpincér (neki fizettek) simán hazavitt naponta 30.000 forintot, mivel a többit leadta a kiszolgálóknak. A jövedelmi arányok általában eltolódtak, ezt a pincérest akár állandónak is tekinthetjük.
Csakhogy jó tudni, hogy a rendszerváltáskori 1.000 forint 2000-ben már több mint 10.000-rel volt egyenértékű. Az elmúlt 4 év alatt megint elszaladtak a lovak. Legalább a duplájára.

Még valami. Akik megszedték magukat, elsősorban azok, akik az úgynevezett előprivatizációban részt vettek.
Az előprivatizáció abból állt, hogy amikor a kommunmisták már látták, hogy nincs megállás, buknak, az állami, azaz közvagyont felosztották egymás között. Az USÁ_ban is ismert Caola céget "jelképes áron", 1 azaz egyetlen forintért kapta meg Nagy Inre elvtárs, az utolsó KISZ-titkár.
A más főkáderek többet kaptak.
Visszatérve: a pincérnek illik borravalót adni, de annyira nem muszáj, mivel azt számol, amit akar. HA NEM FIGYELTEK MINDEN KRAJCÁRRA.

Szeretettel: szigy

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 15:06   
2004-05-24 14:48, nyanyabandi:
-
Espa,-itt amerikaban szemetseg nem adni borravalot a pincernek mert fizetese nincs....csak a borravalobol el

Van fizetésük a pincéreknek.
Az más kérdés, hogy természetesen minimálbér általában,(a többit zsebből fizeti az étterem tulajdonosa) és kalkulálnak a borravalóval is.
Persze ez az egész ország minimálbérre van bejelentve.
Tudod az a baj velem, hogy ezt az egész borravaló rendszert nem birom felfogni.

Ha egyszer valaki ott van, azért van ott, hogy a munkáját elvégezze. Ha elvégezte, kap érte munkabért.

Én még egész életemben egy fitying borravalót nem kaptam. Pedig egész életemben dolgoztam.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:48   
Espa,-itt amerikaban szemetseg nem adni borravalot a pincernek mert fizetese nincs....csak a borravalobol el.....nem kotelezo adni persze de mondom akkor ingyen dolgoztattad...ott hogy van a pinceri fizetes? Mas rendszeru? A benzinkutaknal sosem adok pedig itt ok toltik New Jerseyben.....van fizetesuk....ezert fizetik hogy toltsek nem?....raadasul ujabban meg ablakot sem mosnak......

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:46   
2004-05-24 14:41, espa:
-
Én már semmit sem kérek a kútnál. És tényleg nagyon kocka vagyok
-

"Jani, menje ma oda az otos kutho azt a kocka not kiszolgalni! Meg a szeme is rosszul all!"

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:41   
A ganéság a következő:

az hiszem a benzinkutak franchise módon működnek. Tehát a bérlő (lehet, hogy sok a bérleti dija is) sokat akar kaszálni.
Az alkamazottak fizetése minimálbér, de a bolti lopásért (!!!) mármint a vásárlók a shop-ban lopnak, levonja az alkalmazottak szinte teljes fizetését. ami azt jelenti, hogy a kutas ha keresni akar szintén lop, csal.

Ezer trükk van. A legujabb az olajcsere. Megmérjem? Legyen szives. Kicsi kellene bele. Rendben köszönöm. Belemegy 3 dl, az egészet kell kifizetni. Vagy nem az van a flakonban, ami rá van irva, hanem shopping centerben vett gagyi. Esténként töltögetik otthon a szemetesből visszaszedett flakonokba.
(Ez is rejtett kamerás felvétel.)
Mi ingyen kicseréljük az olajat, munkadij nélkül. Mármint gagyira mondom én.

Én már semmit sem kérek a kútnál. És tényleg nagyon kocka vagyok

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:36   
2004-05-24 14:18, szigy:
-
Eppen ezert varom /szerintem varjuk tobben is/ a bertablazatot, arakat, es esetleg egy objektiv, erzelemmentes elemzest - utana sokkal tobb alapunk van megvitatni.

Idekapcsolodoan - nagyon sok adatot ismertetett ideals is korabban.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:32   
En azt hiszem, hogy nincsen olyan hely a vilagon, ahol ne probalnak meg itt ott atverni az embert szemfules benzinkutasok, eladok, stb. Nagyreszet azert tenyleg ki lehet kuszobolni, ha az ember odafigyel, persze vannak olyan helyzetek, amikor - amig egyszer csobe nem huztak - nem nem tudod, hogy mire is kell odafigyelni.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:22   
2004-05-24 14:18, hunor:
-
Veled fordult elo ilyesmi?

Tudod Hunor velem nem fordulhat elő, mert én egy meglehetőseg szigoru külsejü, igen kocka nő vagyok a benzinkutnál.
Ezt a csodajárgánnyal szaladgáló laza fiatalokkal könnyű megtenni. Igen jó pszichológusok, ránézésre megállapitják kivel lehet megtenni.

Viszont Van nekünk egy nagyon jó vasárnapesti Tv műsorunk, azok rejtett kamerával már bejárták az élet minden "necces" területét, és bőven van ezekre példa
-

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:22   
2004-05-24 14:18, hunor:
-
2004-05-24 13:54, espa:
-
Bocsánat, hogy beleszólok. Ez a másból töltés új jelenség, de az régóta bevált gyakorlat, hogy magasabb árat számláznak, mint a tényleges. Véletlenül elütik. Sorozatban. És mint említettem, adalékot üres üvegből adnak, az olajfeltöltés ugyanúgy történik, a töredékpénzt csak akkor adják vissza, ha az ember cirkuszt csinál.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:21   
Harman irtunk ugyanabban a percben uzenetet - 14.18-kor, ezert van a topik tetejen ugy, hogy szigye az utolso, de itt mar mas a sorrend.

Hunor

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:18   
2004-05-24 14:15, hunor:
-
Kedves Hunor!

Úgy gondolom, és a szociológiában is úgy alkalmazzuk ismereteinket helyesen, ha a fogyasztói kosarak fogyasztó összetételének felsmérésekor és összehasonlításakor azokat is figyelembe vesszük, akik nem képeznek fizetőképes keresletet, de nem bánák, ha képesek lennének vásárolni.

Üdv: szigy

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:18   
2004-05-24 13:57, Valeria:
-
Nincsenek olyan kutak ahol sajat magad tankolsz, elkerulve azt, hogy atvagjanak vagy borravalot kellene adni? Biztosan vannak!!!
-
Természetesen vannak olyan kutak.

borravalót meg miért adnék?
Mert elvégezte a munkáját?
Én már ezer éve nem adok borravalót. Senkinek.
ha egy icipici kifogásom van, még a pincérnek sem. Pedig kifogásom mindig van

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:18   
-
Kedves Espa,

Veled fordult elo ilyesmi? Nekem meg szerencsem volt, nem, de oszintem mondom - nem tudom elkepzelni, hogy elofordulna, es ne vennem eszre. Ha mast kapok, amit kerek, termeszetesen nem vennem at, de erre sem volt precedens - pedig Magyarorszagon is vezettem mar tobb tizezer kilometert.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:17   
-
Kedves Espa,

Veled fordult elo ilyesmi? Nekem meg szerencsem volt, nem, de oszintem mondom - nem tudom elkepzelni, hogy elofordulna, es ne vennem eszre. Ha mast kapok, amit kerek, termeszetesen nem vennem at, de erre sem volt precedens - pedig Magyarorszagon is vezettem mar tobb tizezer kilometert.

Udv,

Hunor

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:17   
Valikam irtam rola, 5/22 ugyanebben a topikban, keresd ki.......

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:15   
2004-05-24 14:13, szigy:
-
Kedves Szigy,

nem vitatom, hogy vannak ilyenek. Nyilvan nemcsak Magyarorszagon, hanem mindenhol mashol is. De miert fontos ez nekem, mi az allitas lenyege?

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:14   
2004-05-24 14:11, szigy:
-
Kedves Szigy,

Teged vertek at benzinkutnal? Hogyan sikerult?

Udv,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:14   
Szuzykam: Mondd mar meg, legyszives, hogy honnan kap segitseget egy nyugdijas Amerikaban ha nem eleg a nyugdija? Ez egy uj szervezet lehet, amirol nekem meg nincs tudomasom.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:13   
2004-05-24 13:47, hunor:
-
Hunor,
tényleg azt javaslom, ne azokat látogasd meg, akik hívnak, hanem azokat, akik nem mernek meghívni, mert egy tisztesslges székük sincs, és nem tudnak mivel megkínálni.
Üdv: szigy

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:12   
2004-05-24 14:08, nyanyabandi:
-

Kedves Szuzi,

nem ugy ertettem, hogy egy nyugdijas ugyanolyan rosszul el, mint Magyarorszagon, hanem a szintkulonbsegeknek megfeleloen vannak ugyanolyan nehezsegei... Igy helytallo a gondolat?

Udv,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó