2018. június 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Árak, szolgáltatások, költségek - itt, ott, amott!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:11   
2004-05-24 13:57, Valeria:
-
Még nem jártál Budapesten? Nebbbeszélj!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:08   
Hunor rosszul tudod, egy nyugdijas itt olyan rosszul nem elhet mint otthon.....szo sincs rola, mar irtam hogy rendesen segitik ha keves a nyugdij.............

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 14:02   
Emberek,-nekem vannak rokonaim magyarorszagon em pontosan tudom hogy milyen az elet......almomban sem szeretnek otthon elni,-es azt senki ne mondja nekem hogy az otthoniak csak sirnak.....noverem rokkantnyugdijas es leukemias, a sogorom sziv es cukorbeteg,-es ok nevelik az unokajukat akit az anyja szinten betegseg miatt keptelen,-es nincs segitseg rajtam kivul sehonnan...es a noverem ha megy a veratomlesztesre, havonta , kethavonta akkor ures kezzel nem allithat oda....mert attol retteg hogy mi lesz ha egyszer azt mondjak hogy nincs tobb ver.....mi lenne a csaladjaval halala utan....? Pedig egy aldott jo orvosnoje van.Ami otthon van azon a nehany gazdag emberen kivul meg a tenyleg rendesen megelokon kivul,-nyomor van...Ti ha hazamentek nem mentek olyan hazhoz, nem latjatok mi van....Ide New Jerseybe jonnek komuveskedni, dolgozni emberek naponta tucatjaval kolcsonpenzbol valtva a jegyet, az elso fizetessel rohannak a postara mert nemelyik oszinten/mas hallgat/megmondja hogy nyomorban elnek.....milyen rengeteg van beloluk.....en nem elek bekotott szemmel,-en csak azon csodalkozom hogy ez meg igy mehet......en utaltam a komunistakat de az elet sokkal emberibb volt,-ha mas nem a fiatal feliratkozhatott lakas varakozok listajara,-es olyan nem volt hogy nem volt munkaja,-es meglatjatok hogy lesz olyan nem is olyan sokara hogy nem lesz ingyenes egeszsegi biztositas. Es senki se probalja osszehasonlitani az otthoni eletet az itteniekkel.....eg es fold,-ha nem az lenne akkor mar az itt elok mar regen hazahuztak volna.....es a kezdeti nehezsegek ugyan mar......az elejen mi mindent csinaltunk, a takaritastol kezdve amit el lehet csak kepzelni de az nem volt nehezseg ahhoz kepest ami otthon van most,-es ugy sajnalom a mai fiatalokat.......

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:57   
Nincsenek olyan kutak ahol sajat magad tankolsz, elkerulve azt, hogy atvagjanak vagy borravalot kellene adni? Biztosan vannak!!!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:54   
Hunor van még egy trükk, erre is érdemes azért figyelned.
Az egyik buta, de azért elmondom. Azt mondod: kérek a 95-ösből tele. Ő tankol a nemtomhogyhivjákdealegdrágább- ból. Erre azt mondja, jaj bocsánat, ugye nem haragszik.
Erre te, vagy én: persze, hogy nem haragszom, de nem fizetem ki. Szedje ki belőle, én nem ezt kértem, tehát nem fizetem ki.

A másik: teletankoltál. Bemész fizetni, és ha mondjuk 13.468 Ft volt a kúton, hozzáüt egy kicsit. Mondjuk 346 Ft-ot. a számla igy is ugy is sokféle számból áll, és nem veszed észre a különbséget.

Na erre kell figyelni.

Sajnos, hogy Tiszta Európában erre kell energiánkat pazarolni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:47   
2004-05-24 12:00, espa:
-
Most mar tenyleg nem tudom megallni szo nelkul.

Alljon a kocsija mellett amikor toltik a benzint, es figyelje, hogy mit toltenek bele, ne pedig menjen elegansan a kavezoba hogy megigya a reggeli kavejat, mert uram bocsa, arra nem volt ideje otthon, mert keson kelt fel.

-

En is egyetertek ezzel. Nemsokara megyek Budapestre, es azon gondolkodtam, hogy fordulhat elo, hogy atverjenek benzinkutnal. Nem jottem ra, egyszeruen nem latom a lehetoseget, hiszen vagy onkiszolgalo a kut, es akkor csak tudom, hogy mit tankolok, illetve ha jon a kutas, azert van szam, hogy megmondjam, mit kerek. Azt pedig nem hiszem, hogy en kerek egyet, o tenne mast.

Judithoz csatlakozva - en sem ertek sajat szemelyes irigyseget egyaltalan az elhangzottakbol! De mintha tettenernek kicsi eloiteletet (mely Magyarorszagon gyakran elofordul), illetve kicsi kavarodast - szemelyes velemenyem szerinti osszehasonlithatatlan/ nem egy helyre tartozo dolgokat allitunk egymassal szemben. Es meg: egy hozzaszolasomban arrol akartam beszanolni, egykori budapesti osztalytarsaim szinte mindegyik onalloan (!) sikeresen ervenyesult az eletben, tobb szazezer forint keresnek. De ezt megsem fejtegetem - hiszen ilyen infokat nem lehet altalanositani, ugyanakkor minden ilyen allitas sajat ismeretek/ kornyezet hatasa, amitol pedig nem lehet elvonatkoztatni, es kozos nevezot letrehozni - ezt meg erzem az alabbi vitaban is. Es amirol meg mintha nem esne szo - minden csak viszonyitas kerdese, ahogyan itt elhangzott USA/ Magyarorszag, ugy allhatna akar Magyarorszag/ Romania (Erdely) is, es igy tovabb.

Egy nyugdijas USAban elhet ugyanolyan nehezen, mint egy masik Magyarorszagon, Erdelyben, X helyen, megha utobbiak szamara elerhetetlen is az USAbeli nehezseg. Az erzes/ nehezseg szerintem akkor is lehet ugyanaz, nem?

Hunor

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:15   
2004-05-24 13:09, espa:
-
Kérlek, szétszórunk. Te leszel a MON első porhintése.

Nálunk az a baj, hogy a feleségemnek igényei vannak: virágot akar nekem kihozni, amikor már csak akkor jöhetek, ha megidéz. De ez már az ő gondja lesz, ha túlél.

Azonban velem sem megy simán: egyáltalán nem mindegy, kinek a porával keveredem el. Ha fiúéval, inkább feltámadok.

Erre mit lépsz?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:13   
2004-05-24 13:08, szigy:
-
, hogy a mai belső elhárítás (ne gondold, hogy nincs!),

Jaj Szigy! minden országban van belső elháritása ma is. Ne fröcskölj már !
És ne politizálj itt.

Egyébként már régen off ez a téma itt.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:09   
Szökőkutas szórás is van. Az a legolcsóbb.
és szerintem a legpraktikusabb is. Nincs utána cirkusz. Sirgondozás, meg kijárás.

Engel szórni kell.

ez itt a végrendeletem!

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:08   
2004-05-24 12:50, Valeria:
-
Legutóbbi hamvasztottunkat sem ingyen hamvasztották. Nálunk a hamvasztás és a temetés egy árban van.

Aki vinne, meghívott vendégként járt ott több mint két hónapot. Más topikban megtalálható. Le is fényképezték a Disneyland-i marhaságokkal. Bejárta egész Észak-Amerikát, én itthon maradtam, mert a kutyákra, macskákra is kellett vigyáznia valakinek.
De mielőtt következtetnél: nekünk egy fillérünkbe sem került az út.
És tényleg nincs más dolgom, mint magamnak tankolni. Életem első, nem használt saját kocsiját most vásároltam 100 havi részletre. Mert innen nincs más közlekedés, és úgy éreztem, életem hetedik évtizedében végre megkockáztathatom, hogy 100 hónap alatt összejön a kocsi ára. Eddig mindig Trabantom volt.
A kommunizmus alatt sokszor voltam a munkakényszer ellenére munkanélküli, azaz "közveszélyes munkakerülő", mert a belügyesek nem engedtek elhelyezkedni, a szellemi szabadfoglalkozást pedig nem ismerték el.
Mindez azért, mert éppen eleget tettem azért én is, hogy itt változás legyen.
Lett.
Régen leléptem volna, hogy odakint szenvedjek, de személyi követőm is volt. (Voltak.) Simán velem sétáltak volna a határig, hogy ott röhögve elkapjanak.
Néha engedtek dolgozni, gyakran nem.
Most meg úgy állok, hogy a mai belső elhárítás (ne gondold, hogy nincs!), vígan kiengedne, de a világ úgy áll, mint ezt soraidból észrevehetően tudod, hogy a kinti nyugdíjasok járnak haza, mert itt az nekik jó, az itteni nyugdíjasok pedig lesnek, hogy melyik kormány alatt ér véget számukra a világ.

Szeretettel: szigy

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:50   
Nem utazik ingyen, de ha mar itt van elmegy Disneylandba meg a Grand Canyonra, hogy az utikoltseg ne vesszen karba.

De kulonben, nem kell, hogy idehozzon. Magyarorszagon sem muszaj eltemetni, elhamvasztanak, beraknak egy urnaba es a szekreny tetejen tartanak eletuk vegeig. Hogy az orokosok mit csinalnak majd a hamvakkal az maslapra tartozik.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:43   
2004-05-24 12:33, Valeria:
-
Aki visz, ingyen utazik?

Mert az, hogy a temetés drágább, mint nálunk az extra, rendben van. De az útiköltség?

Nem az enyémre gondoltam, én asztaltáncoltatásra is mehetek, de aki visz!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:33   
Hamvasztva hozhatnak mint kezipoggyaszt!! Nem kerul penzbe a szallitas.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:23   
2004-05-24 12:21, szigy:
-
Figyelj, ha csak látni akarsz, Te is megidézhetsz, éjfélkor ott leszek. Egy gondom van csak. Nem ismerem a szabályzatot. Nem tudnád véletlenül, melyik idő szerint jelentkezhetem Nálad?

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:21   
2004-05-24 12:14, andi_usa:
-
Remek!

És az útiköltség?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:20   
2004-05-24 12:14, andi_usa:
-
Andikám, 2500,- USS testvérek közt is kb. 675-680e Ft. Meg még el is kell juttatni a tetemet Amerikába, ami szintén nem olcsó. Nem hiszem, hogy ez szóbajönne.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:14   
2004-05-24 09:45, szigy:
-
Ha gondolod, hogy olcsóbb lenne meghalni, csupán az, hogy befalaznak, vagy egyszerűen elásnak minden más költség nélkül a legolcsóbb vidéki elkotrás alapdíjától(150.000 Ft) a csillagos égig tart, de a legegyszerűbb emberi temetés is 250.000 Ft, most nyilatkozta az egyik temetkezési cég. Ha a régi, tisztességes temetést választod, az 500.000-nél kezdődik.
Üdv: szigy
-
http://www.omegasociety.com/funerals.asp

Families are pleased and grateful Omega's simple, straight forward package price of $2,495,* including casket, allows them to provide their loved one with the complete services of a traditional funeral without the traditional price."

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:00   
2004-05-24 10:32, Pompéry Berlin:
-
Drága Juditkám!

Nyugodtan legyél morbid, amikor velem beszélsz, én is az vagyok.
Az a helyzet, hogy halnék én vígan, de ha ilyen körülmények között itt hagyom a feleségemet, képes lesz minden éjfélkor megidézni, hogy jól kibaltáztam vele, fizetheti miattam a temetésre szerzett hitel részleteit is.
Feltett szándékom, hogy békében nyugodjam, és ha nem muszáj, egyáltalán semmi kedvem minden éjfélkor - kakasszóig! - hallgatni a hitves szemrehányásait.
Kénytelen vagyok itt maradni. Mert ha nem hal ki előlem, se béke, se örök világosság nem jut nekem.
Azt, hogy vele mi legyen AKKOR, majd megoldom.

Példa: amikor úsztam pár nappal a műtétem előtt, rémüldözött, hogy mi lesz, ha megáll a szívem. Megnyugtattam: ne ismerjen fel, de a papírjaimat dugja el, oldja meg az, akit zavar a létszámfeletti tetem.

De a nyugalmamhoz, amit évtizedek óta nélkülözök, ragaszkodom. Kost was kost.

Szeretettel: szigy

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 12:00   
2004-05-24 11:10, Valeria:
-

Alljon a kocsija mellett amikor toltik a benzint, es figyelje, hogy mit toltenek bele, ne pedig menjen elegansan a kavezoba hogy megigya a reggeli kavejat, mert uram bocsa, arra nem volt ideje otthon, mert keson kelt fel.

2004-05-23 12:09, hunor:
-
De azt azert ne felejtsd el - milyen nehezsegekkel jar valahol kulfoldon, mas tarsadalomban elolrol kezdeni mindent, felepiteni valamit, stb.

Erről van szó!!! Ez bizony óriási feladat, sokan nem is birják ki. És hazajönnek. vagy ki sem mennek. Aki végigcsinálja piros pontot érdemel. Én nem tudnám.

Benzin: Én már régóta ugy tankolok, hogy ott állok az autónál. A "tévedésnek" esélyt sem adva.

Nem lehet, sem kevesebbet, se 98-ast, sem szuper 98-ast, csak amit, és amennyit kértem. Borravaló pedig nincs. Egy fitying se. Nincs rádumálás.
De ez már nálam rutin.

Csak azért másoltam be ide, hogy megerősitsem, én itthonról is igy látom.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:46   
-
Igazad van.

Ne kínlódj ott kint, gyere haza!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:45   
Valikám,

Köszönöm szépen, de ott nem találtam árakat, de itt igen:

http://www.frommers.com/destinations/moreattract.cfm?
Gellért Baths
Prices Admission to the thermal bath costs 1,100 Ft ($3.95); 15-minute massage is 1,300 Ft ($4.70) plus tip. Lockers are free; a cabin can be rented for 400 Ft ($1.45). Admission to all pools and bath 1,600 Ft ($5.75) adults, 800 Ft ($2.90) children. Prices and the lengthy list of services are posted in English"

Nem tudom mennyire aktuális ez az ár, de ezek szerint ott dupla annyiba kerül a benzin, itt viszont 8-szor annyi egy gyogyfürdö belépés! Ruhatárlo szekrényke külön pénz bedobással kaphato, kabin nincs. Kedvezményes ár nincs, mindenkinek egyforma árat adnak. Hasonlitsunk még árakat:

http://www.glenivy.com/locations/corona/massage.asp

Back of Body Swedish Massage Includes back, back of legs, head, neck, and shoulders. (20 minutes) $40, a masszázs is itt 8-szor annyiba kerül.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:36   
Draga Juditkam:

Igazad van, Szigy tenyleg nem irigykedik az amerikai emigraciora, hiszen nincs irigyelnivalo rajta.

Szeretettel
Valeria

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:33   
-
...Tehat, senki ne irigykedjen az amerikaba kikerultek mai eletere, mert nagyon megdolgoztak az esetleges sobb sorsert. ...
-
Drága Valikám,

a magyaroszági nyomorról, a lenyúlásról, az átverésől, a MOL benzinárairól, az általános m.o-i közhangulatról különbözőképpen lehet vélekedni. Ki mit tart felháborítónak és milyen alapállásból, ez egyéni. Nem szükségszerű egyetértenünk egymással, sőt: jó, hogy nem tesszük, különben unalmas lenne ez a vita. Magam sem osztom mindig szigy nézeteit, vitázom is vele időnként. Azt azonban nem olvastam sehol nála, hogy irigykedne az amerikai emigrációra.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:10   

Azt szeretnem megemliteni, hogy aki internettel, szamitogeppel rendelkezik, es csak az a legnagyobb problemaja, hogy mennyibe kerul egy liter benzin, meg, hogy a MOL emberei atverik mert nem azt a benzint toltik be a kocsijaba amit ker, az nekem ne panaszkodjon a dragasagrol. Alljon a kocsija mellett amikor toltik a benzint, es figyelje, hogy mit toltenek bele, ne pedig menjen elegansan a kavezoba hogy megigya a reggeli kavejat, mert uram bocsa, arra nem volt ideje otthon, mert keson kelt fel. Jarjon villamossal es busszal es metroval mint a tobbi nyugdijjas es nekem ne sirjon egyfolytaban, hogy micsoda dragasag van.

Egyenlore az allam hozzajarul a gyogyszerek arahoz, ami nincs amerikaban. Mi itt kemeny dollart fizetunk a gyogyszereinkert. Itt egy darab Lipitor $3.00-ba kerul, egy harminc napos adag $90.- (latod Szigy, tudok szamolni) viszont ugyanezt meg lehet kapni a Magyar allampolgarnak $10.-ert. Itt nagyon sok nyugdijjas, azert, hogy meg tudja venni az adag gyogyszeret, macska megy kutya konzervet fogyaszt, hogy ne halljon ehen. Legtobbje mar feladta a cigarettazast, magyarorszagon meg a koldusok is cigarettaval a kezukben es borgozosen mennek keregetni. Tehat, senki ne beszeljen nekem szegenysegrol es nyomorrol.

Az elet az emigracioban nem fenekig tejfel. Gondoljatok el, hogy milyen elete van annak, aki feladja az otthonat es a gyerekevel a hataron illegalisan vegre atjut es utana, evekig tengodik emigracios taborokban mig vegre valahova kikerul, a bizonytalanba. Miutan kint van, es mivel tiz dollar kolcsonnel ert be a varva vart uj hazaba, mivel a nyelvet nem beszeli, elmegy egy penzioba szakacsnonek, ferje egy peksegbe megy dolgozni, ahova reggel haromra kell bemenni es miutan vegre hazaer, nem tud lefekudni, hanem a felesegenek kell segiteni az ebedet es a vacsorat felszolgalni, es ez igy megy tovabb nap mint nap. A gyerekuket, mivel az sem beszeli a nyelvet, beadjak cselednek egy gyerek melle ahol egy evet lehuz es csak azutan mehet iskolaba. Es az elet folytatodik igy tovabb evekig, nem fejtegetem.

Tehat, senki ne irigykedjen az amerikaba kikerultek mai eletere, mert nagyon megdolgoztak az esetleges jobb sorsert. Ha ezt valaki a mai vilagban vegig tudja csinalni, annak kulon gratulacio jar.

Valeria

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 10:50   
Andikam:

http://www.spasbudapest.com/search.php

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 10:32   
2004-05-24 09:45, szigy:
-
Drága barátom,

nem akarok morbid lenni, de erről apósom mondása jut eszembe. Nem volt az öregúr különösöbben pallérozott vagy széleslátókörű ember, de rendelkezett bizonyos emberi bölcsességgel. Gyakran emlegette, hogy ez az egy téma nem izgatja - mármint a temetése. Hogyan, miből, ez szerinte nem gond. Fönn (a föld felszínén) még nem maradt senki.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 09:47   
Ja, kiegészítésül: a pánikos rovatban keresd.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 09:45   
-
Kedves Hunor!

Addig is, amíg érdemben tovább lépünk, szeretettel javaslom, nézd meg Villarosa írását a pesti gyógykezelésről és családja átlagnyugdíjáról.
Kezdetnek vagy bemelegítésnek jó lesz.
Ma reggeli hír: a kormány újratárgyalja az eszelősségig elszabadult gyógyszerárak szeptemberig tartó befagyasztását, ami az én kardiológusom álmoskönyve szerint júniusi havat jelent.
Ehhez jó tudni, hogy én viszonylag magas támogatottságom ellenére havi átlagban 16.000 forintot vagyok kénytelen gyógyszerre költeni.
Ha gondolod, hogy olcsóbb lenne meghalni, csupán az, hogy befalaznak, vagy egyszerűen elásnak minden más költség nélkül a legolcsóbb vidéki elkotrás alapdíjától(150.000 Ft) a csillagos égig tart, de a legegyszerűbb emberi temetés is 250.000 Ft, most nyilatkozta az egyik temetkezési cég. Ha a régi, tisztességes temetést választod, az 500.000-nél kezdődik.
Kénytelen vagyok havi 16.000-ért élni, mert nincs miből meghalnom, hogy spóroljak általa.

Üdv: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 23:32   
Engem érdekelne mennyibe kerül egy gyogyfürdöbe a belépés Magyarországon, ma néztem meg, nálunk Glen Ivy ismét emelte az áráit, hétközben (hétfötöl csütörtökig) $ 30.- hétvégén (péntektöl vasárnapig) $ 42.-. Nincs olcsobb jegy nyugdijasnak sem már!

http://www.glenivy.com/locations/corona/hours_rates.asp

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 20:07   
-
De azt azert ne felejtsd el - milyen nehezsegekkel jar valahol kulfoldon, mas tarsadalomban elolrol kezdeni mindent, felepiteni valamit, stb.

Erről van szó!!! Ez bizony óriási feladat, sokan nem is birják ki. És hazajönnek. vagy ki sem mennek. Aki végigcsinálja piros pontot érdemel. Én nem tudnám.

Benzin: Én már régóta ugy tankolok, hogy ott állok az autónál. A "tévedésnek" esélyt sem adva.

Nem lehet, sem kevesebbet, se 98-ast, sem szuper 98-ast, csak amit, és amennyit kértem. Borravaló pedig nincs. Egy fitying se. Nincs rádumálás.
De ez már nálam rutin.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó