2017. június 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:42   
FOLYTATÁS INNEN - ITT:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3564&forum=75&1112

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 15:54   
Te Bobo, mikor veszed észre, hogy az összes nyugati demokrácía is ugyanolyan szélsőséges, mint a magukat extrémeknek valló szervezetek? Ezek a demokráciák előbb-utóbb a totalitarizmusban kötnek ki.
Ráadásul hajlamosak más országok leigázására. Akárhogy is nézem, az elmúlt években nem a diktatúrák támadták meg a demokratikus országokat, hanem fordítva.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 13:43   
Az teljesen mindegy, hogy honnan szamitja a gyokereit. A szelsoseges ideologia, vilagkep a lenyeg, a tobbi az csak korites, vallasi,politikai mikor mi kell eppen. A rokonsagot az ideologiai alap adja, ezert is lehet konnyen felismerni oket, honnan sz.rmaznak es hova tartanak...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 12:45   
Kedves Bobó, a Vasgárda elüt mindenik társától:
mélyen az ortodox vallásban gyökerezik.Amely vallás nagyon alkalmas erre.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 10:31   
2007-12-08 04:14, Ferencz Zsuzsanna:

Termeszetesen, de azert valami szellemi, ideologiai rokonsag van azert kozottuk is..

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 04:14   
Kedves Bobó, a Vasgárda román találmány volt...van...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 20:31   
2007-12-07 17:15, Lepu:
-
és ez most mihez volt a kommentár?
-

ezekre a vasgardista fenegyerekekre...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 19:34   
2007-12-07 15:26, fecoooka:

Draga Arany Fecoookam,

Hunor bacsi megengedte nekem, hogy en segitsek megirni a 15 oldal hazi feladatot Kolumbiarol. Remelem orulsz neki!

Elsoszor is beutod a szamitogepeden, hogy www.google.com
Sikerult-e?

Most egy kicsit ravaszabban kell tovabb menni. Elmondom hogyan: a kozepen van egy negyszog, ami ures es be lehet irni mindenfelet. Most jon a csalafintasag: mi lenne, ha egyszeruen angolul irnank be, amit szeretnenk? Peldanak okaert azt, hogy aszongya "public administration colombia".
Megnyomod a kereso gombot. Te atyavilag!
Ezek a google manok 2 millio talalatot adnak ki! Kitolunk velunk,nem vacakolunk itt 2 millio talalattal, hanem rogton az elsot vesszuk a listarol:

http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/UN/UNPAN028167.pdf

Az a cime: REPUBLIC OF COLOMBIA Public Administration

Ez az ENSZ egyik hivatalos jelentese 2007 szeptemberebol es pont az a temaja,amit Te kerestel.

Ne felejtsd viszont el, ahogy Te megtalaltad, ugy a tanarod is megtalalhatja

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 17:15   
és ez most mihez volt a kommentár?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 15:44   
Az en szamomra ez korantsem meglepo, mevel a kommunista partnak szazezrevel voltak tagjai.
Egyreszuk persze elvonult mar a bolsevik vadaszmezokre a tobbieket pedig ket reszre lehet osztani: a renegatokra, akik siman atalltak az egykori kapitalista, imperialista oldara es a masik reszuk zsoldoskent osszeverodve ideologiai szabad rablassal tengeti az eletet. Oda mennek, ahol kamerat latnak. De mivel ok sem elnek orokke, ezek a dolgok maguktol elintezodnek...

fecoooka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 15:26   
KOLUMBIA?

Jó napot, Tisztelt Hunor!

Én azért írok önnek hunor, mert kolumbiával kapcsolatban lenne nekem segítségre szükségem ugyanis, az egyetemen ahol tanulok, azta feladatot kaptam, hogy kolumbia köz és államigazgatásáról írjak egy 15 oldalas dolgozatott. Én próbáltam keresni anyagokat de nem nagyon találtam. Esetleg ha ön tudna Garciáné Varga Zsuzsanna-tól
valamilyen anyagot, a kolumbia igazgatásról, alkotmány erre vonatkozó részéről, és ha lehetséges lenne akkor angol nyelven, mert nmagyarul úgy sincs, szerintem. akkor nagyon megköszöném, nekem az is megfelelne, ha zsuzsanna írni egy általa látottak alapján az igazgatásról.

De máshonnan is ha tudna valamilyen információt ezzel kapcsolatban nyújtani.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 01:50   
2007-12-06 21:41, Andu:
Ne is mondd! Elképesztö.
Ezzel kapcsolatos hír a városomból:
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/uj_tagokat_var_a_magyar_garda/2039957/
a hozzászólásokat is ajánlom elolvasni, egyértelmü, micsoda támogatottságot élveznek.

Borzalmas, tényleg. Csak az egyenruhájuktól kiver a frász, pedig én akkor még nem is éltem.

Nem azért, de ami ezen az oldalon azonnal szembeötlik, az újságíró szakmára való alkalmatossága. Az egyenlőre és az egyelőre között van némi különbség, nem árt ha az ember tudja, hogy mit ír.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 22:57   
-

a hozzászólásokat is ajánlom elolvasni, egyértelmü, micsoda támogatottságot élveznek.

-

Nagyon jó eszköz a korábban MIÉP által képviselt radikális-szélsőjobboldal fiatalított verziójának újáépítésére, egységbe szervezésére, a szervező párt felépítésére - másra nem is. A baloldal/ kormány ehhez szintén jó segítséget nyújt, más szerintem nem is kell ehhez. Ha ez eltér a topiktól, lehet folytatni Bobo talponállójában...

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 22:20   
..az egyenruhájuktól kiver a frász, pedig én akkor még nem is éltem.

Ezzel kapcsolatban hadd idézzem kommentár nélkül egy klubtársam írását:

"Mostanában a magyar belpolitikai vitában az egyik fél elöszeretettel hangoztatja a szélsöjobboldaliak által lobogtatott Árpád-sávos zászlók elvetemült használatát.
Talán jó, ha tudjuk a történelmi elözményeket:
Ez a jelkép a honfoglalást / vérszerzödést jeleníti meg. A vérszerzödéssel vált a "hét magyar" nemzetté. S ez, mivel Árpád vezér nevéhez kapcsolódik, az Árpád-sávos lobogó.
Az Árpád-sávok feltünnek minden címerábrázolásunkban, ma is megtaláljuk a hivatalos címer baloldali mezejében.
Az 1956-ban általunk követelt Kossuth-címer is ugyanúgy tartalmazza az Árpád-sávokat.
Mi itt Németországban élök tudjuk, hogy a "Szövetségi sas" (Bundesadler) ma is ott van óriási alakban a parlament üléstermében, és ott van minden hivatalos kiadványon.
Pedig még az SS-zászlórudak csúcsán is ott volt a sas.
De itt nem tiltakozik senki, mert a nemzeti jelképet semmiféle gaztett nem teszi idöszerütlenné.
A jelképekkel lehet visszaélni (kereszt, horogkereszt, vöröscsillag stb.), de ezért nem a jelképek a felelösek, hanem a velük visszaélök, akiket megvetünk és akikkel nem vállalunk közösséget."

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 21:41   
2007-12-06 21:30, amadeus:
Semmi külömbség nincs egy Gruppenführer és egy gárdakapitány között.

Ne is mondd! Elképesztö.
Ezzel kapcsolatos hír a városomból:
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/uj_tagokat_var_a_magyar_garda/2039957/

Borzalmas, tényleg. Csak az egyenruhájuktól kiver a frász, pedig én akkor még nem is éltem.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 21:30   
2007-12-06 12:09, bobo.2006:
..azt hiszem,hogy itt utalas van a nemet belpolitikara..

Hm..ez nem állt szándékomban.

(ez egy neonaci szlogan) amit teljes joggal utasitassz el.

Ez már inkább

De ne felejtsük el, neonácik nem csak NO-ban léteznek. Semmi külömbség nincs egy Gruppenführer és egy gárdakapitány között.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 13:08   
2007-12-06 11:53, bobo.2006:
Akkor meg ott ugralnank a csimpanzok tarsasagaban a fakon es egymast banannal dobalnank

Igen, ezzel szemben az intelligens emberek meg atombombákkal dobálják egymást miközben az országuk élén ugrálnak. Mi a különbség?
Nekem a majmok szimpatikusabbak. Ráadásul még bölcsebbek is, mert ártanak egymásnak, hanem "kenyérrel" dobnak vissza. És nem "seit 5:45 wird jetzt zurückgeschossen"

Az intelligencia az szellemi alkalmazkodo kepesseget jelenti, arra kell, hogy uj feladatokat meg tudjunk oldani es a valtozo vilaghoz alkalmazkodni tudjunk.

tényleg? Szerintem meg arra, hogy megváltoztathassuk a világot. Az alkalmazkodáshoz elég a sejtintelligencia meg egy magas szociális kompetencia, az intelligencia gyakran még hátrányos is. Képzeld el, hogy nekiállsz bölcsen gondolkodni egy diktatúrában. Szokás szerint hülyeségeket beszélsz.

Ezert a nemzeti buszkeseghez vagy tudathoz is vajmi keves koze van. Egy biztos, a buszkeseg soha, semmi esetre sem potolhatja az intelligencia hianyat...

Így megy az angol közmondás. Nem véletlen, hogy én módísítottam bölcsességre. A bölcsesség és a büszkeség nem férnek össze

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 12:09   
2007-12-03 20:16, amadeus:
>> Egy intelligens ember nem lehet büszke arra, hogy itt vagy ott jött a világra, az nem az ö érdeme hanem egy véletlen.

Nekem peldaul inkabb pech, hogy nem az elet naposabb oldalan jottem a vilagra.
En azt hiszem,hogy itt utalas van a nemet belpolitikara (ez egy neonaci szlogan) amit teljes joggal utasitassz el. Akik ilyen trikokat viselnek, hogy "buszke vagyok,hogy nemetnek szulettem", ezek bizony nagyon alacsony nemzeti buskeseggel/ontudattal is rendelkeznek. Ok a nemzetuket a nehany ev a naci uralomra hamisitjak/fokozzak le.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 11:53   
2007-12-05 17:20, Lepu:
-
>>> Az intellegiencia egy túlbecsült lényegtelen adottság

Akkor meg ott ugralnank a csimpanzok tarsasagaban a fakon es egymast banannal dobalnank Az intelligencia az szellemi alkalmazkodo kepesseget jelenti, arra kell, hogy uj feladatokat meg tudjunk oldani es a valtozo vilaghoz alkalmazkodni tudjunk. Ezert a nemzeti buszkeseghez vagy tudathoz is vajmi keves koze van. Egy biztos, a buszkeseg soha, semmi esetre sem potolhatja az intelligencia hianyat...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 09:39   
pl. Az Apple cég alapításában

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-06 05:21   
Kedves Lepu, miben volt eredményes? A levegővételben?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-05 17:20   
Az intellegiencia egy túlbecsült lényegtelen adottság, a kvociense lehet magas egy shülyének is, és volt már példa arra is, hogy olyan IQ-val, ami épp a levegövételre elég valaki nagyon eredményes volt.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-05 15:56   
2007-12-03 20:11, Lepu:
-
>> A tudatszint pillanatynyi,

A pillanatnyi tudatszint = intelligencia???

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-04 00:26   
Na, akkor itt
itt egy másik példa a "pozítív" büszkeségre, amit általában a fogalom alatt értenek.
A magyar nép megszégyenítése Trianon volt. Ebben az esetben a büszkeség egy felemelkedést jelent.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 22:32   
Ezt mi nem tudhatjuk. Képzeld el, ha mégis igaza van
Ezenkívül nem lelkiekben szegény, ő hisz valamiben és ezt büszkén vállalja, mert ő igazhívő krisztusi, aki megmenekül, míg Isten elpusztítja az olyan paráznákat, mint mi vagyunk. Ez nem a klasszikus mellveregetős büszkeség, hanem a burkolt "én/mi jobb/több vagyok/vagyunk másnál".
Ha végiggondolod ez is büszkeség, csak egy nagyon durva formája. Ez is egyfajta mellveregetés. Meg nacionalizmus, csak vallási alapon.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 22:09   
2007-12-03 21:21, Lepu:

Ez a nö nem büszkélkedö, hanem szegény lekivilágú, holott ö éppen az ellenkezöjét állítja.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 21:21   
Nos, mire büszkék a magyarok? Természetesen a híres magyarokra. Itt az egyik leghíresebb, bár külföldön vitatott a magyarsága. Viszont egy nagyon szuper példa a büszkeség tudatszintjére, ami annyi, hogy a büszkélkedő csoportja a jó és az igaz, a csoporton kívüliek pedig a....

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 20:16   
2007-12-03 19:05, bobo.2006:
Szerinted kizart-e az, hogy ha Te intelligens ember vagy egyben nemzeti buszkeseged/ontudatod is legyen?

Szerintem igen.
Egy intelligens ember nem lehet büszke arra, hogy itt vagy ott jött a világra, az nem az ö érdeme hanem egy véletlen.
Egyébként én szétválasztanám a büszkeséget és az öntudatot.
Ismerhetem egy nemzet vagy egy személy értékeit anélkül, hogy büszke legyek rájuk.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 20:11   
A tudatszint pillanatynyi, intelligens emberek, különösen az akadémikusok hihetlen mélyre tudnak süllyedni. A kérdésed az emberképtől függ, természetesen hihetjük azt is, hogy magas nívójú társadalmak lesüllyednek a nacionalizmusra. De gyakorlatiasabb, ha abból indulunk ki, hogy a hülyék büszkélkednek, főleg más tollaival.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 19:05   
Tehat akkor logikusan kovetkezik az, hogy a nemzeti buszkeseg nem jelentheti automatikusan az intelligencia hianyat,potlasat, belertve azt is, hogy vannak emberek akiknel bizony realis problema az intelligencia hianya, de ez nem a nemzeti buszkesegukbol adodik, hanem peldaul tudatlansagbol, bunkosagbol stb. Szerinted kizart-e az, hogy ha Te intelligens ember vagy egyben nemzeti buszkeseged/ontudatod is legyen?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó