2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 18:04   
Nem feltétlenül. Lehetnek a büszkeség tudatszintje alatt is. Mondom, van akinek felemelkedést jelent a büszkeség.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 16:02   
2007-11-29 09:51, Lepu:
-
"Pride is a poor substitute for intelligence."
(A büszkeség az intelligencia gyatra helyettese/pótléka)

Tehat akkor azok akik nemzetileg nem buszkek, automatikusan roppant intelligensek, azaz mar van intelligenciajuk valahonnan, amit nem kell helyettesiteni, potolni?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 15:58   
Latom kedves Zsuzsa, feladtad...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 15:51   
Aha.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 15:32   
a) Miért kell összetartani?
b) Miért pont a nemzetnek kellene?
c) az egyetlen vallás a diskordianizmus. Azoknak meg az a mottója, hogy szét kell húzzanak...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 13:14   
Kedves Lepu, hát itt igazán senki sem mondta, hogy valamire jó a nacionalizmus.Bár a nemzetek kialakulásában feltétlenül megvolt a szerepe sőt haszna.
Szerinted mi az a kötőanyag, amely összetart egy nemzetet?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 10:30   
Legkésöbb Einstein óta tudjuk, hogy az idö relatív. A múlt nem létezik, csak a jelen. Ha a múltról beszélsz, az is a jelenben történik. Ezenkívül a történelem nem megtörtént, hanem megírták. Ráadásul minden idöben, minden országra vonatkozik, hogy a történelemben nem történelemet hanem politikát tanítanak. Nem az a lényeg, hogy mi történt, hanem az, hogy neked ma mit kell hinni róla, hogy mi történt. Minden politikus tiszta szívböl utálja az öszintén megírt történelmet, cserében az öszinte történelem sem beszél jól a politikusokról.
Vannak ilyen kiszinezett figurák mint pl. Mátyás király, akiröl alig hallasz valami rosszat, holott nem csak jót tett.
A múltra büszkének lenni meg különös badarság, a nacionalizmusnak meg semmi összetartó ereje nincs, mert csak akkor müködhet, ha létezik minimum egy másik csoport, akitöl el lehet határólódni. A nacionalizmus kizárólag a széthúzásban létezhet. Abban a pillanatban ahogy minden embert embernek tekintesz és megadod neki ugyanazokat a jogokat amiket magadnak kikérsz, abban a pillanatban a nacionalizmus abszurdummá válik. A nacionalizmus egy kis csorda pseudo-összetartása vagy egy másik csorda ellen, vagy beképzelt veszélyek ellen (mindig is mondom, hogy a magyarok paranoidok), vagy valami egyéb illúzíó miatt. Aztán valamikor öldöklésben végzödik, és hogy az mire jó, azt még mindig nem tudom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 08:25   
Mindazonáltal megállapítható, hogy egy nemzet tagjai közötti legerősebb és legtartósabb kötőanyag éppen a nacionalizmus.
Amelyet az ember a családban, az iskolában (elsősorban pedig az eszményített történelemkönyvek révén), a templomban (itt főként Kelet-európára gondolok) és a művészetek segítségével tanul el.
Emlithetném még a kommunista pártokat, gondolok itt a nacionálkommunistákra.
Véleményem szerint Magyarországon különbözik a helyzet:a szocializmusban a történelmet nem szépítették meg, hanem egyes fontos tényeket letagadtak, egy nacionalizmus ellenes nevelelés ürügyén. Igy hamisítódott meg a magyar múlt.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-02 22:16   
A büszkeség egy tudatszint.
Ha valahol a szégyen, a nyomor a sötétség uralkodik, ott a büszkeség egy igen nagy emelkedést jelent a tudatszintben. Kétségkívül jobb a büszkeség mint a szégyen. Csakhogy, a büszkeség még mindig egy igen alacsony tudatszint, mint irottam vala, a bölcsesség egy nagyon gyatra pótléka.
A kérdés az, hogy Magyarország és a magyar nép lesüllyedt-e már annyira mélyre, hogy a büszkeség felemelkedésnek számítson. Egy klasszikus példa, az első világháborúban megszégyenített németek büszkesége Adolf alatt. A nacionalizmus a büszkeség egyik kifejezési formája. A sovinizmus is. Nincs ebben semmi rossz, de van ennél jobb tudatszint is, ha eléred azokat, a büszkeség egyszerűen nevetségessé válik.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-02 16:38   
Igen Zsuzsa, ezzel én is így vagyok, a magyar nyelv alapszükségleteimhez tartozik, mint a víz, kenyér, só!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-02 16:24   
De mivel az ember nem mindig logikus, hát rájöttem: büszke vagyok rá, hogy ismerem vagy ismergetem a magyar kultúrát
És a magyar nyelvet, amely tüneményes.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-02 15:14   
Tehát, kedves Frédi, megegyezik a véleményünk.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-02 11:57   
A büszkeséggel kapcsolatban ott kezdődnek a bonyodalmak, hogy mindenki valami mást ért alatta. Nos a kulturált világban - nagyon szeretném hinni, hogy Magyarország is ide tartózik - egyre inkább az a nézet, értelmezés kerül előtérbe, miszerint csak arra lehetünk büszkék, amit mi állítottunk elő, csináltunk, ami saját érdemünk. Aki ezt a nézetet elfogadja - én feltétlenül elfogadom - az örvendhet annak, hogy magyar, lehet nagyon boldog, ha magyar sikerekről hall, de semmi esetre sem lehet rá büszke, hiszen magyar mívolta független akaratától, tevékenységétől.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-30 18:10   
2007-11-29 21:28, Dr Tóth Máté:

Aki büszkeségellenes, az nem föltétlenül magyarellenes.

Nem árt néha berögzödött szokásokat megkérdöjelezni azért, hogy egy lépéssel tovább jussunk a holtpontról.

Amire a magyar büszke, arra még sok más nép is büszke, lásd híres fiai (meg leányai) minden nemzetnek.

A gondot ott látom, hogy a magyar a büszkeségében azt hiszi, ö egyedülálló a kerek világon, pedig objektíven nézve egy erös nemzet a sok közül.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-30 16:15   
Tegnap elfogtak harom ferfit, ketto magyar egy ukran, uranium arusitasaval foglalkoztak ! Legyunk buszkek rajuk?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-30 12:54   
Arról nem is szólva, kedves Ama, hogy sokszor a tudatlanság a büszkeség forrása. A románok pl. borzasztó büszkék "nemzeti eledelükre", a töltött káposztára.... Azt hiszik, máshol ez ismeretlen.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-30 07:39   
2007-11-30 05:02, Ferencz Zsuzsanna:
És miután más népnek is vannak nagy fiai/lányai, így az egész világ büszke lehet.
Vannak akik büszkén háborúznak, vannak akik büszkén halnak éhen.
A büszkeségben semmi pozitívumot nem látok, a büszke ember jogtalanul tartja magát különbnek a másiknál.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-30 05:02   
Úgy gondolom, arra lehetünk büszkék, amit magunk cselekszünk, nem pedig arra, amit mondjuk Szentgyörgyi Albert felfedezett vagy József Attila írt, és Kossuth avagy Szent István tett. Ezek ismerete a nemzetönismeret körébe tartozik, nem pedig a büszkeségébe.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 22:09   
én. De mi ebben a magyarellenes? A büszkeség egy alacsony tudatszint, bölcsesség kellene annak az országnak, nem büszkeség.

Dr Tóth Máté  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 21:28   
2007-11-29 09:51, Lepu:
-

Ki ez a magyarellenes arc, aki ilyeneket írkafírkál ide?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 09:51   
"Pride is a poor substitute for intelligence."
(A büszkeség az intelligencia gyatra helyettese/pótléka)

Ezért büszkék a magyarok minden vacakra...

hunky4u  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 01:13   
HA TENYLEG JO MAGYAR ETELT SSZERETNEL ENNI AKKOR IDE KELL HOGY J0JJ lOS ANGELESBE. ITT VAN A DUNACSARDA VENDEGLO A MASIK MEG AR OXYGEN LOUNGE IME A CIMEK.

DUNA CHARDA
5820 MELROSE AVE LOS ANGELES CA, 90038
323 962-6434

OXYGEN LOUNGE
19550 VENTURA BLVD. TARZANA
818 609-9988

HA EGYSZER KIPROBALTAD MINDIG VISSZAJOSSZ IDE, HANGULATOS HELY ES IGAZI MAGYAR IZEK.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-29 12:06   
Kedves Ziwo, te arra vagy büszke, hogy más valaki büszke?
Büszke vagyok arra, hogy te büszke vagy arra, hogy ő büszke arra...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-29 09:54   
2007-10-29 09:41, bobo.2006:

Nem biztos, hogy pont ez hiányzik a boldogságukhoz

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-29 09:41   
en peldaul buszke vagyok arra, hogy a hamburgeremhez jeghideg Coca Colat ihatok, amit a vilagon kb 1 milliard ember nem tehet meg!

ziwo243  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-28 16:37   
Csak akkor vagyok büszke magyar, amikor azokra a határon túl élő magyarokra gondolok, akik a nehéz sorsuk ellenére is büszkén vallották magukat magyarnak!

sztalker  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-24 09:37   
Kedves Bobo!

Az üzenetet továbbítom annak a kanadai illetőnek aki eredetileg írta a történetet.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-23 12:04   
2007-09-22 15:50, sztalker:

>>>Magyarabb vagyok?

En azt valaszolnam, hogy Te voltal a magyarabb! Egyszeruen azert, mert a magyar kozosseg erdekeben szerveztel egy rendezvenyt, a kozosseg igenyeit felismerve, probaltal tenni erte valamit. Jo peldat szolgaltattal az egyszeru, hetkoznapi hazafisagra. A keresem hogy ne batortalanodj el az elso sikertelensegek utan, hanem haladj tovabb ezen az uton!

Nekem sokeves rendezenyszervezoi gyakorlatom van es sok mindent megertem mar. A hiba, ami miatt a halaszlefozes kudarcba fulladt, nem a magyar vendegek hibaja es a magyarkodas kovetkezmenye volt.

Ugyan en nem pecazok, de ugy gondolom, hogy a pecasok nem egy idegbeteg, agressziv tarsasag. Ha magyarok, akkor meg nem olyan tipusok, hogy egy egy pohar jeghideg kola mellett egesz este az idojarasrol beszelgessenek. (Ilyen osszeroffenesre en el sem mennek.) Ezt alatamasztja az is, hogy a felszolitasra szepen osszepakoltak es hazamentek a legenyek.

A baj a feltetelekkel volt, a csend es nyugalom, hogy ne zavarjuk a vendegek almat.
En batoritalak, hogy menj oda megegyszer a haverodhoz, mond neki hogy szeretnel egy romantikus estet csinalni halaszlevel, palinkaval, de ugy, hogy meghivjatok a turistakat is a tabortuzhoz, ingyen vacsora, innivalo es feltamogatjatok a megfaradt vendegeket a szallasukra. Ez a haverodnak egy plusz ajanlat, amire vendegeket is szervezhet.

Amikor elkezdenek magyarkodni, akkor ra kell gyujtani egy magyar notara, a legjobbak a kozismert katonanotak. A refrenek "Ugye fiuk szep elet a katonaelet", ez a leghangosabban magyarkodot is meginditja!
Amig a halak nem reklamalnak, lehet folytatni

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-23 05:55   
Kedves egyedls, igazad van. Nem különben megy ez újgazdagéknál sem.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-22 18:48   
2007-09-22 15:50, sztalker:
Ha szabad hozzászólni: a történet - még ha magyarokról szól is - nem a magyarságot, hanem az intelligenciát, pontosabban annak hiányát tükrözi. És ez nem nemzetiség függő, ilyen scandal bármely nép hasonló társaságával naponta történik meg. A neve: kivagyiság...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó