2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Skandináv kép, skandináv hangulat
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-12 15:36   
2004-06-12 15:05, gvirag:
Hát igen......fényképezgettem......nagyon sajnálom hogy a botlódrótokról,a képek már nincsenek meg. Különben tévedsz tudomásom szerint. Ugyanis mindkét oldalon a drítkerités Mo.-t védte, ez a rész ami bement a kerités közé, ez a nyelv csak arra volt jó, hogy azokon a bizonyos kapukon keresztül elébe tudjanak vágni a menekülöknek. Hiszen osztrák területen nem tehettek volna le szöges botlódrótokat.
Igen, disszidáltam.
Különben ideges is voltam, mert a magasfigyelö nagyon mozgolódott.
Feleségem meg a kocsiban átkozódott.
Dehát ugy ugy szép az élet ha zajlik:-))
Nekem a sors azt mérte ki hogy állandóan a halál mesgyéjén járjak, a szó szoros értelmében.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-12 15:05   
Te jó ég! És Te ott fényképezgettél? Tudod ugye, hogy a kocsid fara mögött öt méterrel maga az úttest is magyar teület. Az északi oldalon az úttal párhuzamosan futott a drótkerítés, azon túl volt a gondozott nyomsáv. Elötte meg a rejtett figyelö. Onnan benneteket hallótávolságból figyeltek és persze telefonon jelentettek is. Pár lépés és le vagy tartóztatva. Akkor az egy nagyon szigorúan őrzött határszakasz volt.

Te disszidáltál?

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-12 06:06   
2004-06-11 05:57, gvirag:
-
A táblán "Magyarország" felirat van, akkor még ugy nézett ki mint egy falutábla. Több képet is csináltam, drótkerités, botlódrótok, de igencsak kapkodtam, nem sokat törödtem a beállitással. A többi képek el is vesztek, ez is csak hánykolódott. Mivel egy gyenge felvétel, nem is lett megbecsülve. De az idö múlása meghozta az értékét is.
Igen, a tábla pontosan ott állt.
Most eszembe jutott és ki fogsz nevetni érte; nemsokkal a határ elött volt egy borospince, a magyar turisták utolsó megállója Nyugaton, Bécsböl többször kimentünk oda "zsiroskenyeret" enni meg egy kis borocskát inni.

egérke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-11 08:27   
csak viccelek,de kétszer van leírva az egész történet...

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-11 05:57   
Saab,

Mi van a táblán? Ebben a kis nagyításban nem tudom elolvasni a szöveget. A kép Nickeldorf és Hegyeshalom között készült?

Üdvözlettel, V.G.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 19:37   
Ezt hogy erted?

egérke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 19:07   
off.
így kezdödik a szenilitás?

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 16:00   
Bár itt skandináv képeknek kellene lenni,de most megszegem a szabályt. Valamikor a 70.-s évek elején volt. Haza nem mehettünk, elsö alkalommal Ausztriába mentünk hiszen akkor már félig otthon voltunk. Egyik nap lemenntünk a magyar határra. Akkor még csak egy keskeny ut vezetett át Mo.-ra. A falu szélén volt egy irodaféle.Sütkérezik ott egy csendör, kérdezem, lemehetünk-e a határra. Természetesen, ha nem félünk, mert éppen az elözö héten löttek le a magyarok egy ujságirót aki az osztrák oldalról fényképezte a határt. Na, nem valami biztató, de próba szerencse. Már a határtábla elött is magyar terület van, amit ugy lehet elképzelni hogy egy nagy terület drótkeritéssel van körülvéve, de egy útszakasz nyitva van. Ugyanakkor ha a határnál valakinek sikerült volna átszökni, akkor még a határörök még mindég elébe tudnak kerülni, nem történik határsértés, hiszen az is magyar terület, csak nincs bekeritve. A tábláig lemertem menni, gyors fénykép az örtoronyról, a botlódrótokról.....(az országút melletti árokban magas volt a fü, alig lehetett észrevenni hogy az árok televan szögesdrót akadállyal), aztán gyorsan be a kocsiba és vissza.
Feleségem addig a kocsiban imádkozott, nem merte kidugni az orrátJ Na de ez érthetö.
Mára csak ez a viharvert kép maradt, de nekem mégis sokat mond.

Bár itt skandináv képeknek kellene lenni,de most megszegem a szabályt. Valamikor a 70.-s évek elején volt. Haza nem mehettünk, elsö alkalommal Ausztriába mentünk hiszen akkor már félig otthon voltunk. Egyik nap lemenntünk a magyar határra. Akkor még csak egy keskeny ut vezetett át Mo.-ra. A falu szélén volt egy irodaféle.Sütkérezik ott egy csendör, kérdezem, lemehetünk-e a határra. Természetesen, ha nem félünk, mert éppen az elözö héten löttek le a magyarok egy ujságirót aki az osztrák oldalról fényképezte a határt. Na, nem valami biztató, de próba szerencse. Már a határtábla elött is magyar terület van, amit ugy lehet elképzelni hogy egy nagy terület drótkeritéssel van körülvéve, de egy útszakasz nyitva van. Ugyanakkor ha a határnál valakinek sikerült volna átszökni, akkor még a határörök még mindég elébe tudnak kerülni, nem történik határsértés, hiszen az is magyar terület, csak nincs bekeritve. A tábláig lemertem menni, gyors fénykép az örtoronyról, a botlódrótokról.....(az országút melletti árokban magas volt a fü, alig lehetett észrevenni hogy az árok televan szögesdrót akadállyal), aztán gyorsan be a kocsiba és vissza.
Feleségem addig a kocsiban imádkozott, nem merte kidugni az orrát. Na de ez érthetö.
Mára csak ez a viharvert kép maradt, de nekem mégis sokat mond.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 08:49   
2004-06-10 07:35, gvirag:
-
Saab,

Hát azt éppen nem. Csupán ugy érzem hogy nem tudok egy kis pluszt adni.
Mindenesetre most elég viharos idötök van Mo.-on, igy ez a kicsi már nem számit.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 07:35   
Saab,

Se kép se hang. Nem hiszem, hogy kifogytál volna a fotókból.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-01 14:36   
Filmfelvétel Dániában.......
Érdemes megfigyelni a régi kerékpárt, ezzel szálitották a sörrekeszt.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 10:05   

Néhány szó a zászlóról.
Közterületeken és ha saját zászlórudaddal rendelkezel akkor kötelezö felvonni: a királyi család születés és névnapjain, azonkivül /a teljesség igénye nélkül/ ujév,husvét,pünkösd.május1,midsommar,karácsony.A zászló reggel 8 órától naplementéig de legkésöbb este 9-ig lehet fenn. A zászlót ugy kell kezelni hogy talajt nem érhet. Privátemberként szabadon használod jeles eseményekkor: Születésnap, névnap,nagyobb családi esemény,esküvö,születés, de ekkor még szokásos hogy fából kivágott,befestett gólyát aki gyermeket tart a csörében, tesznek jól látható helyre, pl. a homlokzatra.
Érdekes hogy Svédországban nincs feketezászló haláleset jelzésére.
A haláleset napján elöször felhuzzák a zászlót a csúcsra, de rögtön utánna félárbócra engedik. Majd este a szokott módon leveszik.
A temetés napján reggel szintén felvonják a csúcsra majd ujból a félárbóc. Igy marad egészen a temetési szertartásig. A szertartás után ujból csucsra huzzák az esti levonás idöpontjáig. Ezzel be is van fejezve.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 15:53   
Itt eredetileg egy épület képének kellene állnia. Egy templomnak, amit plåtkyrkának azaz pléhtemplomnak neveznek, modern formatervezés, beton és aluminium lemezek.Öszintén szólva én egy vaskalapos, konzervativ egyén vagyok, igy aztán az epület nem fogott meg. Ellenben a következö kép.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 09:54   
2004-05-28 09:33, gvirag:
-
2004-05-27, nyanyabandi.

Köszönöm, ezzel is többet tudok. Logikus.
Mentségemre szolgáljon hogy én még akkor nem éltem:-)).(na ez kicsit durva volt).
De ahogy a mostani Pesti útviszonyokat ismerem, nem lehetne ajánlani hogy térjenek vissza ide?

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-28 09:33   
2004-05-27, nyanyabandi.

A 19. században még általánosan használták, (itt Budapesten is). Elnyelte a lovak patáinak meg a szekerek kerekeinek a zaját. A dunántúlon láttam több mint százéves parasztház fészerében rönkből fűrészelt kb. 10-12 cm vastag korongokból készült padlóburkolatot, minden konzerválás nélkülit. Feltünően jó állapotban volt még.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 18:39   
2004-05-27 17:03, nyanyabandi:
-

Fogalmam sincs mennyi ideig tart.Biztosan impregnálták valamivel. Láttam mikor felszedték, elég jó állapotban voltak.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 18:39   
2004-05-27 17:03, nyanyabandi:
-
Fogalmam sincs mennyi ideig tart.Biztosan impregnálták valamivel. Láttam mikor felszedték, elég jó állapotban voltak.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 17:03   
Kar,-fateglarol eletemben nem hallottam.....dehat az elkorhad, nem?...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 16:36   
2004-05-27 16:11, saab:

Sajnos erröl nincs fényképem:-(

Ez hogy lehet?

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 16:11   
2004-05-27 14:49, nyanyabandi:
-
Hogy ennekem hogy tetszenek ezek a kikovezett utcak.......

-
Erröl jut eszembe, mikor idejöttünk akkor volt még olyan utca ami fatéglával volt.....mi is?...........falazva? )
Sajnos erröl nincs fényképem:-(

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 14:49   
Hogy ennekem hogy tetszenek ezek a kikovezett utcak.......

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 14:44   
Kisvárosi sétáló-utca vasárnap délben a (volt) városkapuval.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 08:50   
Az elsö király akit személyesen volt alkalmam látni: VI. Gustav Adolf.
Az ö fiát titokzatos körülmények között meggyilkolták (politika), igy a trónörökös azaz a mostani király az unoka, XVI. Carl Gustav lett.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 18:21   
Tudom, nem illik más tollaival, ezesetben képeivel ékeskedni, de itt egy csupa fotót tartalmazó honlap, ahol elgyönyörködtem (eddig csak) Koppenhágában.

http://www.myphotographs.net/denmark/denmark.html

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 17:44   

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 16:43   

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 16:41   
Bizonyos szempontból jobb volt a rendszerváltás elött. Akkor sok magyar csoport, együttes járt errefele.
Itt a Nyirbátori énekkar.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 13:43   
Meg,meg,meg..............kepeket az orszagokrol emberek....had utazzunk legalabb kepzeletben....

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 09:25   
Remélem Hunor kiveszi az egyik képet az elözöböl.....itt van helyette az eltévedt kép:-))

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 09:14   
De ha már dániában vagyunk akkor látogassuk meg a nagyfalut is, Coppenhaga-t. Nem tudom van-e a világon olyan hely ahol ilyen képeket lehetne csinálni mint a következök. Egy különlegesség, ami manapság már azért kiveszöben van, mikor a nök, különösebben az idösek szivaroznak. Sajnos erröl nem sikerült képet csinálni.
Gondolom mindenki hallott a dán Elefant-sörröl. Ajánlom hogy aki arra jár és van egy kis ideje látogasson be a sörgyárba.
Bemutatják a sörgyártás folyamatát, körbevisznek busszal a gyárban /elég nagy kiterjedésü/, majd beinvitálnak egy terembe ahol teritett asztalok várnak. Minden teriték 2 vagy három üveg különbözö sör. Ha kocsival vagy, akkor ezt nem ajánlom mert láttam olyat hogy mikor jöttünk el, kicsit görbére vette az utat:-))
De gondoltak azokra is akik nem isznak/ihatnak sört, de szomjasak. Van többféle üditöital, ugyhogy: Skål!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó