2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Hollandia kívülről-belülről
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 kf  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-23 08:19   
A tegnapi sajtókonferencián azt nyilatkozta a rendőrfőnök a Harenben történtekkel kapcsolatban, hogy a party éjszakáján végül 500 rendőrt, abból 250-t a különleges egységből (Poe, segíts ki, lehet nem ez a fordítása a ”mobiele eenheid”- nek) vetettek be.
Szörnyű, hogy a vandálok mentősöket, tűzoltókat és újságírókat is megtámadtak, a rendőrökön túl. Bár ez már itt ismert, még pl. előző szilveszter éjszakájából.
Most olvastam (ed.nl), hogy egy 84 éves embert Harenben a vandalista party idején a saját lakásában egy téglával úgy megtámadott valaki, hogy súlyos sérüléssel, állkapocstörés es agyvérzés, a kórházba kellett szállítani.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-23 08:16   
Most làttam a vidéot errol az "unneplésrol", borzalmas, hogy mit muveltek...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-22 19:52   
30 sérült, tucatnyi vandál a rács mögött, több millió eurós kár az eddigi mérlege a tegnapi "ünneplésnek". Haren utcáit a különleges egység 120 rendőre és a biztosítók kárfelmérői járják, a lakók reggel 6 óta takarítanak. Az utcák nagyon tiszták lesznek, mert a rendszerető fiatalság betört egy áruházba, kihordta a mosó- és mosogatószereket és szétlocsolta a városban.

Sajnos ez az eset nem marad kuriózum, október 27-re Gaudába szerveznek egy őrült nagy születésnapi partit. Ezt ugyan már eltávolították a netről, de nem hiszem, hogy a balhét kedvelő aranyifjúságnak ez sokat jelent

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-22 08:55   
A komédia drámába fordult. Sokezer, jórészt ittas fiatalember szétverte Haren városkát, autókat, virágládákat, kirakatokat zúztak szét, betörtek garázsokba és házakba. A különleges egység buszokat rendelt a helyszínre, ezekkel szállították el a hívatlan, kéretlen látogatókat. Napokba és rengeteg pénzbe kerül majd a rendteremtés.
Szomorú tizenhatodik születésnap lesz ez a lánykának is.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-22 08:54   
Csuda veszélyes hely az a Facebook!

Egy holland kamaszlány, Merthe meg akarta hívni néhány barátját a 16. születésnapján rendezendő ünnepségre. Tévedésből az üzenőfalra tette föl a meghívást, így minden ismerőse, majd az ismerősök ismerősei is megkapták. Elkésett intézkedésként eltávolította a meghívót az eseményre, közzétette, hogy nem lesz születésnap, hogy szüleivel elutaznak a városból, az országból, de minden hiába. 33000 ember jelezte szerte Európából, hogy jön. JÖN! JÖN! JÖN!

Pontosan persze senki nem tudja, hányan indultak útnak, de az álmos kisvárosban már délelőtt volt egy kis tolongás. Facebook-turisták fényképezkedtek Merthéék háza előtt.

Jellegzetesen holland viszont a hivatalos, a médiás és a vendéglátós hozzáállás. Először is lezárták a házhoz vezető utcákat, leszerelték még az utcanévtáblákat is, az ott lakók nyugalma érdekében. A rendőrség és a városháza háromféle akciótervvel rendelkezik párszáz, párezer és tízezer feletti résztvevő esetére. A népet a használaton kívüli futballpálya és klubház területére invitálják, ahol hamarjában helyreállították a világítást és a hangosítást. Felszereltek egy nagy postaládát a születésnapi köszöntő kártyáknak. Parkolóhelyeket rögtönöztek autóknak és bicikliknek. Újságírók, tévériporterek nyüzsögnek mindenfelé, gyorstalpaló programokat is csináltak, akadtak énekesek, zenészek, akik fellépnek az összesereglett fészbúkosoknak. Egy tévétársaság élő közvetítést ad a helyszínről. A vendéglátósok afterpartykat hirdettek, remélve, hogy az őszi pangás idején szép bevételt hozhat nekik a váratlan esemény.
Egy ország lesi kíváncsian, hány vendég lesz ezen a Project X néven elhíresült, félrecsúszott születésnapi bulin.

A képen egy délelőtti facebookos csoport fényképezkedik Merte otthona előtt.
kép

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-07 11:44   
2008-06-07 11:21, perec:

Kemény legényeknek kemény csoport kell, hadd edződjenek

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-07 11:21   
Épp most olvastam, hogy milyen kemény csoportot fogtak ki a Hollandok. Nem fair, igaz?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-06 23:42   
Elérte tetőpontját a fociláz. A mi utcánkat is feldíszítették a srácok, a hozzávalókra összedobtuk a pénzt. Senki se sajnált 3 eurót, csak győzzenek a fiúk! Legalább az elődöntőben

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-01 22:54   
Ma 55 éve történt, hogy egy hatalmas vihart követően átszakadtak a gátak, és a tenger betört a holland mélyföldekre. Három tartomány került szinte percek alatt víz alá, a legnagyobb veszteség Zeelandot érte. A katasztrófa álmában érte a lakosságot, 1836 halálos áldozatot hagyva hátra. Az anyagi kár 500 millió euróra rúgott. 47300 ház semmisült meg és 100000 embert kellett kimenekíteni a vészből. A több, mint ezer kilométer hosszú gátrendszernek csaknem fele semmisült meg.

Az áldozatoknak sok helyen állítottak emléket, koszorúznak is minden évben.

Oude Tonge 300 halottjának emlékműve.

Az Árvízmúzeumban sokat megtudhatunk erről a rettenetes éjszakáról.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 19:33   

Nemzeti Malomnap

Május 14-én lesz Hollandiában a nemzeti malomnap. A szél-és vízimalmok többsége (több mint hatszáz) ezen a napon nyitva lesz, a molnárok szívesen állnak a látogatók rendelkezésére. A legtöbb malmot járatják is, és a frissen őrölt lisztet meg lehet vásárolni.
Hollandiában nem nehéz malmot találni, akinek mégis segítség kell, itt találhat

http://www.molendatabase.nl/nederland/

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 00:19   
Koronás örömök és bánatok

Mint minden családban, a királyoknál is vannak boldog és szomorú napok. Az elmúlt két évben a holland királynőnek Beatrixnak kijutott mindkettőből bőven.

Alig több, mint két éve, 2002 októberében temette el szeretett férjét, Prins Claus német herceget, aki sokáig küszködött súlyos betegségeivel.

2003 december 6-án, Mikulás napján gólya-hírnek örülhettek a hollandok: megszületett
a kis Amália hercegnő.

2004 márciusában ismét haláleset volt a családban, elhunyt az anyakirálynő, Juliana.

Ezt esküvő követte, a legfiatalabb királyi fiú Friso herceg kötött házasságot, választottjától azonban nem voltak elragadtatva sem a családi sem a politikai körök.

2004 júniusában kedves ünnepség zajlott : megkeresztelték a kis princesst, erre minden megyéből és városból hívtak gyermekvendéget.

Most pedig, az idei Mikulás napon újra temetésre szóltak a harangok, a királynő édesapját, Prins Bernhardot kísérték utolsó útjára.
Aki szeretne bővebbet megtudni a hercegről ezen a weboldalon olvashat róla németül

http://www.koninklijkhuis.nl/bernhard/www/index.php

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 15:16   
2004-10-19 09:14, poesje:
- Na viccet félretéve 3,33 liter százon az egy jó fogyasztás. A légi fogyasztásról még nem találtam adatot.
-Vajon , hogy oldjak majd meg a forgalom iranyitast ? Nem hiszem , hogy az egyszeru lenne ... Biztosan pilotai kepzettseg is kell majd a vezetesehez . Erre most ra fog illeni az "egi taliga" elnevezes a notabol .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 09:14   
Estimated fuel economy:
(100 km/h) 30km/litre
ezt az adatot találtam de hogy miböl eszik-iszik ennyit, azt még titkolják. Ha ez benzin akkor szuper. Na viccet félretéve 3,33 liter százon az egy jó fogyasztás. A légi fogyasztásról még nem találtam adatot.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 07:37   
2004-10-18 19:13, poesje:
Csak ne benzinnel működjön....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 19:13   
Hollandiában egy cég repülö autót mutatott be. Megszületett a jövö közlekedési eszköze?
http://www.origo.hu/auto/ujdonsag/20041018repulo.html

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-09 20:43   
A Petöfi Rádió folytatja a sort
október 14., csütörtök 6.03-8.45 Zöld-ségek -környezetvédelmi hírek Németalföldről
22.30-23.00: Drogér(i)a
Tudatmódosítás holland módra - 1. rész (folytatás a jövő csütörtökön)
Sokak szerint bizarr helyzet, hogy jelenleg az éppen soros EU elnök Hollandia koordinálja az európai drogpolitikát, holott ismert, hogy igen liberális álláspontot képvisel. Míg az egyik oldal irigykedve szívná a cafe-shopok "szabad" levegőjét, az ellenzők tábora kételkedik a sajátos drogpolitika eredményességében. Hol az igazság? Hogyan működik Hollandiában a prevenció, milyen ártalomcsökkentő programok vannak, és mit jelent náluk a szenvedélybetegek társadalmi rehabilitációja?
23.15-24.00: Jasper Van't Hof (Hollandia) Magyarországon Válogatás a művész jazzkoncertjeiből
október 15., péntek 6.03-8.45: Hírszendvics -holland tudományos hírek 14.00-15.00:
Ajánlóműsor Magyarországról és Hollandiából
15.10-15.30: Magyar versek holland zenével
Vajon mi indította Henk Nieland holland zeneszerzőt, hogy magyar költők verseit megzenésítse? 15.30-16.00: Mennyire környezettudatosak a szélmalmok és a kerékpárok hazájának polgárai? Milyen holland tapasztalatokat szereztek a kint tanuló és dolgozó magyar környezetvédők?
16.00-17.59: A holland közlekedés tapasztalatai is segítik az őszre, a ködös, esős időre való felkészülést. 18.01-18.59: A lélek hangjai Gospelek és spirituálék feketén fehéren. Interjú a holland KC Girls együttes vezetőjével: Paul van Laarral Holland kortárs egyházi könnyűzene-gospel a Shirchadasj együttes előadásában 0.10- 4.00: Hogyan jelenik meg a holland történelem dicsőséges korszaka - tengeri nagyhatalmi státusa, gyarmatbirodalma, országteremtő műve az egykori és a mai hollandok közgondolkodásában, történelemírásában, irodalmi hagyományában? Okoz-e a múlttal való összevetés bármiféle feszültséget, kialakulnak-e a számunkra ismerős ellensúlyozó gondolati sémák (kis ország, de nagyhatalom a művészet, a tudomány stb. területén)? október 16., szombat
10.00-11.59: SZTÁR-SÁV
Szombat délelőtt
Hollandiában jártunk: sportolók és zenészek portréi. Vendég: Kiprich József egykori hollandiai idegenlégiós.17.05-21.00: Sportkoktél - zenével Eurofoci
Látogatás az Ajax Arénában - modern létesítmények, modern utánpótlásképző program. Beszélgetések játékosokkal, edzőkkel, vezetőkkel.
A Holland Labdarúgó Szövetség működése, a válogatott világbajnoki esélyei.
október 17., vasárnap
10.00-11.00: Gordiusz magazin A tudomány nagykövetei, magyarok Hollandiában: Bíró Tamás és Várdi Péter október 18., hétfő
6.03- 8.45 KÍVÁNSÁGREGGEL benne: Diák-infók Hollandiáról 18.01-18.59: Világzene magazin
A tartalomból: - Válogatás Hollandia világzenei előadóinak műsorából - Hírek, információk október 19., kedd 6.03- 8.45: KÍVÁNSÁGREGGEL Holland kulturális falatok fiataloknak 14.00-15.57: Terep-járó
Tájak, túrák, kultúrák Ízes történetek - barangolás a gasztronómiában. Uzsonna holland sajtokból. 23.15-23.59: Válogatás a Holland Rock és Pop Intézet, a Conamus Alapítvány és a Radio Netherlands milleniumi albumáról október 20., szerda 6.03- 8.45: KÍVÁNSÁGREGGEL Hacker-vekker: holland honlapok között tallózva 14.00-15.57 Szieszta
A zongorista találkozásai. Vendégünk: Soós Tibor - Dixie-percek: a holland Dutch Swing College Band játszik.18.01-18.30: "Hollandia legjobb gitárosa" Részletek Anand: A Man´s Mind című albumáról "Anand Hollandia legjobb gitárosa!" október 21., csütörtök 18.01-18.59: Stúdió plusz A mi felvételeink - történetekkel 22.30 -23.00: Drogér(i)a
Tudatmódosítás holland módra - 2. rész

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-01 17:46   
Kedves mindenki
Jövö héten a Kossuth Rádióban holland hét lesz. Akit érdekel, és ráér, hallgasson bele, szó lesz sok mindenröl, még a holland konyháról is
A Petöfi hallgatható interneten itt:
http://www.radio.hu/index.php?rovat_id=77
Baloldalt fönn a "szól a Petöfi " csikra kell kattintani, és realplayer kell hozzá, ami ugyanott letölthetö. Jó szórakozást.
üdv Poesje

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 22:55   
szia Poesje!

Udv a MONon. Alabb irtam a hasznalati utasitas linkjet, egyeb tippeket, hanem egyet kifelejtettem - ime, Hollandia rovatunk linkje:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=9&74

Nezz be oda is.

Udv,

Hunor

PS.: Ja, a Mi vagyunk! temakor alatt van egy topik a nickek eredeterol, ha van kedved, meselj, hogy honnan ered a Tied.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 22:47   
szia
bocs az elöbbi véletlenül üresen ment el
Szóval szívesen küldök receptet, csak elöbb le kell fordítsam öket.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 22:46   
szia

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 22:31   
2004-09-17 22:21, poesje:
-
Szia poesje,

Egy-ket olyan holland "nagyi" receptet irhatnal a szkacskonyv topikba

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1408&forum=27&126

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 22:21   
Sziasztok
Most találtam rá erre a topikra és nagyon megörültem. Végigolvasva a hozzászólásokat picit elszomorodtam a sok negatív tapasztalaton, ha nem bánjátok, finomítanék egy kicsit a képen.
Tizenkét éve élek itt Hollandiában, és nekem már az elsö találkozáskor megtetszett. Valóban kissé sürün vagyunk, a 16 millió lakos egy fél Magyarországnyi területen él. Az un. Randstad, Amsterdam környéke valóban olyan borzasztó, ahogy mások írták. Én szerencsére délen lakom, ahol Hollandia a legkeskenyebb, ott is egy kisvárosban, annak is a szélén. Itt minden zöld, szép parkok, kertek, kis erdöcskék vannak, nem messze kezdödik a Merlelland, dombvidék, ami még szebb, igazi turistahely. Itt az emberek is mások, közvetlenebbek, barátkozóbbak. A nyelv valóban furcsa egy kicsit, angol-német-francia keverék , megspékelve az ösi flamanddal, ám ehhez hozzátartozik, hogy minden kis falunak saját nyelve, tájszólása van, amit 1 km-el odébb a kutya sem ért. Ha hollandul szólok hozzájuk, úgy válaszolnak, de maguk közt sokszor csak a tájszólást használják. A hollandok östehetségek a nyelvekhez, mindenki beszél legalább hármat, de nem ritka a 6-7 nyelven tudó sem. Itt délen mindenki beszél németül, sokan szívesebben, mint a hivatalos hollandot. A németeket, mint népet ugyan nem sokra tartják, de ez kölcsönös. Ha mi átmegyünk Aachenbe, Kölnbe, a holland rendszámú autónkkal,mi is megkapjuk a mutogatást, söt a csomagtartónkat is ott feszítették föl. Ez a torzsalkodás történelmi, akár a magyar-román viszony.
A holland konyha igazán nem híres a világban, holland éttermekröl sem tudok, de vannak régi "nagyi" receptjeik, és finomak. Finom kenyeret is lehet kapni, csak nem a boltban, hanem a péknél, ami itt egyben cukrászda is, elvitelre készítenek nagyon finom édességeket. Igaz, az elsö években mindent íztelennek éreztünk a füszeres magyar konyha után, de ha megszokja az ember inye, nagyon jókat lehet enni, mert minden egészségesebb: kevesebb só, cukor, zsír, stb.
És a virágok: Hollandia a világ virágtermesztöje. A tulipánföldek északnyugaton vannak, persze tavasszal, és csodálatos látvány. Lisse mellett a Keukenhofban virágkiállítások vannak, hihetetlen mennyiségben, színben és sokféleségben láthatunk virágokat. Erre délen csak a kertekben, parkokban, de itt nem is bántja senki.
Egyenlöre ennyi volt, ha kiváncsiak vagytok rá, szívesen folytatom legközelebb.
üdv:poesje

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 10:41   
2004-09-16 01:05, Solymosy:
-

Kedves Solymosy!

Csupan udvozolni szeretnelek a MON fedelzeten. Itt a vilag minden tajarol gyulekezunk, jo tarsasag van, igaz, legtobbet a lenti, kulonbozo kategoriak (lasd Torzsasztal) alatt irunk. Ime, hasznalati utasitas, tartalomjegyzek: http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8 Es gyorsan meg par tipp: a Mi vagyunk! alatt kozossegi temak, bemutatkozas, szuletesnapok, stb., a Csalad, szabadido, erdekessegek alatt sok erdekes dolog, magyar konyha, ferjekrol, sport, stb., Kultura alatt filmek, konyvek, zene, a Magyarkent kulfoldon, kulfoldikent otthon beilleszkedes, vegyeshazassag kapcsan, de erdekes a tobbi rovat, a Cseveges, stb. is (lasd pl. a tobb Csiki Kurjanto topikot, de Lajcsit is. ).

Gyere oda is.

Kellemes tovabbi csevegest, MONozast kivanok!

Hunor

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 09:59   
2004-06-07 21:06, egérke:
-
Kedves Egérke!
A héten volt a tévében, de sajnos nem néztem végig, mennyi féle patikaszer drog - tulajdonképpen, mondjuk egy közönséges ekcéma elleni kenőcs is lehet az!
Kezdhetjük mindjárt a kávéval.... - én naponta legalább fél litert megiszom, na nem a hosszú holland kávéból - tehát, akkor erősen drogos vagyok???

Hollandiát sajnos jegyzik a drogról, de azt hiszem, ez nincs országhoz kötve, legfeljebb kevesebbet beszélnek róla.

Egyébként Amszterdam gyönyörű! Kár, hogy a többi részét nem láttam Hollandiának, de ami késik, nem múlik!

üdv.: Ideals

Solymosy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 01:05   
Kar, hogy tenyleg, a jol ismert kliseken kivul alig akad egyeb aktualis velemeny ezen a forumon Hollandiarol. Mert ezek egy ido utan legalabb olyan uresek es unalmasak, mint a matyo minta meg a gulyasparty, hogy ezt a sort tovabb ne folytassam. Eloszoris, Hollandia nem egyenlo Amsterdam-mal. Az orszag tovabb tart a fovaros hatarainal, az persze nagyon igaz, hogy tulsagosan liberalis es tolerans ez a nep, sokszor minden esszerusegen tul is, ami sok ismert problema forrasa. Ezzel egyutt Hollandiat erdemes megismerni es lehet megszeretni. En az itt eddig eltoltott 11 evem alatt egyszer sem ereztem, hogy betolakodo vagy nem kivanatos kulfoldikent kezeltek volna, dacara nemetes kinezetem (szoke es eleg nagydarab), meg a nemetesenek hangzo akcentusom ellenere sem. Persze, hogy van egy csomo dolog, ami az embernek nem tetszik, vagy egyenesen bosszantja. Minthogy hogy tul sok az ember, kutya, auto, dugo, repulo, rendszabaly, torveny, eso stb; tul keves az erdo, beepitetlen vagy megmuveletlen terulet, napsutes, magyar nyelvu gyerekek... De hat szepen lehet boldogulni, kibontakozni es beken hagynak, ha te is beken hagyod oket. Szivesen folytatom ezt a par honappal ezelott elinditott es azota latszolag a drog-temaval kifulladt a velemenycseret, ha akad, aki tarsul.
Eva

egérke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-07 21:06   
igazad van ,szerintem sem kellenének drogok,nekem legalábbis nem kell ahhoz hogy jól érezzem magam.
a morfium meg mindenféle más ópiát,csökkenti a fájdalmat,sajna ez muszály.
itt kint van még egy drog amit zöldségként árulnak(legalábbis a tv-ben láttam)a "pado"
ezek gombafajták amik hallucinációt okoznak.Nahát akinek ez kell,istenem...én a saját gyerekemet biztos felvilágosítom,mielött ilyesmibe belebonyolódna.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-07 20:34   
2004-06-07 20:24, egérke:
-
Kedves Egerke,

igen, sot, a morfium is megy a betegeknek, meghozza a vegso stadiumban levo rakosoknak - ha jol tudom.

Azon a velemenyem vagyok, az alkohol sokkal nagyobb kart okoz a tarsadalomnak, mint a marihuana, de ettol eltekintve - elvileg - egyiknek sem lenne helye, ha fontos az egeszseg megorzese.

Mindazonaltal a marihuananak is van rengeteg karos hatasa, mely sajnos kimarad a kulonbozo propagandakbol, melyek csupan azt tamasztjak ala, miert jobb az alkoholnal. Peldaul karositja a rovid tavu memoriat, stb. Felre ne erts - en amikor a hollandiai megoldast tartom jonak, nem azert teszem, mert milyen jo dolog a fogyasztasa, hanem mert egyfajta megoldas a tunetnek. Ezzel egyutt azonban a drogoknak nem szabadna letezniuk. (Itt kiterek megy egy dologra - nagyon sok helyen emlitik, a kemenydrogot fogyasztok jelentos resze elsokent a marihuanat probalta ki, aztan tert at a tobbiekre. Ezt hamisnak erzem - ilyen modon azt is mondhatnak, a kemenydrogot hasznalok minden esetben cigarettara gyujtottak eloszor, vagy pedig alkoholt ittak. Ezt azonban soha nem mondjak igy.)

Tanulsagul - hogy erdemes tavolmaradni ezektol - szolgaljanak Grace korabbi irasai.

Hunor

egérke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-07 20:24   

minnél jobban tiltanak valamit annál érdekesebb az a fiataloknak.

a marihuánáról amúgy már megállapították hogy gyógyító hatása van.
Itt orvosi vényre reumások kapnak marihuánát.Gyógyszertárból.

egérke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-07 20:20   
Hááát..szerintem a hollandok rendesek.Nagyon hidegnek tünnek.
Eleinte nagyon megnéznek maguknak(ezt ök úgy mondják hogy a "macskát kinézik a fáról"),de ha befogadnak,akkor rendesek.
Nagyon toleránsak voltak eddig a külföldiekkel szemben,sajna már nem így van,mert sok olyat is beengedtek akik csak a kriminalisztikai-statisztikájukat növelik.
A 70 es években kitalálták a multikulturális együttélést,hogy az milyen frankó,hogy mindenféle népcsoportok egymás mellett élnek.Nahát a kínaiakkal indonézekkel és surinámiakkal nincs is bajuk.Viszont a törökök, a marokkóiak és a holland antillákról jöttekkel tele van a ...k
Annyira tele lett a hócipöjük ezekkel,hogy 2,5 évvel ezelött a választásokat hatalmas elönnyel egy olyan jobbos nyerte meg aki,ezeket a dolgokat elöször ki merte mondani...ez az ember már halott lelötték a nyílt utcán.
folyt.köv.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-07 19:55   
Kedves Egerke,

sajnalatos, hogy mindenhol aruljak a drogokat.

En eloszor akkor dobbentem meg, amikor lattam - Nemetorszagban, Ausztriaban nyilt utcan, parkokban is minden tovabbi nelkul megvasarolhato.

A marihuana hollandiai megoldasat azonban jobbnak tartom, mint a magyarorszagi nagyon szigoru helyzetet - ennek oka, hogy Hollandiaban szerintem a szakemberek a valos helyzetet kezelve probaltak megoldani helyzetet, de otthon (illetve nekem ebben a percben itthon) viszont politikai mondanivalot takart a megoldas, mintsem szakemberek alltak a hata mogott. Mindenfele mas drogot viszont mindenkepp uldoznenk kimeletlenul - az elozot azert kezelnem enyhebben, mert hatasat tekintve nem rosszabb a tobbi engedelyezett drognal! Bar persze ez nem mentseg, de kerdes - mi jar tobb haszonnal a tarsadalomra, a betegre nezve - en mindossze ebbol a szempontbol neznem a helyzetet. Marpedig ha nem lehet teljeskoruen felszamolni, akkor mar csak a kezelese marad hatra, nem?

Mindenesetre folytassuk a temat a Droghatar c. topikban, ket uzenettel lennebb ajanlottam ket topikot is Neked - mindketto MON tagok, anyak szerencsetlensegerol olvashatsz, hogy mi tortent fiukkal (elhunyt), lanyukkal (hosszu kuzdelem utan helyrejott).

Udv,

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó