2018. szeptember 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Amit csak akarsz... minden lehet téma!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-14 16:13   
Egy elözö allkalomom, mikor nagymamámot meglátogattam, egy nyári szünidön, ajándékban kaptam tölle az István a Király lemezzét. Ezt csak egy szatyorban becsomagolva a vonat fülke polcárra tettem. El érkezett a magyar vám. A vámosnönek meg mondtam hogy milyen lemez, de ö figyelmeztetett hogy a románokkal bajom lessz. Már késö lett volna a lemezt valahová becsomagoljam igy ott maradt szem elött, fenn a polcon. Megérkeztem a román határhoz, közben lapozgattam a „fürge újakat“ abban az idöben még sokat köttem. Ujra egy nö jönn, abban az idöben a vámos nök szigoruabbak voltak mind a férfiak. Rá tette a kezét a lemezre és megkérdi: „ce este asta“ = mi ez, mondom hogy egy könnyüzene lemez. Aztán megragadta a figyelmét a fürge újak lapja amit épp nézegedtem. Mondja nekem, „men tudom hogy semmilyen könyvet, magazint, újságot nem szabat az országba be vinni. Hiába mondtam hogy ez egy ÁRTATLAN kézimunka lap, ebben nincs semmi ami tilos lenne, sem politika sem nyugati propaganda, sem valami erdélyröl szollo szöveg. Nem érdekelte, el kobozta. Igy megmentettem az István a király lemezemet. Késöbb, a városban, Brassóban, ismerösök sugták itt-ott hogy a rendörség avagy az ottani szekusok házkutatásokat rendeznek ezért a lemezért. Nagyon féltem, de szerencsém arra vigyáztam hogy ne tudja senki hogy nekem ez a „kincs“ megvan.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-14 12:50   
2005-08-14 01:37, fellegvar: ( másolat a Borok topikjábol)
-
Haza akartam hozni es a hataron elvettek.
-
2005-08-14 06:30, Tessényi Györgyi:
-
Nagyon megértelek, amiért ezen szomorkodsz, tölem csak a maniküros ollocskàt vették el, amit elfelejtettem a nagykofferbe pakolni és igy terrorista benyomàst tehettem..egyszer màr egy tompaélü müanyaggal kevert gyerekollot vettek el a buzgo Ferihegyi biztonsàgi örök, tanulhattam volna màr belöle.
________
Egy történet jut eszemben mikor a kilencvenes éver elején haza útaztam. A kocsi meg volt jól pakolva. Technikei cuccot nem vittünk ugy nem is kellet félnünk a vámtol. De mégis attol tartottunk, ha most kipakoltatt a román vámos akkor bonyodalmass lessz ujra a dolgokat vissza pakolni ugy hogy a csomagtartot le tudjuk csukni. Mielött az Osztrák határt elhagytuk volna, beugrottunk egy üzletben és vettünk egy pár csomag kávét. Ezt tudatosan felül tettem csomagolatlan. A román vámos villogo szeme lett mikor ezt meglátta és mondta hogy tul sok kávét viszek. Erre én „megkértem“ hogy vegyen ki belölle egyett. Elhogadta és intett hogy mehetünk. Ma már nem tenném meg. Ezek a román aljas vámosok rajtunk nyerekedtek.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 01:31   
Paganini zene kedveloknek

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 00:07   
Hoztam meg ket zenet,remelem a topik gazda nem rug ki erte:)
Honfoglalas,botafogo eggyutes

Zoran szam Chris Rea eloadasaban

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 11:11   
Micsida Zorán rajongói tábor!! Én is imádom, így csatlakozom . Szerencsére nekem van tőle 3 komplett album, plusz még néhány szám is külön (mp3). De ez még nem volt meg.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 00:46   
2005-07-30 00:28, barabera:

Kedves Barabera!

Ha gyüjtöd a piros pontokat az örömgyüjtésben, akkor tölem íme legalább száz pont. Tudod, a csecsemönek minden vicc új - tehát mindenkinek kerül valami, ami új, ismeretlen, de megfog. Ez a Zorán dal olyan volt. Töled kaptam. Ezer köszönet érte! Most meghallgatom az új ajánlatot.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 00:29   
Orulok hogy tetszett:)

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 00:28   

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 00:24   
Egy ujabb Zoran,de nem teljes sajna,csak reszlet..:
Zoran,korben..

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 00:21   
Orulok neki ha sikerult oromet szereznem valakinek:)
Van az origo forumon egy topikom ahol a neten talalt szamokat gyujtom,itt:
Gyujtemeny
Ott meg talan akad Zoran..de ha nincs majd meg keresek:)
Ezt amugy egy forumtarsam toltotte fel a tarhelyere es linkelte be a fozocskes topikba,en meg onnan ide:)

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 22:31   
2005-07-29 20:34, barabera:
Barabera!! Honnan van???? Már úgy értem honnan töltötted le, hol találtad??!?!?!

Zorán a kedvencem 12 éves korom óta, ezt a számot is természetesen ismerem, de mivel nekem sajnos csak bakelit lemezeim vannak, és a jó kis Tesla ( ) lemezjátszómat kb. 10 éve nem láttam, így a Zorán lemezeimet se tudtam lehallgatni.

zorán nekem egy szerelem, egy élet, egy szint, egy nívó. Olyan régen hallottam már ezt a számot, hogy isten bizony, volt most egy kis sírás-rívás. Val´színü, hogy 14-18 évesen mást jelentett nekem, de most így 39 évesen a lelkemig ért.
köszönöm neked!!
Andi

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 22:22   
2005-07-29 20:34, barabera:

Kedves Barabera!

Hálás köszönet a számért, még nem ismertem, de nagyon tetszik!

Szeretettel.
Mary

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 22:03   

ARANYCSAPAT

Horváth Patrícia, Serfőző Krisztina, Takács Orsolya, Pelle Anikó, Kisteleki Dóra, Tomaskovics Eszter, Valkay Ágnes, Benkő Tímea, Brávik Fruzsina, Zantleitner Krisztina, Drávucz Rita, Stieber Mercedes, Tóth I. Andrea

Rettenetesen izgalmas mérközés volt, hosszabbítással, de végül legyözték lányaink az amerikai válogatottat. Jaj de izgultam.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 20:34   
En egy zenet hoztam ide,sziasztok:)
Kell ott fenn egy orszag,Zoran

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 04:37   
Hihetetlen sikeres szereplés!!!!!!

Rémesen kemény mérkőzésen sikerült 7:6 arányban legyőzni a görög válogatottat férfi pólósainknak, így az aranyért játszhatnak Szerbia-Montenegro csapatával.
Ma este a lányok játszhatnak szintén az aranyért. Nem tudom, volt-e már rá példa, hogy egy világbajnokságon egy országból mindkét csapat eljutott volna eddig.
Drukkoljatok velem!!!!!! Ma este, és szombaton a döntők!!!!!

Cseh Laci is szerzett egy ezüstérmet a tegnapi bronz mellé, és még egy számban versenyben van.

Hajrá lányok! Hajrá fiúk!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 03:30   
Megint csodás győzelmet arattak a lányok, ezúttal a házigazda kanadaiakat verték meg 9:7-re, és ennek eredményeként a döntőbe kerültek. Karnyújtásnyira van az aranyérem, vajon sikerül-e???

Cseh Laci is döntős a 200 méter vegyesen. A lányok Boulsevicz Beatrix és Jakabos Zsuzsanna sajnos kiestek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 22:52   
Liz én se nézem, hallgatom. A Petöfi közvetít sok mindent, igaz föleg éjjel

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 22:29   
Engem meg mindjart megut a guta!
Ugyanis nalunk (Angliaban) nem mutatja egy TV ado sem a kanadai uszo vilagbajnoksagot.
Persze lehet,hogy valamelyik satelite adon mutatjak,de mindenhol golf,atletika,loverseny.Sehol az uszas.
Mindjart szetrobbanok a meregtol.Annyira szeretem az uszast.Az olimpian is akkor amikor ez van,odaragadok a szekhez.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 03:44   
A vizipólós fiúk is a legjobb négy között

8:4 arányban győztek a spanyol válogatott ellen, magabiztos játékkal jutottak az elődöntőbe.
Az úszóink ugyan elég gyengén szerepeltek, de Cseh Laci bronzérmet nyert száz méteren.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 23:48   
Vizipólós lányaink a legjobb négy között!

Magabiztosan győzték le a német válogatottat a lányok 10:4 arányban, és továbbjutottak a döntőbe. A férficsapat mindig is villogott, most végre a női csapat is felnőtt melléjük.

Drukkol még valaki nekik?

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 23:55   
Kár, hogy ez az értékes eredmény nem a foci terén történt, mivel akkor a világsajtó is foglalkozna, ezzel az eseménnyel.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 19:10   
Ismét két gyönyörű győzelem, a férficsapat az éjjel a házigazda kanadaiakat porolta ki könnyedén 11: 3 arányban, az imént pedig a lányaink könyveltek el nagy sikert, a spanyol válogatottat verték meg nehéz mérkőzésen, és így csoportelsőként mehetnek tovább a legjobb 8 közé.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 20:00   
Ma en is meghallgattam a radiomusort, es en csak a bevezetöszovegre emlekszem: egy marha elcsatangolt. Engem csak az erdekel kire-mire ertettek?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 18:03   
Montreálban az úszó és vizilabda VB-n hallatlanul izgalmas mérkőzésen - ahol a felhőszakadás miatt még rendkívüli szünet is volt - a magyar vizilabdás lányok 9:8 ra legyőzték a világbajnoki címvédő amerikai csapatot. Az éjjel pedig a magyar férficsapat mért elsöprő 14:4-es vereséget a román fiúkra, akiknek az egyetlen igazi akciógólját is egy magyar legény, Kádár lőtte.
Szép volt lányok, fiúk, csak így tovább. Az aranyig.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-20 09:53   
2005-06-20 03:19, Ferencz Zsuzsanna:

ott tehát székelyek laknak, nem pedig csángók

Ez valahol - bár nem túl hangsúlyosan -kiderült a riportból, miszerint a csángók a szezonra jönnek csak, hogy a székelyeknek segítsenek a legeltetésben, fejésben és sajtkészítésben. Pakulároknak nevezik magukat.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-20 08:11   
2005-06-20 03:19, Ferencz Zsuzsanna:

Arra is gondoltam, hogy a riportalanyok biztosan több napig mulattak a riporternő kérdésein.

-

Nem lenne nagyon érdekes, ha valaki ezeket a jol mulato riportalanyokat felkeresné egy beszélgetésre, hogy elmondjàk ök mit gondolnak ilyen ostoba, minden professzionalitàstol mentes személyröl, akit a ràdio fizet ezért?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-20 03:19   
Kedves Poe, nagyokat nevettem.
Az egészhez még hozzá lehet számítani azt is, hogy Felsőboldogfalva három kilométerre van Székelyudvarhelytől, ott tehát székelyek laknak, nem pedig csángók.
Arra is gondoltam, hogy a riportalanyok biztosan több napig mulattak a riporternő kérdésein.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-19 05:43   
2005-06-18 23:07, poe:
-
Valoban kabaré ez poe,de elszomorit mégis, hogy ilyen ostoba riportok kerülnek a müsorra. Vajjon milyen cél szentesiti az eszközt? Azoknak az öntudatàt emelni, akik ennél az ostoba nönél okosabbak egy hajszàllal?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-18 23:07   
Ha már minden lehet téma....
Hallgatom a Petőfi Rádiót. "Kisember- jóember" a székelyföldi Felsőboldogfalva csángó pásztorairól szól a riportműsor.
Helyszini közvetités a Hargitáról. Fiatal riporternő a városból, talán a fővárosból. Mármint a nagy magyar fővárosból. Egy elkóborolt tehenet követ erdőn-mezőn, lankadatlanul. Ami bosszant, a riporterhölgy TELJES tájékozatlansága. Szerintem szőke, 4 elemivel.
És a párbeszédek, amitől jobb hiján röhögőgörcsöt kapok.
Kiragadott részletek a teljesség igénye nélkül, amilyen gyorsan ide bepötyögöm.

-Ez a tehén nagyon néz engem a füle alól....

-Önök a csordások itt?
-Nem valami beszédes emberek ezek a csordások, komolyan a tehén többet bőg, mint amennyit ők megszólalnak...

-Valami fiatalember érkezik pálcával...ja persze, ostor...

-A kutyák most vacsoráznak? mert valamit nagyon rágnak....

-...Ezek kuvaszok?
-Tudja az isten mi az a kuvasz, hé te tudod mi a kuvasz?....
-....Ezek micsinálnak itt ezek a kutyák?Őriznek?
-Őriznek....

-Mi fő itt a tűzön?
-Viz.
-Tényleg viz...

-....Egész életében pásztorember volt?
-Ja....

-Minden tehenet Bimbónak hivnak...

-..Látta a medvét? Milyen volt?
-Hát barna...

-Nehéz ez a pásztorélet...
-Hát ez hatalmas nehéz....

-..Otthon maguk elég szegények ugye?...
-Van önnek kedvese?
-Most nincsen....

Ha kabarészerző lennék, nem sokat kellene alakitanom a szövegen
Aki szeret mérgelődni, vagy nevetni, hallgassa meg a műsort.

http://real1.radio.hu/petofi.htm június 18. 22-23 óra

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-06 21:24   
Itt nálunk Svédországban ma van a nemzeti ünnep. Szakadó esöben néztem végig a városban tartott elöadást, ünnepséget!
Esernyö alúl fényképeztem. A svéd népitáncosok esöben táncoltak, a svédeknek nem számit a rossz idö sem. +10 fokC VOLT!

Szeretettel....

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó