2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Utazási tippek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 23:27   

Kaytee:

Egeszen biztosan Oktober 18 elott lesz. Majd lelevelezzuk amikor pontosan tudom a datumokat.

Valeria

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 22:00   
2005-01-12 21:37, Valeria:
Lehet, hogy Szeptember-Oktoberben a kozeledben leszek, de nem egyedul, negyed magammal baratokkal magyarorszagrol.

Ha október 18 előtt lesz ez, azért találkozhatunk, barátok nem akadály... megbeszéljük, jó?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 21:37   
Kaytee, mindketten imadkozzunk, hogy idokozben ne menjen tonkre se a US Air sem pedig a United Airlines. En 25,000 mile-val megyek Mexico Citybe jovohonapban, de azt mar megbeszeltuk.

Erezd jol magad a hajon, az igazsag az, hogy az a legjobb turazas. Nem kell naponta ki es bepakolni, buszozni es kulonbozo idegen helyeken kosztolni. Igy viszed a szallodat, vendeglot es a transzportot magaddal.

Lehet, hogy Szeptember-Oktoberben a kozeledben leszek, de nem egyedul, negyed magammal baratokkal magyarorszagrol.

Valeria

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 21:20   
A kocka el van vetve ... megkaparintottam két ingyenjegyet Hawaiiba - csak 34 ezer mérföldet kértek darabjáért, mert interneten foglaltam, és mindössze 1o dollár reptéri adót kellett leperkálni fejenként.
Ilyenkor nagyon örülök, hogy pár éve meggyőztem magam arról, hogy érdemes belépni a légitársaságok mérföldklubjaiba.
A jegyünk Honoluluba szól. Ott majd letáborozunk - csak képletesen - 6 napra, és onnan tájolunk - utána hajóra szállunk és 7 nap alatt körbeutazzuk a szigeteket a Norwegian Crusie Lines-szal. A hajóról - Pride of Aloha- mindennap megyünk majd felfedező körutakra, Kauai, Hilo, Kona és Maui szigeteken. Mindnél 2 napig horgonyzunk.
Azért döntöttem emelett a megoldás mellett, mert igy könnyebben körülnézhetünk: koszt és kvártély velünk utazik vagy mi vele? A lényeg, hogy nem kell folyton koffert pakolni, szállást megkeresni, stb. és mivel mi felfedezni megyünk, ez lehetővé teszi, hogy a legkevesebb idő alatt a legtöbbet lássuk.
Mi jó messze lakunk Hawaiitól, nem valószinü, hogy sokszor eljutunk még.
Sajnos nem tudunk két hétnél tovább maradni a cicák miatt. Nincs szivünk-lelkünk hosszabb időre itthagyni őket.
A hajójegyekkel is nagyon elégedett vagyok: a legeslegutolsó olcsó kabint foglaltam le a legjobb szinten. Már ismerem a NCL kabinjainak berendezését, igy könnyü volt választani, és tudom, mit kapunk s a hajón pontosan hol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 00:48   
2005-01-09 18:43, Noémi:
-
Köszönöm szépen a tippeket. Ha vissza gondolok, Tunéziában (különösen Djerbán) többet tudtam a francia nyelvel boldogulni mint a némettel vagy az angollal. Rhodos szigetén is inkább francia vagy angol tudással találkoztam, nem némettel, mikor én voltam, lehet hogy azota sok minden változott.

Néha kézzel-lábbal kommunikált az ember a helybeliekkel, mint Nápolyban mikor a villamoson mutogatott egy nö nekünk hogy nem jo a táska, mutatta ujjaival a pénzt s azt az ember dugja be inkább elöl a bluzába.

Engem elsö utam egyedül New Yorkba vitt 20 évesen és nem értettem mit akar a vámos a virágcsokorral amit kaptam Zürichben az indulásnál minek nézeget bele a szirmok közé, már mérgesen neki akartam adni, tartsa meg, mikor legyintett és vissza adta. Az iskolában tanult Cambridge angollal nem igen értettem az amerikait.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 21:41   
Hihetetlen: a United Airlinesnál találtam ingyenjegyet Hawaiiba (a 35 ezer mérföldemért) októberre. Lehet, addigra tönkremennek?

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 18:43   
2005-01-08 18:21, andi_usa:
-
Elsö tengerentúli repülöutam Tunéziába vezetett. Mellesleg, nem voltam már gyerek ( 30 körüli), de elöbb nem volt anyagi lehetöségem távolabbi utazásokra.
Tény hogy a szótár mindig jól jön, de nekem akkor ez sem volt kéznél, mivel sem arabul, sem franciául nem tanultam, de nekem ez valahogy máig sem a legfontosabb, hanem hogy valahogy megértessem magam az idegennel, amihez szerintem csak egy kis bátorság és lelemény kell. Mivel valamikor tanultam németül és angolul,igyekeztem megtalálni azokat, akik szintén ismerik e két nyelv valamelyikét így aztán azok segítségével könnyebben eligazodtam minden másban. A tevehajcsár pl. jól beszélt németül, mivel néhány évet vendégmunkáskodott Németországban, de már az elsö nap a szállodai strandon, ahol egy németnyelvü folyóiratot olvasgattam, megszóllított egy francia apuka, aki kitünöen beszélt németül is, angolul is.
A francia családdal is, Ahmeddel is évekig leveleztem.
Persze, nem mindenkiben lehet megbízni, amit azért azonnal megérez az ember.
Biztonsági szempontból a mobiltelefon ma már elengedhetetlen, tájékozódás szempontjából meg térkép, valamint egy olyan könyv, ami a legfontosabb tudnivalókat ( telefonszámok, nevezetességek, stb.) tartalmazza. Nekem akkor még nem volt mobiltelefonom, de mivel csoportos, szervezett utazásról volt szó, nélküle is elboldogultam, hiszen egyedül ritkán mozdultam ki a szállóból.
Védöoltás valamint saját vagy esetleges szükséges gyógyszer nélkül ma már nem vágnák neki egy távolabbi országnak, mint akkor.
Nem tudom, mire gondoltál kérdéseddel, de nekem ezek a dolgok jutottak most eszembe.
A pénzt, fizetöképes bankkártyát nem is említettem, hisz ez magától értetödik.
Én ma is a készpénzre voksolok, amit a szálló széfjében helyezekl el, az útlevelemmel vagy más értékkel együtt, s csak annyit viszek magammal napi kirándulásimra, amennyire szükségem lesz.
( Igy fékezem néha csillapíthatatlan vásárlási lázam )

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 18:21   
Ki hány éves korában ment elöször egyedül tengerentuli repülö utra olyan országba nyaralni ahol nem érti a nyelvet?

Milyen tippeket adnátok neki amelett hogy vigyen egy zsebszotárt?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 02:57   
2005-01-08 02:47, Valeria:
-
Nem tudom, majd megmondom amikor visszajottem

Köszönöm. Tünödtem mi lehet, hisz Svájc nem hires a tussrol hacsak nem a változo vizi öntögetést - hideg/meleget gondolják? Kneipp bajor volt. De megkerestem: http://www.day-spas.org/spa-treatments/swiss-shower.html 45 F-röl hirtelen 105 F-re vált a swiss shower!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 02:47   
2005-01-08 02:16, andi_usa:
-

Mi a swiss shower? Sose hallottam eddig erröl..

Nem tudom, majd megmondom amikor visszajottem

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 02:16   
2005-01-07 20:40, Valeria:
-
"The Spa facilities include whirlpools, sauna, steam, swiss showers, solarium, beauty salon, gymnasium and thermal mineral springs."

Mi a swiss shower? Sose hallottam eddig erröl..

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 00:12   
Kedves Etelka, Kaytee:

Egeszen biztosan fogok fenykepezni es kuldom a kepeket.

Nem tudom, hogy megyunk e Mexico Citybe, de en mar ket alkalommal voltam, a Diego Rivera kepeket ismerem Kaytee, de ha megyunk akkor biztosan megint megnezem oket. Azt hiszem, hogy az egyetemen is lattam kepeit.

Taxcoban is voltam mar, 1977-ben, akartunk ezust evoeszkozoket venni, de olyan pokolian nehezek voltak, nem volt ember aki felemeljen egy kest vagy egy kanalat igy elalltunk tole. Azonkivul az arak is nagyon borsosak voltak, dragabb volt az ezust mint az USA-ban. De, majd beszamolok az elmenyekrol.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 22:18   
Valeria, Taxco gyönyörü és okvetlen fényképezz, várom a képeket.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 21:17   
2005-01-07 21:05, Valeria:
Feltétlenül számolj be minden élményről!
Taxcoban, ha ezüstöt vásárolnál, figyelj oda az árakra. Mindenfelé, még USAban és a neten is vannak Taxco-i munkákat árusitó boltok, ahol olcsóbban kinálnak mindent, mint helyben.
Lehet, hogy Mex.Citybe is mentek? Ha a városházához eljutsz, amit belül Diego Rivera hires freskója diszit, nézz át a Zocalo másik oldalára: ott laktunk a bal sarkon lévő hotelban! Nem jut eszembe a neve, de valami csodaszép üvegtető disziti belül. Érdemes megnézni, nagyon szép.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 21:05   
Koszonom a tippet Kaytee, kimegyek a repterre es kerek egy papir jegyet, mert csak elektronikus jegyem van.

Remelem, hogy jo lesz, majd meselek. Fogunk kirandulni is Taxcoba es meg valahova mashova, mar nem emlekszem, de ha visszajottem elmondom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 20:52   
2005-01-07 20:40, Valeria:
WOW! Biztos klassz lesz!
Érezd magad nagyon jól!

Azt hiszem, hallottam valahol, hogyha sikerül a repjegyet megszerezned, szóval nemcsak elektronikus jegyed van, hanem papir is, akkor más légitársaság azt elfogadja csőd esetén.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 20:40   
2005-01-07 20:02, kaytee:
-

Hová készülsz?

Koszi a linket. Itt az enyem.

http://spatime.com/Ixtapadelasal.htm

egy csoporttal megyek egy hetre Kaytee. Remelem, hogy jo lesz

-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 20:02   
2005-01-07 19:04, Valeria:
http://www.smartertravel.com/advice/advnews/advice.php?id=8007

ahogy itt olvastam, a többi légitársaságok jóindulatától függ a dolog.
De azt hiszem, februárban még tán meglesz a USAIR.
Hová készülsz?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 19:04   
Nekem az az aggodalmam, hogy a U.S. Air tonkremegy mielott elhasznalom az ingyen jegyemet ami osszejott Mexicora. Feb. 8-an indulnek Feb. 15-ig, meg kell erdeklodni, hogy van e partner legitarsasag amelyik elvinne ha a USAir kozben tonkremenne.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 17:40   
Összejött a United légitársaságnál Hawaiiba szükséges ingyenjegyhez a mérföldmennyiségünk.
Most már csak azt kell tudnom, mikorra szerezzem - próbáljam megszerezni a jegyeket és ha lehet melyik programtárs-légitársaságon.
A United szinte biztosan csődbe megy hamarosan. Nem tudom, más légitársaságok akkor elfogadják-e a Unitedre szóló ingyenjegyeket, de ideje elkezdenem a detektivmunkát.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 23:47   
Valikám,

köszönöm szépen a tippet, most ténleg a legjobb árat kaptam az Expedia-nál lányom repülö jegyére és föleg hogy az uj Swiss repülötársaság nyujtott direkt járatot Los-Angeles-Zurich-re.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 23:34   
Ki is irta hogy tetszett neki Kenya?

http://www.woai.com/news/world/story.aspx?content_id=497CA2AE-6D2F-4B59-99CC-

Some 6,000 rats killed and tons of garbage, human waste removed in rare cleanup of Kenya's main market

LAST UPDATE: 1/5/2005 12:01:48 AMNAIROBI, Kenya (AP) - Workers at Kenya's main fresh food market killed some 6,000 rats and trucked away 800 tons of garbage in the first major cleanup in 30 years, an official said Tuesday."

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 19:40   
Kóborló irt a British Museumban tett látogatásáról.
Gondolom, még mindig ingyenes a belépő. De drágán is megérné, olyan fantasztikus.
Londonban a szinházak is nagy élményt nyújtanak.
Mindenféle internetes tanácsadás ellenére úgy találtam, hogy délelőttönként a legtöbb szinház pénztáránál olcsóbb jegyet lehet venni aznapra, mint amit a féláras kioszkok hirdetnek.
Évek óta nagyon nagy sikerrel lép fel Londonban egy amerikai komikus szintársulat, az Abbreviated Shakespeare Company.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 18:28   
En mar mennek is!!!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-19 16:40   
Elcky, hálás köszönet, majd kihalászom legközelebb.
Az olasz cipőboltokban nem hagytál nekem semmit?
Rigó, kérded, megyek-e?
Mindenhová nem mehetek sajnos.
Ha lenne idő és pénz, meg jó cicaszitter, nem is tudom, hová utaznék először. Járnám a világot, amig csak fizikailag birnám.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 22:32   
2004-08-18 18:41, kaytee:

Hagytam pénzt a Treviben egy fagyira

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 21:53   
2004-08-18 18:41, kaytee:
-
Mesz?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 18:41   
http://dir.travelzoo.com/Cruising.asp?intCategory=43&id=158856

Most kaptam az értesitést:

Barcelonaból luxus óceánjáró hajón (Oceanic) 8 nap/7 éjszaka tartamú luxusutazás nov. 22-én, 29.én vagy dec. 13-án. Két felnőttel akár 3 gyerek is ingyen mehet!
Útvonal: Barcelona, Tunisz, Nápoly, Róma, Firenze és végállomás: Monte Carlo.

Ára: most 485 USD. Teljes ellátás, szórakoztatás és még a kikötőadók is bennefoglaltatnak. (Ingyen gyerekjegynél ezt azért fizetni kell.)

http://www.picassotours.com/tz04_p0.htm

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 16:29   
Azert felreertesek elkerulese vegett megjegyzem, hogy en ezt nem is "francia durvasagnak" tudtam be, egyszeruen a "customer service" mas tipusu, mint Amerikaban pl. (ezt altalanossagban ertve). Az, hogy ebben a hotelban a recepcios no "rhymes with witch" volt, azt sem altalanositom a franciakra, mert egyebkent nagyon jol sikerult ut volt, es barmikor visszamennek. Csak nem ebbe a hotelba persze

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 16:17   
2004-07-31 20:07, andi_usa:
Igy van. Mikor ott jártunk, előszedtem már igen rozsdás franciatudásom, és utána már boldogan próbáltak velem angolul beszélni. Tényleg. Csak a reptéren volt probléma. Az Air France egy hölgyalkalmazottja (name rhymes with witch) minősithetetlenül viselkedett mindenkivel. Nem volt kivételezés, nemzetiségi hovatartozásra tekintet nélkül gorombáskodott.
Nem tudom, mi a jobb. Ha nyiltan utálnak, vagy ha mosolyognak és hajlonganak, hátuk mögött, kezükben valószinüleg egy tőrrel Igazságtalan vagyok, tudom, de Malájziában ez volt az érzésem. Hogy a mosoly és mézesmázosság mögött valami egész más rejlik. De lehet, hogy csak sok Rejtő Jenőt olvastam tinédzserkoromban.
Ennek ellenére mindkét országba bármikor visszamennék.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó