2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Termékvadászat - Magyar termékek, szolgáltatások a világban...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-06 08:08   
KURIER ÜZENETE:

Tájékoztatok minden kedves érdeklődőt, hogy december 12-én 04.00 órakor futárszolgálati gépkocsit indít a HUNGAROFUTÁR Budapestről, az alábbi útvonalon:

Budapest – Passau – Nürnberg – Mannheim – Kaiserslautern – Trier – Luxembourg – Arlon – Namur – Brüsszel – Liége – Maastricht – Budapest

A futárszolgálattal lehetőség van csomagszállításra, magyar termékek rendelésére.

Igénybejelentés, megrendelés e-mailben a ( hungarofutar@gmail.com ) címen lehetséges december 10-én 22.00 óráig.

Várom megtisztelő kérdését, megrendelését!

saci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-12 13:01   
Sziasztok mindenkinek!

Tudjátok véletlenül, hogy létezik-e már az a szaknévsor? Ha igen hol?

Köszönettel,
Saci

Telefon: +43-1-944-9910
Mobil: +43-(0)699-1926-1903

Web: http://www.ungarischunterricht.at

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-05 13:30   
2008-03-30 03:46, Loesercs:
-

Kedves Csilla,

áll, és szerintem nemcsak nekem, hanem más olvasónak is hasznos infó lehet. Tedd közzé itt, valamint Németország témakör alatt is találsz erre szolgáló topikot.

Üdv,

Hunor

Loesercs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 03:46   
Kedves Hunor,

áll még ez a szándékod, mert én Németországban Brandenburg tartományban tudok egy két ilyen címet?

Üdv Csilla

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-18 12:17   
Svájc bortermelö vidékén, Weinfeldenben találtam egy magyar borokkal foglalkozó bótot:

http://www.r-und-s.ch/pdf/RundS_Weinbrosch.pdf

http://www.ungarnwein.ch/

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 11:11   
Kedves svájciak,

valoszinü, nem mindenki tudja, hogy Zürichben, a Honngerstr. alatt egy új magyar vendéglö nyilt. Ott voltam, páromal, ott levö vendégekkel együtt egy kellemes estét töltöttünk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-19 19:34   
Kedves Mindenki,

szeretnek a MONon egyfele szaknevsort osszeallitani, vagyis bemutatni valamennyi nyugati magyar ettermet, uzletet, de minden olyan vallalkozast, ahol magyarul beszelnek, es eppen ezert lehet ra kereslet magyar kozossegekben. Ezek lehetnek forditoirodak, utazasi irodak, magyar fodrasz, online uzletek, barmi.

Ha valaki ismer ilyeneket, irja be, vagy kuldje el nekem emailen ( szerkesztoseg@magyaronline.net ), es a legjobb, ha telefonszam, email cim is van, mert ugy egyszerubb a kapcsolatfelvetel. Es egy tipp: aki olvas helyi magyar kiadvanyt, stb., akkor erdemes onnan is kiirni a hirdetoket, hiszen a fenti leiras nyilvan rajuk is vonatkozik.

Udv,

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 17:56   
2005-12-21 15:22, Valeria:

Jartal mar Yorkvilleben a zoldsegeseknel, kozel a magyar henteshez? 2nd Avenue, ugy tudom hogy 82-es utca, bar nem biztos. Viszont a 2nd Avenue biztos.
______
Igen, Valeria! Ott kezdtem... Sajnos,mar eltuntek a magyar termekeket arulo uzletek a 2nd Avenue-rol. Az egyetlen uzlet, ami megmaradt, az a Yorkville Packing House, a hentes. A dolgomat az is megneheziti most, hogy a New York-i Kozszallitasi Vallalat 2 napja sztrajkol es emiatt korlatoztak a varosba vezeto autokat is. Minden autonak minimum 4 utasa kell legyen. Ebben az evben nehez az unnepekre valo keszulodes mindenkinek, aki itt el .

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 15:22   
2005-12-21 02:39, fellegvar:
-
Jartal mar Yorkvilleben a zoldsegeseknel, kozel a magyar henteshez? 2nd Avenue, ugy tudom hogy 82-es utca, bar nem biztos. Viszont a 2nd Avenue biztos.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 11:21   
A németek és a hollandok sem ismerik, nagyon kell keresni itt is

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 02:39   
2005-12-21 02:30, poe:

Egy részét igen, hiszen közel a határ (helye) alig 7 kilométer. Gyakran átmegyünk vásárolni.
_________

Milyen jo lehet! En meg osszejartam a fel New Yorkot petrezselyemert (feher repa) es meg mindig nem talaltam Pedig nagyon kellene az unnepi huslevesbe... Itt nem nagyon termesztik, csak a levelet fogyasztjak. Nagy ritkan, ha van szerencsem, egy-egy kis eldugott helyen levo zoldsegesnel szoktam venni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 02:30   
Egy részét igen, hiszen közel a határ (helye) alig 7 kilométer. Gyakran átmegyünk vásárolni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 02:07   
2005-12-20 23:37, poe:
A németországi Reaal üzletben vettem magyar kacsát, libát, zöldpaprikát, fehérrépát és gyönyörü friss laskagombát.
_______

Ezek szerint az unnepekre Nemetorszagban szerezted be a fozeshez valot?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-20 23:37   
A németországi Reaal üzletben vettem magyar kacsát, libát, zöldpaprikát, fehérrépát és gyönyörü friss laskagombát. Ez utóbbin bolhányi betükkel tüntették fel a származási országot, de mégiscsak megtaláltam

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-17 01:23   
2005-12-10 20:39, Sarga Medve:
-

Koszonom!

Hunor

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-10 20:39   
2005-11-19 12:11, hunor:
-

Magyar vallalkozas Japanban

pey  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 15:53   
http://www.piroska.ch - magyar (asszem mar üzlet is van) aruküldö szolgalat Svajcban

http://www.very-cherry.ch - a magyar meggymarka Svajcban

Es vegül, de nem utolso sorban jelen vagyunk mi is: http://www.pgxdesign.com - magyar webdesign-csapat Svajcban

Tud meg valaki valamit?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 14:50   
2005-12-07 13:56, hunor:

Nem, várj, nem jó! A Graben-re meröleges kis utcácska.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 13:56   
2005-12-07 13:54, Andu:
-

Egy, a Kärtnergassera meroleges, rovid utcaban lenne? Ha igen, akkor tudom, hogy melyik, bar meg nem voltam bent.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 13:54   
2005-12-07 13:52, hunor:

Jól tudod!
Nagyon kedvesek a csajok, csak egy a bajom, hogy kicsi. (Ezért Stüber´l. ) )

Igy nézett ki 2004.májusában a bejárata:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 13:52   
Egy becsi lap olvasoi szavaztak:

Wahl zum Lieblingswirt
Wien hat gewählt! ­Eine Stadt kürt ihre Lieblingswirte

Nach einem halben Jahr "Intensiv-Wahlkampf" liegt nun das offizielle Ergebnis vor. Die beliebtesten Wirte unserer Stadt wurden im Rahmen eines feierlichen Events am Gerstenboden der Ottakringer Brauerei ausgezeichnet.

Hier die Ergebnisse!

Die Lieblingswirte Wiens:
1. Platz: Ilona Stüberl, 1.) Bräunerstr. 2
2. Platz: Cafe-Confiserie-Bartsch, 1.) Schottenring 26
3. Platz: Kolariks Luftburg, 2.) Waldsteingartenstraße 128

Folytatas:
http://www.wbb.cc/content/index.php?page=wirt

Magyarul - forras: eurohirek.hu

"Megszavaztatta olvasóit a hetente 800 ezer példányban megjelenő Wiener Bezirksblätter, hogy melyik étterem nyerje el "Az év vendéglője" díjat Bécsben. A közönség szavazatai alapján 2005 legjobb bécsi kisvendéglője nem egy grinzingi vagy neustifti "Heurigen" lett, hanem - nagy fölénnyel - a belváros egyik kis mellékutcájában, a Bräuner Strasse 2. alatt található "Ilona-Stüberl".

Az éttermet Somlai Mihály és felesége, Ilona alapította 1957-ben, a magyar konyha és borok népszerűsítése céljából. A mindössze 25 személyes belső helyiséggel és nyári terasszal rendelkező vendéglő az első pillanattól a hagyományos magyar konyha remekeit kínálta, napjainkban már nyolc nyelven, köztük japánul. A vendéglő a bécsi történelmi belváros részévé vált, rendkívül népszerű hely, ahol nem csak az ínyenc vendégeket, hanem azok kutyáit is szívesen látják.

Somlai Mihály mostohalánya, Fodor Mária 1987-ben vette át az üzlet irányítását A vendéglő mostani díjára Magyarországon is sokan büszkék, hiszen az "Ilona-Stüberl" 1999 óta a Magyar Turizmus Rt. bécsi képviseletének hivatalos információs pontja.

A vendéglő hatnyelvű internetes honlapján (www.ilonastueberl.at ) magyar cigányzene fogadja a látogatókat."

Ha jol gondolom, eme vendeglo a Kärtnergasse mellett talalhato.

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-20 04:35   
Itt van egy masik cim:

http://quickshipeurope.com/Default.asp

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 15:44   
2005-11-19 14:08, hunor:
-
Nem hiszem, hogy szukseges az angol, bizonyara magyarul is ertenek,hiszen a vevoik altalaban magyarok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 14:08   
Kedves Hajnalka,

koszonom!

Kedves Valeria,

ugyszinten koszonom. Az elobbinek eppen most irtam, utobbi egyebkent magyar tulajdonu (ertsd magyarol olvaso/ erto szemely), vagy indokolt az angol nyelvu kapcsolatfelvetel?

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 13:37   
Itt egy cim az USA-ban

http://www.magyarmarketing.com/

http://members.aol.com/HungImprts/Ottos.htm

Persze van egy tucat mas is, pl. Bende, Otto, es neha a Big Lots-ban is vannak magyar savanyusagok es lekvarok.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 13:18   
Kedves Hunor,
Nem találtam a címüket, erre feliratkoztam a hírlevelükre
és a válaszban itt a cím:

Hungary Shop ( contact@hungary-shop.com

üdv.
Hajnalka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 12:11   
Ha valaki ismer meg barmilyen magyar uzletet, ettermet, vallalkozast, melynek van honlapja - irja be ide. Hasznos info olvasoknak, es hasznos nekem is, mert eppen valami kedvezo hirdetesi ajanlaton torom a fejem.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 12:08   
2005-11-18 07:28, hajnalkaszl:
-

Kedves Hajnalka,

ezt nem ismertem, koszonom!
Van hozzajuk email cimed? En neztem, de nem talaltam az oldalon.

Hunor

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 17:59   
Washington D.C. kornyeken a Rodmans-bol (tobb van beloluk) szoktam magyar termekeket beszerezni: Egri Bikaver $6 korul, Kadarka is szokott lenni es szurkebarat. Tovabba befottesek talalhatok: meggy, cseresznye, tobbfele lekvar, csalamade, egyebek. Van amikor teli szalami is talhato de sajnos ritkan.

Es A Johnson garden centerben magyar paprika palantat lehet vasarolni tavasszal. En elultettem, nagyon csipos pirosat termelt - a tegnap szedtem le az utolso 3-4 kg-ot mert az ejszaka bekoszontott a teli fagy. Ugy aruljak hogy "Hungarian pepper".

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 11:48   
Köszi Hajnalka. Itt is vannak különleges delicates shop-ok ahol egy-két magyar árút lehet kapni többszörös áron.
Én most nem erről beszélek.
Én arról beszélek, hogy a rendes hétköznapi supermarketek miért vannak tele spanyol, francia, és olasz kolbászokkal. Izük savanykás, nem szeretem.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó