2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Termékvadászat - Magyar termékek, szolgáltatások a világban...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 07:28   
Nekem ez a cim van, de még nem rendeltem semmit:
http://www.hungary-shop.com

Hajnalka

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 23:23   
Én nagyon bánatos vagyok, hogy itt Angliában nem lehet (vagy csak delicates üzletekben,)kapni magyar szalámit, kolbászt, vagy a hires unikumot,vagy a jó kis zöldpaprikát, stb. stb.Még sorolhatnám.
Nem tudom elképzelni mi lehet ennek az oka. Én arra gyanakszom,hogy a magyar kereskedelem nem áll a helyzet magaslatán.
Miért lehet lengyel konzerveket,spanyol kolbászokat, olasz szalámit minden supermarketben kapni?
Nem elfogultságbol mondom, hiszen igaz az,hogy a magyar szaláminak, a magyar savanyú-káposztának, vagy csalamádénak párja nincsen.
A lengyel kereskedelem sokkal életrevalóbb. Mindenhol látom a magyar csalamádé lengyel változatát.Az a neve,hogy "puszta". Még ráadásul egy magyar szót is használnak a termékükhöz)
Valamit nem csinálnak jól a magyar kereskedők? Ki mi tud erről?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 20:57   
jobb oldalon lehet nyelvet választani

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 13:45   
Szaloncukrok szezon kozeleg, ime, hollandiai magyarok itt rendelhetnek:
http://www.lekkersuithongarije.nl/

Sokat nem ertek a honlapbol, de talan Poe fordit kicsit.

Udv,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-14 12:45   
A pirospaprikankra mar nem buszkelkedhetunk

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 18:35   
2004-10-11 14:58, Ludvika:
-
No, ez nem semmi!
És hol van ez a gyönyörűség?
GTL
megtaláltuk a megtalálhatót

Ludvika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 14:58   
EGEDIUS KECSKESAJT:

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 11:48   
Sziasztok!
Kecskesajt. Erről még nem is volt igazán szó itt, ha jól tudom, pedig remek, fincsi dolog.
Szóval mi a helyzet a német üzletekben? Azt tudom, hogy konzervdobozban árulnak néhol valami ilyesmit, de friss ízesített, az van valahol?

GTL

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 13:36   
Kedves Böbe, Poesje, gyertek a borozóba is (Család, szabadidő stb.) és írjatok ezekről a borokról. Kóstolón is szívesen részt veszünk, ha futja a 6 üvegből .

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 13:08   
Nalunk is lehet többfele magyarbort vasarolni. Probaltuk megkeresni Magyarorszagon is ugyanazt de nem talaltuk , a neve : Dunavári chardonnay . Ki tud rola valamit?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 12:57   
Két hete a németországi aldiban rátaláltam egy magyar borra "Szekérvár" a neve. Nagyon olcsó volt, örömömben mindjárt 6 üveggel vettem belöle. Aki szereti az édes bort, annak jó szívvel ajánlom. Ilyen hideg napokon jólesik. Egészségünkre:)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 18:00   
2004-09-21 17:30, adi67:
-
Unicumot itt nehéz kapni, talán a magyar boltok árulják.

Helyben a Trader Joe'snál kaphato az Egri Bikavér, egy üveg $ 3.99 szokott lenni, néha van magyar szilva pálinka is. Ugyanott kaphato a magyar piros dobozos Stollwerck féle rumos meggy praliné. Van néha savanyu piros paprika üvegben, régen az üveges meggykompot is magyar volt, ujabban német. A savanyu uborka is német, rég nem láttam itt magyart.

Magyar füszerpaprikát minden supermarket árul a pléhdobozban szoroval a tetején.

Magyar szalámi és Gyulai kolbász csak magyar boltokban kaphato, a Trader Joe's is csak olasz Citterio szalámit árul, magyart sajnos nem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 17:54   
2004-09-16 16:54, LM:
-
Eddig mindig a kertben érleltem kovászos uborkát, most készül a második adag. Nálunk Délkaliforniában máskor nem is kapni a kissebb uborkát erre a célra. Az uborkákat megszorom tengeri soval, teszek bele 4-5 gerezd fokhagymát, egy kanál kaprot, egy szelet Trader Joe's kenyeret ami a pékségükböl van, leöntöm forro vizzel és kiteszem a kertbe a madáritato állványra ahol süt rá a nap.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 17:30   
Itt Olaszban nagyon hires a Magyar unicum,a boltokban aruljak a poharaival egyutt,sot van meg az Egri Bikaver(voros bor) is, de valami kegyetlen aruk van.Ezen kivul talaltam meg a pultokon Magyar akacmezet, maflapaprikat.Van Magyar szalami is ,, mind itt keszitik,de nagyon finom.
Egri Bikaver 1998-as.egy Ferrarai ipercoopban kerul:€ 9,16

-egri bikaver 1998-as,ugyanaz a cimke a Bajai Tescoban 1499ft.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 20:47   
2004-09-16 16:54, LM:
-
Most valóban sajnálom hogy tényleg vége az uborkaszezonnak, mert én most biztosan kipróbálnán ahogy leírtad.

A szoli bérlet megspórolva...!

GTL
mentjük a menthetőt...

LM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 16:54   
2004-09-07 21:01, GTL:
-
Szervusztok !

Èn Svédországban élek. Itt nincs annyi és olyan erös nap mint Európában, de a legfinomabb kovászosubikat csinálom .
Ugyanis az uborka éréséhez nem napfény kell, hanem meleg.
Áz üvegben megcsinálom a hozzávalókat , felöntöm forró vizzel és egy forró vizzel töltött vödörbe helyezem, hogy az üveg szájáig érjen. Ha kihült a viz, akkor cserélgetem. 2 nap alatt kökemény finom kovászos uborkám lesz.Mindezt a fürdöszobában csinálom, de lehet egy sötét helyen is.
Próbáljátok ki, bár vége a szezonnak.

üdv.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 21:01   
2004-09-06 22:29, Pompéry Berlin:
-
A Villány-i borok vetekednek a Tokaj hegyaljaiakkal, főleg a vörös, tehát azzal semmiképp sem járhatsz rosszul.

A kovászost sajnálom, nem próbáltad elvinni soláriumba?

Tényleg van kultúrája amúgy a savanyúságoknak? Mert ez ügyben nincsenek tapasztalataim, illetve eddig nem igazán láttam ott ilyeneket, csak salátákat, azok nem voltak rosszak.

GTL
mentjük a menthetőt...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 22:29   
2004-09-06 22:08, GTL:
-
Kb. egy éve a Reicheltnél - ez Berlin egyik nagy élelmiszerlánca - magyar hetek keretében mindenféle savanyúságot is lehetett kapni. Úgy mint káposztával töltött paprika, ecetes paprika. Ecetes uborka amúgy is divat itt minden mennyiségben, a kovászosat nem ismerik.
Egyszer próbáltal az elmúlt 29 évebn házilag kovászolni, de nem volt egy hétig nap, így megromlott. Tudod, ez éppen egy nyármentes nyáron történt. Azóta nem kísérleteztem.

Kapni még időnként ugyanott enyhén alkoholos szilvabefőttöt is. (Érdekes, otthon olyat sose ettem.) Valamint Tokaji Aszut a Tokaj Kereskedőház palackozásában. Ami ennél jobb volt - tokajit ugyanis lépten-nyomon látni -, az vörösbor a Polgár pincészettől Villányból.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 22:08   
Apropopo!
Mi a helyzet a savanyúságokkal?
Hol van, Milyen, Mennyiért?
Hazai, vagy hasonló van-e valahol?

Érdekelne, mondjatok valamit! Kérlek, mert én imádom a kovászos uborkát, télen pedig a vizes eceteset!

GTL
mentjük a menthetőt...

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 02:13   
sziasztok, itt a vilag vegen magyar szalamival talalkoztam, ami eredeti magyar ha jol emlexem kb. 25 NZD/kg.
S talalkoztam `Budapest` markaju termekkel is, igaz itt, Uj-Zelandon gyartjak, s probalja imitalni a savanyusagokat, pl. a Chow-chow a csalamadera emlekeztetett. De csak az ize, mert valami zold massza

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 20:59   
2004-06-17 13:30, etelka:
-
Ma magyar mézet láttam, egy üveg = 500 g ára : 3.50 euro

-
Ezt csak most láttam.
Etelka, az a méz tényleg "hazai", de úgy tudom, hogy csak 400 gr-os. Nálunk egyébként 3.80

Más:
Most van végre magyar szilva, dinnye, várjuk a körtét, és keressük a boltokban, merthogy volt, de eltünt, a gulyáskrémet, majonézt meg a többieket.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 07:27   
Lehet, hogy annyira nem érdekes, de Norvégiában igen soksor előfordul, hogy magyar zöldséget lehet kapni. Karfiol, brokkoli, káposzta, paradicsom, hagyma. Szóval zöldségek.

Ezenkivül borok is vannak, de olyan nevekkel is, ami itthon nincs. Van persze Szürkebarát is, de pl. Dunavár is, amit itthon még soha sem láttam. Az Egri Bikavérnek is más a cimkéje, vagy én még ithon nem láttam. Ez persze nem baj. Ha bemegyek egy Vinmonopol-ba azonnal ellenőrzöm, hogy mit lehet kapni, és mennyiért. Sajnos a magyar borok a közép árkategória alján vannak
Ezt rossz néven veszem De a polcon nem annyira lent Ezt jó néven veszem.

Aztán lehet kapni Gyulai Kolbászt. Kétfélét.
Ami itthonról jön, és ugy hallottam van egy magyar aki csinál Norvégiában Gyula Kolbászt. Made in Norway. Ezt még nem ettem, azt mondják az ismerőseink, egészen jó.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 00:49   
Sziasztok,
Ha már magyar áruk vadászata, ki látott Túró Rudit külhonban? Az igazit, a Pöttyöset!
Én láttam, Németországban, Altenburgban (Baden-Württemberg Reutlingen) egy pékségben. 45 cent volt a kicsi, 30 gr-os.

Kicsi sumák van a kérdés mögött, de tényleg érdekel, láttatok-e valamely szegletében a világnak TR-t üzletben.
GTL
jó vadásszatot!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 22:01   
2004-06-18 14:10, vedett:
-
multkor kornyezetkimelo bbq kokszot lattam,kokuszbol keszitik es magyar talalmany a zsakon rajta volt hogy dijat nyert
-----------------------------------------
Szia védett! ha nem titok melyik országban láttad?

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 14:10   
multkor kornyezetkimelo bbq kokszot lattam,kokuszbol keszitik es magyar talalmany a zsakon rajta volt hogy dijat nyert brusszelben 2002ben asszem.egyebkent mas a szine es az az egyik tulajdonsaga hogy nagyon finomra eg el.
tok buszke voltam (azzal egyutt hogy nekunk nincs sok kuozunk a kokuszhoz)

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 18:28   
2004-06-17 13:30, etelka:
-

Itthon a piacon az igazi akácméz egy kiló 1500 Ft, tehát cca 6 Euro

Tehát nem is olyan rossz a finn ár. Amennyiben akácmézet láttál.)

(500 gr itthon 3 Euro)

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 13:30   

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 15:35   
2004-06-16 09:47, bobe:
-
Guyaler= 129 korona kiloja
lassuk kitalajatok mi is az?

Innen Norvégiából ugy látszik mintha gyulai kolbász lenne.. Az ára szimpatikus... ha ez svéd ár. Ha magyar, akkor kevésbé.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 14:53   
Szegedi paprikat en is lattam arulni de ha veszek akkor a magyar hentestol csak.....ez itt valahogy reginek-kopottnak nez ki, semmi bizalmam benne....de azert sok magyar aru van mindenfele,-borok persze, megy, egres befott, lecso,-gesztenyepure/undoritoan rossz szaga volt amikor vettem, ki kellett dobnom/, malna es meggy szirup, tarhonya es apro tesztecskak.....meg ruha is akad,-a ferjem vett egy szep sotetkek zakot, csodasan megvarrt belessel, made in hungary....nagyon meg volt vele elegedve 2 honapig....utana derult ki hogy kirojtosodott az ujjanal tehat kritikan aluli minoseg volt, pedig szep jo szabasu....tobb mindenfelet is arulhatnanak csak egy kis reklam kene neki meg egy minosegellenor.....

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 14:45   
Csak akkor nem, amikor nem paprikást, hanem pörköltet eszik.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó