2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekes ismerősök
Új topik indítása   Üzenet küldése
 ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-24 18:20   
Szia Bovika, azt hiszem tenyleg kell uj szemüveg... (mar ezt mondom legalabb fel eve..)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-24 17:30   
2012-04-24 16:36, ravic:

Hallo Ravicka, Kaytee nincs már köztük évek óta, sajnos!
A dátumot nézdd!

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-24 16:36   
Kedves Kaytee, köszönjük az erdekes beszamolot!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 16:59   
Búcsú egy ismeretlen ismerőstől

A mai Orlando Sentinelben ezzel a cimmel jelent meg a "fő" nekrológ.
(Természetesen angolul.)

Torkos Wilmos, egykori magyar katona, aki Miki egér szabója volt

Több mint egy évtizeden át készitette a hires karakter ruházatát, beleértve Miki egér első hosszúnadrágját.
Tudnivaló, hogy Miki, már amelyik igazi ruhát hord, naphosszat rajongói szeme előtt van a Disney parkokban. Ő a legnagyobb sztár.
A gyerekek többsége sirvafakad örömében, amikor meglátja az "élő" Mikit. Ezért fontos, hogy ne okozzon csalódást megjelenésével.
Torkos Vilmos nagyon jószemü, jóizlésü és tehetséges szabómester lehetett. A szakmát Magyarországon tanulta.
81 éves korában, múlt pénteken húnyt el.
Fiatal éveit először második világháborús magyar katonaként, majd hat évig szovjet fogságban, a Gulagban töltötte.
Úgy gondolom, bár ezt nem irták az újságban, hogy 56-ban hagyta el Ma-ot. Ohioban telepedett le, és később onnét költözött Floridába.
RIP.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 22:25   
2004-08-06 16:43, kaytee:
-
A tegnapelőtti levélben Kerry azt kérte tőlem, hogy legyek egy az öt és fél millió közül, akire szüksége van 55 millió szavazathoz.

Jó újra tőled olvasni...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 20:24   
A holland-magyar kapcsolatoknak történelmi hagyományai vannak. Beatrix királynő egyik őse II. Endre magyar király lánya volt, így az orániai uralkodócsalád tagjainak ereiben az árpádháziak vére /is/ folyik.
Az első magyar nyelvű bibliát pedig Amsterdamban nyomtatták a XVII. században , 700 példányban.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 16:43   
Nagy ügy, Big deal
Az én fiaim is rokonságban vannak, minimum angol uralkodóházakkal - atyai oldalról. A korai középkorban egy ősük angol királykisasszonyt vett feleségül. Irásos és cimerállat bizonyitékok vannak erre.
Az én oldalamról meg Ádámmal és Évával lehet kapcsolatba hozni a családot. Ezek szerint ők is magyarok voltak?
Valahol már irtam Vastagh úrról, a torontói, "ősmagyar" hitü (ő fogalmazott igy) taxisofőrről. Vastagh úr egy fuvar alatt előadta, hogy szinte az egész világ magyar származású!
Unokabátyám kérdezősködni kezdett tőle prominens történelmi személyekről. Mind magyar volt Vastagh úr szerint.
Aztán igy folytatódott a beszélgetés:
"Hát Jézus?"
"Természetesen ő is magyar volt."
"És az apostolok?"
"Ők is magyarok voltak, kivéve azt a Júdást. Az nem volt magyar."
"És a Sátán?"
"Az se. Csak Szüzmária és az angyalok voltak magyarok."
Ezen a ponton unokabátyám feladta.
Na, ez a Vastagh úr is érdekes ismerős volt.
De hogy ne csak hülyékről legyen szó magyar származás cimén: itt is megemlitem, ha John F. Kerryt elnökké választják, ha jól tudom, ő lesz az Egyesült Államok első (félig) magyar származású elnöke az apai nagyszülők révén. Hát ez érdekes lenne! A Kerry nagypapa is nagyon érdekes ember lehetett. Ha valami érdemest ki tudok róla bányászni, megirom.
Kerryvel, az elnökjelölttel már rég ismerősök vagyunk - kétnaponta ir nekem e-mailt, először, hogy adakozzak, mostanában meg hogy segitsek neki. (Clinton is irt már, szóval nem vagyok nagyon meghatódva.) Elég rossz PR emberei lehetnek. A tegnapelőtti levélben Kerry azt kérte tőlem, hogy legyek egy az öt és fél millió közül, akire szüksége van 55 millió szavazathoz. Gondolkoztam, visszairjam-e neki, hogy én nem szoktam egy az 5 és fél millióból lenni!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 10:04   
2004-08-05 23:03, Valeria:
-
Victoria nem volt magyar, de egy unokahúgát egy (többek között) magyar származású úriember vette feleségül. Az úriember Württemberg Ferenc volt, az erdőszentgyörgyi gróf Rhédey Claudia fia. Ferenc lánya, Mary Victoria V. György felesége lett. Az ő fiuk, VI. György, akinek Marina görög hercegnővel kötött házasságából született Erzsébet angol királynő. Q.E.D.
Íme Erzsébet királynő szépanyja:

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:49   
-

Hasonlit ahhoz, amit az esti TV-Specialban "parodizaltak" (?):

Niven Sinclair, skot nemes embert egyenesen Jezus leszarmazottjanak akartak kikialtani, mire az uriember, nyugodt nemesi mosollyan megjegyezi: nem foglalkoztatjak a "szent gyökerek", "a jézusi vér", es különben is "by the time it gets to me, it will be very, very, very diluted."

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:20   
-

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:03   
Kozben az is kiderul, hogy Jack the Ripper magyar volt. Nemhiaba irta meg Mikes Gyorgy is, hogy "everybody is hungarian, even queen Victoria".

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 22:26   
Szemerédy Alajos, alias Alois Szemeredy:

1876-ban tünt fel Buenos Airesben, ahol hol amerikai sebészorvosnak, hol kolbászkészitő hentesnek mondta magát. Borbély-és parókakészitőként dolgozott. Környezete úgy hitte, a Monarchia hadseregében lehetett katonaorvos, és dezertált.
1876 július 22-én másik hotelbe költözött a szállodából, ahol addig lakott, mondván, ott loptak.
Július 25.-én este 9-kor a város legrosszabb hirü utcáján sétált, majd szemtanúk szerint szóbaelegyedett egy fiatal nővel. Németül beszélgettek, mert Karoline Metz strassburgi volt. SzA rövidesen bement a nővel annak lakásába.
Egy óra múlva ért haza Karoline szeretője, aki pillanatokon belül orditva rohant ki onnan. Vérfürdőt talált a hálószobában- a nő torka átvágva, az ágyon véres kés, egy szürke malaclopó, fekete férfikalap és egy aranyóra.
Féltizenegykor SzA kabát, kalap nélkül, feldúlva érkezett vissza a szállodába. Közölte, kirabolták, s megy a rendőrségre feljelentést tenni.
Sosem ért oda.
Eltünt. Két évre.
A rendőrség az aranyórát könnyen azonositotta, a belevésett monogrammról, ami elvezette a hatóságot az első szállodába, ahol kiderült, nem SzA-tól loptak, hanem ő valakitől, aki akkor jelentette is aranyórája eltünését.
A nyomok SzA-hoz vezettek és a ruhanemükről is megállapitották, az övéi voltak.
Szobájában csak két, nagyon rossz spanyolsággal megirt levelet találtak. Mindent bevallott ezekben.
SzA 1878-ban Rióban hallatott magáról, itt őrizetbe is vették és visszatoloncolták Argentinába, ahol már vádat emeltek ellene a fiatal nő megölése és óralopás miatt.
1879-ben haláraitélték. 81-ben sikerrel fellebbezett, tagadott mindent, amit előtte bevallott, és ki is engedték.
Nagy szenzáció volt az eset.
Több állásajánlatot is kapott. Az egyik orvosirnokság volt. Nem fogadott el semmilyen munkát. Elutazott.
Pozsonyba, ahol dezertálás miatt letartóztatták, de orvosilag elmebetegnek lett nyilvánitva és rövid időre bolondokházába csukták.
Ez 1885-ben volt.
86-ban fél évet ült lopás miatt.
Ezután két évre ismét nyoma veszett.
1888-ban történtek a hasfelmetsző-gyilkosságok Londonban.
Alonzo Maduro gyanusitott volt a büntettekben, de mire komolyabban kifaggathatta volna a Scotland Yard, eltünt.
1889-ben SzA Bécsben jelent meg.
1892-ben letartóztatták, zálogházrablások és az ott dolgozók meggyilkolása miatt.
Félig-meddig bevallotta ezeket a büntetteket, majd öngyilkos lett a börtönben.
51 éves lehetett.
Alonzo Maduro, argentin ripperológusok szerint nem volt létező személy, illetve Szemerédy Alajos alteregója volt. 16 éven át semmi konfliktust nem találtak Maduro és Szemerédy tartózkodási helyei között. Amikor egyikük volt, a másik ismeretlen helyen tartózkodott.
A rejtélyt azért nem sikerült megfejteni a mai napig sem.
Szemerédy-nek megfelelt az előélete és a hasfelmetszésekhez szükséges tudása, de nincs nyoma londoni tartózkodásának. Nincs kizáró bizonyiték sem.
Madurot viszont a londoni gyilkosságok szinhelye közelében látták sompolyogni. Utána, mintha elnyelte volna a föld.

Mit gondoltok, lehet, hogy Szemerédy volt Jack the Ripper? Van rávonatkozó magyar nyelvü hivatkozás?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-31 15:18   
2004-07-30 20:58, kaytee:
-
Ripperológus vagy?
-

Papirom nincs rola, de nagyon erdekelt mindig. Gimiben meg egy hazi dolgozatot is irtam rola.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:58   
2004-07-30 20:34, rigojanos:

Ripperológus vagy?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:34   
2004-07-30 20:13, kaytee:
-
Ha valakit érdekel a rövid életrajza, bekörmölöm.

Engem!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:13   
Interneten szörföltem, valami egész más témában információt keresve, és elémbukkant a név:
Alois Szemerédy
Magyar.
Sose hallottam róla, pedig hirhedt egy alak volt az 18oo-as évek végén.
Elképzelhető, hogy ő volt a londoni Hasfelmetsző Jack, Jack the Ripper, akit a mai napig nem tudtak biztosra azonositani.
Ha valakit érdekel a rövid életrajza, bekörmölöm.
A csatolmány egy korabeli amerikai újságcikk, ami Szemerédy halálát adja hirül.
Ott is megemlitették, hogy a Jack the Ripper általi gyilkosságok elkövetésének egyik prominens gyanusitottja volt.
http://casebook.org/forum/messages/4922/6993.html

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 18:13   
2004-07-21 22:43, Pompéry Berlin:
Nem kell konkurrálni!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 22:43   
Hát én ezekkel a történetekkel nem tudok konkurálni. Tele vagyok ugyan bolondnál bolondabb emberekkel a környékemen, de az enyémek mind eföldi lények.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:45   
2004-07-21 20:43, kaytee:
-
Merthogy: Men Are from Mars

..and women like (rhymes with Venus)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:43   
Az rám jobb lesz, mert ha a fiacskámnak sikerül átmennie a nagyon nehéz viginiai ügyvédi vizsgán a jövő héten, akkor veszek neki ajándékba egy telket a Marson.
Merthogy: Men Are from Mars

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:39   
2004-07-21 20:23, kaytee:
-
A holdkoros jo szo erre?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:23   
Ezt az embert csak hirből ismerem, de azért irok róla. (Hátha megihletek valakit, hogy Ő is bemutasson egy érdekes személyt.)

Illető neve: Dennis M. Hope
Életkora: 55+
Foglalkozása: Üzletember/ Az amerikai Kongresszus republikánuspárti üzleti tanácsadóbizottságának társelnöke
Legmagasabb kitüntetése: Republikánus (párti) Aranyérem
NEM SZÉLHÁMOS
Aki ingatlant vásárol a Holdon, a Marson vagy a Vénuszon, annak ezzel az úrral kell szerződést kötnie. Szerencsére hitelkártyával egyszerü.
Hope 1 acre (kb. .4 hektár)
területü telkeket árul, egyelőre csak 3 égitesten.
23 évvel ezelőtt a Földet, Holdat, 8 bolygót és azoknak minden holdját saját tulajdonaként regisztráltatta.
Meglepő módon, legálisan formálhatott ezekre tulajdonjogot, mivel ez addig a világon senki másnak nem jutott eszébe. Még az Ensz is megfeledkezett róla.
Egy Martin Jürgens nevü német fickó ugyan később jelentkezett Hope-nál, hogy tudassa vele, aljas jogbitorló, mert Nagy Frigyes már a XVIII. században saját elődeinek adományozta az összes égitesteket. Jürgens egyben felszólitotta Hope-ot, hogy azonnal hagyjon fel üzleti tevékenységével és annak minden addigi bevételét késlekedés nélkül utalja át neki.
A Hold, Mars és Vénusz földi ingatlantulajdonosai a galaktikus közösség tagjai lesznek. Hogy ez milyen jogokkal és kötelezettséggel jár, arról a Galaktikus kormány függetlenségi nyilatkozatából és az üralkotmányból lehet tájékozódni.
A telekárak mindhárom bolygón azonosak: darabjuk egy cent hiján húsz dollár, plusz Áfa.

http://www.lunarembassy.com

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 21:07   
2004-06-24 20:50, kaytee:
-
Ilyen embert keresek a Kurjantohoz, oknyomozasra.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 20:50   
A hatvanas évek végefelé egy új haver elmesélte, hogy nevelőapja havi 5oo forintért BM besúgó lett. Nagyon kellett neki a pénz, mert egy korábbi sikkasztás miatti itélete kártéritési kötelezettséget is tartalmazott. Jövedelme húsz százalékát vonták. A fickó annyira útálta a rendszert, elhatározta, soha nem fizeti ki a büntetést. Ezért a lehető legkevesebbet fizető irodai állásokat vállalta csak el.
A dolog szépséghibája az volt, hogy ugyan nagyon keveset tudtak levonni a fizetéséből, viszont ő is alig vitt haza valamit. Kiötlötte, hogy a besúgási jutalom elég titkos ahhoz, hogy ne minősüljön levonási kötelezettség alá eső jövedelemnek.
Nem tudom, önként jelentkezett-e, vagy valami tehetségtelen Ávós beszervezte, mindenestre a pasas nem volt annyira aljas, hogy valóban árulkodjon ismerősökről. Havi jelentéseiben elsősorban a meg-nem-nevezett-liftben utazók, idegen látogatók, a közértben pletykálkodók államellenes kijelentései és viccei szerepeltek. Belügyes főnökei elég gyorsan rájöttek, hogy linkel, de nem tudtak vele semmit csinálni, mert rájöttek, annyira bolond, hogy hetedhét határban terjeszti majd a BM-es sztoriját. Szépen fizették tovább, gondolom, inkább a titoktartásért. Azt hiszem, a környéken nem volt élő ember, aki nem tudta, hogy ő a besúgó, de mindenki diszkrét volt, hogy ne veszélyeztesse a jövedelemforrását. Én nem. Az épp soros udvarlónak elmeséltem, ő meg a barátjának... mire észbekaptam, a történet visszajutott a haverhoz. Nagyon lekapott a tiz körmömről, utóvégre a betevőjük függött attól, hogy a papának fel ne mondjanak a Belügyben.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 20:29   
Mindenki találkozott már ilyen emberekkel.
Itt a helye a róluk való megemlékezésnek.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó