2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Magyarország
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 18:39   
2005-04-27 18:35, andi_usa:

Meg tudom érteni. Azért majd meséldd el!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 18:35   
2005-03-10 13:26, pici:
-
Még álmos vagyok a hosszu ut után, de terveztem egy beszámolot irni föleg budapesti élményeinkröl, viszont nem annyira humoros mint siralmas, lányom azt mondta, soha többet nem megy Magyarországra és nekem is ez a nézetem!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 09:29   
2005-04-24 06:33, espa:
-

Kedves Espa,
küldd el nekem, felrakom.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 06:33   
Ide "igazi" hungaricumot akartam betenni, egy pár képet, amit emailben kaptam. Nem tudom betenni. Ha valaki segit, szivesen elküldöm emailben, és lécci tegye be. Isteniek!
Sajnos

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-23 15:37   
Holnap a Duna tv-ben közvetítik a "ceremóniát" az új pápa beiktatásáról, délelött 10 órakor.
Én személyesen megvagyok elégedve, hogy Öt választották!
Szeretettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 13:26   
Kedves MINDENKI !

a Magyarország topik. az én gyerekem. Ugy látom kezd egy kicsit erösödni ez a gyerek.
Köszönöm NEKTEK, hogy tápláljátok ÖT!

Hol marad a humor?
Senki nem néz a sorok mögé?

Mutassátok meg a GÖRBE TÜKRÖT máoknak is: hadd mosolyogjunk egy kicsit!
Vagy már minden páldaszerüen müködik szép MAGYAR HAZÁNKBAN?

Ez persze csodálatos lenne, de azt hiszem azért akad még mosolyogni való, föleg nekünk, akik már régen jártak Magyarországon.

üdvözlettel és epedve várva a humoros irásokat és fotókat!
PICI

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 03:22   
Kedves Toeby Gyonyoruek a Budai a Visegradi kepeid nagyon szepek nagyon jo nezni ezeket a helyeket meg ha csak kepen is szeretettel Ibolya

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 20:57   
A kettös állampolgárság szavazásával kapcsolatban.

Szerintem otthon, nagyon sok agyban még mindig nem ment végbe a "változás".
Ez a fö oka a bizonytalanságuknak.
Most legalább lesz miröl vitatkozni a Parlamentben megint!
Szégyen, hogy ilyesmiröl szavazást kellett tartani! A határon kivüli magyarok ugyanolyan magyarok mint az otthoniak.
Szeretettel

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 14:20   

FIGYELEM!
Dec. 5.-én délelött 10 órakor a Duna Tv a svédországi magyarokról 1 óra 40 perces müsort sugároz!
Akit érdekel és tudja nézni, nézze!
Szeretettel...

Törölt Nicknév  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 05:57   
Toeby:
Nos, kárpótlom a nem otthon élö esztergomiakat is.

Kedves Toeby,

A napokban kezdtem a fecsegest a neten, talan mar hianyzott egy kis magyar tarsalgas. Most akadtam ra az esztergomi es a budai kepeidre. Hirtelen radobbentem tenyleg regen setaltam arra. Nagyon jol esett elbameszkodni rajtuk! Koszi .
Lia

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-23 12:12   
KEDVES MINDENKI!

Éppen most hallgattam a Kossuth rádió müsorában a "Forradalom hangja " c. müsort.
Nagyon megható volt a sok hangok küzül amikor segítségért kiáltottak" küldjetek kötözöszereket....!" Meg is könnyeztem.
Tudjuk, mi történt, semmi segítség, " tartsatok ki!" Szomorú idök voltak ezek.
Szeretettel

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 11:27   
Ismét hálló és szép hétvégét!

Nos, kárpótlom a nem otthon élö esztergomiakat is.

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 21:51   
Halló!

Itt néhány kép a budai várnegyedböl azoknak kárpótlásul, akiknek nem volt lehetöségük mostanában ott egy sétát tenni.

Toeby

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 09:17   
espa 2004-10-14 07:24 mondhatnám a lakosság nagyrésze eteti őket

Csatlakozom az elöttem szólóhoz. A hollandok szintén állatszeretö nép. Szinte minden családnak van valamilyen háziállata, de a természetben élö állatokat is óvják, gondozzák. A kertekben mindenhol vannak madáretetök és itatók. Az üzletekben potom pénzért kapható madáreleség, föleg faggyúval kevert magok gombócnak gyúrva. 6 darab öklömnyi gombóc 1€, akció idején pedig fele. Eddig én nem etettem a madarakat, hiszen két macskám van, nem akartam ideszoktatni és gyanútlanná tenni öket. De tavaly télen elkezdtem én is . Szilveszter cicánk már öreg - ö nagy vadász volt! - a kicsi pedig csak cicahölgyekre vadászik, szerencsére. De a holland szomszéd azt mondta, úgyis csak a selejtet tudják megfogni, ez természetes szelekció. Tehát azóta én is etetek. Nagyon jó szórakozás télen az ablakból lesni a sok rigót, vörösbegyet, cinegét. Egy idö után már nem félnek, ki lehet menni közéjük, fotózni öket, beszélni hozzájuk. Szórakozásnak sem utolsó.
A kezdö madáretetöknek annyit tanácsolnék, hogy hideg idöben kenyérrel ne etessék isten tollas teremtményeit, mert megdagad a bögyükben, és beléjük fagy. A szétmorzsált kenyeret zsírral, zsiradékkal, vagy olajos magvakkal kell keverni.
A madarak akár a tizedik emeletre is odatalálnak.
Sok sikert a leendö ornitológusoknak.
üdv

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 07:24   
Kedves Itthon élők!

Nagyon kérek mindenkit, törődjön sokat a télen a madarakkal. Kérlek benneteket adjatok nekik enni sokat és állandóan. És lehetőség szerint vizet is. Akkor is ha fagy, egy tál langyos vizet tegyetek ki naponta, mert nagyon pusztulnak a madaraink. Zsákos napraforgó nem olyan borzasztó drága, aki megengedheti magának kérlek benneteket.

Norvégiában 20-25 kg !!! magot (főleg napraforgó)etetünk meg a madarakkal egy télen (igaz kicsit hosszabb a tél) és nem vagyunk egyedül, mondhatnám a lakosság nagyrésze eteti őket. Komolyan.

Köszönöm.

klukacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 11:31   
Sziasztok,

Nem tudom, hogy Nemetorszagon kivül az ADAC (amolyan Autoklub jellegü dolog) nevezetü szervezet, de ök adtak most ki Magyarorszagrol egy ujsagot, "utikalauzt".

En reg nem talalkoztam ennyire pozitiv kiadvanyrol!
Sajnos a neten csak klubtagok nezhetik meg.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 20:09   
Halló itt a magyar oldalon!

Már téma volt Makovecz Imre meghivása, ha jól emlékszem Etelka emlitette. Mivel a meghivásból nem lett semmi, beteszem épitömüvészünk egyik alkotását, akivel náhány évvel ezelött sikerült megismerkednem, s többek között ezzel a müvével.

Egy bizonyos hasonló dolog volt a kezdetén Hannoverben is, de éppen nyaralásom ideje alatt ért a hir, hogy barátom és munkatársam nagyon "messzire könyökölt ki az ablakon", s a megbizónk megköszönte részvételünket.

Igy aztán a Makovecz Imrével való együttmüködésnek is vége volt, de ha tovább folytattam is volna, a sör és bor közül akkor inkább a bort választottam volna, mert a negyedóránként elémrakott üveggel sajnos nem tudtam megbirkózni. A bor mellett még csak el-el üldögéltem volna a megbeszélésen, ha nem is vettem volna azon szellemileg részt. Na nem alkoholistákról volt itt szó, hanem egy baráti körben lezajló tárgyalásról.

Majdnem elfelejtettem. Ha valaki nem ismerte még fel, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemröl van szó Piliscsabán.

Toeby

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-21 14:57   
Kedves gvirag!

Kár, hogy nincs Hir tv nekem, ill. nem tudom nézni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 21:38   
GVIRAG UZENETE EGYEZTETES UTAN ITT IS (EREDETI HELYEN IS):

Kékkő.

A kékkői várban most múzeum működik. Múzeumba azért megy az ember, hogy tanuljon, ezért elvárható, hogy a kiállított anyag és a kommentár szakmailag kifogástalan legyen. Bosszantó, amikor nyilvánvaló tévedésekkel (sőt hazugságokkal) találkozik az ember.
Az utóbbiakról most nem szívesen számolnék be, de a szakmai hibák is bosszantóak.

Várkastélyoknál, azaz megerősített lakóhelyeknél, talán lehet beszélni építészeti stílusokról, de egy védelmi célokból épült várról azt állítani, hogy gótikus, enyhén szólva az ismeretek teljes hiányáról tanuskodik. Magyarországon az első várkastélyok a XVII. - XVIII. században épültek, renesszánsz, később barokk stílusban. Ezeknél lehet építészeti stílusról beszélni. A XIII. században épült váraink tisztán katonai létesítmények, amelyek építésénél a védelmi szempontok kizárólagosak, ezért a kor - elsősorban templomaira és kolostoraira jellemző építészati stílusa az ilyen építményeken egyáltalán nem jelenik meg. Kékkő, amint az az eredeti vár jelentős falmaradványaiból jól látható, eredetileg egy szabálytalan alaprajzú belső tornyos vár. Amikor a vár védelmi jelentősége a haditechnika fejlődésével (tüzérség megjelenése) végkép megszűnt, akkor építették a barokk várkastélyt az eredeti vár romjaiból, amely nagyrészt jelenleg is áll.
Egy példa a sok közűl.

Én maradok az omniánál. Még meleg is, köszönöm szépen.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 21:55   
2004-09-19 11:43, LISA

Tegnap volt egy másik hír is, ami LISÁT bizonyára érdekli. A Hír TV adott rövid összefoglalót a Vitézi Rend avatóünnepségéről. Az ujonnan avatottak között van Pörzse Sándor, aki a legutóbbi időkig a Hír TV szerkesztőriportere volt. Azt hiszem ez eléggé ritka dolog.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 21:47   
2004-09-19 15:42, Etelka

Köszönjük a beszámolót, ma ritkán lehet ilyet hallani. Gyermekkoromban jártam ott talán a háború alatt, azóta sok minden történt persze.

Most már biztosan elmegyek. Szígy hogy van? Kiheverte a sérüléseit teljesen? Egyenlőre nem merem még keresni.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 17:39   
2004-09-17 14:36, ideals:
-
Kedves Ideals!

Az irónia nem is Neked szólt direkt, mert valóban csak idéztél. De ismervén a magyar számitási módszereket, a Kamuti valóban csak a fejböségen keresztül juthatott el az 5. helyhez. Ez korábban is így volt már a hallgatók / olvasók örömére.

Már valahol foglalkoztam a KSH-témáival is. Elörevetik, hogy elismertek a világon. Erre persze nem lenne szükség, ha statisztikájuk stimmelne is. Mint hobby-statisztikus, már emlitettem, annak csúfoltak már 16 éves koromban is, megpróbáltam egy-két gondolatukat követni. Mégpeddig a munkanélküliség statisztikájában.

A még volt "Arbeitsamt" egy belsö hirdetnményben irta, hogy a magyar munkanélküliek száma a német számitások alapján kb. dupla olyan magas, mint ahogy a KSH hirdeti. Ez azon alapszik, hogy kit veszel ki a statisztikából.

Hogy lehet, hogy BP-en az állandó foglalkoztatottak száma 700 ezer (1,7 millióból), s a régióban 200 ezer (1,1 millióból). (Minden kerekitve.)

Ha levonjuk az iskolásokat, nyugdijasokat, stb, s itt már nem is folytatom, mert a regionális felosztásnál viszont olyan számok vannak, mint 7,6 vagy 10,4. Másrészt a foglalkoztatási fok 10%-al a német alatt van. Most kérdés: Nem akar a magyar dolgozni, vagy mondják, ne gyere, úgy sem kapsz, ne rontsd a statisztikát.

Ez az élet minden területén megfigyelhetö, s kissé hasonlit a sportban üzött doppinghoz.

Szép maradék hétvégét!

Toeby

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 15:57   
A máriabesnyöi temetöben nyugszik gr.Teleki Pál, a magyar Cserkész Szövetség vezetöje, kultuszminiszter,Magyarország miniszterelnöke ( 1879 nov.1-1941 ápr.3) Ime a sirja, 2004 szept.11.-én.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 15:42   
Örömmel jelentem, hogy megkaptam Szigytöl a Máriabesnyöröl betett képek magyarázatát, a képek alatt igy most minden érdeklödö tájékozódhat a képekröl és a hozzájuk tartozó történelemröl. Szigynek sok köszönetem a fáradozásáért, Nektek kellemes olvasást kívánok, szeretettel:
Etelka

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 11:43   
Éppen tegnap láttam a Duna tv hiradójában, hogy a Sofia Loren fia, egy magyar lányt vett el feleségül! Keveset mutattak belöle, a SZent István Bazilikában volt megtartva.
Ilyenkor az ember talán kicsit büszke saját magára is, hogy magyar nö!
Szeretettel

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 01:17   
2004-09-16 15:36, etelka:
-

Etelka! Nagyon gyonyoru helyen jartal ahogy latom a szep kepeket, gondolom nagyon jol erezted magad ott,gyonyoru hely lehet. Ibolya

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 14:36   
2004-09-16 21:36, Toeby:
-
2004-09-16 20:00, ideals:
-
"Összeszorozva az érmek számát, hozzáadva az átlagos testmagasságot, s elosztva a fejböséggel = 5. hely."

Kedves Toeby!
Én csak Kamutit idéztem - egyébként kb. annyit értek a sporthoz, mint a tyúk az ábécéhez, de azért a nagy versenyeket én is szeretem nézni, és a magyar himnuszt "megfelelő helyen" hallgatni szintén.

"Viszont a dopping az legalább a 3. gyökön gyengitett az eredményünkön."

---- és egyetlen szóval sem mondtam/mondom, hogy pártolom a doppingolókat! SŐT!!!!! --- mellesleg nem értem, hogy nem látnak át a szitán azok, akik az Annus-féléket pártolják.

üdv.: Ideals

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 22:22   
hipp-hipp hurrá!

élénkül rovatunk!
köszönjük a szép képeket és nagyon várjuk a szöveges beszámolót!
A magyar sport: jó téma !- a köv. olympiara felnönek az aranyérmes magyar sportolok!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 21:36   
2004-09-16 20:00, ideals:
-
Kedves Ideals!

Engedj meg egy kis iróniát a magyar 5. helyezéssel szemben.

Összeszorozva az érmek számát, hozzáadva az átlagos testmagasságot, s elosztva a fejböséggel = 5. hely.

Ez ugyanolyan, mint amikor valaki kiválasztotta az állitólagos rangosabb olimpiai sportokat, s ott az éves eredmények alapján mi magyarok voltunk az elsök.

Még a lakosság arányában való számitás is irreális. Luxemburg vagy Liechtenstein nyer egy aranyat, s akkor már a világ legjobbjai.

Viszont a dopping az legalább a 3. gyökön gyengitett az eredményünkön.

Toeby

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 20:00   
2004-09-06 13:11, Boston:
-
"Remélem, hogy az Athéni Olimpián tapasztalt dopping-ügyek kapcsán elindult elégedettlenség is hoz némi változást a sportvezetésünkben. Hiszem azt, hogy néhányan most kicsit elgondolkodnak és 4 év múlva a magyar csapat már nem a dopping miatt lesz címlapon... "

Dr. Kamuti Jenő azt "mondta" a Nők Lapjában, hogy 200 ország közül az 5. helyen végeztünk az éremtáblázatban. Sportban - szerinte - nagyhatalom vagyunk!
Nem is rossz ez a helyezés, főleg, ilyen pici országtól, mint a mi szülőföldünk!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó