2018. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Magyarország
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 22:22   
hipp-hipp hurrá!

élénkül rovatunk!
köszönjük a szép képeket és nagyon várjuk a szöveges beszámolót!
A magyar sport: jó téma !- a köv. olympiara felnönek az aranyérmes magyar sportolok!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 21:36   
2004-09-16 20:00, ideals:
-
Kedves Ideals!

Engedj meg egy kis iróniát a magyar 5. helyezéssel szemben.

Összeszorozva az érmek számát, hozzáadva az átlagos testmagasságot, s elosztva a fejböséggel = 5. hely.

Ez ugyanolyan, mint amikor valaki kiválasztotta az állitólagos rangosabb olimpiai sportokat, s ott az éves eredmények alapján mi magyarok voltunk az elsök.

Még a lakosság arányában való számitás is irreális. Luxemburg vagy Liechtenstein nyer egy aranyat, s akkor már a világ legjobbjai.

Viszont a dopping az legalább a 3. gyökön gyengitett az eredményünkön.

Toeby

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 20:00   
2004-09-06 13:11, Boston:
-
"Remélem, hogy az Athéni Olimpián tapasztalt dopping-ügyek kapcsán elindult elégedettlenség is hoz némi változást a sportvezetésünkben. Hiszem azt, hogy néhányan most kicsit elgondolkodnak és 4 év múlva a magyar csapat már nem a dopping miatt lesz címlapon... "

Dr. Kamuti Jenő azt "mondta" a Nők Lapjában, hogy 200 ország közül az 5. helyen végeztünk az éremtáblázatban. Sportban - szerinte - nagyhatalom vagyunk!
Nem is rossz ez a helyezés, főleg, ilyen pici országtól, mint a mi szülőföldünk!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 19:49   
A felvetelek nagyon szepek, azthiszem most tenyleg irigyellek Etelka hogy egy ilyen szep helyen lehettel örömmel varom Szigy beszamolojat,

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 15:36   
Az alábbi négy képet 2004 szeptember 13.-án készitettem Europa harmadik legnagyobb kegyhelyén, Máriabesnyön. Pontosabb magyarázatot a képekhez Szigy ad - remélem legalábbis. Addig is gyönyörködjetek a képekben.
Etelka

Megkaptam Szigytöl a magyarázó szöveget, olvassátok el, rengeteg ínformációt találtok! Ezuton is köszönöm Szigy-nek a magyarázatokat!
Felső sor

A bal oldali kép
A kétszintes barokk kegytemplom homlokzata. Ebből az irányból az altemplom bejárata látszik.
A templom I. gróf Grassalkovich Antal feleségének, gróf Klobusiczky Teréziának meggyógyulásáért, hálából épült a Magyar Loreto köré. 1759-ben készült el. A háttérben a grófnő által a kapucinus szerzetesek számára építtetett, 18 cellából álló kolostor részlete látható.
A szabadtéri keresztút első stációja takarja a felső templom bejáratát, amely oldalirányból, a szabadtéri szentmisék helyszínéül szolgáló térről közelíthető meg.
A kegytemplomot 2000-ben, a szentévben II. János Pál pápa a világ három kiemelt kegytemploma közé emelte. A másik két ezzel egyenrangú kegyhely a római és a jeruzsálemi.

A jobb oldali kép
A szentély. Előtérben az asztal, amin a II. Vatikáni Zsinat óta a szertartás zajlik. Háttérben a főoltár. Eredetileg márvány. A nézőnek balra Szent István, jobbra Szent László király szobra látható.
Az oltárkép különlegesség. A szokott festménytől elérően szobor, amit I. gróf Grassalkovich Antal, a templom kegyura hozatott Itáliából, Loretóból, az aszódi kapucinusokkal. A kapucinus testvérek a rend szellemének megfelelően mezítláb, gyalog mentek a szoborért télen-nyáron két év alatt tették meg az utat. A szobor az idők során megfeketedett.
A kor szokásának megfelelően díszes ruhába öltöztették. A ruha csaknem kizárólag aranyszállal (skófium) van kihímezve, és drágakövekkel gazdagon díszítve.
A kép bal oldalán, a feszület alatt a Ferences Világi Rend máriabesnyői közössége védőszentjének, Parzhami Szent Konrádnak ereklyéje látható kis szentségtartóban. Alatta márványtáblán olvasható rövid ismertető a kapucinus szentről. A szentnek a templomon belül látható kis szobra nem fért a képre.

Alsó sor

A bal oldali kép
A Magyar Loreto (Loretói Ház) csont kegyszobra. A 9-10. századból származó csont szobrocska (11 cm) megtalálásának hiteles történetéről korabeli dokumentumok számolnak be.
A mai kegytemplom alapja a loretói mintára készült, I. gróf Grassalkovich Antalné (gróf Klobusiczky Terézia) által építtetett kápolna. Ennek helyén a honfoglalás idején premontrei templom állt. Annak romjai között, ásás közben találta meg Friedl János építőmester és Tóth Márton, a napszámosok vezetője a kis szobrot. Friedl álmot látott, amelyben egy angyal kijelölte azt a helyet azzal, hogy ha ott ásni fog, szép tárgyat talál.
Ezt a szobrot találta meg Friedl János Tóth jelenlétében. A szobrot, amely Máriát ábrázolja a gyermek Jézussal karján, Grassalkovich által készíttetett csiszolt gyémánt öv és a fejeken ugyancsak csiszolt gyémánt korona ékíti. A gróf saját kezűleg helyezte a szobrot az általa készíttetett ezüst szekrénykébe, amit azonnal leforrasztottak. Ezt a szekrénybe vésett szöveggel a kegytemplomot 1763-ban a kapucinusoknak adományozó és felszentelő Migazzi Kristóf váci püspök, bécsi érsek (akiről a váci székesegyház terét elnevezték) igazolja.
Az 1841-ben kihalt gróf Grassalkovich család a templomban, saját kriptájában nyugszik.

A jobb oldali kép
Az öltöztetett loretói cédrus kegyszobor, ahogyan a látogató közelről láthatja. Előtte a frigyszekrény és az ősi gyertyatartók, amelyek ma már villanyégővel világító gyertyákat tartanak.
A főoltárban Szent Maximilian ereklyéje van.
Az oltár eredetileg márvány. Amikor Magyarországon újraszerveződhettek a szerzetesrendek, a templomot ismét a kapucinusok vették birtokba. Az oltár rekonstrukciója a változások utáni első máriabesnyői kapucinusrendi plébános, Nagy László Tamás munkája. Tamás atyát még titokban vették fel már felszentelt világi papként a rendbe a ’80-as években. Asztalosként kezdte. Kiváló szobrász és festő volt. Utolsóként szerzett segédlevele szerint borbély. Erre azért volt szüksége, hogy a rendházban dolgozó szerzetesek haját szakszerűen és ingyen vághassa. Segédlevele révén senki rosszakarója sem vádolhatta kontársággal.
A máriabesnyői kapucinusok és a környékbeli hívek szegénysége miatt az oltár mai állapotában csaknem kizárólag a kiváló fiatal plébános, ház- és tartományfőnök kezének munkája. Fával egészítette ki az erősen megcsonkított márványt, és a csaknem egészében fává lett főoltárt maga festette a megtévesztésig márványszerűvé.
A 44 éves korában, 1999-ben elhunyt plébános teste a templom kriptájában nyugszik. A kripta ajtajában még sosem fogytak ki a virágok, és állandóan mécsesek, gyertyák égnek. A hívek által összegyűjtött pénzből e sorok írásakor márvány emléktábla készül, hozzá vízzel tölthető virágtartó tartozik majd.
A hívek nagy része a kriptánál, de másutt is imában mint szenttől kéri Tamás atya közbenjárását, segítségét. Ennek eredményességéről már hallani, de hivatalos megerősítése vagy elutasítása csak a távoli jövő kérdése lehet.

Boston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 13:11   
2004-08-29 21:18, rigojanos:
-
"Az elegedetlenseg es a deviancia. Mindketo valtozasokat osztonoz."
-
Remélem, hogy az Athéni Olimpián tapasztalt dopping-ügyek kapcsán elindult elégedettlenség is hoz némi változást a sportvezetésünkben. Hiszem azt, hogy néhányan most kicsit elgondolkodnak és 4 év múlva a magyar csapat már nem a dopping miatt lesz címlapon...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 21:18   
2004-08-28 14:25, Lacoka:
-
Egyébként nem is olyan régen olvastam, és egyet kellett értsek vele, hogy másrészt a fejlődésnek az egyik alapkövetelménye az pont az "elégedetlenség", hiszen ha mindenki mindig mindennel elégedett lenne akkor senki nem törekedne a jobbításra. Mivel azonban vannak elégedetlenek és irigyek, ezek egy része arra törekszik, hogy a meglévőnél "még csak azért is" alapon jobbat hozzon létre. Nem furcsa ez a világ?

Az elegedetlenseg es a deviancia. Mindketo valtozasokat osztonoz.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 20:51   
2004-08-29 11:56, Tony3:
-
hatha sikerulni fog gyermekeinknek jobba tenni azt amit mi elrontottunk a vilagban.
-
Szerintem ez MIND termeszetes reagalas az ELET ISKOLAJABAN . Vajon MI nem feltunk ? Es mi is igyekeztunk MASOK lenni , mint szuleink . En , szemelyszerint, megfogadtam , hogy nem fogom elkovetni ugyanazt a hibat , amit a szuleim elkovettek . Azt hiszem evvel mindenki igy volt es van . Kell nekik tert adni es megis szeretettel allandoan figyelmeztetni oket a veszelyekre , amire , latszolag , nem reagalnak . En , sajat tapasztalatombol elmondhatom , hogy most felnott korukban a gyermekeink megkoszontek az intelmeket (eroszakot nem alkalmaztunk) es bar AKKOR nem vettek jo neven a sok "predikaciot" most belattak , hogy mindig a fulukbe csengett az intelem es mindent meggondoltak ketszer , amiert most en halat adok Istennek. Es , igen, a szuloknek kotelesseguk jo iranyba terelgetni oket megertessel.

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 11:56   
Szia. Sajnos szerintem, bar tevednek, van egy mas okuk is arra, hogy oltozetukkel, viselkedesukkel ki akarnak tunni tarsaik kozul, be akarjak bizonyitani, hogy batrak, ki mernek allni a vilag ele masmiennek alcazva, mast mutatva mint amit valoban ereznek. Felnek, de el akarjak titkolni mindenki elott. Felnek a rohano elettol, tomegtol, mindenben valo versengestol, durvasagtol, eroszaktol, betegsegtol. Szukseguk van megertesre, biztatasra, hogy meg tudjak valositani terveiket, almaikat. Nekunk kotelessegunk, hogy mindebben segitsuk Oket, ne hagyjuk magukra gondjaikban, hatha sikerulni fog gyermekeinknek jobba tenni azt amit mi elrontottunk a vilagban. Udvozlettel, Tony

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-28 22:52   
2004-08-13 18:13, ideals:
-
Szeretni kell őket úgy, ahogy vannak, mert az övék a holnap! Mi "öregek" pedig csak remélhetjük, hogy szép és békés világot kreálnak majd maguknak... - én részemről drukkolok nekik.
-
Ez TOKELETESEN igaz ! A mi gyermekeinkrol van szo , akik ahogy Sadia irja "Keresik az egyéniségüket" . Az en fiam is viselt hosszu hajat es MINDEN fele formaban "sikerult" neki megbotrankoztatni mindkettonket . Es megis most egy jo ferj, szereto csaladapa , akinek van ideje a munkaja mellett a gyermekeivel foglalkozni es eltartani a csaladjat , hogy a felesege nevelhesse a gyermekeket .Eleinte mi is aggodtunk es ketseggel fogadtunk minden magyarazatot ,es ahogy Lacoka irja ( akik nem találják a helyüket azok vonják be őket egy olyan világba amit ma, illetve időről időre látunk?) megkerdeztuk magunktol , hogy vajon befolyasoljak a baratok , vagy o akar mas lenni mint mi . Igen is meg nem is ! Hasznalt a "predikacio" de most mar van egy SAJAT meglatasa az eletrol ( hala Istennek , helyes meglatas !) Turelmesen ki KELL varni , hogy alakuljon ki az egyeniseguk.
Udv: fellegvar

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-28 14:25   
Amikor én ezzel a kérdéssel konfruntálódok óhatatlanul eszembe jut egy kérdés: Valóban a mi gyerekeink keresik az önazonosságukat, azt a világot ahova tartoznak, vagy netalán éppen azok, akik nem találják a helyüket azok vonják be őket egy olyan világba amit ma, illetve időről időre látunk?

Azt hiszem van ennek a világnak egy rétege ( meg vagyok róla győződeve ) akikre az "átlagtársadalom" sem figyel fel ( nem beszélve az elit társadalomról ), így ez a réteg rákényszerűl olyan provopkatív változások kreálására-létrehozására amivel felhívja magára a figyelmet. Ez nemcsak a hajviseletben, de az öltözködésben, a zenében vagy bármi másban megnyílvánulhat.

A mi gyermekeink, vagy a mindenkori hétköznapi "átlagtársadalmi" gyermek pedig egyszercsak azon veszi észre magát, hogy amazok, akik noha "FELTŰNÉSI" kényszerből azok amik, nagyobb odafigyelést érnek el kihívó megnyilvánulásaikkal mint az amúgy "normálisnak" tekintettek. Így alakul ki egy szerintem teljesen szükségtelen konkurencia a különböző világok között. Így indul el egy rosszúl értelmezett verseny a "ki hívja fel jobban magára a figyelmet" dicsőség koszorújáért.

Ezzel egy pillanatig sem akarok félreérthető felsőbbségi hangulatot kelteni, csupán azt gondolom, hogy az egyre megjelenő úgynevezett "modern" világ megnyilvánulásai nagyon sok esetben egy komplexusokkal közködő szociális réteg önkompenzációs törekvése.

Egyébként nem is olyan régen olvastam, és egyet kellett értsek vele, hogy másrészt a fejlődésnek az egyik alapkövetelménye az pont az "elégedetlenség", hiszen ha mindenki mindig mindennel elégedett lenne akkor senki nem törekedne a jobbításra. Mivel azonban vannak elégedetlenek és irigyek, ezek egy része arra törekszik, hogy a meglévőnél "még csak azért is" alapon jobbat hozzon létre.

Nem furcsa ez a világ?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 23:32   
Errol a temarol nagyon erdekes irasok/ velemenyek szulettek, ime:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1653&forum=27&98
(Idosek vs. fiatalok c. topik, 98 uzenet negy oldalon keresztul, a topik neve alatti szamokra kattintva lehet lapozgatni.)

Hunor

sadia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 23:27   
Amikor a gyerekeink megjelennek egy-egy "érdekes viselettel, akkor bevillan, hogy mit érezhettek a szüleink, mikor anno..mi is polgárpukkasztóan viselkedtünk. A 15 éves fiam barátai napról napra változnak át. Az egyik szép, göndör hajú srácból raszta fejű "bohóc" lett, a másik mára tök kopasz-elálló fülekkel- ,az enyém szeretné befonatni a haját apró tincskbe. Keresik az egyéniségüket?!

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 23:16   
Hallo Ideals. Ne aggodj. mindig ugy volt. hogy az idosebbek megijedtek a fiatalok uj divat, viselkedes es egyebb iranyzataitol. Ezen minden szulo atmegy ,nem lessz ebbol semmi baj. Udvozlettel Tony2

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 18:13   
2004-08-13 08:29, matisvik:
-
kedves ideals!

Szia Matisvik!
Én nem ítélem meg ilyen szigorúan a ruha- és frizura-viseletet.... És nem a feliratoktól, hanem az újfasisztáktól féltem őket. Kifejezetten szeretem a fiatalokban, hogyha felvállalják magukat. Néha látok olyan lányokat a közlekedés során, hogy még, de valahol becsülöm bennük, hogy merik vállalni, hogy mondjuk kilóg a fenekük a miniből, neccharisnya, meg nem tudom milyen cipő, tiritarka frizura, stb. stb.
Például Londonban (sajnos már lassan három hete jártam ott) láttam egy hosszú zöld hajú fiút (persze van több is) meg láttam olyat, akinek oldalt fekete, középen meg tűzpiros volt a haja, persze szintén hosszú. De láttam olyan coffos fiatalembert is, aki annyi szeretettel és gondoskodással cipelte a másfél év körüli kisfiacskáját, hogy egy anyát is meghazudtolt vele. (Mellesleg az a tapasztalatom úgy hirtelen, hogy Londonban a fiatal apákban több anyai érzés lakozik, mint a fiatal anyákban...)
Azt gondolom, a fiatalok útkeresésébe mindez beletartozik. Hogy kinek mikor nő be a feje lágya és vesz fel öltönyt, meg kosztümöt, az egy más kérdés. Én például öregségemre kezdtem farmert hordani. Úgy 30 éves koromig fel nem vettem volna! Most meg azt úúúútálom - szívből -, hogy a munkahelyemen, ahol az egész életemet töltöm szinte, kiskosztümben, meg kényelmetlen cipőben, stb. (vagyis baromi elegánsan, mert különben leszólnak) kell megjelenni nap mint nap.
Tudod, a mi korosztályunknak volt mondjuk kisdobos csapat, meg úttörőnek kellett lenni - most meg csellengenek a gyerekek. Még most is emlékszem néhány pontra az úttörőkéből. Hát, ezeket most nem nagyon tanítják a gyerekeknek, legfeljebb valami hasonlót a hittanórán, de oda meg nem minden gyerek jár, mert az ugye nem kötelező, úttörőnek, kisdobosnak lenni meg kötelező volt - kb.
Szóval, a trikóikon minden valószínűség szerint nem a politikai hitvallás van. Azt hiszem, a hippi korszakhoz is kellett Vietnam, és az, hogy a fiatalok saját bőrükön tapasztalták meg mi a háború. Ha ez az ára, akkor azt mondom, legyen béke a CCCP-s trikókban, zöld és piros hajakban - így keressék az útjukat és ne a rendszerek elleni tiltakozás vagy állásfoglalás legyen benne. - Egyébként nekem úgy rémlik, mintha az amerikai helikoptereken is piros csillag lenne, de legalábbis ötágú, nem? Segítsetek ki, ha rosszul tudom. Lehet, hogy nem piros, de mintha ötágú lenne, ugye?

Szóval, ennyit a pólókról, meg a benne lévőkről. Szeretni kell őket úgy, ahogy vannak, mert az övék a holnap! Mi "öregek" pedig csak remélhetjük, hogy szép és békés világot kreálnak majd maguknak... - én részemről drukkolok nekik.

üdv.: Ideals

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 17:56   
2004-08-12 20:05, espa:
-
Ideals Kedves! Még itthon, vagy már Ausztráliában?

Kedves Espa!
Mondjuk úgy "nem jött össze"... - de ami késik, nem múlik! Tudod, én örök idealista és optimista vagyok... - meg persze sok mindenre rájöttem az elmúlt 1-2 hónapban. Például túl önálló vagyok ahhoz, hogy csakúgy háztartásbelinek "elszegődjek" valaki mellé. Az illető ugyanis még nem tudja, hogy pótanyára, cselédre, vagy Társra van szüksége. Na már most, én az első kettőre tutira alkalmatlan vagyok bármilyen kapcsolatban. Úgy is mondhatjuk, hogy némi önismeretet gyakoroltam, és "lőn világosság!"
Szépen beléptem az 50-edikbe és igyekeztem számot vetni magammal, ennek folytán elkezdtem kicsit tudatosabban rendezni a dolgaimat. Nem mondom, hogy nagy sikerrel, de azért az első lépések megvannak. Szeretnék kigyógyulni például a fene nagy idealizmusomból - és kicsit két lábbal járni a földön! Nem sokáig, csak míg az álmok megvalósításához szükséges alapok megteremtődnek, mert ugye az álmok azért vannak, hogy megvalósítsuk őket! És "nem adom fel, míg egy darabban látsz, nem adom fel, míg életben találsz" - hogy Pressert idézzem - legfeljebb másként és más utakon lépdelek, de előbb-utóbb odaérek!

Na, remélem, hogy értesz engem, meg a többiek is - eddig mindig így volt, remélem ezután is úgy lesz. Nem árt a biztatás tőletek! Akár a realitásról, akár az álmok megvalósításáról.

Szeretettel:
Ideals

Ui.: Örömmel mondhatom, hogy a pajzsmirigy problémából a doktorom kigyógyított - legalábbis egyelőre jó szinten vagyok -, ez a mostani időszak legnagyobb eredménye! Hiába! Jó orvosom van, tisztelem, becsülöm, mert tudja a szakmáját...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 11:10   
2004-08-13 08:29, matisvik:
-
Igazad van, Matisvik: akik ezeket a pólókat viselik a tizen-huszonévesek között, azoknak ez csak játék, poén. Merthogy ez "cool" - itt (UK) is látom 19 éves egyetemistákon a CCCP-s kapucnis stb. fölsőket. Én a 30-as éveimet taposom, és eszembe nem jutna, hogy egy ilyet felvegyek. Nekünk ez még nem volt játék, és a nálam idősebb generációknak méginkább nem.

Tulajdonképpen ez egy jó dolog, hogy ezeknek a fiataloknak nem kellett a gondolat-és egyéb rendőrséget és az össznépi hazudozást megismerni. Viszont én mégis játszadozó gyereknek látom azt, aki ilyen cuccok hordásával akar kitünni a tömegből. Az más kérdés, hogy egy idő után én is biztos megunnám az adidas és hasonló "egyenpólókat" is, ha ma lennék tizenéves.

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 08:29   
kedves ideals!
en a huszas eveimben jaro fiatal vagyok, aki heti 5 napot budapesten toltok, es sajnos en is eszrevettem ezeket az embereket, akik az altalad emlitett polokban. Minden politikai velemenynyilvanitas nelkul irom ide, hogy legszivesebben szemen kopnem oket, mert nekunk igazabol fogalmunk sem lehet arrol, hogy milyen volt itthon azokban 15-20 evvel ezelott, illetve, hogy milyen lehetett a SZU-ban ugyanekkor.
Hogy miert lett ujra divat ez a stilus, azt sajnos nem tudom, de ha a szint szeretik, akkor vegyenek fel siman piros polot. Ha az eszmet, akkor lepjenek be egy tetszoleges partba. Ha csak azt hiszik, hogy ez igy "poen", akkor meg gratulalok.
Amugy, ha jol tudom, Magyarorszagon tilos az onkenyuralmi jelkepek, peldaul a voros csillag jelkepkent valo hasznalata...termeszetesen ez a polokra nem vonatkozik, hiszen demokracia van.
Remelem, nemsokara ez a korszak elmulik, es nem lesz olyan sikeres, mint peldaul a hippi-idoszak, amit emlitettel. Szemely szerint en nagyon kedvelem a hippi-korszakbol fennmaradt dolgokat, a "szeretkezz, ne haboruzz" jelszo pedig kulonosen tetszik
udv
v

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 20:05   
Ideals Kedves! Még itthon, vagy már Ausztráliában?

Olyan régen láttalak (persze 3-4 hétig nem is voltam) hogy azt hittem már kint vagy...

Mi ujság?

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 20:03   
2004-07-08 12:17, pici:
-
Szia Pici!
Ez a Lenin-kép "tökéletes". Egyébként azt vettem észre, hogy a 20-as éveikben járó fiatalok között divat lett a sarló-kalapácsos póló, meg a USSR-felirat, meg a vörös csillag, stb.
Nem mondom, mikor az én lánykámon láttam az USSR-es pólót, azonnal aggódni kezdtem, és csak annyit mondtam elszorult anyai szívvel: "Jaj, kicsikém, csak a szkinhedek meg ne verjenek!"

Igaz, a gyerekemet ritkán látom, de az ilyesféle pólókat egyre több fiatalon - a fővárosban - Budapesten.

üdv.: Ideals

ui.: Azt hiszem, valamiféle "új hippi korszak" van kitörőben - vagy mifene, a fiataloknál. Lázadnak - mint mi annak idején! Csak most nem virágkoszorú van a fejükön, hanem mondjuk vörös csillagos a mellkasukon - teljes mellszélességben....
-

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 19:06   
hurrá- mindkét megoldásnak örülök- várom a finom omega34567...
üdv
pici

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 19:03   
Eszik Pici!
Hal helyett.

Ha rákeresel a google-n mindent megtudsz róla, de ha gondolod elküldöm neked emailben a kész-de-hibás website-omat.
Na mit szólsz?

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 18:12   
Ahaaa:
szóval te egy magyar asszony vagy. Èn is (nagyanya). De még mindíg nem tudom, hogy mi az a omega3 termék? eszik- vagy isszák?
üdv
pici

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 13:11   
2004-08-12 12:20, pici:
-

mikor jöttél el Ma-o-ról?-
-------------------------

Én 3/4 lábbal még mindig itt élek. Van egy norvég férjem, akivel jövünk-megyünk.

Espa: mi az az omega3-- a www. oldal fejlesztés alatt áll.

Mert tele van hibával. És aki csinálja elment szabira. Ezért van fejlesztés alatt.
Egyébként ennek a terméknek az oldala. (lenne, ha végre hazajönne ez az ember

Egyszer csak vége lesz a nyárnak, nem igaz?

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 12:20   
Espa, Espa...
mikor jöttél el Ma-o-ról?- Ma-O mindig híres volt a "magyaros bürökráciáról". Bürökrácia mindenütt van- de nálunk ugy tudták fokozni- ahogy csak lehetett. Èn 16 éve jöttem el- s amit legelöször megszerettem Németországban- az a korrekt, gyors eljárás.
Ha Ma-O-ra megyek értetlenül állok bizonyos dolgok elött (pl: a Déli Pu.-on 1/2 óra leforgása alatt 4 klféle kijelentést hallottam arról, hogy a 14 éves gyereknek jár-e kedvezmény a vonaton, vagy sem- s ezek mind vasuti alkalmazottak voltak a jegyárusito ablak mögött.Végül egy másik ablaknál szó nélkül vettem egy diákjegyet.)
A te eseted iskolapéldája annak, hogy hogyan lehet az egyszerü dolgot jól megkavarni.
S a hivatalban uralkodó stilusról ne is beszéljek!!! Elképesztö!
Espa: mi az az omega3-- a www. oldal fejlesztés alatt áll. --az EU-tagsággal járo finomítások is!
üdv
pici

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 07:28   
Szia Pici! Hogy hogy telt az első 3 hónap az EU-ban? Hát egy példát elmesélek neked... Nem vidám...
szerencsés volt ez a május 1-i belépés, csak azért nem volt ennél is nagyobb káosz, mert a nép elment szabadságra.

Én omega3 készitményt importálok Norvégiából, valamikor márciusban kezdtem az "ügyintézést", akor azt mondták várjam meg az május 1-et, utána könnyebb lesz. Megvártam. Május 3-án ujra beadtam a már összegyüjtött több kilónnyi papirt, azt mondták ez egyszerű eset, mert mégiscsak Norvégia és omega3, tehát egy megbizható helyről, "normális" készitmény. (Többek között volt egy olyan kérdés, hogy EU-s országban forgalomban van-e már a készitmény, a válasz: igen 4 db EU-s ország már forgalmazza.)
A részletezéstől javaslom eltekinteni, a Ti érdeketekben, képtelenség lenne követni. Mindenesetre kb 15-ször voltam bent, ( az utolsó héten árulta el a vezető hölgyemény, hogy van email cime, nem kell folyton bemennem!!! (Szerintem az egész ügyintézés a megalázás magasiskolája volt ) Majdan JULIUS 12-én megkaptam a szükséges pecséteket, és a csatlakozás utáni uj rendszer szerint az én engdélyem volt a MÁSODIK !!!! Hát azt gondolom ebből látszik, hogy hogy vagyunk az EU-ban.

Hozzáteszem, hogy alapjaiban nem is engedélyről van szó. A dolog lényege, hogy az importőr egyszerűen bejelenti, hogy ezt a terméket importálja. Minden felelősség az importőré. A HIVATAL tudomásul veszi, egyéb dolga nincsen. Na ez tartott két hónapig, és kettőt sikerült elintézni ez idő alatt.

Az idegeim cafatokban lógtak. És olyan megalázottnak éreztem magam, mint talán még soha. Mert ha ráboritom az asztalát, akkor egyszerűen addig huzza a pecsét rányomását, ameddig jónak látja.
Amikor már a legvégén jártam a kálváriának, felhivott egy importőr, aki ugyanennél a hölgynél éppen patthelyzetbe került, és érdeklődött, hogy hogy sikerült elintézni, mert ő éppen azon gondolkodik, hogy feljelenti.

Hát igy néz ki Európa magyar módra.

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-11 23:02   
Halliii-hallooo Magyarország!
Mi újság a Balaton körül - hogy telt el az elsö 3 hónap az EU-ban?
Epedve várjuk a híreket- de mégjobban a képes beszámolót (vagy a külföldön élö magyarok menjenek haza tapasztalatcserére?)
üdv mindenkinek
mindenki nevében
pici

Boston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 09:12   
2004-07-28 14:16, bobe:
-
"az öregeket börtönbe zarni es a börtönlakokat öregotthonba rakni mert az lenne igazsagos"...

-
Kedves Bobe!

Ugye milyen kifordult ez a világ (erről mindíg az a vicc jut eszembe, hogy... "az őrült mondja a kórházban, ahol rácsos ágyban tartják: Most akkor ki van bezárva???" Vajon mi a rács melyik oldalán lennénk, ha be lennénk zárva a börtönbe. Nem mintha oda kívánkoznék, de ott legalább egyértelmű a világ, ha jól viselkedsz... tévézhetsz, kimenőt kaphatsz, édességet az ebéd után... stb. Mondják, hogy télen nálunk is sokan lecsukatják magukat pár hónapra, jobb mint az utcán megfagyni Most nem a börtönöket reklámozom, de ilyen az élet.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 14:16   
Boston!
Epp most lattam egy kimutatast Svedorszagban :
az Anna Lindh gyilkos naponta 4000 koronaba kerul mig egy öreg egy öregotthonban tan 500 ba sem vagyis lehet meg ö fizet azert hogy bent lehessen. Morbid vicc de itt azt mondjak hogy cserelni kellene: az öregeket börtönbe zarni es a börtönlakokat öregotthonba rakni mert az lenne igazsagos.

Boston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 14:07   
Jó napokat kívánok! Én M.o.-on élek és bizton állíthatom, hogy politika nélkül is számtalan érdekesség előfordul itt nálunk
Példaként említhetném, hogy európában, de talán a világon is a legdrágább autópálya nálunk volt egészen a tavalyi esztendőig. Az M5 autópályánk külföldi kölcsönből épült, Budapest-Kecskemét-Kiskunfélegyháza szakaszon 135 km és a díja oda-vissza 6.900,- HUF, azaz 27,6 Euro volt. Ráadásul, mivel szinte senki sem választotta ezt az utat, állami pénzből pótoltuk a cég kieső bevételét+az elvárt 11,7%-os nyereségét. Ez egyszerűen világcsúcs.
De említhetném a Bős-Nagymarosi vízlépcsőt is. Hazánk szerződést kötött Szlovákiával a megépítésére, amire közel 760 millió Euro-t költöttünk, mire félig kész lett, majd újabb 300 millió Euro-ért lebontottuk, mert időközben fordult a kocka... Szerintem ez is világcsúcs!
Elnézést kérek a sok-sok szám miatt, de sajnos a rákos beteg nagyapám gyógykezelését nem állja a társadalombiztosításunk (amit a családunk minden tagja fizet) és emiatt kicsit érzékenyebb vagyok a pénzszórásra. Bocsánat!!! Ja igen, a rák elleni gyógyszerre nincs pénz, de ha nővé szeretném magam operáltatni, azt fizeti a társadalombiztosító...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó