2018. november 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Regensburg
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 11:51   
SZIANI UZENETE:

Hali !

Láttam már egyszer indult egy Regensburg topic. Remélem vagyunk itt többen is. Én pár hónapja élek Regensburgban és sajna nem nagyon ismerek senkit. Pedig nagyon hiányzik a társasági élet. Otthon eléggé pörgősen teltek napjaim, itt meg teljes lankadás, mivel a barátok otthon vannak.

Üdv

Panka

Csutka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 13:09   
2005-08-29 12:13, aga27:

-

Szia!
A szüreti balra jegyet ott a helyszinen lehet venni. Nem tudom, pontosan mikor kezdödik, ha kered megnezhetem, de mi kb 19 orakor mar ott leszünk, es mit mindig gondolom hajnali 3-4 ig. Szeretettel varunk.

kalász  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 11:28   
Üdv mindenkinek,

Letrehoztam egy levelezölistat, mivel a forumba irtakat eleg ritkan nezik meg az emberek, igy viszont az uzenetek azonnal eljutnak mindenkihez...
A lista celja, hogy összefogja egy kicsit az itteni magyarsagot, hirt adjon a rendezvenyekröl, stb... Marhasagokat valamint "Ha nem küldöd tovabb tiz masik baratodnak, nem lesz szerencsed!" tipusu leveleket keretik masfele iranyitani.

Aki gondolja, iratkozzon fel.

Subscribe: rbg_hu-subscribe@yahoogroups.com
Post message: rbg_hu@yahoogroups.com
Unsubscribe: rbg_hu-unsubscribe@yahoogroups.com

kalász

aga27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 12:13   
sziasztok!

en 3 eve lakom regensburg közeleben ( pfatter), azaz regensburg es straubing között. nagyon megörültem amikor rabukkantam erre az oldalra. sajnos nekem nem sok magyar ismerösöm van itt ezert
minden magyarsaggal kapcsolatos összejövetelröl valo informacionak nagyon örülnek. irjatok!amugy az oktober 1-i szüretibal hany orakor kezdödik es hol lehet jegyet valtani?
üdv. aga

aga27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-29 12:02   
sziasztok!

Eva-de  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-26 19:22   
...köszönöm az utmutatast, meg van mit tanulnom!!

-megvalami, lattam ezt a tagok fotoalbumat, szeretnem tudni,hogy, hogy lehet oda a kepemet betenni?

Eva

kalász  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-23 19:12   
Szeptember 24-en tanchaz van Münchenben.
www.tanzhaus-muenchen.de/Inhalt/Index.htm

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 15:43   
Kedves Eva,

uzenetnel mindig a bal, fenti reszen Uzenet kuldese feliratra kattints, ugy menni fog.

Hunor

Csutka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 14:08   
Sziasztok!
Október 1-én szüreti bál a közkedvelt
Kristály -Duóval, tegernheim-i Götzfried étterembe.
Mindenkit szeretettel várunk!
Csutka

Eva-de  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:57   
2005-08-10 18:14, kalász:
-

szia kalasz,
nincs semmi kifogasom egy ilyen jellegü talalkozashoz, de amint latom itt csak nagyon kevesen kepviseljúk az ohazat...jelenleg meg a heten itthon probalunk nyaralni- őszőlni? de utana lehet rola szo..
Eva

Eva-de  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:53   
2005-08-10 09:54, Lepu:

-

..akkor mar lassan azert megszoksz itt, ugye? En most itthon / magyarban/ vagyok es mar nagyon vagyom haza vissza..

kalász  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 18:14   
Hello,

becses szemelyem is Regensburgban tartozkodik... mit szolnatok egy magyar talalkahoz??

Üdv,
Kalasz

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 09:54   
Nem itt vagyok itthon, és nem a saját szakterületemen belül dolgozom, ez annakidején valami ideigleines dolognak indult 3 hónapra, aztán lassan 3 év lesz belöle

Eva-de  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 20:41   
2005-07-28 21:46, Lepu:
-
regensburgon belül belül merre vagy?
-
..hat ez nem hangzik valami boldogan, ezek szerint ez az itt dolgozas "kenyszermunka"?
en regensburg ost-on lakom mar 15 eve...
kőzel a Josef krankenhaushoz

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 21:46   
regensburgon belül belül merre vagy?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 21:32   
itt élek, és nem tudom meddig kell itt dolgozni, remélem nem sokáig....

Eva-de  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 21:12   
Örülök,hogy te azert kepviseled itt a magyarsagot! Miota es meddig dolgozol itt? Vagy itt is elsz?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 10:11   
Sziasztok.. tegnap 0ta en is bejelentkeztem a forumba es örömmel lattam,hogy itt regensburgiak is vannak. sajnos a datumbol itelve nem valami gyakran es nem is olyan sokan mint ahogy az feltetelezhetö lenne. örülnek ha valakivel azert itt "talalkoznek".

Ki tudja
szerintem vannak elegen, és sokat is olvasnak, csak keveset írnak ide
én pl. Regensburgban dolgozok...

Eva-de  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 21:02   
2005-05-27 17:34, Csutka:

-

Sziasztok.. tegnap 0ta en is bejelentkeztem a forumba es örömmel lattam,hogy itt regensburgiak is vannak. sajnos a datumbol itelve nem valami gyakran es nem is olyan sokan mint ahogy az feltetelezhetö lenne. örülnek ha valakivel azert itt "talalkoznek".

Csutka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 17:34   
2005-05-27 17:28, Csutka:
-
Ez jol sikerült! Na majd legközelebb ha több idöm lesz....addig is kellemes 7veget mindenkinek!

Robi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 14:56   
Szia Claudya!

A Te apukádnak esetleg van köze az Érsekcsanád nevű hajóhoz? Ezt a hajót a MAHART-tól vette meg a Német Hajózási Múzeum.

Üdv.

Robi

claudya21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 16:41   
sziasztok!

Én magyarországon élek, de az egyik álmom, hogy Regensburgba költözhessek és ott élhessek!!! Nagyon sokat voltam már ott és nagyon imádom, a kedvenc városom!
Csutka? Te hogy kerültél oda? És pontosan hol laksz?
Apukám hajózott sokáig a Mahartnál és ezért voltam ott sokat kiskoromban! Mostanában nem nagyon jutok ki Regensburgba (sajno:(((() De tervezem, hogy megyek!!

Előre is köszönöm és üdvözlök mindenkit, akinek tetszik ez a gyönyörű város!!!

Claudya21

Csutka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-11 15:26   
Szia!
Örömmel olvastam, irasodat Regensburgrol. Budapest utan a kedvenc varosom. Bp-en születtem, es ott nöttem fel a Duna mellett, jelenleg Regensburg mellett elek. Ha legközelebb erre jarsz, figyelmedbe ajanlom, Weltenburgot, itt töri at a Duna a hegyet. Az erdös magaslaton egy benedekrendi kolostor all, ahol a baratok sört föznek, amit a kerthelyisegben meg is kostolhat a szomjas turista. A kolostor magyar vonatkozasa, a portyazo magyarok többször is leromboltak.
Weltenburgbol, hajoval erdemes Kelheimbe utazni, ahol I Lajos kiraly megbizasabol a Michelsbergen (451 m) epült a 45 m magas köralaku Felszabadulasi csarnok. (Befreiungshalle) Amit a lipcsei nepek csatajanak 50 evfordulojan avattak fel. A kupola alatt a gyözelmet 34 istenö oriasi szarnyas figuraja jelkepezi.
A hegyröl a kilatas a kanyargo Dunara lenyügözö!
Megemlitenem meg a kerekparutakat, fantasztikus turakon lehet resztvenni, a Regen, Naab, es a Duna menten. Persze lehet kenuval, vagy csonakkal is turazni a folyokon. (kenu, csonak berelhetö)
Termeszetesen Regensburg több szorakozasi lehetöseget is kinal. Pl.Varosnezö program, este, faklyaval, vagy koncertek. Minden nyaron megrendezik a regensburgi nyari zenei fesztivalt, van jazz koncert a Duna mellett (ingyenes)es, es, es...
Minden kedves magyaronline olvasonak, ha legközelebb Regensburgba keszültök, szivesen segitek, meselek a varosrol, az erdekessegekröl, a programokrol, csak jelezzetek.
Üdv. Csutka

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 02:34   
2004-06-25 20:59, Robi:
-
Kedves Robi!
Amit még érdemes Regensburgban megnézni, az a Walhalla. Megnézted? Én igen, félig, a tériszonyommal kissé homályosan láttam a dombról lefele´. Igazad van, szép város, tetszett nekem is.

Robi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 20:59   
Sziasztok!

Most hétvégén voltam Regensburgban. Ott áll a Dunán az Érsekcsanád nevű múzeumhajó. Vasárnap volt 60 éve, hogy a Ruthof gőzös az én lakóhelyem, Érsekcsanád mellett elsüllyedt Dunán. Ebből az alkalomból (és abból, hogy egy másik kikötőbe helyezték át) ünnepséget rendeztek a hajózási múzeum munkatársai. Ide meghívták a lakóhelyem küldöttségét is. A múzeum címe: http://www.dsmr.de
Regensburg gyönyörű város! Az óvárosi része tetszett a legjobban. Négy-ötszáz éves házak, kis keskeny sikátorok, macskakő az utcákon, a Szent Péter dóm, a 900 éves kőhíd a Dunán - és még sorolhatnám. Lenyűgözött!
Egy külvárosi hotelben szálltunk meg (Apollo). Sétálgattam a környéken, az egy új lakónegyed, és nagyon szépen rendben van tartva a környezete.
Nagy hatással volt rám az ott töltött két nap.

Robi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó