2018. október 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Idősek vs. fiatalok?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 09:23   
Volt egy nagy élményem ugy 15 éve a szomszédos fürdöhelyen. A külsö medencéböl két madarat figyeltem, a nagyobbik, jol tàplàlt példàny üldözte a kicsi lesovànyodottat, hatalmas csipogàssal csörtàtogatàssal. Anya és gyermeke küzdött szemem elött, az ifju süvölvény a tovàbbi kiszolgàlàsért, az anyamadàr a sajàt létéért. Ezt sose felejtsd el, mondtam magamnak! Milyen jogon követelödzik az ereje teljében levö tovàbbi etetésért?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 23:11   
Döbbenettel kell elismerjem, hogy valószínüleg poesjenek igaza van: amíg a "Hotel Mama" müködik, senki nem hívja a menedzsert. Pompéry is átesett már ehhez hasonló dolgokon, látom. Hm, hát minek is a szülö, nem? Majd találkozunk, mondjuk, húsz év múlva - akkorra kiderül (remélem). Kösz a morális támogatást (sikerült azóta bemelegedni).

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 00:02   
2005-03-18 22:00, Mary:
-
Jó történet. A kérdés valóban elgondolkoztató. Poesje megint fején találta a szöget. Ha minden müködik, nincs baj, akkor akár felesleges is a szülö.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 23:42   
2005-03-18 22:00, Mary:
Most csak azon morfondírozok, hogy miért nem tünt fel senkinek a távollétünk?

Nyilván azért, mert a szekrényben tornyosulnak a tiszta ruhák, a hütö tele, és az esedékes heti zsebpénz még nem fogyott el

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 22:00   
A mai estét a teraszon töltöttük, én és a párom, az öreg csont. Gyerekeink kizártak. Állítólag véletlenül, nem tünt fel nekik, hogy nem is vagyunk bent. A nagyobbik elsprintelt foci-tréningre és bezárta a bejárati ajtót, a kisebbik (aki mindentöl fél) bezárta a teraszajtót (nehogy bejöjjön a "böbös"). Csengettünk az ajtónál, de lányunk jólnevelt, tudja, nem szabad kinyitni mindenféle jöttmentnek. Így kényelembe helyeztük magunkat a teraszon és volt két sör, ami a zárkózási roham elött került ki az asztalra. Viszonylag könnyedén eltöltöttünk ott egy órácskát, csak kezdtünk fázni és kezdtük a rollókat kopogtatni, amitöl kicsi lányunk pánikba esett és el kezdett keresni minket, hadd nézzünk ki. Amikor rájött, hogy egyedül van, leesett a tantusz neki, hogy akkor mi kint vagyunk. Így estére valahogy bekerültünk a lakásba. Most csak azon morfondírozok, hogy miért nem tünt fel senkinek a távollétünk?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 17:02   
2004-11-07 15:51, Mary:
-
..." de a svábbogaraktól, egerektöl és egyebektöl jobban irtózok s ezeket próbálom távol tartani. "
-
Lusták és kényelmesek ezek az állatok, nem sietenek azért anyira, mint amennyire Te félsz. Takarítás helyett átmeneti megoldásként megteszi egy macska is.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 16:56   
2004-11-07 15:48, Mary:
-
... "Nem tudod a teenie-korszakot idöben egy kicsit jobban behatárolni? Meddig tart? 25 éves korig? 30-ig?" :
-
Nem tudok válaszolni. Mi egyelőre 20-nál tartunk, --> én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz 5-10 éve múlva. A probléma állítólag idővel azáltal enyhül, hogy a súlypont a családi társbérletből áthelyeződik egy WG-be, más városba, akár más országba, élettársi kapcsolatok létesülnek, ... stb., esetleg az előző variánsok mixelve ... Innentől már nem közvetlen a rendetlenség.
Biztosat a következő generáció fellépésétől számítva remélek - lásd bobe megjegyzését -, bár ez hálistennek egyelőre még nem látható a horizonton.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 15:51   
2004-11-07 14:20, bobe:
"Ne jajgassatok majd eljön az ideje annak is hogy nekik is lesznek tizenéves gyerekeik ,garantaltan visszakapjak "

Ez nagyon jólesett, Böbe, már most kacarászok kárörvendöen, ha az eljövendö idökre gondolok.

"En utalok kutatni, "

Én is, de a svábbogaraktól, egerektöl és egyebektöl jobban irtózok s ezeket próbálom távol tartani.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 15:48   
2004-11-07 13:00, Pompéry Berlin:

Kedves Pompéry!

Azt hiszem, megfogadom a bölcs tanácsot, mert minek muszáj én mindent lássak? És különben is egy olyan szobát takarítottam, amelyik ki volt már takarítva (hihetetlen, de ezt nyilatkozta a lakója). Nem tudod a teenie-korszakot idöben egy kicsit jobban behatárolni? Meddig tart? 25 éves korig? 30-ig? :

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 15:41   
2004-11-07 13:03, rigojanos:

Semmi pénzért nem árulnám el, miket találtam az ágy alatt!

Fiftynek egyelöre megkegyelmezek, de van egy technikai jellegü kérdésem: az ö "énekeit" csak fülhallgatóval szabad hallgatni és közben lóg a fejem, mintha kócsányról nöne?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 14:20   
Vajon mit?
Ne jajgassatok majd eljön az ideje annak is hogy nekik is lesznek tizenéves gyerekeik ,garantaltan visszakapjak
Nem tudok eleget nevetni mikor a lanyom friss anyukakent felrotta nekem hogy marpedig en azt nem mondtam hogy nem mindennap vasarnap a kisgyereket nevelni Hat persze hogy nem mondtam nekem sem mondtak . En tuleltem ket tizeneves lany szobajat
Igaz ök takaritottak magunknak. En utalok kutatni, de neha ha valamelyik lanyomnal kinyitom a szekrenyt irigykedek, nem ram hasonlitanak mindig peldas rend van naluk , es nemreg voltak tinedzserek
Van remeny

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 13:03   
2004-11-07 02:59, Mary:
-
Néztél te be egy tinédzser ágya alá? Mármint hímnemü tinédzser ágya alá? Katasztrófa, mondom neked. Még most is sokkos vagyok.

Ez egy kulturalt forum, ugyhogy meg ne mondd, miket talaltal ott

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 13:00   
2004-11-07 02:59, Mary:
-
Kedves Mary!
"Vertrauen ist gut, Kontrolle ist besser."
No, pont ezt útálják. Hosszú Ú-val.

"Félévenként beosonok a medve barlangjába."
Erről én már leszoktam.

"Ne tudd meg, miket találtam! ... Szépen vasalt holmik behajigálva ide-oda, chipsraktár, focicipövel párosítva -örülj, hogy nem tudod, milyen gyomorfájás ez."
Tévedsz, tudom, nálunk szintén és ugyanígy. Ne hidd, hogy egy hímnemű bármiben is felül tudná múlni a nőket. Még ebben sem. Ami nekem problémásnak tűnik, hogy ez a tinikor végével sem múlik. Ill. még nem tudom, meddig tart a tínédszerség.

"Rémálmaim vannak, ha oda be kell menjek."
Mondom, ne menj be!

"Néztél te be egy tinédzser ágya alá? Mármint hímnemü tinédzser ágya alá? Katasztrófa, mondom neked. Még most is sokkos vagyok."
Nos, nemcsak alatta, de az ágyneműtartó, valamint az öszes szekrény, fiók, az íróasztal, annak teteje, stb.
Hej a mi megboldogult ...,
Egyszóval baj van a fogyasztói társadalommal. Itt a rendetlenség is nagyobb. Valószínűleg azért, mert a társbérletek és a hiánygazdálkodás világában nekünk nem volt ennyi széthagyható cuccunk.
Mondom Neked, ne takaríts ott! Én sem teszem, sőt, a bejárónőnek is megtiltottam, mert nem látom be, hogy a feltételek megteremtéséhez szükséges idő anyagi terhe rám háruljon. És egyáltalán.
Manapság átlagban már csak évente egyszer kapok idegrohamot, ha valamilyen elkerülhetetlen okból sajnos keresnem kell - épp ott! - valamit. A tapasztalatok alapján igyekszem a lokális kutatási tevékenység alkalmát is kerülni.
Idősebb szülők bíztatnak, hogy a saját háztartás kezdetével a jelenség elmúlik. Eziránt vannak némi kételyeim, mióta bepillantást nyertem néhány évfolyamtárs életterébe.

Szóval, fel a fejjel és mars ki a tínédzser kockóból!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 12:01   
2004-11-07 04:37, rigojanos:

Hm,hm, lehet, frissíteni fogom a listámat, eddig nekem nem tünt ki 50 Cent valami érdemlegességgel a kakofóniából. Ezután hegyezem a fülemet.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 04:37   
2004-11-07 02:27, Mary:
-
Még van Eminem és 50 Cent. Nemsokára ezeknél veszítem el az egyensúlyt.

Az Eminem poszter elott tolem akar ego gyufaval is elveszitheted az egyensulyt, de 50 cent "enekli" az egyik kedvenc szamomat (In Da Club), ugyhogy azt mas banasmodban reszesitsd.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 02:59   
2004-11-07 02:35, Pompéry Berlin:

Kedves Pompéry!

"Vertrauen ist gut, Kontrolle ist besser." Ez az én mottóm. Félévenként beosonok a medve barlangjába. Ne tudd meg, miket találtam! Balesetveszély is volt, miután kidobigáltam mindent a szekrényekböl, nem tudtam áthatolni a porszívóval. Miért is strapálom magam? Szépen vasalt holmik behajigálva ide-oda, chipsraktár, focicipövel párosítva -örülj, hogy nem tudod, milyen gyomorfájás ez. Rémálmaim vannak, ha oda be kell menjek. "Außen hui, innen pfui!" - ez olyan. Néztél te be egy tinédzser ágya alá? Mármint hímnemü tinédzser ágya alá? Katasztrófa, mondom neked. Még most is sokkos vagyok.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 02:35   
2004-11-07 02:27, Mary:
-
Nem értem. Mit takarítasz Te ilyen helyeken? Nem kell társbérletünk fiatalkorú tagjainak rendetlenségében vájkálni, még kevésbbé takarítani és akkor nézni sem kell. Nem is beszélve a balesetveszélyről. Fordítva: jobb inkább ahhoz ragaszkodni, hogy az ajtó avatatlan szemek előtt legyen mindig zárva.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 02:27   
Takarítás közben véletlenül (!) letéptem a megboldogult Tupac (vagy 2Pack ?) poszterét a tinédzserszoba faláról. Lesz nemulass! Visszaragasztottam Tesa-val, de azóta Tupac nagyon groteszkül vigyorog. Még van Eminem és 50 Cent. Nemsokára ezeknél veszítem el az egyensúlyt.

Becsszó, véletlen az egész, az ember néha elveszíti az egyensúlyát, nem?

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 06:31   
2004-09-30 17:59, andi_usa:
Itt nem igen engedik meg a magas, kiszáradt gazt mivel tüzveszélyes.
-
Itt sem szabad, de a szomszéd azzal nem törődik. Tavaj feljelentettem, de nem volt sok eredménye.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-30 17:59   
2004-09-29 22:39, klari:
-
Én azokat a fákat is sajnálom, melyek kiöregednek s azért pusztulnak ki, nem lenne szivem hagyni akármit is kiszáradni hagyni s emiatt elpusztulni látni. Itt nem igen engedik meg a magas, kiszáradt gazt mivel tüzveszélyes.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 22:39   
2004-09-28 13:46, andi_usa:
Ha mi itt nem locsolnánk, kiszáradna minden!
-

Ha kiszárad minden akkor legalább nem kell vele törődni.
Bocsi, szégyelem magam, de nem csípem a kerti munkát. Azért néha rászánom a fejem. A szomszédomnál már derékig ér a gaz. Ha nem nyírom egy kicsit megtámadnak a vadállatok mert már otthonuknak tekintik. A szomszéd még annyit sem torődik a kerttel mint én.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 13:46   
2004-09-28 04:49, klari:
-
Ha mi itt nem locsolnánk, kiszáradna minden! Május és oktober vége között nincs itt Délkaliforniában esö! A tél abbol áll, hogy esik az esö s attol hül le egy kicsit, de ha kisüt a nap, ismét melegszik és télen is elöfordul 32 fok.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 04:49   
2004-09-26 23:12, andi_usa:
Rángatni végig a nehéz öntözö csövet sose szerettem, se a falevelek össze gereblyézését.
-
Én nem locsolok. Remélem, hogy jól kiszárad a fű és akkor nem lesz mit vágni. A levelek meg szépen áttelelnek. Ne kérdezd, hogy miért lakom kertes házban. Szerencsére a lányom időnként megunja a cspnivaló kertet és bütyköl valamin (ültet egy egy palántát).

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 23:12   
2004-09-26 22:52, klari:
-
Csináltam a kerti munkát IS mikor férjem Belgiumban dolgozott hetekig egyszerre és rám maradt minden, közben renováltam is, plafonokat, folyosot festettem! Rángatni végig a nehéz öntözö csövet sose szerettem, se a falevelek össze gereblyézését. Most mikor tavasszal Budapesten volt férjem 3 1/2 hétig, szintén rám maradt a kert, de akkor még nem kellett minden nap locsolni, csak 2-3 naponként mert nincs olyan meleg mint most. Akkor inkább porszivozok a házban.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 22:52   
2004-09-26 05:40, andi_usa:
Persze van férjemnek is elég dolga a kerti munkával.
-
Na látod, engem kizavarna a világból, ha a kerti munkával kellene foglalkozni. Inkább megfőzök, sőt még el is mosogatok. Igaz, a takarítás sem a kedvenc elfoglaltságom.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 05:40   
2004-09-26 05:21, klari:
-
Mi lenne ha Te is olvasnál háztartás helyett?
-
Nem tudom, lehet, hogy engem jobban zavarna? Persze van férjemnek is elég dolga a kerti munkával.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 05:21   
2004-09-25 06:36, andi_usa:
arrol veszem észre, ha hallom leesni a könyvet.
-

Hát akkor ez nem vállt be.
Mi lenne ha Te is olvasnál háztartás helyett?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 06:36   
2004-09-25 05:51, klari:
-
Kedves Klári,

férjem már évek ota nyugdijas. Nem unatkozik, olvas, s néha elbobiskol, arrol veszem észre, ha hallom leesni a könyvet.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 05:51   
2004-09-23 18:36, andi_usa:
-
Javaslatokat kérek arra, hogy egy háziasszony hogy tud nyugdijas lenni!

Kijelenti egy szép nap a férjének hogy ezentul nem föz, nem takarit, nem varr, nem renovál, nem mos többet?
-
Talán ha a férjed nyugdíjas lesz akkor annyira fog unatkozni, hogy átvesz tőled ezekből a tevékenységekből. Igaz, hogy ezt előbb is megtehetné.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 09:49   
2004-09-23 18:36, andi_usa:
-
Javaslatokat kérek arra, hogy egy háziasszony hogy tud nyugdijas lenni!

Andrea, olyan bölcs ember még nem született, aki ezt megtudná oldani
Nekünk csinálni kel, mig mozogni tudunk!Talán a leg jobb, ha nem gondolunk rá vagy bebeszéljük magunknak, hogy mennyire szeretünk háziasszony lenni

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó