2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Idősek vs. fiatalok?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 16:14   

"odarádlizott ma a drótkecskéjén"

azt hittem beszelek magyarul, pedig nem!

ez mit jelent?
odament a biciklijen?vagy a motorjan?
vagy odacsuszott?vagy mi?

fel kell vennem a suliban valami olyan targyat, hogy "magyar nyelv magyaroknak"
vagy "kezdo hazai nyelvismeret" vagy "intellektuell szohasznalat a legujabb kor hajnalan"...nalunk a tantargyaknak inkabb utobbi jellegu nevuk van:)

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 02:07   
Tizenhét éves fiam odarádlizott ma a drótkecskéjén az építötelepre, ahol ma éppen a plafonra ragasztgattam a tapétákát (már olyan nyakam van, mint a pelikánnak, és a létrán egyfolytában hídat csináltam, amit a derekam most nagyon érez), hogy megmondja, nagy szemtelenség, hogy már három hete nem vágtam le a haját. Mondom, jó, hogy jössz te is, az ámenre, miért nem jöttél hamarább, hogy a nyanyán segítsél egy kicsit? Nagy keresztényi szeretet kapta el, mászott a létrára, levegöbuborékokat elsímítani, lyukakat a falba fúrni és kicsi húgát néha a sötét sarkokban nyivákoltatni, hadd hegedüljön a kedves szülök idegein. Az esti lazsálás idején, a levegös teraszon, újra szóba hozta frizurája kérdését és a roppant sürgös kérdést, hogy mégis, mikor szándékozom levágni a haját, vagy hagyom öt járkálni, mint egy elhagyatott árvát. Az elhagyatott árvának ötcentis haja van, amit naponta kétszer hajzselével a szélrózsa minden irányába kifésül. Mondtam neki, nincs idöm, majd hozom a flex-gépet és két perc alatt megoldjuk az ügyet. A haja mindenesetre úgy néz ki, mintha tapétaragasztó lenne benne és ezt meg is mondtam. Szerinte én födhözragadt vagyok, aki csak az építötelepet látja és húsát-vérét elfelejti. Szerintem, aki megkeresi a pénzét, menjen fodrászhoz, egész életében én vágtam a haját, ingyen. Szerinte kicsinyes vagyok, akinek egy hajvágás is fáj, szerintem már mesterdiplomát szerezhettem volna és üzletem lenne (mindenkinek én vágom a haját, szakdiploma nélkül és egyik sem fakadt sírva). Szerinte le kellene mossam a térdemröl a meszet és felvegyem a business-kosztümömet, szerintem be kellene fogja a száját, mert nem tudja, mit beszél. Szerinte nem ártana nekem se egy új frizura, a hajfestés ellenére, és a körmeimet is kifesthetném két hét betonkavarás után. Szerintem semmi köze ehhez, és különben is, szabadság alatt annyit disznólkodom, amennyit jólesik, különben is, a következö fodrász ötvenméternyire van, annak a körme tiszta, söt, a térde is, miért nem megy oda és zaklat engem? Szerinte szép a szemöldököm és a frizurám is elfogadható, s a délben a leves kitünö volt, nem beszélhetnénk az új frizuráról? Ennyit az idösek (37) és fiatalok (17) problémáiról (egy töredék.)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 18:05   
2004-07-23 18:01, nyanyabandi:
-
probalnek en 10 centis szoknyaval vagy piros hajcsikozassal kilepni az ajton......

A nagyon rovid szoknyat azert sem szerettem soha, mert nemhogy lehajolni nem lehet benne, de mondjuk a busz mubor ulesen 10 percig izzadni augusztusban sem tul gusztusos. Azt meg vegkepp nem ertettem soha, akik a bugyit mellozik oltozkodes kozben

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 18:01   
Rigo,-a te korodban meg minden cool....akarmit huzol magadra jol fest...probalnek en 10 centis szoknyaval vagy piros hajcsikozassal kilepni az ajton......Volt egy igen jo sztori, van egy oreg baratnom, 94 eves igen aktiv....90 korul meg apro vegtelenul rovid futonadragban, "csak egy pant joforman" felsoben nyarankent az utcakon kisse gyorsitott lepesekben gyakorlatozott,- a kornyekbeliek neha megallitottak egy ferfi allandoan lekislanyozta es mosolyogva erdeklodott az egeszsegerol.....szoval mindenki elismeroen tetszessel nezte.......amikor itt volt a noverem kerdeztem tole hogy mit szolnanak Pesten ha ez a neni igy ebben a szerelesben kimenne az utcara edzeni? Ramnezett es halalosan komolyan azt mondta hogy feloran belul elvinnek............/nem hinnek el hogy eszenel van/............

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:55   
2004-07-22 16:15, bovi:
-
Általában 18-al éretségizik az ember gyereke +10=?
Hát már ez is öregedés?

Mar talaltam egy oszhajszalat is

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:52   
2004-07-23 17:48, kaytee:
-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:48   
2004-07-22 15:14, rigojanos:
-
En meg onnan is tudom, hogy "oregszem" (csak idezojelben meg persze), hogy 10 eves erettsegi talalkozora keszulok

Elhisszük.

(Kolompár Gazsi hazamegy az iskolából, ahol második elemista, és azt kérdi papájától: "Mondd, apu, hogy-hogy én sokkal tovább tudok számolni, mint az osztálytársaim? - Mert te cigány vagy, fiam! És hogy-hogy sokkal jobban tudok olvasni is? Mert te cigány vagy, fiam! És hogy-hogy nekem van a leghosszabb .... az osztályban? Mert te 3o éves vagy, fiam!")

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:42   
2004-07-22 22:39, Mary:
-
Az enyemben voltak egyszer olyan szinu csikok, mint az elso kocka. Nekem nagyon tetszett, de ezzel egyedul voltam. Sokan nem tudjak, mi a cool

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 22:39   
2004-07-22 21:38, rigojanos:
-

"Melyik arnyalathoz all legkozelebb a vegeredmeny?"

Egyikhez sem, cseresznyeszínü (a sötétebbik fajtából), nem ilyen répavörös, mint itt egyes színek. Mondom, hogy vénülök, ilyenre azért mégse festhetem.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 22:06   
-
En meg onnan is tudom, hogy "oregszem" (csak idezojelben meg persze), hogy 10 eves erettsegi talalkozora keszulok

En meg az ilyen "csitri" beirasokbol (IS) lathatom, mennyire oreg lettem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 21:38   
2004-07-22 21:28, Mary:
-
Jó eredménnyel, mert néhány bókot is inkasszáltam az este folyamán.

Melyik arnyalathoz all legkozelebb a vegeredmeny?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 21:28   
2004-07-22 18:47, Pompéry Berlin:
-
Sajnos, bármennyit csaltam, nem használt. Veröfényes napsütésben láttam a delikvens hajszálakat és az ablakot azért nem akaszthatom le. Szemüveg nélkül nem látom ugyan a lehervasztó dolgokat, de nekimegyek az ajtónak. Ezért muszáj volt drasztikus módszerekhez folyamodnom. Jó eredménnyel, mert néhány bókot is inkasszáltam az este folyamán.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 18:47   
2004-07-22 17:25, Mary:
-
1.) Rossz szögben világít a fürdőszoba-lámpád. Valamint a tükör fölötti direkt fény (ablak) is rossz helyen van. Vagy a tükör. Utóbbit valószínűleg könnyebb átakasztani.
2.) Általában 40 fölött a szűrt fény a kedvező. Saroklámpa, ernyő lefelé, semmi központi csillár.
3.) Előnyös továbbá a tüllfátyol is, de az nem passzol mindig, ill. szemüveg-viselőknek enyhén nevetséges. Ezen esetben ajánlatos feltétlenül a kontaktlencse.
4.) Alapvetően: Még mindig sikerül elérnünk a közép-európai színvonalat, csak ez egyre több időt vesz igénybe.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 18:38   
2004-07-22 16:15, bovi:
-
Ne bántsd Rigót, hisz mindez relatív. Pontosan emlékszem, hogy 16-18 éves koromban a 25 évesek reménytelenül élemedetteknek tűntek számomra. Pedig ma ... hja, háááááááááát, hm ... igen.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 17:32   
A hajfestes csodakat tesz Mary.....sokszor bo 10 evet le lehet huzni a korbol......

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 17:25   
Ma reggel leejtettem valamit a fürdöben és amiután felvettem, egy érdekes dolgot észleltem a tükörben: Te jó ég, mintha fehér lenne a fejem búbja! Nem mostam ki tegnap este rendesen a meszet? Alapos vizsgálat után kiderült, hogy ösz hajszálak ezek, méghozzá több is, ezért nézek ki kissé "lisztesnek". Eléggé letörve mentem el itthonról, de hazafelé már tudtam, mi a mai program: vettem egy doboz vörös hajfestéket és mindjárt megyek a fürdöszobába, "fiatalodni". Csak abban reménykedem, hogy nem lesz a fejböröm is vörös, mint az utolsó alkalommal, mert akkor kb. két hétig olyan merev egyenes testtartással kell járjak, mint Erzsébet királynö, nehogy valaki meglássa. A használati utasítást már elolvastam (ne kenjem a szemembe, ne kenjem a ruhámra, ne fessem vele a szempillámat - eszembe se jutott volna, ha nem mondják - és vigyek órát magammal). Azt nem írja, hogy vigyek surlóport, mert a kádat utána ki kell sikálni és vegyem fel a szönyeget, mert hanem utána eldobhatom. Majd megírom, hogy mennyit fiatalodtam.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 16:15   

Általában 18-al éretségizik az ember gyereke +10=?
Hát már ez is öregedés?
Na várjál csak, lesz ez még igyse!!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 15:14   

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 13:56   
Azt hogy oregszem azt abbol tudom hogy amikor fel oras autout utan kiszallok a kocsibol 10 percet topogok hogy a labaimat jarokepesse lazitsam.....ha nem akarok santikalni......Es a reggeli oltozkodesen........ Amikor fiatal voltam magamra rantottam valamit, "allva" kotottem be a cipofuzomet,szetborzoltam a hajamat es kesz is voltam......most nem rantok fel semmit.....csak oltozkodom.....a labamat szekre vagy a lepcsore rakom hogy befuzhessem a cipomet......a hajamat meg feloraig csavargatom, fesulgetem, lakkozgatom hogy az emberek szeme ele merjek kerulni akiket mindez nem erdekel, kiveve a kozeli ismeros noket akik azert igy is karorvendve mustralgatnak hogy nicsak milyen rohamosan oregszik...................

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 13:03   
Györgyi:)

Az un. "karbantartást " már fiatalon el kellene kezdeni,szerintem el is kezdik azok akik adnak a küllemükre.Idősebb korban talán akkor nincs is semmi baj..csak a karbantarás folyamatosabb...!)

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 07:23   
2004-07-21 20:33, etelka:
-
A dolgokat meg is lehet forditani, hogy az ilyesfele megjegyzesre ne legyen alkalom: "tulsagosan fiatal vagy hozzam kepest", es ilyenkor kiderül, hogy az ifju ember kora mennyire akadaly abban, hogy normalisan beszelgethessünk. Azt , hogy elteltek az evek abbol veszem eszre, hogy rengeteg törtenetem van, es abbol, hogy nagyon gyorsan eszreveszem kiban mi lakik. Erre azelött több idö kellett. Öregseg nem tema,mert teljesen jol erzem magam. Az biztos, hogy több idö kell a karbantartasra, vagyis a mozgasra es apolasra, de ezt meg lehet szokni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 22:30   
2004-07-21 22:22, bovi:
-
Lehet, hogy csak megmacskasodott a laba, es fel kellett allnia

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 22:22   
Amikor a metron Frankfurtban egy leányka felállt és komoly arccal, átadata a helyét.
Nagyon fáradt voltam, de szörnyen megdöbbentem, mert ez itt nem olyan gyakori, mint M.országon. Gondoltam, tehát mától kezdve nemcsak érezm, látszik is a korom

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:44   
2004-07-21 20:11, Perec:
-
Meg olyanokból, hogy többé nem vagy hajlandó a magát cipőnek álcázó tűsarkú szörnyetegben kinlódni egész nap.

Mar ez is azt jelenti?

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:41   
Jo kerdes????????

Elöször akkor ijedtem meg magamon amikor egy fiatal rendör a jogositvanyomat kerte es en gondoltam „ na ez mire jo fiam“ minden szo igaznak tünt

Anyu ezt egyszer ugy fogalmazta „ ha a fodrasznal a hölgyek vernyomasrol , erszükületröl, aranyerröl stb beszelgetnek es ezt nem unod meg szörnyübb erdeklödesel hallgatod.

Fiam mint vegzös egyetemista remülten meselte egy elsöeves csinos kislany magazta

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:33   
Amikor bemész a chatbe és egy 16 éves nick elsö kérdése az, hogy hány éves vagy és azt mondod, hogy 60 felett. Erre ez a válasz jön:basszus.... Hát legkésöbb ebböl tudod, hogy öreg vagy. De ennek nincs semmi jelentösége, mindenki öregszik és egy tizévesnek a tizenhatéves is öreg .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:33   
2004-07-21 20:15, bobe:
..a kisunokam megkerdezte: mama te öreg vagy?
na mondjatok erre mit lehet valaszolni?
-
Azt, hogy NEM. Öreg a nagyapád.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:15   
Majd meglatod Rigojanos !

A legnagyobb gond az hogy csak tukörbenezve jössz ra mennyire hasonlitasz az anyadra aki abban a korban eleg vén volt En reggelente lehetöleg nem nezek tukörbe napközben is csak ha muszaly es olyankor leveszem a szemuvegem. Egy tukrom van amit imadok; biztosan az elvarazsolt kastelybol selejteztek; mert abban 10 centivel magasabb es 10 kiloval vekonyabb vagyok. Mar sokan meg akartak vasarolni de nem adom oda senkinek.
a legjobb az volt mikor a kisunokam megkerdezte: mama te öreg vagy?
na mondjatok erre mit lehet valaszolni?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:11   
2004-07-21 20:01, rigojanos:
-
Ugyhogy a nap kerdese: Honnan tudod, hogy öregszel?
-
Hát ilyenekből. Hogy kezdesz kérdőjelezgetni (szoknya? öv? bicikligumi?).
Meg olyanokból, hogy többé nem vagy hajlandó a magát cipőnek álcázó tűsarkú szörnyetegben kinlódni egész nap. És hogy talán nem tetszik a film, ami 20 évvel ezelőtt teljesen elbűvölt .

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 20:01   
Par napja (is) eppen a bevasarlokozpontban maszkaltam, es az egyik uzletben amulva azon, hogy a miniszoknya a 20 centi hosszusagot is eppenhogy elerte, arra gomboltam, hogy vajon oregszem? Valamikor meg meg sem kerdojeleztem azoknak a szoknyaknak az ertelmet, amikben nem lehet lehajolni, most meg azon tanakodtam az uzletben, hogy lehet, hogy az megsem szoknya, hanem ov esetleg?

Ugyhogy a nap kerdese: Honnan tudod, hogy oregszel?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó