2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Idősek vs. fiatalok?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 22:26   
2004-07-03 17:24, bobe:
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 19:09   
2004-07-02 18:23, kaytee:
-

...mindaz, amit a mai fiatalokra negativ hatásúnak tekintenek (és jogosan), kiktől származik?

Egyetertek abban, hogy a fiatalok viselkedeseert nagyon sok szempontbol (nem mind termeszetesen) az felelos, amit otthon, illetve a kozvetlen kornyezetukben latnak. Ezt sem lehet ugyan teljes hatarozottsaggal kijelenteni, hogy egy rossz peldak sorozatat felsorakoztato otthonban felnott gyerekbol ulgyanolyan felnott lesz, es a vice versa. De a felelosseg koncepciojat legkonnyebb otthon megprobalni megtanitani. Es (most ugyan elsosorban az amerikai peldakra gondolok) biztosan megneheziti az iskolai "nevelest," amikor a tanarnak szinte alig van joga fegyelmezni a gyerekeket, tartva a pereskedesektol, stb.

Mikor en gyerek voltam, azt mondtak, hogy az iskola a masodik otthonunk, es amit ott csinaltam, arrol nemcsak tudtak otthon, de a kovetkezmenyei is megvoltak - pozitiv es negativ egyarant. A tanarokat meghallgattak a szulok, es forditva is, sot tettek ezt eleg nagy rendszeresseggel (szemelyesen) ahhoz, hogy a kovetkezetessegnek semmi ne allja utjat, ha csak rajtuk mulik.

Szoval sokminden kozrejatszik abban, ha az ember "neveletlen" felelossegtudat hianyaban levo fiatalokba botlik, de csak es kizarolag ok aligha hibaztathatoak. Es minden generacioban voltak vannak es lesznek jol nevelt, neveletlen, buta, okos, szellemes, szemtelen, stb fiatalok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 18:57   
2004-07-03 03:14, nyanyabandi:
-
En azert nem latom olyan feketenek a mai fiatalsagot....ne legyunk mar olyan mindenbe beleszolosak, mindent jobban tudok......inkabb beszelgessunk el veluk tobb megertessel es kedvesen....mindket generacionak jot fog tenni...........

Tenyleg hasznosabb (es szorakoztatobb is - Bobe ezt is tanusithatja ), ha egy kicsit gyakorlatiasabban, konnyedebben, es kevesebb fennkolt tudomanyos "szagertelemmel" probaljuk a mas generaciok viselkedeset megmagyarazni. Hacsak nem ir belole disszertaciot az ember

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 17:24   
Erdekes a miniszoknya minden anyabol kivaltotta bikat (vörös poszto)
Nalunk verseny volt: en hajtottam fel a ruhaimat szoknyaimat az anyam meg hajtotta le addig amig egyszer meguntam es vettem az ollot. Volt is sapitozas otthon . Arra azonban az anyam nem gondolt (kavezoban dolgozott) hogy a kedves vendegei 30-40 eves hölgyek ugyanolyan minikben jartak mint en. A kulönbseg csak az volt hogy nekem csinos labaim voltak a"neniknek" meg visszeres esztetikus nem volt az biztos de azok bezzeg nem voltak utcalanyok azok rendes nök voltak.
Konzumtarsadalom ?
Hat igen arra is mi tanitottuk a csemeteinket hogy a penz nagyur.

A lanyaimtol epp nemreg kaptuk meg a lehetö legnagyobb dicseretet amit szulo kaphat: ugyanis azt mondtak nekunk hogy szegenyek voltunk az biztos, de nagyon boldog gyerekkorunk volt es nem cserelnenek senkivel.
Gondolhatjatok milyen jol esett nekunk.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 03:59   
2004-07-03 03:14, nyanyabandi:
Kedves nyanyabandi,
azt hiszem, ketten maradtunk a mezsgyén, minden legény elment lefeküdni... Amit írtál, mindent szót a szívemböl írtál. Én is kikérem magamnak, ha pofátlanok a fiatalok, de ritka az ilyen és mindegyik tudja, "die Mutter von xy ist eine harte Nuss", velem nem is próbálják. Engem mindig érdekel, mit gondolnak magukban és beszélek is velük erröl,ha látom, nem kellemetlen a téma.
Ha a lányod olyan, amivel te is meg vagy elégedve, sokat értél el.
Èn a miniszoknyámat személyesen kötöttem a kötötüvel és nagyon büszke voltan rá; a szüleim szerint a sarki kurvához hasonlítottam (nekem ez nem tünt fel, amíg modták). Ebben semmi rosszat nem láttam, mert a külsöségeken kívül, nem passzolt semi.
Az én gyermekeim nem kell gondoljanak magukban semmit, megmondhatják direktben, ha valmi nem stimmel. Szerintem ez normális - de amiket a körmömre kaptak a vonalzóval, az nem ( pedig "jót tanuló" voltam, csak mertem véleményt nyilvánítani, ami nem volt megengedve).
A drogosok mellett már csak azért sem megyünk el szótlanul, vagy suttogva, mert hivatalból tudok ezt-azt. A gyerekeimnek is továbbmondom. Hogy ez olyan projekt, ahol én magam is aktívan részt veszek, olvasnivalót hozok haza, lássák, hová jut az ember, ha gyenge. Mindig azt mondom: fiam, ha kicsi székre kell is felálljak, hogy felpofozzalak, mindegy, hány éves vagy, mindig felmászok a kicsi székre, ha ez segít. Ezt mondom én, aki ellene van minden eröszaknak, de van hatása. Valamit mindig lehet tenni - vagy megpróbálni tenni.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 03:14   
En azert nem latom olyan feketenek a mai fiatalsagot....persze pofatlanabbak mint mi voltunk de anyaink is azt mondtak hogy ok bezzeg nem mertek volna igy beszelni az anyjukkal,-ok bezzeg tiszteletteljesen hallgattak ha azok beszeltek../mas kerdes hogy mit gondoltak magukban../ Hat igen egy kicsit masok mert igy neveltuk oket, a szulok es a tarsadalom de azert nem mindenki olyan rossz ugye......? Regen is volt senkihazi, lusta es semmirekello es udvariatlan stb.......de azert ha korulneztek tele vannak az iskolak egyetemek gyerekekkel, fiatalok toljak a babakocsit, gyujtik a penzt a hazra segitik a fiatalokat.....az elet megy tovabb.....mas az eletstilus,-hat aztan....ha nekik ez kell.....a rojtos "egyennadrag" sem rosszabb mint nekunk a miniszoknya volt,-emlekszem anyam belesapadt amikor eloszor meglatta rajtam es elmondta, megjosolta hogy mi lesz belolem igy......NEM LETT....Nekem csak egy gyerekem van egy 21 eves lany, aldott jo gyerek....mivel ram a negativ peldak hatnak jobban kicsi koratol ugy vezettem be hogy keveset tiltottunk inkabb megbeszeltuk vele bizonyos dolgok kovetkezmenyeit, mutogatva, jatekosan huledezo stilusban...kesobb is mindig felhivtam a figyelmet dolgokra, pl. ha drogost lattunk az utcan susogva mondtam neki hogy odanezz szivi de ovatosan hogy ne lasson meg....kabitos......nezd meg alig all a laban, nezd hogy tonkrement, szegeny szerencsetlen nyomorult/ soha ugy nem beszeltem senkirol hogy kritikaval, hanem dobbent sajnalattal mind a mai napig, eszrevettem hogy jobban, meggyozobben hat, de az igazsag az hogy ugy is erzem/....szoval mindent igyekeztem tudtara adni ugy hogy elirtozzon tole....de nem tiltottam ,-nagyon keves dolgot tiltottam mert feltem hogy megszokja es majd tojik ram....mondjak csak amit akarok....igy erzi a sulyat ha valamire kemenyen azt mondom hogy nem! A cigarettanal is mondtam neki hogy ha valamikor ra akarsz gyujtani ne titokban szivem....szolj es en veszek neked egy dobozzal, elottem szivd el az elsot ne a hatam mogott nem fogom megtiltani....elhataroztam hogy megmondom hogy jo melyen szivd le mert ugy kell/ gondoltam hogy had hanyja csak ki a belet tole akkor majd ketszer is meggondolja hogy ragyujtson-e megegyszer/,-de nem kerult ra sor,-hallani sem akar rola, alkoholrol sem sot a kavet is utalja.....nagyon keves baratja van, osszesen csak 8, beleertve az udvarlojat, de azok kozul egyetlenegy sem iszik vagy dohanyzik...allandoan osszejarnak, egyutt csinaljak a programokat es jovo heten mennek egy egy hetes tengerparti nyaralasra....nagyon rendes gyerekek....szoval en azert hiszek a jovo generacioban.....kulonben is ha nekik jo nekunk mi kozunk hozza....ne akarjunk feltetlenul segiteni, fenekuk ala tolni a parnat es utana a szemukrehanyni.......csak had kaparjak ki maguknak amit akarnak ok maguk.....ne legyunk mar olyan mindenbe beleszolosak, mindent jobban tudok......inkabb beszelgessunk el veluk tobb megertessel es kedvesen....mindket generacionak jot fog tenni...........

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 01:33   
2004-07-02 05:17, szigy:
-
“Igen, ez az: az uniformizált élet, a tartalmatlan konzumkultúra, ami a tudatlanságánál fogva bármilyen irányba terelhető tömegemberek gyülevészét képlékeny masszává teszi. Ez a leplezett tömegtársadalom-előállítás demokratikusnak maszkírozott módja.”

Kedves Szigy,

Majdnem mindenben igazat adok neked (idöközben rájöttem, hogy erre a hozzászólásra utaltál a magánüzenetben), de nem tudok minden megállapítást megválaszolni, mert mindjárt leragad a szemem. Ehhez a mondatodhoz füzném az én nevelési elvemet: édes fiam, nyugodtan kilóghatsz a sorból, nem kell mindig a csordával menjél! Ez egy székely mondás, ami annyit jelent, vállald önmagadat, amilyen vagy, nézd kritikus szemmel, amit más mond. Az is demokrácia, ha te nem a kijelölt úton mész, hanem mérlegelsz és döntesz. Ne félj kilógni a sorból, mert te nem vagy tömegárú, mint a reklámban.. Én ezt adom tovább a gyermekeimnek. Kritikus szemmel kell nézni sok mindent és nem bedölni minden süket dumának. Gyakorlati példa: sokat reklámozták az „intelligens“ mosógépeket, amelyeknél az ember fia (?) vagy lánya (!) majdnem semmit nem kell tegyen, az intelligens mosógép elintéz mindent. A fiam el volt ragadtatva, azt mondta, ö is ilyent vesz majd. Egyszer lehívtam a mosókonyhába, segíteni és kértem: Mondd már meg a mosógépnek, hogy szortírozza a ruhákat színesekre meg fehérre. Megdöbbenve mondta, hogy a mosógéppel nem lehet beszélgetni, ezt muszáj lesz én megcsináljam. “Vagy te” – mondtam én. Mert a mosógép, az óriási intelligencia ellenére, nem tesz különbséget színes és fehér között. Kissé lehervadva válogatta saját büdös focizoknijait szín szerint (többet várt az intelligens mosógéptöl). Aztán be is kellett kapcsolni ; ott az volt a baj, hogy túl sok gomb volt a gépen. Beállítottam, erre jött a kérdés : « Hát nem megy ez magától ? » Nem ám, a gép az gép, az intelligencia máshol van. Kijózanító kísérlet volt, azóta magától megtalálja, hol kell kacagni a reklámon, így nem egyedül vihorászok. Kellemes mellékhatás : megtanulta kezelni az « intelligens » mosógépet, a focidresszeket nem kell többé mossam ! Ez csak egy darab tapasztalataim puzzle-jában, hogy nem muszáj tehetetlenül nézni a sok ámítást és hazudozást, ami « kommunikáciò » alatt folyik. A gyermekeket fel kell világosítani és fel kell készíteni, hogy ne döljenek be mindennek. Nálunk ezt nnagyon velösen úgy mondják : « a csóré se..e a falhoz ért és felébredt ».
(Hunor, remélem, müködik a tipped, hanem megyek lefeküdni.)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 01:00   
ON

Itt minden tipp:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8

Ha van kedved, gyere at a Cseveges ala, az Itt vagyok topikba peldaul, ott boncolgathatjuk Csikszeredat. Csibi szovegek mellett ez annyira nem akarodzik.

Ma meg irok a temahoz is, hogy ne tereljem el nagyon a szot.

OFF

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 00:57   
2004-07-03 00:50, hunor:
-
Kedves Hunor,
vért izzadok itt, mert a Smiley-aim horgokként jelennek meg, az idézeteket nem tudom leválasztani stb. stb,utána kellen olvassak, mert van itt tipp elég, de pillanatnyilag idöszükében vagyok és barkácsolok, ahogy tudok. Elnézést mindenkitöl, ha sokat idétlenkedek, bele fogok jönni! A Csíkszereda-topik meghalt forma, talán kellene aktualizáljak? Ha lesz valami, írok, mert Àrgus-szemekkel figyelem a sajtót. End of off-topic.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 00:50   
ON

Kedves Mary,

csak egy tipp - lattam korabbi uzenetekben ideztel mastol, es elegge egybefolyt a ket szoveg. Most en kulonvalasztottam, es az idezet reszt betettem ' jelek koze, es a jovoben ezt javaslom Neked is: tedd mindig az idezett reszt idezojelek koze, es alatt hagy ki egy sort, es igy akkor egyertelmu, hogy melyiket irtad Te, melyiket mas.

A tema valoban jo, ahhoz gratulalok en is.

Tovabbi kellemes csevegest!

Udv,

Hunor

PS: Csikszeredarol targyalhatunk majd mas topik kereten belul, en is eleg ismeros vagyok ott.

OFF

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 00:44   
Sajnos, költözés miatt két napig nem tudtam erre nézni, de nagyon örülök, hogy egy élénk beszélgetés alakult ki. A "fiatalok" vagy "idösek" köcsönös egymást szöktetése nagyon szórakoztató, föleg, ha az önirónia sem hiányzik. Egy dolgot kell hamar leszögezzek: a kommunikáció alatt a kétirányú tapasztalatcserét idösek és fiatalabbak között értettem, nem a médiákból való egyirányút. Pl. egy nagymama tanulhatja az unokájától a számítógép kezelését - amire a MON-nagyiknak természetesen semmi szükségük nincs , de másoknak talán; az unoka tanulhatna pl. kertészkedés, fincsi receptet stb. a nagyitól. Az sem ártana, ha az idösebbek meggyónnák fiatalkori büneiket, minden fiatal rögtön a szívébe zárja öket, mint én Böbét . J A másik dolog, amit le kell szögezzek: én nem állok egyik oldalon sem, mindkettönél látom a hibákat és a pozitív dolgokat. De ha valakit támadnak, mint pl. a fiatalokat, akkor hétköznapi anekdotákkal be tudom bizonyítani, hogy a róluk kialakított kép helytelen. Ugyanez érvényes az idösebbekre is, de ritkábban hallom, hogy “jaj, ezek de hülyék…” mint azt, hogy “bezzeg az én idömben…” Ki kritizálja többször a másik felet?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 00:26   
2004-07-02 00:30, kaytee:
-
'Mary,
természetesen igazad van abban, hogy sok jót is tanulhatott a fiatal generáció és abban is, hogy a környezet szintén roppant erősen befolyásoló tényező.
A környezetről azért annyit: azt is "mi" alakitottuk.'

A környezetalakításhoz csak annyit mondhatok: az én gyermekeim környezetét nem én alakítottam, legalábbis nem aktívan, csak belecsöppentek egy olyan társadalomba, amelyik már ki volt alakulva. Ezt a társadalmat, ahol én élek (Németország), nem a „mi“ idösebb ,magyar nagymamáink vagy anyukáink, nagyapáink és apáink alakították, Így van egy bizonyos különbség, de nem sok, ahogy Magyarországi és Erdélyi családoktól hallom. Ott is örökzöld téma a „bezzeg a mi idönkben“ tézis. Néha az az érzésem, ez mindig így volt és mindig így lesz. Hunor jól kieszelte a témát, már a megfogalmazás buzdít arra, hogy egymás torkának essünk. J

Ami a minöségromlást illeti, ez is eléggé elcsépelt téma. Mindenki magáról gondolja, hogy ö kapta a legjobb nevelést (én is! én is!) Németországban is egyre többször elhangzik a szó: „Werteverfall“. Tehát bizonyos (morális) értékeknek az elveszítése. Ezt én sem tagadom, de szerintem megvan ez már rég, én úgy nevezem „Wertewandlung“. Már a `60-asok is csinálták (kommunák, guruk, drogok, flower-power általában). Most még nem lehet megmondani, hogy ez tényleg romlást jelent-e, vagy hoz valami pozitívumot is magával.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 18:44   
2004-07-02 08:35, gvirag:
-
Néhány szót azért kellene szólni a téma kapcsán a "kommunikációról" és a "közvéleményről".

Ha kommunikációról beszélünk elsősorban a sajtó és a TV jut eszünkbe. A kommunikáció azonban kétirányú gondolatcsere. Az lenne! De nem az!
A hivatkozott "közvélemény" pedig nem több, mint a hatalom cselekedeteinek legitimációja. Természetesen alkalmas a vélemények befolyásolására, sőt arra törekszik is. Próbálj csak ellene mondani, mindjárt teleaggatnak jelzőkkel. Van itt egy lelki terror is. Néhány éve a Spiegel főszerkesztőjének tették fel a kérdést, mire az volt a válasza, ja kérem mi csak kiszolgáljuk a nagyérdemű igényeit. Mi a piacról élünk, azt adjuk amire igény van. Persze ez nem igaz. Nagyon tudatosan formálják az "igényt" - a konzumtársadalom irányában.

Érdemes volna megvizsgálni ez kinek az érdeke....

Kedves gvirág:
nem érdemes különösebben megvizsgálni, kinek az érdeke, mert nem titok: annak, aki anyagilag profitál belőle. Még a nem-konzumtársadalmakban is, egy-két idealista kivételével.
A különbség, hogy a kapitalizmusban mindenki profitálhat valamennyire (pl. vehet lakást, mégha 3o évi részletre is, mert kapható), de a másik rezsimben nem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 18:23   
Nekem csak kettő van, mármint gyerek, unoka még egyse, és én is tudom, hogy az enyémek nagyszerü felnőtteknek nőttek fel. Remélem, minden jót továbbtanitanak majd az ő csemetéiknek.
Nem értem, hogy azok, akik a témában a "másik" véleményt képviselik, mintha megfeledkeznének róla, hogy mindaz, amit a mai fiatalokra negativ hatásúnak tekintenek (és jogosan), kiktől származik?
Talán kisgyerekek találták fel, hogy a koncentrációs képességük csak 2-3 percre terjed, és azt nem fejleszteni kell, hanem kiszolgálni a Sesame Street-féle gyerekmüsorokkal?
Vagy ők árulják maguknak a százdolláros tornacipőt és a Coca Colát?
Ők gyártják a tanterveket? Osztogatják a meg-nem-érdemelt jó osztályzatokat?
Ők hozták a blőd gyermekvédelmi törvényeket?
Sirunk, hogy a fiatalok a fogyasztói társadalmat túlzottan magukévá tették, de a fogyasztói társadalmat is mi teremtettük nekik.
A politikusok nem esküdtek össze a világ minden táján, hogy kihúzzák a zsebekből a pénzt. A politikusok hatalmat akarnak, és úgy szerzik, tartják meg, ahogy tudják.
Ha az egyszeregy visszafelé ismerete biztositja, hogy hatalomrajutnak, vagy maradnak, akkor azt kéne fujnia mindenkinek.
A demokrációkban a politikusokat a felnőttek választják.
Kedves szigy:
A Vietnám-szindróma egyáltalán nem gagyiság. Szivesen kitárgyalnám, magyar változatát is, de az már nagyon politika volna. Csak annyit irok még róla, hogy itt a Vietnámmal kapcsolatban tapasztalt, látott kétszinüség ábránditotta ki a fiatalokat az idősebbekből, másutt meg más.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 17:46   
Gratulalok Gvirag! Hidd el örömmel tölt el ha ilyesmiröl olvasok mert nincs szebb egy nagy csaladnal
Sok boldogsagot es meg sok unokat
Az offolas azert offolas mert mar reg nem arrol beszelgettetek

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 17:44   
2004-07-02 10:50, bobe

Kedves Böbe,

Miért lenne off a szülő gyermek kapcsolat, ha a korosztályok kapcsolatáról beszélünk?

Nekem hat gyermekem van és nem véletlenül vannak hatan. Kitünően felkészült emberek, ma ők hordják már a társadalom terheit. Bátran és sokat vállanak belőle. Van tizenöt unokám is, de ez a szám még növekedni fog. Kitünő tanulók, sportolnak és zenélnek és az idősebbek és azok a szerencsések akik éveket töltöttek külföldön már beszélnek idegen nyelveket is. Nem miattunk fog Európa elnéptelenedni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 14:50   
Face Plant

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 14:46   
2004-07-02 14:35, bobe:
-
Semmi sem valtozott minden a regi. En is pont ugy kritizalom a fiatalokat mint annak idejen engem a szuleink.

Ezt tanusithatom

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 14:35   
Tudod miert kritizaltak engem Hunor?:
egoista voltam, tiszteletlen, hulyen öltöztem nem adtam at a helyemet a buszban es a hajviseletem is kibirhatatlanul csuf volt. Lattad az erettsegikepen.
A nadragom alul 23 cm-es volt es anyam azt mondta huligan vagyok
a paromnak olyan cipöje volt amitöl az apja hidegrazast kapott. Az egyik haverunk butorszövetböl csinaltatott nadragot maganak . Meg mi sem mertunk vele egy jardan menni . Semmi sem valtozott minden a regi. En is pont ugy kritizalom a fiatalokat mint annak idejen engem a szuleink.
Egy dolgot ujra elmondok nagyon tisztellek benneteket mai fiatalok. En nem szeretnek most fiatal lenni mert nem könnyu nektek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 13:38   
Folytatva a temat - a mai idosebb generaciot miert kritizaltak fiatalabb korukban? Azt fel sem tetelezem, hogy nem volt ra precedens.

Hunor

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 13:22   
2004-07-02 13:11, bobe:
-
Böbikém, hallottam egy előadásban, hogy az alzheimertől az ember elveszíti az erkölcsi érzékét, és idegen nők mellkosarába nyúlkál.

Imádok offolni. Végiggondoltad ezeket a mellkosár-ügyeket? Ha OK vagy, akkor is puszillak.

Szeretettel: szigy

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 13:11   
Semmi ujsag a korom az valtozatlan 87 vagyok de meg epeszu az alzheimer meg nem jelentkezett
Esik az esö es imadok offolni de nem csak en offolok vagyunk meg nehanyan itt a forumon

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 13:06   
2004-07-02 11:06, bobe:
-
Mi újság, Böbikém?

Más a társadalom reprodukciója, és más az élveszületések száma.

Mondd, drága Böbe, nem 88 az a 87?

Puszillak: szigy

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 11:06   
Tyuk vagy tojas?

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 11:01   
2004-07-02 10:50, bobe:
-
Szerény meglátásom szerint ezen utóbbi eszmecserék tárgya jelen esetben túlmegy a gyermekvállalásra - ami persze idetartozik -leszûkített problematikán és szélesebb és mélyebb szférában kell keresni a választ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 10:50   
En csak egy kerdest tennek fel: kinek hany gyereke van? ha mar az önzö egoista uj generaciokrol beszelunk?
Nekem egeszsegugyi okok miatt sajnos csak kettö maskulonben biztosan legalabb 4 lett volna. Az apamek 12-en voltak az anyamek 6-an. Itt ebben a kisvaroskaban ahol elek ket magyar ismerösunk is van kiknek 5-5 gyerekuk van, szoval akkor folytassuk a vitat.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 10:44   
2004-07-02 08:35, gvirag:
-
Kedves Gvirag!

Én már 1:1-ben ugyanígy kerültem oda, ki is törölték a szöveget. A fölötte való döntés jó barátomnak a kezében volt, szó nélkül törölte. Pedig priviben megírhatta volna, hogy ugyan nem politika, de tűzvonalba lerültem. Nem tette.

Kommunikáció ez is.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 08:35   
Néhány szót azért kellene szólni a téma kapcsán a "kommunikációról" és a "közvéleményről".

Ha kommunikációról beszélünk elsősorban a sajtó és a TV jut eszünkbe. A kommunikáció azonban kétirányú gondolatcsere. Az lenne! De nem az!
A hivatkozott "közvélemény" pedig nem több, mint a hatalom cselekedeteinek legitimációja. Természetesen alkalmas a vélemények befolyásolására, sőt arra törekszik is. Próbálj csak ellene mondani, mindjárt teleaggatnak jelzőkkel. Van itt egy lelki terror is. Néhány éve a Spiegel főszerkesztőjének tették fel a kérdést, mire az volt a válasza, ja kérem mi csak kiszolgáljuk a nagyérdemű igényeit. Mi a piacról élünk, azt adjuk amire igény van. Persze ez nem igaz. Nagyon tudatosan formálják az "igényt" - a konzumtársadalom irányában.

Érdemes volna megvizsgálni ez kinek az érdeke, de félek a politika útvesztőjébe tévednénk, ami ugyebár itt egy tilos terület.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 08:06   
Akkor már négyen vagyunk!

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 05:17   

2004-07-01 00:21, gvirag:
-
Kedves Mary és Gvirag!

Hárman vagyunk.
Mivel egyszer már beszálltam, nem tartom fontosnak, hogy sokat beszéljek.

Mindenesetre Pompery rideg és bölcs, sajnos nem eléggé kibontott racionális hozzászólása a társadalom korántsem mai keletű atomizálódására mutat rá. Pompérynek ebben tökéletesen igaza van. A dolognak ez az egyik valós oldala. A közösségtől idegen egyén prakticizmusa valós és romboló tényező. Ez valóban konzumálja az élet legtöbb területét. Azonban a téma általam érzett fővonalához képest, bármennyire igaz, csak az egyik oldal.
Ne haragudjatok, tisztelt és szeretett Többiek, de sok melléfogás után Mary és Gvirag igazsága mind szociológiailag, mind pedagógiailag a legsúlyosabb.

A szülők felelősségérzet-hiánya dermesztő. Lehet, hogy ez az Államokban másképp néz ki, még akkor is, ha Magyarországból átkerült magyarokkal kapcsolatban talán merész ötlet is egy USÁ-ból való, indokolatlanul általánosított világképpel értelmezni a világot. Nehogy már el kelljen hinnem azt, hogy az első- vagy esetleg másodikgenerációs amerikás magyarban nem dominálhatnak az itteni magyar gyökerei.

"A szülőktől kapott nevelés és példa csak egy a rengeteg hatás közül. Nagyon fontos az iskola, a baráti kör, a társaság, a sajtó a TV. A politikai hatalom szándékai." - írja Gvirag.
Nézetem szerint teljesen igaza van. Csakúgy, mint Mary-nek.

Nem egy vietnami amerikánus vereség a lényeg egy magyar ember gyermeknevelése szempontjából, már ne haragudjatok, hanem az a bóvlikultúra és az az önzőség, amivel kapcsolatban az életkultúra terén se a fasizmus, se a kommunizmus nem vádolható. Ez amerikánus lelemény.
Engedelmetekkel: kamu. Vagyis gagyi.

A kétféle szocializmus egyik közös vonása a törik-szakad közösségiség. Ide idézem Gvirag szavait: "Sajnos erre a konzumszemléletre bíztat az egész nyilvánosság. Nem véletlenül!
Ezt a felelősség nélküli, könnyelmű életet kínálják nekik, de nem ingyen, cserébe az egész életüket kérik. De ez fedve marad előttük."

Igen, ez az: az uniformizált élet, a tartalmatlan konzumkultúra, ami a tudatlanságánál fogva bármilyen irányba terelhető tömegemberek gyülevészét képlékeny masszává teszi. Ez a leplezett tömegtársadalom-előállítás demokratikusnak maszkírozott módja.

Természetes, hogy a divat nem közösséget kreál, hanem uniformist, ál-egyenrangúságot, sőt a mindekivel való csereszabatosság agyrémét. A felcserélhetőség, a panelszemélyiség képzetét. Az aljas, amint Gvirág bölcsen írja, valóban politikai célból megtévesztő látszatot. Az egyenruhát senki sem hordja belül, legfeljebb egy-egy mániákus főkatona. Az uniformis, a "juniform" kívül van: látszat. Embléma. Aki elhiszi, hogy ez teszi az embert, higgye.

Az azonban, ami a közösségeket, a nomális emberi társadalmat, vagyis a konzumáló hatalmat sokkoló, mivel emberi társulásokat hozza létre, egyre inkább hiányzik. Mégpedig azért hiányzik, mert sokak szerint a tyúk előbb volt, mint a tojás: szeretik a készet, a kényelmet, a tunyaságot és a megalkuvást.
Ami még cifrábbá teszi ezt, a háttér. Mert emögött a sejtekig besulykolt, másokban elpusztítandó ellenséget láttató önzés uralkodik.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó