2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Kölni magyarok II (folytatás)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-01 00:18   
Volt egy ido amikor beszelgettunk egymassal, de az az ido sajnos mar elmult. Mar a kavezo is bezart es a fozes is megszunt. Nincs semmi tema amire valaszolni lehetne.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-30 03:50   
2013-04-29 19:59, anulu71:
-

Sajnos a jelenlegi látható németországi magyar fórumok, oldalak, csoportok jelentős része erről szól, részben ugyan érthető is akár, viszont a MON ettől eltér.

Hunor

anulu71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-29 19:59   
2013-04-22 07:56, hunor:
-

Sziasztok!

Szeretnék letelepedni itt Németországban és munkát vállalni, lehetőleg könnyűt sok pénzért.

Ja igen, és lakásra is szükségem lenne!
Segítségeteket előre is köszi!

Üdv: Anulu

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-22 07:56   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

piccolina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-20 20:17   
2012-08-24 16:29, hesseler:
-

Szia Andi,

bocs, hogy igy ismeretlenul irok neked. Jelenleg meg Olaszorszagban lakunk, de remelhetoleg hamarosan Koln kornyekere koltozunk, es Frechen is szoba jott, hogy esetleg ott neznenk hazat magunknak. Megkerdezhetem, hogy milyen a kornyek? Autoval arra jartunk es tetszett, de ugye egeszen mas ott lakni meg at autozni rajta.. Az egyetlen dolog ami miatt egy kicsit hezitalunk, mert eleg messze van Kolntol, mivel reggel vinnem kellene a gyerekeket iskolaba, es oviba ugyhogy 1 nap 4-szer megtenni a Koln-Frechen tavolsagot nem tunik valami jo megoldasnak.

Az en kislanyom 2,5 eves, a fiam 5,5. Ha esetleg szeretnel mama-baba csoportba jarni en 3,5 evig jartam a gyerekemmel a Bobita csoportba, jelenleg Kaarstban tartjak egy oviban (magyar dalokat enekeltunk, jatszottunk, sutottunk) es imadtak a gyerkocok. Szuper csapat razodott ossze! Ha kell reszlet rola szolj, es szivesen megosztom veled. (En ennek a csoportnak koszonhetem, hogy sikerult beilleszkednem es megszerettem Nemetorszagot.)

Linda

mamola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-15 21:16   
Nagyon sok szeretettel meghívunk benneteket 2013. január 25-én pénteken, új sörözőnk nyitó bulijára.
Hely: UNICUM SÖRÖZŐ 41069 Mönchengladbach, Hehnerholt 170.
Nyitva: 2013. Január 17-től Minden nap 11-24-ig.
Tel: 015163518756 Magyar Móni, Laci, Tomi és Dóri

hesseler  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-24 16:29   
Sziasztok!

Andi vagyok, és en mäsfel eve élek Köln "mellett", Frechenben... mióta itt vagyok, nem talälkoztam magyarokkal, de jó lenne.

Nekünk mär van egy babócänk, Hanna 4 hónapos. Van akinek van kisbabäja esetleg?

Üdv nektek!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-11 19:45   
Kedves Krisztinia,

üzeneted, Toeby válaszát áttettem a megfelelő topikba, ide:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&2393
(Németországba menni - Utazás, tanulás, letelepedés)

És egy tipp: érdemes először megkeresni a témához kapcsolodó topikot, átolvasni, és aztán kérdezni.

Hunor

SK-Net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-07 08:53   
Kedves kölni magyarok!

Bakos Nikolett gulyásevésre hív benneteket:

http://www.gernungarn.com/__m_kalender_details.php?esemenyid=163

Üdv:

Sanyó

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-31 23:51   
Kölniek elöre!

Kattintás

Üdv.

Toeby

bilkeiga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-26 18:13   
Kölniek figyelem!

A szomszédban Bonnban június 3 és 5 között a világ legnagyobb sörkertjét hozzák össze a szervezők reményei szerint. Sokszázféle sör, sok exotikus vidék is bemutatkozik (mult évben Zambia például), de persze ismert és ismeretlen klasszikusok Némethonból, Belgiumból. Szóval aki szereti a sört, szeret új dolgokat megismerni optimális esetben mindkettőt - irány Bonn. Hely:Rheinaue (az egész parkban).

Cserkész  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 02:17   
2004-12-19 19:21, Toeby:
-

Remélem eljut köszönetem és jókivánságom Hozzád, mert nem jó, hogy decembertől nincs folytatás?.

E fórumot választom, hogy készüljek Kölnbe és készítsem azt a 14 cserkészt akit elviszek e szép városba

Köszönöm a város bemutatását, most így éjfél után csak átszaladtam rajta, de ehhez idő kell, már csak azért is, hogy megemésszem amit látnivalóban adtál!

Köszönöm!
Cserkész

Cserkész  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 01:40   
Nagyon szeretném felvenni a kapcsolatot kölni magyarokkal, ha lehet cserkészekkel.

Nagy szeretettel készülünk a világtalálkozóra és úgy gondolom, ha már ott leszünk, esetleg találkozásra is sort kerithetnénk. Szívesen írnék arról is hogy hogyan készülünk, aztán azt is várnám a kölniektől, hogy hogyan készüljünk?

Eddigi üzeneteimre még nem jött válasz.

Cserkész Kazincbarcikáról

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-19 12:26   
Kedves Toeby,

merre jarsz? Mert erre bizony mostanaban nem igazan...

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 15:30   
Szia Toeby!

Rigó! ugyancsak meghajtottál, holnap mehetek kezelésre, mert annyira kilapitottak a karácsonyi vásárban. Már el is felejtettem, hogy mire vállalkozom. De itt a report:

Most jottem ra, hogy bar rogton elolvastam a riportodat, megkoszonni meg elfelejtettem. Nagyon tetszenek a kepek, imadom az ilyen hangulatu vasarokat.

P.S.: Vettel-e a sultkolbaszbol, es milyen volt?

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 19:21   
Kösz a jókivánságokat, s halló mindenkinek!

Rigó! ugyancsak meghajtottál, holnap mehetek kezelésre, mert annyira kilapitottak a karácsonyi vásárban. Már el is felejtettem, hogy mire vállalkozom. De itt a report:

Az utóbbi években nagyon nem járogattam oda, mig a gyerekek kicsik voltak elengedethetetlen volt viszont.
Ez volt az atrakciójuk, a "mini óriáskerék":

Kölnben különben több helyen zajlik ez a vásár. A nevesebbek a Neumarkt, Alter Markt és Dóm tér, de másutt, söt a külvárosi központokban is megrendezik, mint pl. a Rudolf téren, Mülheimben a Wiener téren, stb. (Ez most Köln benfenteseknek, akik kiismerik magukat!)

A hisztorikus karácsonyi vásárt az utóbbi évek óta a Csokoládé Múzeumnál rendezik, s a Rajnán szintén vesztegel egy hajó, mint karácsonyi vásár.

Mint szokás, minden édsséget megtalálhattok a pralinéktól kezdve a mézespuszedlin keresztül a sült almáig.

A mézes dolgokon kivül itt még a környékböl hires az "aacheni printen". Ez is hasonló a különbözö mézes kalácsokhoz, csak méz nélkül készül. Aki az év bármelyik szakában Aachenban jár, nem felejt el onnan valami hasonlót magával hozni.

Persze különbözö mütárgyak: festmények, üvegfestészet, fafaragmányok sem hiányozhatnak a karácsonyi vásárból. A fajátékokat sok gyerek manapság viszont már alig ismeri, de legalábbis elönybe részesitik a különbözö computerjátékokat.

Egyik érdekességet, a Steiff cég által a Kaufhof kirakataiban rendezett mozgó, többnyire mesékböl eredö jelenetet a különbözö állatfigurákkal is meg kell emlitenem. Ezektöl ered ugye a Tedy mackó, ami a 19. század végén hóditotta meg Amerikát. Egy Steiff nem hiányozhat egy gyerek szobájából sem. Mi is örököltünk egy csomót, még mindig itt vannak a polcokon, holott lányaink már hosszú évekkel ezelött elhagyták a házat.

Nekünk kölnieknek mindenünk van. Másutt nagy szenzációval jelentik be: "Idén is lesz jégpálya!" Vagy mint nyáron: "A Plage", stb. Nekünk ezek egyszerüen itt megvannak, annélkül, hogy világgá kürtölnénk. Mégis tudja mindenki, nem hiába jönnek még Londonból is ide vásárolni.

A jégpálya a Heumarkt-on évente kb. 1 hónapon keresztül öröme kicsinek, nagynak.

És természetesen nem hiányozhatnak az "etetöhelyek" sem, ahol a Bratwurst (Sültkolbász), Reibekuchen (krumpliból készült sült lepény), forralt bor, stb. állnak a vezetö helyen. Kell valami az üres gyomorba! Én nagyon megörültem, amikor egy-két éve a sült krumpli (pommes frittes) ismét vagy 30 éves szünet után visszatért az utcákra, s csak úgy menet közben a tömegben elfogyaszthatja az ember, vigyázva arra, nehogy kiverjék a kezéböl.

Itt beteszem a 4711 épületét, ami nem kimondottan karácsonyi diszben van, mert ebben a szinben van nap mint nap megvilágitva a homlokzata. Csak az angyal egésziti most ki. A sok pipere dolog közül még mindig a legnyakrabban eladott illatszer.

A képek ugyan nem valami jól sikerültek, de hogy is lehetett volna másként, örültem, hogy legalább a gépet nem lapitották ki.

Mary! Kösz szintén a megemlékezést. Majd egyszer mi ketten váltjuk meg a világot, amiröl éjszakánként mint hös álmodok. Hol Robin Hood vagyok, hol General De Gaulle, hol valami hires szinész. Reggelenként viszont rádöbbenek a valóságra, hogy az élet még annak is kemény, aki talán még sincs olyan szorult helyzetben!

És még egy kölni jászol:

Tehát ismét minden jót mindenkinek!

Toeby

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 00:46   
2004-12-18 14:18, Toeby:

Kedves Toeby!

Kokoschka egyik kedvencem, ezért kösz a képet (még akkor is, ha nem nekem volt szánva )

Én is kívánok kellemes, boldog és harmonikus karácsonyi ünnepeket, mint nem otthoni magyar, de azért tiszta szívböl! Szeretettel :
Mary

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 00:25   
Szia Toeby, Te is el szoktal menni ebbe a vasarba? Miket arulnak? Tudnal szolgalni "helyszini tudositassal" beleertve kepet is?

Kellemes unnepeket Neked is

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-18 16:32   
Kedves Toeby,

Boldog Karacsonyt kivanok en is. Ujevi jokivansag kesobb, hiszen remelem, jossz meg addig errefele.

Udv,

Hunor

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-18 14:18   
Halló!

Egy kölni jókivánság a Kölnben, s azon kivül mindenütt a nagyvilágban élöknek O. Kokoschka festményével ill. a kölni karácsonyi vásárok egyikével.

Tehát kellemes karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag boldog új évet minden otthoni és nem otthoni magyarnak, valamint más nemzetiségüeknek!

Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 09:27   
Utazas kapcsan/ termek kapcsan az uzeneteket atkoltoztettem ide:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&48
Nemetorszagba menni... c. topik.

Udv,

Hunor

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-23 17:26   
Halló ismét!

Nagy nehezen visszaérkeztem Kölnbe. Sajnos az utat egy berlini S-Bahnnal kellet megtennem, mert a kocsim lerobbant.

Azonnal végrehajtottam egy motorcserét, egy megbizható békebeli tipusra.

Sajnos késön érkeztem, mert a "Niederländerek" a visszavonulásuk alkalmával már mindent leromboltak. Ezt a templomtornyot még gyorsan sikerült kitámasztanom.

A nehéz tüzérségi felszerelésüket, mint ahogy a képen látható is, menekülésük közben hátrahagyták, miközben ilyen "Pullmann" négy üléses lovakon hagyták el a várost.

De komolyabbra forditva a szót, a temlomtorony az U-Bahnnal kapcsolatos munkák alkalmával megroggyant, hogy a kölnieknek is legyen egy "pizai ferdetornyuk". A szomszédságában található a "Nyomor temploma" (Elendskirche), amit a valamikori szegények és idegenek temetöje helyén épitettek, s 1771-ben avattak.

A berlini S-Bahn a Technologiai Parkban található, mint büffé, s a Deutz motor a már korábban emlitett Deutz Motorgyár korabeli terméke, ami egy motorokkal foglalkozó cég irodaépülete elött áll.

Toeby

Perec! Azon a téren tkp. nem szabad parkolni. Az egyik kocsit el is lehetet volna vitetni, de a sárgák a postáé, amik idöközönként elhozzák a leveleket.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 12:17   
2004-10-16 11:41, Toeby:
-
Halló Toeby,

Szeretném megtudni, nagyon nehéz volt-e elintézni, hogy azokat a sárga minibuszokat pont ott parkolják le a sárga és barack különböző árnyalataiban pompázó posta elé, és a sárga virágözön mögé?

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 12:03   
Halló!

Még mindig menekülöben vagyok, mint Dr. Cambell, ha jól emlékszem a sorozatra. Ezek a Niederländerek?! Hogy is fordithatnám le öket? Hollandok? Azon már kiakadtak. Németalföldiek? Hát ha ezt tudnák? Még jobban kiakadnának. Németek!? Willi barátomnak mégis igaza volt, "plattdeutsch" a nyelvük. Igaz a nyelvészek is a "niederdeutsche Sprachék" közé sorolják.

Teszteltem a 6-tól 12-ig terjedö nyelvtudásukat. Magyarul nem értettek, tehát akkor már csak 5 illetve 11 maradt.

Na, ide bemenekülök:

Ezt még "rövidlábulovas harcos honfitársaink" sem tudták bevenni. Talán az ágyút találták volna fel inkább a golyóstoll helyett!

Azonnal felvettem a páncélos öltözékemet. A svéd acélra nem volt szükségem, mert megelégedtem a solingeni pengével.

Itt biztos jó helyem lesz:

Csinos kis lakóház:

Itt Schloß Burgról van szó, amit a 13. század közepén a kölni érsek ellenlovasa, Graf von Berg épittetett. A körülötte lévö hegyes-dombos vidéket róla nevezték el "Bergisches Land"-nak. Ma Solingen városhoz tartozik.

Itt jó kávét lehet inni, s hozzá a vidék specialitását, "bergische Waffeln" meleg meggyszósszal és "valódi tejszinhabbal" fogyasztani. Ez utóbbiért hiába jártam végig a sivatagot, mert utolsó látogatásom alkalmával is csak müanyagot adtak mindenütt.

És még egy ablakocska:

A jellemzö palaszigetelésü házakat már emlitettem. Ugyanúgy elöfordulnak fazsindelyesek is.

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 21:34   
Halló!

Most ide kukkantok be ismét. Már reméltem, hogy ezek a "Niederländerek" elhagyták már a várost, de még nem! Húzzuk fel ismét a középkori falakat? Talán nem értesültek a "Monschaui Konferencián" megkötött békeszerzödésröl, igy inkább elhúzok még egy kicsit észak-kelet irányban.

Altenberg. A Bergischer Dom a kölni után a környék legjelentösebb gótikus épitménye, ami a 13. század kezdetére vezethetö vissza. Szintén egy hatalmas épület, aminek üvegablakai valódi mestermüvek.
Itt egy kis izelitö belölük:

A Dóm föportálja:

És a szerzetesek épületének egy részlete:

Gyerekeknek érdekesebb a "Märchenwald" (meseerdö), ahol a legnevesebb mesék figurái megtalálhatók.

Különben Kölntöl nem messze az 1. autópálya kijárathoz közel, Dortmund irányában található.

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 11:41   
Halló ezen az oldalon is és szintén szép hétvégét!

Remélem az esztergomiak ide is betekintenek!

Miután szabad elvonulást biztositottak immár holland barátaink, akik ezért a megszólitásért legszivesebben kiakadnának, mert Holland csak egy kisebb részt jelöl meg a Niederland-ban, s ezért ök inkább Niederländereknek szóllitattják magukat, megérkeztem nagy nehezen a szimpatikusabb, volt fövárosba, Bonnba.

Itt a Beethoven szobor látható, mögötte a régi postahivatal.

Ebben a házban nyomorgott állitólag az ifjú Beethoven. Én is szivesen elnyomorogtam volna itt!

A régi Tanácsháza. A valamikori föváros ideje alatt több államföt is fogadtak itt.

Egy utcajelenet.

A volt Katonai Akadémia, ma az egyetem szolgálatában.

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 13:04   
Halló!

Most is suttogva irom ezeket a sorokat, mert még mindig menekülöben vagyok a hollandok elöl. Gondoltam, hogy itt Monschau-ban egy kis megnyugvásra találok, de itt még a belgák is csatlakoztak hozzájuk. Kisebb béketárgyalás után tüzszünetet kötöttünk, s most már nem mutogatunk egymásra. A feszitövasat is eldobtam, autókat sem törünk fel, egy darabig.

De azért még arra is jutott idö, hogy kissé szét is nézzünk, amiröl beteszek ide egy két fevételt.

A képen levö fiatalember nem én vagyok. Itt is a faszerkezetes házak a jellemzöek, de több palával is van beburkolva, ami a "Bergisches Land"-ban (Solingen, Wuppertal környékén) még gyakoribb.

A várba ez alkalommal nem mentem fel, kiméltem magam, na meg elötte már megvolt a "békeszerzödés".

Kedves Perec!

Amikröl eddig irtam, pl. Bad Honnef, Bad Hönningen, Bad Neuenahr, Bad Münstereifel, ezek valóban termálfürdövel is rendelkezö fürdövárosok. Aachen is Bad Aachen, ha nincs is elötte manapság a Bad jelzö.

Az Eifel az egy nagy kiterjedésü dombos, hegyes vidék, általában 300 és 600 m között. A Bad Münstereifel igy kapta a nevét a fürdö, templom és hegyvidék összetételéböl.

Toeby

U. i.:
Sajnos az utóbbi idöben nagyon le voltam kötve, mert fél vömböl most egész lett, s Budapeströl is voltak látogatóink, akiket kissé elkalauzoltam a környéken.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 22:54   
2004-09-29 21:12, Toeby:
-
Halló Toeby!
Két kérdés: mitől Bad (odáig OK, hogy Bad, de ez a Bad miért lett az?), és mitől "eifel" ?
Perec

magyarhaz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 21:18   
Szept. végi utolsó fényképes beszámolód óta nincs hír a topikon. Pedig érdeklödéssel figyeltem a fényképbeszámolóidat. Élvezetesen írtad és mutattad meg a lényeget.
Jómagam is Kölnben élek magyarként a Mindszenty Magyar Házban. (Thieboldsgasse 96, Neumarkt közelében) Jártál már errefele? Ha nem, hát bármikor megteheted. Józsi

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 21:12   
Halló!

Még mindig menekülöben vagyok, ugyan csak pár km a távolság, de még csak most érkeztem meg Bad Münstereifelba.

Jellemzöje, hogy a Rajnavidék legjobb állapotban fentmaradt középkori városkája, 4 városkapuval és 18 toronnyal. Szintén a faszerkezetes házak (1. kép), de már a 12. sz-tól megjelent a massziv épitkezés is, ami inkább a egyházi és középületeket jellemzi, mint pl. a Tanácsházát a 13. századból (2. kép).

Régi román stilusu templom a 12. sz-ból

Látkép a városra a várból

Egy várrészlet

Az egyik városkapu

Mivel rosszabbra fordult az idö, remélem már a hollandok hazamentek, s igy én is visszatérhetek Kölnbe.

Toeby

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó