2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Emlékek otthonról!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 nagyist  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 15:56   
2002-08-08 17:38, andi_usa:

Szia Andi,
remelem, hogy sikerult rendberakni az oldalt, csak jotanacskepp: kerlek probalj meg atterni linuxra, ott is van html-editor is, meg kepnezegeto is (gimp), mindez raadasul ingyen, amit az m$(microsoft)-vilagban sok penzert tudsz csak megfizetni.
A biztonsagi mentes javasolt idotartama (mennyisegtol es munkatol fuggoen) kb. 3 nap (min) - 1 het(max)...
Ha kell segitseg, email-t kernek a nagyist@web.de-re.

===========================================
Mas: amit a forumban levo infokkal kapcsolatban akartam irni: buszke vagyok Ratok, hogy merjuk magunkat barhol a vilagon magyarnak vallani, arra sajnos azonban nem, hogy mindenhol, ahol eddig jartam (UK, Nemetorszag, Ausztria, Benelux) az ott ex-dolgozo munkatarsaimrol(IT-n belul) mondtak, hogy bennem pozitivan csalodtak, mert nem olyan a munkatempom, mint egy "magyarnak"... Erre azt talaltam mondani, hogy lehet, hogy nem megfelelo magyarokkal talalkoztak... ...

Udv mindenkinek.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 15:00   
... és ezt a Krisztinát hol találtad?

Egyébként gratulálok az örömödhöz!!

lajos.szivos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 18:56   
Sziasztok!
Én régen elkerültem Magyarországról, rokonaim az anyaföldön nincsenek, csak néhány barátom él még ott. De, azért elmondhatom, hogy szökő évenként hazalátogatok, meglátogatok egy-két múzeumot. A szülővárosomban órákig sétálgatok, gyönyörködöm a táj szépségében és meglátogatok pár barátomat. Az egyik ilyen hazalátogatásomkor egy öreg barátom dolgozószobájában láttam meg családfája több generációjára levezetett táblázatát. Mondanom se kell, hogy nagyon fellelkesültem én is, és felvettem a kapcsolatot az etnográfiai végzettségű családfakutató Krisztinával, aki pár hónap alatt elkészítette nekem is a családfám genealógiai táblázatát. Mára már én is büszkélkedhetek vele. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, hogy kutattassa ki családfáját, még ha nem is találnak nála nemesi rangokat, de nagyon jó érzés tudni azt, hogy kiknek a termései vagyunk.
Lajos

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-08 17:38   
Kedves Tibi!

egyenlöre egyik baj a másik után történt! Hirtelen nem indult a gépem s nem tudtam Safe Mode-ba se kerülni, se Scan Reg-el egy régebbi Registryvel müködtetni, söt még DOS-bol uj Windows setup se ment! Nagyon elkeseritett, mert éppen elötte toltam oda a C-re a fényképeimet melyeket gyüjtöttem egy ideje s nem is volt ezekröl kopiám. Sajnos DOS-bol kopirozni se tudtam vagy tolni, igy elkeseredetten, de beirtam a format C:-t! Ezek után sikeresen telepitettem mindent ujra oda, de elhatároztam, hogy veszek magamnak idöt s nem csak másik partitiora teszem a dolgaimat, de CD RW-re is biztositom!

Tegnap amelett kiszedtem a midtoweremet s alapos takaritást kapott, minden belsö ventillátor (igen a power supplyé is!) le lett pucolva a ráragadt portol s ezek után minden jobban müködött. A midtower megvan az év eleje ota, s mivel a hátso kijáratnál ülök, ami nekünk a föbejáratunk, sok por jön be.

Kiprobáltam a Frontpage2002-öt de bukdácsolom vele, Valeria küldött képeket, a saját gépemen jol nézett ki az elsö fényképgaléria is, de nem feltöltve, most a második verzionál tartok, de az se hibátlan: http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/valeriaalbum2.htm, mely jobban néz ki a segédlapjával http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/real.thm. Türelem munka, talán kisütöm, mi a baj..

Andrea

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-08 17:11   
Kedves Anri, örülök a válaszodnak, és feltétlenül írd meg, ha sikerült megfigyelned, hogy milyen nyelven álmodsz, gondolkodsz.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 12:42   
Kedves Andi!

Dreamweaver-rel biztosan működik a dolog, sőt, a word által fölöslegesen berakott tag-eket is kitisztítja a fájlból, ami nagy előny, hiszen jóval gyorsasbban töltődik le az ilyen oldal. A word-nak ugyanis van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy a színes (s nem színes) fotókat bitmap-ként menti le sajátmagának (ez szintén Micro$oft őstalálmány) s emiatt rettenetesen növekszik az állományok mérete. Ha van egy képfeldolgozó programod (mintha említetted volna valahol a Photoshop-ot), abba másold át egyszerű copy-paste-tal s onnan mentsd le jpg formátumba, szerintem ez a legtisztább. Egyelőre ennyit. Jó munkát.

Tibi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 10:58   
Kedves Tibi,

köszönöm a tippet, pont ugy tettem s mégse jött elö, de még valamit ki fogok probálni ezen a téren.

Dreamweaverrel régen a Compuserve forum weboldalát csináltam, de sose egész honlapot, mert a kurzusban, ahova jártam, Frontpage2000-et s GoLive5-öt tanitottak. A tanito ajánlotta, vegyek egy könyvet s tanuljam meg abbol a Dreamweavert, de eddig még nem jutottam hozzá. Még nem is telepitettem az uj Frontpage2002-öt pedig itt a CD pár napja, talán azzal jobban menne?

Andrea

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 10:00   
Kedves Andrea!

Szerintem működnie kell a dolognak, mivel úgy a Word, mint a Frontpage Micro$oft produktum, azok pedig általában elég jól megértik egymást. Szerintem próbáld meg elmenteni a dokumentumot html formátumban (a word ezt tudja), majd feldogozni az egészet frontpage-el. Ez utóbbit nem ismerem, én a dreamweaver-be kontárkodtam bele, de gondolom, az alapelvek ugyanazok. Sok sikert!

Tibi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 17:53   
Kedves Lisa,

nekem a magyar computer szavak szintén idegenek de igyekszem megtanulni, hogy mások is érthessék itt.

Nagyon köszönöm a küldött dolgokat, valahogy én is ugy vagyok vele mint a tánciskolás, aki megszokta hogy a kályhánál tud csak kezdeni. Nem probléma kép vagy ujságcikk egymagában, de a Word DOC-on töröm a fejem, melybe a fényképek már bele vannak helyezve, hogy tudnék abbol HTML lapot késziteni a Frontpage-el. Szerintem sokkal érdekesebb lesz majd a képekkel ellátott tervezett cikk itt a Magyaronline-on, de addig is lehetne egy kis ismertetöt mutatni.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 11:04   
Kedves Lisa,

egyáltalán nem erőltetés, csupán az idő ... amivel hadilábon állok. Ahogy visszajött F. Zsuzsa a szabadságáról, ő rögtön felveszi a kapcsolatot Veled, és írok én is a napokban.

Üdv,

Hunor

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 10:51   
Kedves Andi!

Hálásan köszönöm szivességed, a JóIsten áldjon meg érte! Még most küldtem 2 képet, így négy részben. Tudom nem muszály lett volna a képeket ilyen magas "felbontás "-ban (helyes ez így magyarul? "Nektek könnyebb kifejezni angolul, mert hiszen a computer "nyelv" angol. Viszont én svédül tudom a legtöbb szakkifejezéseket a data-n /computer/.

Szeretettel:

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 10:40   
Kedves Pacsírta!

Most nem kisértem eléggé figyelemmel, te M.O.-n élsz?

Azt hiszem, mi erösebben megéljük magyarságunkat itt más országokban élve. Én eddig nem gondolkodtam a dolgon különösebben csak most, hogy vitézzé avattak. Annyi éveken keresztül a "fene" se törödött velem, hogy élek vagy halok, és most újra "visszavettek" és a Szent Koronára esküdtem!

Annak idején, az elsö években mikor már itt voltunk Svédországban, Anyukámat hívtuk meg meghívólevéllel, hogy megtudja nézni elsösorban soha nem látott unokáját!(1973)Másodszorra, vagy harmadszorra sikerult csak neki megkapni az engedélyt. Amikor a szüleim meghaltak, a papírok között /1991/ megtaláltam egy hivatalos papírt amelyen visszautasították Anyukám kiutazási kérelmét. Az indokolás: "lánya törvényellenesen hagyta el az országot" !?

Ezért M.o.-hoz csak a szüleim, rokonaim ottléte füzött. Nem tekintettem különösebben hazámnak, egy olyan országot amely a számomra mindig kererüséget okozott. Egész fiatalságom alatt, mindig éreztem a kiközösítés "hatalmát". Apukám vitézi "háttere" miatt, úgy az iskolában mint a munkahelyen. Soha nem gondoltam, hogy még az én életemben ilyen magyar szabadságot megérek!

Szeretettel:

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 10:17   
Kedves Zsizel!

Még csak egy éve van internetem. Itt is lehet honlapot, csak soha nem volt rá annyi idöm. Szeretném szépen " kivitelezni" !?

Azelött mikor nem volt saját (data) computerem, évekig a könyvtárban használtam az internetet. (lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam magyarul, mikor erröl írtam)

Én nem akartam eröltetni a dolgot a Hunorral, még azt hihette volna, hogy dicsekedni akarok. Én jó emberismerö vagyok.

Az emberek írásaiból itt is, megtudom állapítani kb. milyenek.

Köszi szépen, hogy felajánlottad segítséged.

Szeretettel:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 02:50   
Kedves Calyx,

ami az étteremben felszolgált vizet illeti, itt a vizsporolás miatt olyan szokás keletkezett éttermekben, hogy nem teszik oda automatikusan már, hogy ne kelljen kiönteni, pazarolni, hanem megkérdezik elöbb.

Az europai turisták viszont sokszor kértek egy üres harmadik poharat s kihalászták belöle a sok jégkockát! Erröl eszembe jutott, milyen csoda jo izü vizet ittam Istanbulban, de azt üvegben szervirozták s rendelni, s fizetni kellett érte.

A viz nagy szerepet játszik, mikor megvettem a teát, mely annyira izlett Angliában, s elvittem Zürichbe, nagy csalodás ért, egész más izü volt az ottani vizzel! Talán ezért is készitik a tea- és kávé keverékeket országokhoz s vizhez passzoloan.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 02:42   
Kedves Calyx,

köszönöm a könyv tippet, meg fogom keresni, a szokások eredete mindig érdekelt. Lányunk kezdte a psychology-t tanulni, de 2 év után abba hagyta, mivel rájött, hogy tul terhelte volna a sok emberi probléma.

Amig házasságközvetitö irodában dolgoztam, a computerben a TUA test volt (Dr. Reich ha jol emlékszem), de mi is munkatársak között igyekeztünk viccelni, hogy kiegyensulyozodjunk lelkileg, sokszor viszont nehéz volt letenni az ilyen dolgokat, s sokáig foglalkoztatott egy-egy nehezebb sors.

Rolam anyám készitett egy Ebertin-féle sugár diagrammot, mely hasonloan mutatja fel a karaktervonások arányiat, százalékban is, mint a test, melyet Te emlitettél.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 21:55   
Kedves Andrea,

egyik legjobb baratnom a George Washington University-n bentlako fopszichológus, es O adott nekem egy konyvet (errol jutott eszembe: "Honnan jött ez a szokás, hogy nem egyszerre késsel, villával étkeznek? Kevés volt a kés régen, vagy biztosabb látvány volt a nyugvo kés? ")

Morris Massey: The people puzzle, ami neki szakmai konyv volt az egyetemen, kotelezo, de odaadta olvasni, pl. az etkezesi szokasokrol nagyon jol ir, sajnos elfelejtettem szorol-szora, de ertelme ahogy vagyunk kulonbozo kulturakbol, hisz az azsiaiak meg palcikakkal esznek

Nekem Europaban hianyzik a viz! Itt etteremben hozzak automatikusan, ott meg kerni kell. Ami persze totalisan okay, csak mindig elfelejtem

Hamar emlitetted az ettermi szokasokat

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 19:32   
Kedves Pacsirta,

nem rég olvastam arrol, ha az ember bajban általában anyanyelevén kiabál segitségért. Nem tudom, igaz-e ez a tény, nem figyeltem meg magamnál. Hogy milyen nyelven gondolkozunk az is attol függ, melyiket használjuk többet éppen, sok mindent, amit az ember bemagol egy nyelven, nehezebb leforditva használni, pl. saját telefonszámomat angolul jobban tudom lehadarni mint németül vagy magyarul. Összeadni, szorozni, kivonni a mai napig is magyarul teszem gyorsabban, talán mert ugy tanultam elöször meg? Álmaink azzal foglalkoznak, amivel a tudatallatink teszi, ha valami Magyarországgal kapcsolatos, arrol is álmodhat az ember.

Szerintem olyan esetekben realizáljuk különösen magyarságunkat, ha tipikus idegen mentalitás vagy szokás jellegeivel találkozunk, s realizáljuk, mi ebben még mindig magyarosan viselkedünk. Mi itthon a mai napig is ünnepeljük a Mikulást, s husvéti locsolás is megmaradt, s a Jézuska jön 24-én este s nem a Santa Claus 25-én reggel, ahogy itt USA-ban szokás. Nem tudom elképzelni a karácsonyt mákos és dios beigli nélkül, s igyekszem mindig csillagszorokat is szerezni Europábol.

Mi az europaias? Éttermekben mi bort iszunk a koszthoz s nem kávét, s nem rendelünk erös Cocktailt a vacsora elött. Ez a tény egy üzleti vacsorán tünt fel különösen, ahol egy hosszu nagy asztálnál ültek a házastársak s csak mi elöttünk volt egy üveg bor, mindenütt máshol a csészék! Továbbá érdekes amerikai szokás az, hogy összevagdalják a hust a tányérukon, leteszik a kést s a jobb kézzel, villával esznek, a bal kéz az ölben nyugyszik. Honnan jött ez a szokás, hogy nem egyszerre késsel, villával étkeznek? Kevés volt a kés régen, vagy biztosabb látvány volt a nyugvo kés? Nem tudom.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 19:09   
Kedves Zsizel,

LISA ha szolgálatot vált az összel, akkor azzal ö is kap honlapra helyet, szerintem azt akarta azzal mondani.

Minden szolgáltatoval elérhetö a Magyaronline.net.

Szeretettel, Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 18:47   
Kedves LISA,

Köszönöm szépen a küldött adatokat, az egyik megadott ujságnak irtam engedély miatt, de még nem jött válasz. A Compuserve forumokban igen komolyan vették a kopirozási engedélyeket, de általában, ha az ember megadja a forrást, nincs ellene kifogásuk, csak akkor ha az ember valamit nyilvánosságra hoz s ugy tesz, mintha saját munkája lenne.

Minél többet gondolkodom a Te kitüntetéseden, annál inkább realizálom, hogy Te vagy a legemancipáltabb magyar nö köztünk, hogy egy azelött kivéve férfiaknak adott kitüntetést kaptál!

Amit George-nek is irtam a névvel kapcsolodott cimeken, ahhoz még annyit, hogy különösen ilyen összefüggésben érthetö is, ha a feleség megtartja leánykori nevét, s talán gyereke is azt kapja, aki a névvel kapcsolatosan viheti tovább a magyar öröklött dicsöséget.

Szeretettel, Andrea

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 17:37   

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 15:10   
Ma jutottam el idáig az olvasásban: gratulálok Lisa Vitéznek, megható volt olvasni, milyen mély érzelmeket váltott ki benne ez az esemény. Azon is elgondolkodtam, hogy vajon, ha egy itthoni magyartól kérdeznénk meg, mit jelent a számára a magyarsága, vajon mit válaszolna? S vajon én, mit válaszolnék, miféle emlék az, ami pusztíthatatlanul élne bennem, bárhová is kerülnék?! Nem is tudom. Azt hiszem, mindennap sírna egy kicsit a szívem, mire a földből kiszakadt gyökereim megtanulnának a levegőben élni. Érdekelne, milyen nyelven beszéltek álmotokban? S álmodtok-e az itthoni tájról, az itthoniakról? Milyen nyelven gondolkodtok? (Ha meg lehet figyelni, ha az ember tetten tudja érni egyáltalán önmagát gondolkodás közben.) Ha van kedvetek, írjatok erről is! Köszönöm.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 14:58   
Kedves LIZA Vitéz, mit jelent az, hogy összel másik társasággal fogsz internetezni? Csak nem el akarsz hagyni bennünket! Egészen megijedek! Mikor épp most akarok egy fórumot nyitni "Szükségünk van példaképekre" cimmel, és kérni akarlak, hogy oda mindent irj bele édesapádról, magatokról! Hunort még meg szeretném kérdezni, hogy hova helyezhetném el, hova passzolna.

Szeretettel Zsizel

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 22:03   
Kedves Andi!

El tudom küldeni az ujságcikket a magyart, és még van olyan képem is ahol a koronaörök viszik a Szent Korona másolatát, mert erre tettünk esküt. Közben a katonazenekar a Bánk-Bánból játszotta: hazám, hazám te mindenem.... A címét hivatalosan éppen ennek nem tudom. Az avatás után megkoszorúztuk Szent István szarkofágját. A koronázási tér ahol a múzeum is van, az pedig át lett akkor keresztelve Vitéz-térre.

Köszönöm, hogy közölnéd a képeket. A napokban küldöm. Majd idövel én is akarok magamnak egy honlapot, összel másik társasággal fogok majd internetezni, akkor.

Kedves Zsizelnek is köszönöm a kedves sorait!

Szeretettel:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 20:40   
Kedves Lisa,

tünödtem, milyen cimeket kaptak a hölgyek régen, s eszembe jutott, hogy családom mindkét oldalán voltak csillagkeresztes hölgyek, de erröl sajnos eddig nem találtam több magyarázatot, csak azt tanultam ujat ezekböl az Internet szövegekböl,hogy létezett egy Erzsébet Rend is.
===============================================================
http://www.dfmk.hu/zalaiak/fest_m.htm

Festetics Mária
(Gálna, 1839. okt. 20. - Budapest, 1923. ápr. 17.)
csillagkeresztes hölgy, Erzsébet királyné udvarhölgye

Gálnán született, de a család rövidesen Söjtörre költözött. Gyakori vendége volt szüleivel a nyarakat Pusztaszentlászlón töltő Deák Ferencnek. Deák révén ismerkedett meg Andrássy Gyula gróffal és nejével. Amikor 1870-ben udvarhölgyet kerestek Erzsébet királyné mellé, Deák Ferenc és Andrássy Gyula javaslatára Festetics Máriára esett a választás. A királyné megszerette, s állandó kíséretének tagja lett. A milleneumi ünnepségeken végig a kíséretéhez tartozott, s legutolsó budai tartózkodásakor is ő kísérte. 1898-ban Erzsébet-rendet kapott.

F.m.
Erzsébet királynéról. Vasárnapi Újság 1909. 22. sz.; Erzsébet királyné életéből. Aradi Közlöny, 1909. 208. sz.
Irod.
Gulyás; Pallas.

http://www.gyel.gyor.hu/tartalom/data/idx00180.htm

Arisztokrata. Csillagkeresztes hölgy. Férje gr. Cziráky József, dr. (Sárosd, 1883. június 11. - Dénesfa, 1960. augusztus 10.): jogász, cs. és kir. kamarás, az Aranygyapjas-rend lovagja, Sopron vármegye foispánja, a magyar forendiház örökös tagja. 1945 után sokáig Sopronban élt.

Andrássy Ilona 1945 után Gyorött, az Ady Endre u. 17. számú házban élt, 1961-ben emigrált. Fiai, Cziráky Béla és Cziráky Pál Montrealban telepedtek le.

Dénesfai kastélyukban lévo történeti értéku képzomuvészeti, iparmuvészeti tárgyakat, lakberendezéseket az állami hatóságok lefoglalták és 1952-ben a gyori Xántus János Múzeumba szállítatták.

Férje halála után gr. Andrássy Ilona a letétben lévo mutárgyállományt felajánlotta megvásárlásra. A több mint 200 tételbol álló gyujteményt (Cziráky-család osgalériája, festmények, szobrok, ezüst és kerámia készletek, bútorgarnitúrák, könyvek) a Xántus János Múzeum - minisztériumi támogatással - 1961-ben megvásárolta.
==============================================================
Üdvözlettel, Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 20:16   
Kedves Zsizel,

most irtam az ujság föszerkeztöjének, itt a link a cimmel:

http://www.hullamvadasz.hu/index.php3?id=180&fotip=3

Cím
8000 Székesfehérvár
Honvéd u. 8.
Postacím
8002 Székesfehérvár Pf.167.
Telefon (36 22) 542-700
Fax(36 22) 542-719
E-mail szerk@fmh.plt.hu

Szerkesztőség

Elekes András főszerkesztő (36 22) 542-701

Megkértem, vagy adjon a cikkhez egy linket vagy küldje el nekem a scant, s a honlapomon természetesen megemlitem a Fejér Megyei Hirlapot is.

Szivélyes üdvözlettel, Andrea

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 18:38   
Kedves Lisa Vitéz,

kevés idöm miatt adódik az, hogy csak lassacskán tudom intenzivebben elolvasni irásaitokat. Bár átfutom naponta, de nincs idöm mindig azonnal válaszolni, igy például a TE kitüntetésedre is csak most tudok irni.

Szerintem még nem késö, próbáljuk meg azt a bizonyos cikket meg fotót / fotókat bemutatni. SZÜKSÉGÜNK VAN PÉLDAKÉPEKRE - valahogy igy nyitnék egy fórumot. Itt azokat kérem segitségre, akik értenek az ilyesmihez, mint Andi_usa, Te egy Expertin vagy. Vagy ha másképp nem menne a szöveg, Lisa Vitéz le tudnád másolni és beütni a fórumba? Nagyon érdekelne. Meghatódva olvastam soraidat, azt hiszem, szüleink viselkedése, példaképe hat ránk is, mi megpróbáljuk valamilyen formában továbbadni és továbbvinni, amit tölük kaptunk. A szellemi, eszmei, erkölcsi, lelki viselkedést is.

Várom a folytatást és ölellek,
Zsizel

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 18:16   
Kedves Anri,

ahogy emlitettem, engem föleg a nöi tagok érdekelnek, s például az is, hogy az ilyen hogy fér meg az idegen állampolgársággal, engedélyezve van-e a személyi papirokban? Hogy viszonyul emelett ahhoz a tényhez, ha az a hölgy férjnél van, s férje nevét használja?

Engem személyesen nem érint a dolog, mivel férjem megváltoztatta nevét mikor amerikai állampolgár lett s én is azt viselem. Nem passzolna egy magyar érem/ cim(er) egy amerikai névhez.

Szeretettel,
Andrea

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 15:32   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 10:46   
Kedves LISA!

ha az ujságcikk Neked megvan, s le tudod scannolni, szivesen felteszem Neked a tervezett lapra, ahogy irtam is, s a Linkkel mindenki megnézheti.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 10:43   
Kedves Lisa!

mennyire visszamenöleg? Egy hires törökverö ös is beleszámit? Vagy csak nagyapám aki hazafiassága miatt szerb fogságban halt meg, ahelyett hogy akkor hallgatott volna egy ajánlatra, hogy adja el a birtokát, tegye egy svájci bankba a pénzt s menjen oda, utána! Na kérem, ez materialistának hangzik, de ha ugy visszanézek a sok harcolo anyai vagy apai ösre, mi elönye volt a halvány hirnéven kivül? Nem okosabb volt az apai nagyapám, aki háboru elött elkártyázta a birtokát?

De most eltekintve a kis cinikus tréfáimtol, az volt a benyomásom nekem is erröl az uj Vitéz Rendröl, hogy a magyarok is igyekeztek valami hasonlot felállitani mint a Máltaiak. De ott sem minden "koser", mert férjem egyik osztálytársa olasz jomodu nején keresztül jutott hozzá, s nem érdemei miatt, s késöbb hirtelen kinevezte magát báronak is. Ez hasonlo dolog mint itt egy társaságban az a bécsi hölgy, aki az amerikai ismeröseinek ugy látszik azt loditotta, hogy ö a Schönbrunn palotában élt. Nagy volt a csodálkozásom, mikor az egyik amerikai vendég ezen az esküvöi fogadtatáson megkérdezte tölem, hogy a frissen sült amerikai férj a házasságon keresztül most Prince lett? Nekünk ez Nina barátnömmel örök tréfa maradt, s "Kaiserin Elisabeth"-nek neveztük magunk között ezt a nagyra vágyo nöt. Baroness Münchhausen is passzolt volna.

Szeretettel,
Andrea

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó