2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Emlékek otthonról!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 10:11   
Kedves Andi!

Igazad van, hogy a katonai kitüntetést nem lehet örökölni. Pl. én az Apukám kitüntetéseit amelyet Ö kapott, azt soha nem hordhatnám. Ez a vitézi érem, nem kitüntetés ez két különbözö dolog. Mi az "új" vitézek a Vitézi Rend tagjai vagyunk, ezért kaptuk a vitézi érmet, ez nem kitüntetés.

Viszont a vitézi címet kaptuk elödeink érdemeiért.

Szeretettel:

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 10:02   
Kedves Andi!

Székesfehérváron, ahol a hotelban voltunk,az ott dolgozó kis hölggyel megismerkedtünk, és Ö küldte el a cikket az ujságból. Ez a "FEJÉR MEGYEI HÍRLAP" KRÓNIKA részében jelent meg. Tehát a cikk nekem megvan! A Vitézi Rend kódexében benne van, hogy a vitézek leszármazottja mind vitéz lehet. Ezt vitéz Horthy Miklós rendelte így el.

Különben a Hunor is vitéz.

Szeretettel:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 06:41   
Kedves Lisa,

<< Aztán a véletlen eredménye volt, hogy az otthoni ujságban éppen olyan képet tettek bele az avatásról, ahol mi "külhoniak" vagyunk és éppen engem avatnak!>>

Ha ez az Interneten is megjelent az a cikk s a fénykép, akkor elképzelhetö, hogy még mindig ott van, nem régen még mindig ott volt egy tavalyi cikk melyet egy magyar Webujság irt rolam, de antivirus programokrol szolt. Szoval azt a Linket Te is be tudod ide másolni, s akkor meg tudjuk mindannyian nézni. Ha viszont nincs, de Neked meg van az ujság, le tudnád scannolni s én felteszem az uj lapra, melyet terveztem, s ott is meg lehet tekinteni.

Ami a vitézi cimet illeti nöknek, az különösen meglepö magyaroknál, nem régen irtam erröl, hogy szerintem sok magyar férfi mennyire nem haladt a korral s a nö emancipáciojával, de ezek szerint ez is egy bizonyiték lenne arra, hogy mégis igyekszenek a nyugatiakat elérni, vagy onnan jött, hogy ez a rend elöbb föleg külföldön alakult ki?

Engem az a tény is meglepett, hogy a hös leányát tüntetik ki igy ujonnan, mert régen csak ugy volt ismerös, hogy a hösies katona kapta, vagy özvegye, s mivel az egy katonai kitüntetés volt, ad egy nem volt nöi katona, ad kettö kimondottan férfi kitüntetés volt, s katonai kitüntetést nem is lehetett örökölni. Az is érdekelne, hány nöi vitézt vettek fel ebbe a megujitott magyar Vitézi Rendbe.

Majd megkérdezem anyukámat, aki katona családbol származott, milyen volt a Horthy idökben, én nem foglalkoztam annyit ilyesmivel.

Szivélyes üdvözlettel,
Andrea

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-31 09:02   
Az en legkedvesebb emlekem otthonrol a Karacsonyi idoszak. Szenteste delutanjan szuleim elkuldtek minket setalni a Nagymamaval. Be-be neztunk az ablakokon, es legtobben mar ott allt a karacsonyfa. Mire hazaertunk, besotetedett es a konyhaban vartuk hogy a Jezuska csengoje megszolaljon. Persze ekkor mar alig fertunk a borunkbe. A csengo elkezdte, akkor bementunk a belso szobaba, ott allt a feldiszitett karacsonyfa, csillagszoro, habcsok, gyertya. A lemezjatszon a Mennybol Az Angyal. Akkor elenekeltuk a dalt, a csillagszorok leegtek, felgyujtottuk a villanyt, es lehetett az ajandekokat megnezni.

Itt Ausztraliaban, angolszasz modon mar december elejen feldiszitjuk az karacsonyfat es 25-e a nagy unnep. Meg persze nagy a forrosag, hiszen nyar kozepe van. Ugyhogy meg harminc ev utan se tudom nagyon megszokni.

Udvozlettel Klari xxxx

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-30 15:32   
Hallo George,

hasonlóak az én érzéseim is, amikor már vonattal vagy autóval Hegyeshalom felé közeledek. Pedig az utóbbi idöben hál' Isten sikerült gyakrabban hazaugranom, mégha csak 1-2 napra is. Már a tájon látod, érzed, hogy magyar. Volt idöszak, amikor évekig nem tudtam hazautazni. Nekem már Györ is otthon. És itt is otthhon - mint ahogy Te is irod. Megnéztem az e-mail cimedet, és küldök neked egy szép felvételt Budapeströl, talán ki tudod a függeléket nyitni. Bármikor Budapestre gondolsz, csak nézd meg. Ilyen gyönyörü Budapest, söt, szerintem a valóságban még szebb.

Szeretettel üdvözöllek Zsizel

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-30 09:06   
Nekem a legszebb emlekem az, amikor leszalltam Ferihegyen a geprol s a koronas magyar lobogo bizonyitotta hogy MO-on vagyok. Eleg hosszu ideje elek kulfoldon,de barmikor magyar fold jut a talpam ala, az emlekek elszoritjak a szivemet s ismet ifjusagom jut eszembe. Bebarangolom a varost, nem szeretek villamossal, vagy busszal kozlekedni, csak gyalog s igy felszivom azt az erzest, amiert is BP-re jutottam megint. Femegyek a varba, s a bastyakrol nezem az alattam elfekvo varost, a Dunaval szetvalasztott ket reszt, majd beulok egy kis vendeglobe s hallgatom a ciganymuzsikat. Ahogy a primas huzza a szebb s szebb notakat, ulok magyar sorrel a kezembe, konnyes szemmel.

De amikor befejezodott latogatasom, uj erovel s emlekekkel szallok repulore, hazafele, sajna, nekem ket otthonom van mar, az elso, ifjusagomhoz tartozik, a masodik, ahol csaladom el, szerencses vagyok!!!!!!

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 21:20   
Most leírom röviden a legnagyobb élményem M.o.-ról, mióta elhagytam az országot.

Többen kérték írjak róla.

Vitézzé avatásom 2001 szeptember 8.

Apukám a II. Világháborúban tanúsított érdemeiért vitézzé avatták, és most én is megkaptam e nemes címet: VITÉZ

A történet: Apukám a harckocsit vezette, amikor egy aknára ment. Súlyosan megsebesült. Ahogyan Ö elmondta egyszer gyermekkoromban: annyira ömlött a vér a fejéböl, úgy törölgette le, hogy lásson vezetni. A rádióhallgatót pedig nem merte levenni a fejéröl azt hitte az tartja össze! Mikor hátranézett látta, hogy a többi "bajtársai" (4-5-en lehettek, már nem emlékszem pontosan) erösen vérezve egymásra dölve szinte élettelenül fekszenek. Az Apukám ilyen állapotban bevezette a tankot a tábori kórházba. Ott már Öt is úgy szedték ki, mert akkora elveszítette az eszméletét. Egész életében látszódott a feje tetején egy nagy mélyedés, és emlékszem mikor mutatta, hogy a homlokán a bör alatt még több szilánk volt látható, amit nem tudtak kiszedni az orvosok. A háború befejeztével egy évig volt kórházban, menni se birt. Hadifogságban is töltött idöt.

Ha a "helyzet" nem változik meg akkor, én már 18 éves koromban vitéz lehettem volna. De most végre megkaptam, köszönet a rendszerváltásnak!

Székesfehérváron volt az avatásom. Katonazenekar játszott, a Szent István Bazilikában. A szertartást öfelsége vitéz József Árpád királyi herceg /Habsburg/ a Vitézi Rend legföbb elöljárója végezte, vitéz Horthy Miklós eredeti kardjával, amely a 12. századból való. Mikor a vállamat megsuhintotta a karddal, csodálatos érzés töltött el! Esküt is tettünk a Szent Koronára /itt természetesen a másolat volt jelen /. Egy gondolat futott át az agyamon avatás közben: Apukámnak nem engedték a vitézségét érdeme szerint viselni, most én a lánya emelt fövel, büszkén hordom és viszem tovább!

A temetöbe is kimentem vidéken a szüleim sírjához és megmutattam Apunak a vitézi érmet és megköszöntem neki.

A Renden belül Nemzetes Asszonynak szólitanak, és kézcsókkal üdvözölnek. Itt az új "hazámban" is megemlékeztek vitézzé avatásomról, elsö oldalon közölték a képem! Az Apukám katonai képét a sok kitüntetéseivel, is beletették, ennek örültem a legjobban. Aztán a véletlen eredménye volt, hogy az otthoni ujságban éppen olyan képet tettek bele az avatásról, ahol mi "külhoniak" vagyunk és éppen engem avatnak!

Kár, hogy a Hunor nem ért rá foglalkozni ezzel a cikkel, mert Ö tudta volna közölni a képeket is! Csak úgy megjegyzésképpen írom, hogy ha valakinek a családjában visszamenöleg volt vitéz, akkor "várományosnak" számít és jogot tarthat a vitézi címre. A felvétel feltételéhez fontos a keresztény, büntetlen erkölcsös élet bizonyítása többek között. A Vitézi Rend honlapján bövebben lehet erröl olvasni akit érdekel: www.vitezi-rend.hu

Hozzám is fordulhattok, szivesen segítek tanácsokkal bárkinek!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-10 01:45   
Az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem 30 éves jubilumi konferenciáját "Hazatérés?" cimmel 1999-ben Torre Pellicében tartotta. A jelentkezés visszaigazolásához mellékeltek a szervezök mindenkinek egy felhivást: "Kiállítást kivánunk rendezni azokból az magatokkal hozott tárgyakból, amelyek Nektek a Hazát jelentik."

A kb. 100 résztvevö több mint fele eleget tett a felhivásnak. Életem egyik legmeghatóbb, egyben legérdekesebb élménye volt ez a rögtönzött kiállitás. Volt, aki órási népviseletgyüjteményének legszebb darabjait hozta el. Más festö édesanyja egyik képét hozta, amely viszontagságos körülmények között kisérte el életét az emigrációban. Kiállították egy rég meghalt nagymama kézzel himzett selyem estélyi mellényét. Láttam évszámmal ellátott tégladarabot a balatoni családi udvarház falából. Egy erdélyi társunk Amerikában élö fiának a kolozsvári zsidóság történetét feldolgozó monográfiáját hozta. Volt a marosvásárhelyi magyar szinház hires elöadásának plakátja.

Magam egy kiló szaloncukrot vittem. Nekem ugyanis hazám és gyerekkorom elengedhetetlen emléke, a Szenteste, a feldiszitett karácsonyfa. Németországban szinte minden van, de nincs szaloncukor.

Az akkor 15 éves Zsófi lányom többhetes munkával készitett egy nagy tablót (kollázst), amelyen szerepelt József Attila altatója, fénykép kiskorából a Balatonról, Bp-i villamosjegy, belépö a Nemzeti Múzeumba, diákigazolvány. Mellé elhelyezett egy Bp-en vásárolt, majd Berlinböl repülövel zürichi átszállással Torinón át szállított cserép muskátlit. (A tegeli reptér biztonsági munkatársai nem értették a dolgot: minek Berlinböl muskátlit vinni Olaszországba. Nehéz volt elmagyarázni, hogy ez egy egész különleges muskátli, t.i. mert magyar.)

Pompéry Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-02 10:45   
Mindenkinek van egy emleke, ami egykori otthonahoz kapcsolodik. Varosok, uzletek, emberek, kulonbozo helyek, stb. Nekem peldaul Kolozsvarhoz, Csikszeredahoz, Budapesten Obudahoz, Korondhoz, stb. kapcsolodnak. Meseljetek...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó