2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Inlandsbanan
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 15:11   
2004-08-09 10:45, matisvik:
-
Anitaval az utolso napon felallitottunk egy vagysorrendet, ahol mindkettonknek elso helyen a furdes allt, majd az agyban alvas, majd reszemrol egy nem publikus(nem akarok moderalva lenni, hogy magyarosan fogalmazzak) es egy hideg sor.

Szeretnem felhivni a figyelmedet, hogy van "erotikus novellak" cimu topik is.

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 13:28   
hej,
1. anyamnak uzenem, hogy rozsomak az nem volt, de ha beledoglok is, az elkovetkezo masfel honapot rozsomakkutatokent fogom megelni itt Svedorszagban.
2. hogy Anita jön-e MONra, azt nemtom, de elvileg tud rola, es ha mar ilyen hathatosan inzultaljuk a csatlakozas iranyaba, akkor biztosan meg fog szolalni egy-ket napon belul
3. Annita, a szunyoghadsereg valoban rettenet volt, bar allitolag ez volt a leghidegebb nyar 1927 ota, ami miatt nagyon kevesen voltak a dogok, de el sem tudom kepzelni, hogy milyen lett volna, ha sokan vannak! A to vize pedig tenyleg nem volt olyan veszes. Ha jol tudom, van egy nagyobb to nalatok is a sarkkor korul(na jo, biztos tobb is van)...valami Nagy Kutya, vagy Nagy Medve vagy ilyesmi. azt ha gondolod, amig meleg van kiprobalhatnad:) na jo, csak vicc volt!Mara a kad is megteszi:)
udv

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 11:27   
Viktor, joooo vot! TAPS.

Udv,

Hunor

PS: Anita jon MONra?

matisne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 11:25   
Halihó, tényleg nem volt rozsomák???

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 11:01   
nos, akkor a penzugyi beszamolo:

sajnos kicsit tobbre jott ki a vegosszeg, mint terveztem, de nennyi elmenyert szerintem megerte:

vonatjegy:995, ami 14 napra, korlatlan utazasra ervenyes, az ejfeli nap idoszakan kivul.
banyabelepo:200
kepelapok:50
utazas az inlandsbananig:50(busz)+45 (vonat)
trolleyberles: 70
elmenyfurdobelepo,1 napos:35
vasarlasok:30+36+10
2-szeri kajalas a majkremundor miatt:55+75
a 9 nap alatti kave es jegkrem igeny (ezert a nyugdijasok a hibasak):osszesen cirka 150

felkeszules:
szunyogriaszto(legjobb) es viszketescsillapito(legjobb):130
kajak: 50

ez igy cakkpakk, osszesen kb. 2000 korona, de csipetnyi igenytelenseggel ez lekuzdheto 1700ra, es meg igy is a leheto legtobet lehet kihozni a turabol. Ez kb 57000 forintnak felel meg. Marmint a 2000 korona, de ezt csak akkor erdemes tudnod, ha Magyarorszagrol jossz IB-ozni, mert sved viszonylatban egy 9napos turaert egy szemelyre ez elhanyagolhato osszeg.

SZoval hajra, kalandra fel, legyetek batrak, induljatok neki, fogjatok ki jo idot, es hozzatok ki a legtobbet a turabol. Szerintem nekunk sikerult. Az utunk olyan volt, mint egy Trabant! Ennel jobbat hasonlo kategoriaban soha nem talalsz!
Sajna iden mar leallt az inlandsbanan, de jovore ujra beindul, addig is egy kicsit tervezzetek meg az utat, de ne nagyon, mert a spontan donteshozatal itt csak jo dolgokat szulhet. Barhol le lehet szallni, mindenhol felvesznek, szoval semmi kotottseg, minden ugy zajlik, ahogy ti akarjatok!
MENJETEK INLANDSBANANOZNIIIIIIIII!!!!!!
Jovore:)
Ennyi volt, minden jot!

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 10:45   
pihentem, itt a folytatas

Harmadik felvonas

5.nap

Miutan hajnalban a satortarsaink elhuztak Kebnekaise-t maszni, es mi Gällivare-ban vagy -ben maradtunk, gyorsan bementunk a tourist office-ba, ahol egy 16 eves kis kuka gyerek fogadott bennunket, es felvilagositott, hogy itt semmit nem lehet csinalni, de ha atmegyunk Kirunaba, ott sem lehet semmit csinalni, es igazabol az 1000 meter mely banyaba sem mehetunk le, ugyhogy maradt a termeszet nekunk. Kicsit kiakadtunk a gyerekre, mert nem sokat segitett a szerencsetlen turistaknak, de nem adtuk fel. Vettunk kepeslapot, majd elmentunk kajalni, mert mindkettonk gyomra tiltakozott a folyamatos wasbröd, majkrem vagy vaj kombinacio ellen, amit Anita sajttal, en pedig nutellaval frissitettem neha. Szoval ettunk egy renszarvast, es kihasznaltuk a svedasztal minden eonyet, aminek a kovetkezmenye az lett, hogy atmentunk az utca tuloldalan levo lapp templom ele, es a fuben elaludtunk. Ebredeskor ket ember nagyon nezett minket, es az egyikuk egy magyar ismerosunkre emlekeztetett, de az ismerosunk otthon van, mi pedig itt. Bementem a templomba, hogy irjak nehany magyar szot a vendegkonyvbe, erre mi az utolso bejegyzes?2004. 08. 02. Lendvai Bernadett, Hungary. Azt a fittyerfuttyat, akkor az elobbiek magyarok voltak!!De addigra mar reg elhuztak. Banatunkban bejartuk a Kulturstiget (tanosveny?),ami abbol allt, hogy vegigmentunk a folyoparton, ami gazos es meleg volt, majd megneztuk a lapp epitkezesi folyamatokat, es a Pluppskogent, ami allitolag a gyerekek kedvenc helye arrafele, de mi csak szunyogokkal talalkoztunk, de azokkal boven. Hazafele vettunk a boltban egy parizsira emlekezteto zsircafatot, amit nyarson megsutottunk, es joizuen elfogyasztottunk.
Ejjel kis esoben es kis beazasban volt reszunk, pontosabban nekem kis beazasban, Anitanak nagy beazasban.hehe:)

6. nap

A banya dolgot nem adtuk fel,reggel jo koran utitarsam ratukmalt minket ket nagyon rendes sved nenire, akik elvallatak, hogy annak ellenere, hogy csak azok mehetnek le a banyaba, akik beszelnek svedul, annak ellenere hazudnak a kedvunkert, es megveszik nekunk a jegyeket. Vegul persze kiderult, hogy az is eleg, ha forditjak nekunk a biztonsagi eloirasokat, igy vegul gond nelkul elindultunk a banyaba. A melybe busszal indultunk el. Oszinten szolva en csorlos, csilles nyirkos megoldast kepzeltem el, de ehelyett ket savos autopalyan mentunk le 1050 meterrel a fold ala, ahol egy kis medencet talatunk. Szoval jo volt, hideg volt, es az addigi egyhetes baloldali suketsegem is elmult!:)Komolyan. Szerintem minden nagyothallot le kellene vezenyelni a malmbergeti banyaba. A banyatura utan kajat vettunk egy boltban, majd elkezdett esni az eso, igy a delutanunk odaveszett, de nem adtuk fel!Ezuttal virslit sutogettunk a tabortuznel! Kicsit kesobb az ido is jobb lett, es sajat szagomtol megriadva bemereszkedtem a toba!100 kmrel a sarkkortol eszakra egy toban furodtem!juhuuu!Anita fogadasbol kovette a peldamat, majd rajottunk, hogy ezt tegnap is csinalhattuk volna, mert nem is olyan eszveszejtoen hideg, es legalab tisztak lettunk. Estere elvesztettuk minden anyagi onkontrollunkat es bementunk a varosba kavet inni es jegkremet enni.

7. nap

Az elozo napi rossz ido miatt a hegymaszas a hetedik napra maradt. A tortenethez hozzatartozik, hogy Gällivare fole magasodik egy Dundret nevu hegy, ami 823 meter magas, es belatni rola az orszag 1/11 reszet. Mellesleg Svedorszag otszor akkora, mint Magyarorszag, tehat kb egy Dunantulnyi teruletet lehet latni. Tiszta idoben. Nekunk kicsit felhos napunbk volt. De kezdjuk az elejerol. Terkeppel majkremmel, wasbröddel, vizzel felszerelkezve elindultunk a turistauton, ami az erdon keresztul vezetett. Eletunk ezen ket orajat senkinek nem kivanom, mert azt az idegolo hajszat, ami a szunyogbanda es ket szegeny verrel teli magyar kozott folyt leirni is lehetetlenseg. Mar epp kedvunket vesztettuk, mikor kiertunk az erdobol, es nehany percre eltuntek a dogok. Az iranyt a hegynek vettuk, ami mar egesz kozelinek tunt. Annak tunt. Nem volt kozel. A sifelvononal probalkoztunk, ami altalaban a legmeredekebb resz, de ebbe mar csak feluton gondoltunk bele. A felvono aljan volt egy kis raktar, ahonnan zajt hallottunk, majd ahogy odaneztunk, egy renszarvas ugrott ki onnan es 5 meterre tolunk elkezdett rohangalni. Fenykepezogep, kis uldozes, klassz fotok. A hegyre kb egy ora alatt erhettunk fel, es elfaradtunk, de nagyon. A hegyteton eppen valami klassz kavicsot talaltam es elemztem fennhangon, amikor egy uj renszarvas bamult tetova szemeink koze, de neki nem volt sietos, eszegetett, setalgatott, ugyhogy jol lefenykepeztuk ot is. Ahogy felertunk, rajottunk, hogy ez nem a legmagasabb csucs, mert az ott van a lathatar szelen, de csak kb 70 meterrel feljebb. Ha mar itt vagyunk, menjunk el oda is, de ez a csucs is messzebb volt, mint gondoltuk. Mikor felertunk lattunk ket noszemelyt, akiktol megkerdeztuk, hogy milyen messze vagyunk Gällivaretol, es kiderult, hogy nagyon. 20 km-re.Tobb sem kellett: "Es ti kocsival vagytok?" Szoval Anita megszervezte a hazautunkat:)Husz perccel kesobb Sandvikennel voltunk, aztan kaja, napozas, furdes, semmitteves, es egy ujabb, utolso varostura kovetkezett.

Negyedik felvonas

8. nap

Reggel osszecsomagoltuk a satrat (rutinos mozdulatokkal), majd besetaltunk az allomasra, hogy elerjuk a vonatot(sajna el kellett mennunk, mert ez mar 5-en reggel volt, es az IB iden 6-ig jar, nekem pedig a hazautam pont ketnapos volt). 8.40 tol 23.00-ig utaztunk. Kemeny volt. Sok alvas, renszarvasnezes vonatbol, kajaszunet versenyfutassal nyugdijasok reszere. Este Östersundban a satrunkat millimeterre ugyanott, a vasutallomas mogott allitottuk fel. Ekkor mar alig allt, roskadozott, es a kozepe olyan 60 centire volt a foldtol.

Otodik felvonas

9.nap

A satrat utoljara csomagoltuk ossze, majd konnyes bucsut vettunk egymastol Anitaval, aki visszaindult Härnösandba, en pedig az IB utolso szolgalati napjan Kristinehamn varoskat celoztam meg, ami a vegallomas. Sajna az utolso tiz percben elaludtam kicsit, majd a kalauz vagy mi felebresztett, hogy "Karlstad, vegallomas". Mondom neki, hogy nem, ez Kristinehamn!Erre o: nem azt fel oraja elhagytuk, mutassa csak a jegyet!" Hopp, szoval rendes volt, vehettem egy jegyet utolag, valoszinuleg azert, mert latta rajtam, hogy tenyleg aludtam, es ot centi mocsok lehetett amugy sem baratsagos arcomon.

Utojatek

Anitaval az utolso napon felallitottunk egy vagysorrendet, ahol mindkettonknek elso helyen a furdes allt, majd az agyban alvas, majd reszemrol egy nem publikus(nem akarok moderalva lenni, hogy magyarosan fogalmazzak) es egy hideg sor.
Hihetetlen, de minden vagyam valora valt. 9 nap igenytelenseg utan ujra embernek ereztem magam.

Osszegzes:szuper volt, emberek!!! egyszeruen nem lehet leirni a tajakat, es aki nem sved, annak nagyon ujszeruen hat minden! Aki teheti, az menjen azonnal. Tenyleg csak ajanlani tudom mindenkinek! Ugyan a szunyogok sokat rontanak az osszekepn, de ha atlatsz a felhojukon, akkor minden nagyon szep.
Igertem egy arlistat, rogton leirom, csak egy kis,khm, technikai szunetre van szuksegem

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 09:51   
Inlandsbanan, avagy hogyan elj tul egy hosszu vonatozast nyugdijasokkal teli vonaton

szinmu 5 felvonasban

na, de felre a trefaval: szoval 2004. 07. 29-2004.08.06-ig kilencnapos turan voltam az Inlandsbanannal Svedorszag also-kozepso reszetol egeszen a felso-felso reszig. Pontosabban voltunk, de errol majd kesobb.

Eloszor is: kiknek is ajanlom ezt az utat? Gazdag kalandvagyo nyugdijasoknak. Aztan gazdag kevesbe kalandvagyo fiataloknak. Nem eppen gazdag fiataloknak satorral, meleg ruhakkal. Vegul olyan csaladoknak, akik gazdagok, es a gyerkocoknek eletreszolo elmenyt akarnak nyujtani.

Jomagam es utitarsam a csoro kategoria legalso lepcsofokan csucsulunk, igy elsodleges celunk a koltsegminimalizalas volt. Ha nem felejtem el, a vegen majd tetelesen leirom a koltsegeket, de nezzuk az utat!!!

Elso felvonas

1. nap

7-kor keles, indulas Karlstadbol Kristinehamnba busszal, egy ora varakozas ott, majd 9.40-kor lelkes felszallas az 1, azaz egy vagonbol allo vonatra. bo 5 perc utan kaveszunet, megallunk valahol, es a vonat 7 fonyi utasa leszall kavezni. Ezutan fel ora vonattal, majd egy Nykroppa nevu helyen atszalltunk egy buszra mind a heten. Ekkor tudtam meg, hogy a guide-unk, pardon: utaskiseronk, egeszen Moraig jon velunk, ami azert erintette erzekenyen, mert egy poenos figura volt, aki vegig rohogcselte az utat mindenkivel, pedig en igazan a tajat akartam nezni, nem a borostas pofijat a bacsinak. Egy ora ebedszunet, amikoris a fuben ulve bezabaltam 3 elore legyartott szalamis szendvicset. Delutan kettore Moraban voltunk, ahol vegre felszallhattunk az igazi Inlandsbananra (tovabbiakban IB).
Az uj utaskisero mar szimpibb volt, fokent mert nem egy korosodo pocakos oregur volt, hanem csinos sved holgyemeny (szegenynek a vonatajto odacsipte egyszer a kezet, de rovid kiabalas utan megalltunk, es kiszabaditottuk). 4 korul egy medvebarlanghoz, pontosabban medve foldkupachoz erkeztunk, ahol megtudtuk, hogy tegnap a vonat sajna elutott egy bocsot, egy renszarvast, majd elajult egy ember a melegtol, ugyhogy egy nemet kissrac ezutan mar csak a verengzest varta egesz uton, de nem volt szerencseje. Amikor eloszor alltunk meg kajalni, akkor szembesultem a tennyel, hogy milyen rengeteg a nyugi ezen a vonaton, es milyen gyorsan tudnak odarohanni a kajahoz! Mint legy a sz...!De komolyan. Ezutan olyan este 9 korul megerkeztunk Östersundba, ahol a guide neni egy kozeli helyet mutatott a vadkempinghez. Olyan kozeli volt, hogy a vasutallomas es egy toparti ut kozott volt, es alig talaltunk a kozben megismert nemet parral egy kis fuves placcot. Felvertem a satrat, szereny vacsi(szendvics), majd elindultam Anitaert az allomasra. Anita csakugy gyakornok itt Svedorszagban, mint en, am o Härnosandbol kozelitett igy logikusan Östersundban talalkoztunk. 11 korul igy negyen (Anita, nemet par, en) eldontottuk, hogy bemegyunk az eppen zajlo östersundi fesztivalra, de sajna csak ejjel egytol volt ingyenes, igy azt is megvartuk, majd meghallgattunk egy P. Danielsson nevu emberket, aki egymagaban raggae-t nyomott a szinpadon, neha egy-egy haverral kiegeszulve, es rajottunk: igen, ez az eletunk ertelme, mert a sved reggae-nel nincs jobb zene a vilagon. Azota, ha egy sveddel talalkozom, az elso kerdesem, hogy ismeri-e P.D.-t, de eddig senkit nem talaltam... A fesztivalon rengeteg helyten lattuk kiirva, hogy langos, langos, ezert megvizslattuk, hogy mi az ami itt langoskent el a koztudatban, de valami kicsi, undorito ize volt, ami meg csak nem is csopogott az olajtol, raadasul kaviarral ettek, szoval nem nagyon tetszett. Az egyik helyen, ahol magyar zaszlo volt festve a bodera, el is magyaraztuk, hogy hogy kene ezt csinalni, de csak mosolyogtak, es bologattak, megkoszontek, de nem hivtak meg egy helyi langosra...
Ezutan csucsukalni mentunk a satorba, kb fel 3-kor, majd ket ora mulva arra ebredtunk, hogy megfagytunk...Tenyleg.

Masodik felvonas

2. nap

6-kor ebreszto, sator nehezkes osszepakolasa, rohanas a vonatra, ket perccel indulas elott felkapaszkodas. Az uj guide nem lopta be magat a szivunkbe, amikor elmagyarazta, hogy milyen rosszak voltunk, hogy atjottunk a sineken.Dada, ejnye-bejnye.
Leultunk, es egy kis alvas utan eldontottuk, hogy leszallunk Arvidsjaurban, mert ott eleg sok mindent lehet csinalni. Addig 5 helyen alltunk meg, es a nyugik otszor roppentek a kaja fele, de ha jegkremes logo is volt kinn, akkor spm-fokozatba kapcsoltak, es ugy rohantak befele, mint majkel najt a bunozok utan, mikozben pajti, azaz kitt a masik oldalrol kozelit, es ajtoval veri fejbe oket. Szoval Arvidsjaurra teljesen tropara ment a hatizsakom, amit egy itteni kollegatol kaptam kolcson. A padon ulve egyszer csak odajon egy kozepkjoru holgy egy kislannyal, es megkerdezi:"Ti magyarok vagytok?" Csak igy. Magyarul. Na ledobbentunk, majd a tourist office-os srac segitsegevel (aki a hatizsakomat is megjavitotta, es segitett egy csomo mindenben), elhataroztuk, hogy egyutt satorozunk egy tok jo helyen, egy kozeli to partjan. A to vize ihato volt, es eleg tiszta, es repulo halak uszkaltak benne. Mar amikor nem repultek.
Meg a satorveres elott elmentunk Arvidsjaur nezobe, kaptunk idegenvezetest a lapp faluban(vicces volt, mert a frissen megismert magyarok nemetul beszeltek, a vezetes pedig angolul ment, igy az angolt forditottuk magyarra nekik...), seta, majd letelepedes a varostol kb 1 km-re, es az ottnai erdoben is kis seta.

3. nap

Ejszaka total beoltoztunk, es reggel 9-kor arra ebredtunk, hogy besultunk, es tuz a nap a satorra, ugyhogy kimenekultunk. Sajna reggelre az otthonrol hozott kenyer teljesen megpeneszedett, ugyhogy konnyes bucsut vettem tole. Ekkor kostoltam meg eloszor a wasabrödöt, es mar akkor tudtam, hogy nem lesz szerelem ebbol a kapcsolatbol. Csakhogy nem volt mas. Delre benn voltunk Anna-Lisa ajandekboltjaban, ahol kibereltunk egy trolleyt(szerintem nincs ra magyar szo, talan vasbicikli, vagy vasuti bicikli, vagy vonatcanga, vagy kattogobicaj vagy ilyesmi. Ej, Kazinczy, hogy nem gondoltal a trolleyra evszazadokkal ezelott!) 5 ora idotartamra. (tobb napra is lehet, napi 160 koronaert) Ezutan Anita elrohant megjavittatni a vizbe pottyant telefonjat, majd egy ora korul elindultunk a vonatmentes vasuti sineken, ovatosan, lassan, idiota sisakban, majd egyre gyorsabban. Kesobb lattuk elso renszarvasunkat kozelrol, majd a masodikat tavolrol. Delutan 5-re visszamentunk Arvidsjaurba, mert gozmozdonyozni akartunk. A gozmozdony 6 ora elott indult, es ket orat zotyogott, majd megallt egy strandon, ahol, egy tabortuz egett, nehany piszkos nyars volt a homokban, es ott figyelt meg nehany VODOR olcso parizsi!Nem szelet, vagy rud, hanem VODOR! Na, mikor latuk, hogy ingyen van, raugrottunk az ott tolongo nyugdijaskupacra, kiverekedtuk magunknak a botot, nehany parizsit, kesobb a mustart es a ketchupot, majd sutogetni kezdtunk. Nem volt valami fenseges, de kaja volt, es ingyen. Ezutan vissza a vonatra, es irany Arvidsjaur, vagyis a gozmozdony lenyege a 3 vodor parizsi megzabaltatasa volt.Tartalmas elmeny. Este 10 utan megerkeztunk, kicsit jatszotereztunk, majd bezuhantunk az agyba...pontosabban satorba. Ekkor meg egesz stabilan allt a sator.

4. nap

Reggel ugyanaz:meleg, izzadas, ezert elhataroztuk, hogy bemegyunk a helyi elmenyfurdobe nehany orara, majd a vonattal eszakra indulunk.
Vegre tisztak lehettunk(en meg meg is borotvalkoztam!!!), majd 3-kor felszalltunk az IB-ra, es nehany felelmetes kajaszunet utan 7 orakor elertuk a sarkkort!!!! Nem nagyon volt ott semmi, csak egy oregur, aki el akart adni nehany cuccot, meg egy tabla, hogy sarkkor, meg a szokasos klassz kilatas. Viszont ami ujdonsag volt, az a bogarinvazio volt. Nem szunyog, csak bogar. Egyelore:)
Visszaszalltunk, es osszetalalkoztunk az elso napon megismert nemet parral, akikkel ismet kozos taborozast terveztunk Gällivare-ban. Ide kis kesessel 10 korul erkeztunk meg, es itt talalkoztunk a vilag osszes verszivojaval, akik egyesevel koszontek oda nekunk. Rohanas a guide altal tanacsolt satorozohelyre, ami egy strand, nevszerint Sandviken volt, ahol eppen valami alkoholizalo buli folyt, ugyhogy satorveres tuzrakas, szunyoghessegets, megorules, alvas volt az esti program. Ja, es Sandviken egy repter mellett volt...

Folyt.kov.

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 08:25   
oke, az udvozlesbe irt uzit ide akartam irni
szoval beegtem

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 13:41   
En is varom hogy meselj ha elve maradsz mert a szunyogok arrafele veresek ám Vigyel szunyog elleni kenöcsöt

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 10:07   
szoval gyere, irj, meseld el, en peldaul tuttira olvasom majd.

jo utat!

Hunor

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 16:29   
hat oke, tulzott erdeklodest a tema irant nem tapasztaltam, es igazabol senki nem reagalt semmit, de azert koszi mindenkinek azt, hogy lelekben tamogatott celom elereseben:)vagy hogy legalabb egyszer megnyitotta ezt a topikot, mert zavarta az a piros mappacska a kepernyon.
nos ezen uzenet informaciotartalma csak annyi lenne, hogy a sok pozitiv energia, amit kuldtetek felem, arra az elhatarozasra kesztetett, hogy holnaputan, azaz csutortokon elinduljak, es a leheto legkisebb koltsegvetesbol a leheto legtobbet hozzam ki, es veres tapasztalataimat idovel mas hasonszoru is hasznalhassa.
amint netkozelbe ferkozom, megirok minden reszletet, addig pedig mindenki probalja csillapitani hihetetlen erdeklodeset e tema irant:) szoval olyan masfel, max ket het mulva beszamolo itt.
oks, ennyi. kosz, hogy elolvastad.
ha majd a jovoben sem reagal senki, remelem atneveznetjuk a topikot "viktor elvan" nevre.höhö:)

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-19 17:16   
Rovidesen vegigjarom az inlandsbanan utjat Kristinehamntol Gällivareig, es bazi nehez volt a szokasos turistainfokon felul osszeszedni ertekelheto informaciot! Aki nem tudja, az inlandsbanan a Svedorszagon majdnem teljesen vegigero vasutvonal, ami a Karlstadtol 40 kmre levo Kristinehamnbol (kb egyvonalban Stockholmmal) a sarkkor felett 100 km-rel fekvo Gällivareig vezet. Az ut 2 nap fel, 2 nap vissza. En anyagi okokbol 5 nap alatt tervezem bejarni az utat, de sajna meg nincs szallasom. Hogy utanam egyre kevesebben jarjanak igy, megkerek mindenkit, aki barminemu infoval (szallas, latnivalok, praktikus informaciok, tippek,stb) rendelkezik az irja ide, de izibe.
Koszi
Ha megjottem, leirom egy hosszabb uzenetben, hogy milyen volt.
Udv
Viktor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó