2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> INFÓTÁR: Németországban - Letelepedés, ügyintézés, helyi infók
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 következő lap )
 Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-12-04 13:49   
2015-12-02 11:41, Ladybird:
-

http://www.ungarisch-frankfurt.de/
Krebs Andrea

Ladybird  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-12-02 11:41   
Kedves Frankfurt környékiek

Ismertek-e forditóirodát vagy forditót,aki magyarról-németre tud hitelesen diplomát forditani?
Előre is köszönöm a segitséget.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-02-07 15:45   
2013-02-07 11:05, KatieV:
-
Menjél el a TK-hoz, beszéld meg velük. Valamikor, jó 15 éve volt ilyesmim az AOK-nál, amikor kirugtak az egyetemröl. Nem volt veszélyes összeg, de meg nem tudnám mondani mennyi volt.

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-02-07 11:05   
Köszönöm.

Ez a Freiwillige Karnkenkasse egy külön intezmeny? A havonta fizetendö összeg nagysagat nem tudtam a linkböl kideriteni.
Van esetleg valakinek konkret tapasztalata?

Ha korabban egy masik, pl. Techniker Krankenkasse-nal biztositott valaki, van mod annal a folytatasra, es milyen havidij mellett vajon?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-02-06 11:39   
2013-02-06 09:35, KatieV:

http://de.wikipedia.org/wiki/Freiwillige_Krankenversicherung

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-02-06 09:35   
Sziasztok,

tudna valaki abban segiteni, milyen modon lehet biztositottsagot elerni/ folyamatosan tartani, ha valaki idölegesen nincs alkalmazasban, pl. hazautazik 1-2 honapra beteget apolni vagy hasonlok miatt kiesik a munkavallalasbol?

Valamilyen minimum dijat kell fizetni (mennyi az), vagy egy bizonyos ideig el meg egy altalanos betegbiztositas, esetleg a magyar TB?
Ado- egyeb vonzat gondolom nincs.
Van egy ilyen kiesesnek egyeb hatranya is?

Köszönöm szepen.

KatieV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-28 13:49   
Szia,

ugy tudom, 3 napon belül lehetöleg fel kell keresni az Arbeitsamtot minden a munkaval kapcsolatos papirral. Eleinte lehetnek kelletlenek, de aztan, ha minden keresüket teljesited, mint a meseben, akkor meg segitenek is, ugy hallottam. Altalaban ugyanis jogkövetök, nem okvetlen szeretik a jogtalanul eljaro cegeket.
A 11 honapnal regebbi - esetleg magyar - munkadrol is kellenek a papirok, azt akarjak latni, hogy az elmult ket evben volt elegendö munkaviszonyod es kiszamolni a segely összeget.
Mindent el fognak mondani. Kicsit sok a papirmunka, ezert elegendö türelemre va szükseg!

fwolfy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 12:02   
Köszi, igazad volt. Egyszerübb volt megtalalni, mint gondoltam. Azt hittem, kerdezni egyszerübb.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-13 22:48   
Általában az, hogy német legyél. A meghatározás az alkotmány §116.
Azen túl még lehet igényelni bizonyos körülmények között az állampolgárságot, de a bizonyos körülmények magukban foglalják azt is, hogy ezt lazán megtalálod magad is. Google segít.

fwolfy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-13 22:29   
Sziasztok,
Meg tudná valaki mondani, hogy mi a feltétele a német állampolgárságnak?

Köszi:
Csaba

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-17 20:36   
questcock ÜZENETE:

Mi 2013 március 1.-én költözünk Siegen környékére.

Siegenbe fogunk dolgozni a párommal, de mivel még nincs albérlet ezért nem tudjuk, hogy pontosan hol, melyik városban fogunk lakni.

Mit érdemes tudnunk?

Kutyákkal megyünk, mennyire nehéz házat találni kutyákkal?

Ha lehet akkor inkább Siegen környéki kis faluba mennénk, viszonylag nagy kertes házat keresünk kerítéssel...

Köszi az infókat.

bjudit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-14 16:50   
Kedves Juli!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Így már biztosan minden rendben lesz a kis kirándulásomon.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-13 12:36   
2012-12-13 10:10, bjudit:
-

Napijegyet bármely zónában lehet venni, pl. én "vidéken", Hanauból is vehetek napi jegyet Frankfurtba, amivel a két városban is keresztül-kasul utazhatok egész nap, meg a két város között is.

Különben meg Nied megálló böven a városhatáron belül van, 6,40 € a napi jegy, és az S-Bahn 13 perc alatt bevisz a Zeilra (bevásárlóutca, központ).

bjudit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-13 10:10   
Kedves Juli!

Köszönöm szépen hogy válaszoltál. Ez pont a problémám, hogy az rmw oldalán nem igazán látom, hogy melyik zónára érvényes. Én Frankfurt Nied megállónál szeretnék felszállni, és természetesen a belváros felé szeretnék utazni.
Ha esetleg tudod, hogy ezen a vonalon jó a napi jegy, nagyon megköszönném a válaszod!

Sz.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-13 06:11   
2012-12-12 17:26, amadeus:
-

Köszönöm, hogy válaszoltál!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 17:26   
2012-12-12 14:20, Sz.:
-

Végre valaki, aki Lepu hozzászólását nem kioktatásnak érzi hanem annak, aminek szánta: az itteni élet öszinte és nem kisminkelt leírásának. És végre valaki, aki nem lebunkózza ezért - pedig szokott ö ezeknél keresetlenebb szavakat is használni - , hanem megköszöni neki a véleményét. Ilyen hozzáállással - 36 éves németországi tapasztalatom alapján, és ismerve a német mentalitást - úgy gondolom, emberileg elég jó kiindulási alapod van. A tanítói állast viszont felejtsd el, föleg a VHS-t. Ott nem föállású tanárok vannak, hanem szabadúszók, akiknek vagy összejön egy kurzus, vagy nem.
Készülj fel arra, hogy az elsö években - ha egyáltalán - csak számodra teljesen idegen munkát kapsz. Segélyt nem, az csak bizonyos letöltött munkaidö után jár. Ha mindezek ellenére nekivágsz, sok szerencsét hozzá!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 16:56   
2012-12-12 14:20, Sz.:
-
Én azért megköszönöm a választ, és a véleményt is! Szeretem, ha valaki őszinte és most jól megkaptam a magamét.

Hú, ez úgy hangzik, mintha kiosztottalak volna.

Sőt, a humort is szeretem,de látom Te is.

Németországot is csak azzal lehet elviselni.
Bár a magyarok nem hiszik, de sok dolog itt még rosszabb, mint Magyarországon.

Igen, még itthon lakom, ezért írtam, hogy nem csak kimegyek Berlinbe, hogy megérkeztem, hanem utánajárok dolgoknak. Igen, ha bizonytalan vagyok, akkor rákérdezek dolgokra. Az elején ironikusan fogalmaztam, viccelni próbáltam:)

Az a baj, hogy nehéz felismerni, és itt már annyian gondoltak annyi dolgot komolyan, hogy nem lehet tudni...

hogy beszélek nyelveket, és magyarul is tudok. Ugyanis visszaolvasva a korábbi hozzászólásokat, láttam, néhány embernek nem megy.

Hát igen. Aztán meg magyarázd el valakinek aki nem tudja, hogy mi a különbség a -ba, -be és -ban, -ben között, hogy mi a különbség az in die meg az in der között. De ök úgy vannak vele, hogy dolgozni akarnak, nem írni-olvasni.

Igen magyar-német szakos tanárként végeztem Egerben, de most németet tanítok, magyart már négy éve nem, mert nem kaptam rá lehetőséget. Az ok megvan, hogy mért megyek ki Berlinbe, de ezt magánügynek tartom.

Látod, én Berlinbe csakis a közügyek miatt járok, magánügyböl még sosem sikerült oda eljussak

Szerettem volna megerősítést kapni. Sikerült!

Nincs szükséged megerösítésre kivülröl. Magadban bízzál csak, és tudd, hogy mit tudsz meg mit nem, de ezt reálisan. A szerénység nem erény, hanem karakterhiba. A másik oldal meg a Dunning-Kruger-hatás. Amíg a kettö között vagy, addig menni fog. Ha meg ledobod a felesleges korlátokat, hogy Berlin, akkor könnyebben megy. De meg is nehezítheted... Pl. Hamburggal.

Sz.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 14:20   
Kedves Lepu!

Én azért megköszönöm a választ, és a véleményt is! Szeretem, ha valaki őszinte és most jól megkaptam a magamét. Sőt, a humort is szeretem,de látom Te is. Igen, még itthon lakom,ezért írtam, hogy nem csak kimegyek Berlinbe, hogy megérkeztem, hanem utánajárok dolgoknak. Igen, ha bizonytalan vagyok, akkor rákérdezek dolgokra. Az elején ironikusan fogalmaztam,viccelni próbáltam:), hogy beszélek nyelveket és magyarul is tudok. Ugyanis visszaolvasva a korábbi hozzászólásokat, láttam, néhány embernek nem megy.
Igen magyar-német szakos tanárként végeztem Egerben, de most németet tanítok, magyart már négy éve nem, mert nem kaptam rá lehetőséget. Az ok megvan,hogy mért megyek ki Berlinbe, de ezt magánügynek tartom.
Szerettem volna megerősítést kapni.
Sikerült!

Köszönöm!
Szabina

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 13:35   
2012-12-12 11:19, Sz.:
-
Sziasztok!

Szabina vagyok, 27 éves, jelenleg még Magyarországon lakom, de közben berlini életemet tervezem.

Érdekes megfogalmazás. Most laksz, de életet tervezel. Mindezt egy olyan helyen, ahol nem létezik intelligens élet. Kimaradt a miért. Berlinbe senki sem megy nyomós ok nélkül, az olyan, mint ha azt mondanád, hogy Mátészalkára akarsz költözni. Van végzettséged, tudsz írni-olvasni, tudsz németül, nem tudsz törökül, és arabul, nem vagy politikus, müvész, szélhámos, szerencselovag, vagy szociális munkás. Tehát mit is akarsz Berlinben?

Nem azért írok, hogy segítsetek munkát vagy lakást keresni, beszélek németül, angolul és magyarul is:),

Ez a magyar nöies probléma. Azzal kezdik, hogy mit nem akarnak.

sőt a helyesírásomra sem volt panasz még.

Igen, mert rendes emberekkel vagy körülvéve, akik megfosztanak attól a lehetöségtöl, hogy tovább tökéletesítsd magad. Ezért nem szólnak, hogy helyenként értehetlen vagy, és inkább kitalálják, hogy mire is gondolhattál. Kicsit lejebb van rá egy jó példa.

A véleményetekre vagyok kíváncsi.

Ez nem igaz. Bizonytalan vagy magadban, és megerösítést keresel. De most véleményt kapsz.

Itthon némettanárként dolgozom, emellett van egy magyartanári diplomám.

Tehát magyar tanári diplomád van, de ennek ellenére németet tanítasz (mert aki nem tudja tanítja?). Ha német magyar-szakos diplomás tanár vagy, akkor miért nem azt írod?

Nincsenek illúzióim, tudom, hogy kint sem kolbászból van a kerítés, de én tudok és szeretek is dolgozni.

A többi topikot is el kellet volna olvasni. Ez a kolbászos kerítés nagyon agyoncsépelt szöveg, és mindig kivétel nélkül azt mondja, hogy nincsenek illúzióim, de ami azután jön fényévekre áll minden realitástól, és belekevernek egy munkapátoszt is. Aki szeret dolgozni, az menjen el orvoshoz, nehogy szövödményes legyen, vagy gályarabnak, hogy kiverjék belöle. Precízebben senki nem akadályozza meg, hogy dolgozzon. Aztán általában kijavítják magukat, hogy fizetés is kellene. És a végén kiderül, hogy tulajdonképpen a halálnak sem kell a munka, elég lenne a fizetés. Ha elhívatásod lenne a tanítás, akkor nem akarnál külföldre menni, szóval ne hülyítsük a népet. Az az igazság, hogy több zsetonra vágysz és ezt annyira, hogy még akár dolgozni is hajlandó, vagy érte. Nem hangzik olyan szépen, de igaz.

Azt is tudom, hogy tanárként kint szinte semmi esélyem, talán a VHS-kat leszámítva.

Fogalmazzunk másképp. Bölcsész vagy. Feltehetöleg Pécsett végeztél. Mit mond az a frissen végzett bölcsész, aki még nem talált magának munkát, annak a frissen végzett bölcsésznek, akinek már van munkája?
- Egy BigMac menüt légyszi.
Ez Németországban kicsit másképp van, itt: "Zum Hauptbahnhof bitte"

Pályáztam is, de mindenki elutasított, talán az időzítés nem volt szerencsés, de én még ezeknek a válaszoknak is örültem. Amikor itthon nem volt állásom, alig írt valaki vissza.

Talán kicsit nagyon elírsz a realitás mellett, nem vagy meggyözö, nem vagy lényegretörö és a sorok között minden állításodat megcáfolod?

Mivel tanítás terén a kör lassan bezárul, így megpályáztam asszisztensi, illetve titkárnői munkákat is, mert a német és az angol mellett jól bánok a Microsoft Office programjaival is.

Szóval annyira nem értesz hozzájuk, hogy reggel meghívod öket reggelizni, dicséred öket, símogatod öket, és amúgy is mindig jó bánásmódban részesíted?
Ez nem cinizmus, hanem így dolgoznak a HR-esek. Ha már magyarul hülyeséget írsz (tudom nem az, meg helyes, de ha végiggondolod rájössz, hogy mégis), németül még kevésbé fogod a helyes szavakat megtalálni. Persze, hogy nem vesznek fel. Meg a titkárnönek nem angolul kell tudnia, hanem franciázni. Ennek az az oka, hogy gyakorlatilag már nem létezik a funkcionális titkárnö, csak a reprezentatív.

De több helyen is úgy kell benyújtani a pályázatot, hogy meg kell jelölni a fizetési igényt is, és nem akarok felkészületlen lenni.

Jelöld meg: Megyegyezés szerint.
Ez az a pont amin csak akkor bukik meg a dolog, ha nagyon sokat, vagy túl keveset kérsz (igen, túl kevésnél is gyanakodnak).

Megnéztem tartományok szerint, hogy átlagban mennyit keres egy Bürokauffrau, Empfangssekretärin, Fremdsprachensekretärin, Assistenz der Geschäftsführung és persze találtam berlini adatokat is, de nem tudom,hogy mit mondjak/ írjak.

találtál adatokat, tehát van egy adatbázisod. Persze marhára ingadozik, mert az elvégzendö teendök is eléggé változóak.
Tehát mindent tudsz, azt is láttad, hogy Berlinben fizetnek általában a legrosszabbul.

Ha felvennének, akkor először gyakornok lehetek, igaz?

Ha így kérdezed, igen, amúgy nem. Ha felvennének, lehetnél vezérigazgató is.

Mivel nincs szükséges végzettségem.

innen hiányzik valami...

Bár volt olyan cég, ahol nem volt fontos a végzettség, hanem a három nyelv miatt keltettem fel az érdeklődésüket, ami aztán sajnos elillant, mert az előre leegyeztetett telefonos interjú kétszer is elmaradt.

Ne értékeld túl a nyelveket, rengeteg ember van itt, aki nálad jobban tud németül, és angolul, beszél hozzá franciául is, meg még egy idegen nyelvet anyanyelvi szinten. És sok-sok magyartanárnö van már kint, aki vadássza az olyan állásokat, amiknél a magyar kell. Szóval nagy a konkurencia. És mert a magyarok magyarosan gondolkodnak, hogy a föváros a központ, ezeknek a fele Berlinbe akar menni. (Németország decentralisztikus, tehát pont az, hogy a központot kell kerülni.)

Lehet, hogy közhelyesnek tűnik, de én a tervezésben és az előrelátó gondolkozásban hiszek.

Tényleg. Szerintem meg inkább tudni akarsz. Nem vagy olyan "bátor" (=hülye), hogy hitre alapozva kockára tedd az életedet. Persze nagy részben amit tudsz is, csak egy hit (azt hiszed, hogy tudod), de valamiben meg kell kapaszkodj.

Ugyan Berlinbe húz a szívem (nyaraltam is már ott)

Egy pasi Berlinben egy magyarázat lenne, akkor érthetö, hogy a szíved oda húz. De van viszonyítási alapod is?

de nem fogok kimenni csak úgy a semmire, – bár többen is ezt tanácsolták - , és azt várni, hogy majd valami az ölembe hullik, nem ilyen vagyok.

Az is megtörténhet. Csak ahhoz talpraesettnek kell lenni, és nagyon kell hinni. Meg tudni, meg bízni önmagadban.

Olvastam korábbról, hogy a köszönömökkel tele van a padlás, így bízom benne, hogy egyszer személyesen is megköszönhetem, hogy segítettetek.

Köszönöm!
Szabina

Nem kell megköszönd, nekem föleg nem, mert ugye én csak az a hülye vagyok, aki leírja smink nélkül, ami van, és nem érdekli, hogy késöbb hogyan értekeled. Ha segítséget szeretnél, akkor mindaz, ami fent áll, lényegtelen. Egy fontos kérdés van az elején: miért akarod elhagyni a családodat, a szociális hálódat, a barátaidat az otthonodat a hazádat a szeretteidet és a létezö életedet azért, hogy valahol a világ végén egy gettóban egyedül küzdj egyedül magadnak csinálta nehézségekkel és végignézd, hogy az elképezeléseid többsége szappanbuborékként szétpattanó illúzió.
A nincs kolbászból a kerítést fordítsd le úgy, hogy ott rosszabb, mint itt. Amíg ezt nem vagy hajlandó elfogadni, csak a hit hajt, hogy máshol jobb, és lehet csak önmagad elöl menekülsz, azt meg külföldön sokszorosan kapod meg.

Ja, és hogy ne értsük félre egymást, igen a helyesírásod jó, messze átlagon felüli, szóval nem azért cseszegetlek, hanem egy magasabb nívón, mert ahova el akarsz jutni, oda kelleni fog.

Sz.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 11:19   
Sziasztok!

Szabina vagyok, 27 éves, jelenleg még Magyarországon lakom, de közben berlini életemet tervezem. Visszaolvastam a németországi élethez, munkához, nyelvhez és Berlinhez kapcsolódó topikokat az elejétől.

Nem azért írok, hogy segítsetek munkát vagy lakást keresni, beszélek németül, angolul és magyarul is:), sőt a helyesírásomra sem volt panasz még. A véleményetekre vagyok kíváncsi.

Itthon némettanárként dolgozom, emellett van egy magyartanári diplomám. Nincsenek illúzióim, tudom, hogy kint sem kolbászból van a kerítés, de én tudok és szeretek is dolgozni. Azt is tudom, hogy tanárként kint szinte semmi esélyem, talán a VHS-kat leszámítva. Pályáztam is, de mindenki elutasított, talán az időzítés nem volt szerencsés, de én még ezeknek a válaszoknak is örültem. Amikor itthon nem volt állásom, alig írt valaki vissza.

Mivel tanítás terén a kör lassan bezárul, így megpályáztam asszisztensi, illetve titkárnői munkákat is, mert a német és az angol mellett jól bánok a Microsoft Office programjaival is. De több helyen is úgy kell benyújtani a pályázatot, hogy meg kell jelölni a fizetési igényt is, és nem akarok felkészületlen lenni.

Megnéztem tartományok szerint, hogy átlagban mennyit keres egy Bürokauffrau, Empfangssekretärin, Fremdsprachensekretärin, Assistenz der Geschäftsführung és persze találtam berlini adatokat is, de nem tudom,hogy mit mondjak/ írjak. Ha felvennének, akkor először gyakornok lehetek, igaz? Mivel nincs szükséges végzettségem.B ár volt olyan cég, ahol nem volt fontos a végzettség, hanem a három nyelv miatt keltettem fel az érdeklődésüket, ami aztán sajnos elillant, mert az előre leegyeztetett telefonos interjú kétszer is elmaradt.

Lehet, hogy közhelyesnek tűnik, de én a tervezésben és az előrelátó gondolkozásban hiszek. Ugyan Berlinbe húz a szívem (nyaraltam is már ott), de nem fogok kimenni csak úgy a semmire, – bár többen is ezt tanácsolták - , és azt várni, hogy majd valami az ölembe hullik, nem ilyen vagyok.
Olvastam korábbról, hogy a köszönömökkel tele van a padlás, így bízom benne, hogy egyszer személyesen is megköszönhetem, hogy segítettetek.

Köszönöm!
Szabina

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 10:26   
2012-12-12 10:18, fwolfy:
-
Köszi a kimeritö välaszt. A marha es lo hasonlat kifejezetten tetszett.

Cs

Az egyik "nagy" bajor politikus bajor szülöktöl, de nem Bajorországban született. Amikor megkérdöjelezték a bajor mivoltát, akkor ö mondta ezt. Illetve valami ilyesmit...

fwolfy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 10:18   
2012-12-12 00:23, Lepu:
-

Köszi a kimeritö välaszt. A marha es lo hasonlat kifejezetten tetszett.

Cs

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 08:55   
2012-12-11 11:26, bjudit:
-
http://www.rmv.de/de/Fahrkarten/

"A napijegy érvényes az S1 és S2 külvárosi vonatokra?"

Érvényes, csak attól függ, melyik zónába/n (mettöl-meddig) utazol.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 00:23   
2012-12-11 22:27, fwolfy:
-
Alkalmazott vagyok immar 3,5 honapja. Meddig kell leadni az adobevallast?

Nem kell. Szabad. Ha kellene, akkor máj. 31.-ig.

Tud valaki segiteni, hogy a lehetö legtöbbet kapjak vissza... mär ha van rä lehetöseg, hogy bärmit visszakapjak.

4 hónap alatt nem kerestél annyit, hogy elérd az adóminimumot. Töltsd ki majd januárban a papírt, küld el, és az összes adót meg a solit visszakapod (feltehetöleg).

Mäsik: a nemet ällampolgärsägot automatikusan megkapja a gyerek, ha itt születik?

Attól hogy egy marha a lovardában születik még nem lesz ló.

Ha nem, akkor milyen feltetelei vannak, hogy megkapja?

Majd ha nagykorú lesz és akarja, megigényli. Kiskorúként, ha a szülö német, és akarja. De föleg ha fiad ne akard, hogy a gazdasági válságokat követö háborúkban a fronton az élvonalban legyen...

fwolfy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 22:27   
Sziasztok!

Alkalmazott vagyok immar 3,5 honapja. Meddig kell leadni az adobevallast? Tud valaki segiteni, hogy a lehetö legtöbbet kapjak vissza... mär ha van rä lehetöseg, hogy bärmit visszakapjak.

Mäsik: a nemet ällampolgärsägot automatikusan megkapja a gyerek, ha itt születik? Ha nem, akkor milyen feltetelei vannak, hogy megkapja?

Köszi a segitseget!

Üdv:
Cs

bjudit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 11:26   
Sziasztok!

Egy pár napra Frankfurtba utazom, és tömegközlekedéssel kapcsolatban lenne kérdésem: milyen típusú jegyet érdemes vásárolnom?
A napijegy érvényes az S1 és S2 külvárosi vonatokra?

Köszönöm szépen előre is!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-08 01:57   
2012-12-07 14:48, anulu71:
-

Nem törlöm a korábbit, csak az újabbat: de ne feledd, ő segített elsőre infóval!
A német nyelvtudásról meg kár vitázni, nagyon sokan mennek, vagy élnek Németországban nyelvtudás nélkül: ez meg egyértelműen ciki, és rossz a legtöbb esetben, de ha Neked erre nincs szükséged munkahelyeden, akkor az egy ritka kivétel, rövidtávú tartózkodás esetén érthető (pl. egy kiküldött multi munkatársnál), míg hosszabb, sok éves távlatban úgyis megéri tanulni. (Ez általános, nem Rád szabott vélemény.)

Hunor

anulu71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-07 14:48   
2012-12-07 03:14, hunor:
-

Rendben Nagy Testvér, töröld!

wredox  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-07 14:33   
Sziasztok!

Dec. 12.-én utazok huzamosabb időre Bensheimbe.
Tudtok olyan prepaid mobilinternet szolgáltatót ott, amelynek aránylag kedvező árai vannak, és a lefedettsége is jó? A Lidl, és Aldi netet néztem, de nem jókat írnak róla.

Előre is köszi a válaszokat.
Tamás

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-07 05:06   
LEPU ÜZENETE:

Nyugdíjasoknak az EU-n belül ott kell betegbiztosítást fizetniük, ahol a bejelentett lakcímük van. A másik országban viszont nem kell. Tehát ha Németországba kivándoroltál 375€ nyugdíjjal, akkor itt kell fizesd a betegbiztosítást.

Operálni meg ott operálnak ahol élsz, hacsak nem sürgösségi eset, akkor ott, ahol éppen vagy.

Ha Magyarországon vagy bejelentve, akkor ott kell fizesd a betegbiztosítást. A magyar betegbiztosótól kérdezd meg, hogy mit fizetnek neked itt kint.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó