2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Társadalmi problémák, az EU-ban és máshol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-09 11:44   
Kedves Laci, nem tudtam, hogy Moldáviában csángók is élnek, pedig a kilencvenes években magam is többször jártam arrafelé (sőt Tiraszpolba is eljutottam, Igor Szmirnovhoz). Tényleg szép kicsi ország, csak az emberek kicsit furcsák.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-09 09:02   
A moldáviaiak lezárták a határt Románia felé, majd bevezették a vízumkötelességet. Hazaküldték a román nagykövetet és még egy diplomatát. Mind Voronyin elnök, mind pedig a külügyminisztere Romániát vádolja a kialakult helyzetért.
A szavazatokat újraszámolják, két hétig tart. Közben nem is olyan biztos, hogy Voronyin továbbra is elnök lesz.
A tüntetések folytatódnak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-08 08:44   
Elolvastam minden lehető hírforrást. Úgy tűnik, a kisinyevi lázadás antikommunista, a vele "szimpatizáló" román diáktüntetések pedig unionista jellegűek, vagyis a két ország egyesülését szorgalmazzák.
Az biztos, hogy az EU nem örvend az ügynek.
Az is biztos, hogy nagyon sok volt az ügynök tegnap a moldáviai parlamentben: kendőt viseltek az arcukon. Azt csak találgatni lehet, milyen ügynökök ezek. Szerintem orosz, moldáviai, amerikai és román ügynökök.
Lehet, hogy hidegháborús jelenség?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 18:26   
Moldáviában, Kisinyevben, a vasárnap nyilvánvalóan meghamisított választási eredmények miatt, lázadás tört ki.Van már legalább egy halott. Románia egyetemi városaiban is mozgolódik az ifjúság, tüntetések zajlanak, ahol ilyen transzparensek olvashatók: "Besszarábia román föld", "Követeljük az egyesülést Moldáviával".
Lássuk, mit hoz a holnap, de ez a lázadás (egyelőre nincs program, nincs platform, tehát nem forradalom)egy-két nap alatt nem múlik el.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 13:09   
Most csak arra vagyok kivancsi, mikor kezdenek jönni a többiek
Ujdonsag az identöl a Schengen allamok felemelik a vizum arat 35 eurorol 60 eurora, csak nehany orszag lesz kivetel: Albania, Bosznia, Moldova, Montenegro-Szerbia es Ukrajna.
Termeszetesen a rokonok most sem kell fizessenek, ha rokonlatogatasra jönnek.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 11:28   
A mohácsi romák - akikről itt már sok szó esett - hazatértek Svédországból.
Kiderült, hogy odamenetelük előtt az önkormányzat tagjai is figyelmeztették őket: Az EU-n belül nincs politikai menedékjog.
De ők nem hitték el. Most várják a kanadai vízummentességet, hogy ott maradjanak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-02 01:04   
A Mikulás már a kertek alatt jár. Hollandiában ez a Szenteste, és ennek megfelelő ceremóniákkal jár.
Amszterdamban már 42 éve működik a Mikulásközpont. December 5.-e körül Mikulások és krampuszok járják be az utcákat, édességet osztogatnak a gyerekeknek és közös játékkal, énekkel szórakoztatják őket. Pár éve azonban ezt a szép tradíciót rendszeresen megzavarták olyanok, akik nem tudnak és nem akarnak beilleszkedni a holland társadalomba. Tojással, sárral dobálták meg a résztvevőket, és fülhasogató lármával tettek lehetetlenné mindenfajta ünneplést. Egészen az elmúlt hetekig az a veszély fenyegetett, hogy mostantól le kell mondani erről a kedves látványosságról, és a gyerekeknek be kell húzódni a házakba az ünnepükkel. A szereplők ugyanis nem vállalták, hogy ilyen körülmények között dolgozzanak. A segítség azonban nem várt helyről jött.
Egy csapat marokkói, surinami és török fiatal igyekszik kiköszörülni a társaik okozta csorbát, és krampusznak öltözve felcsapnak a Mikulás testőrségének. Abban bíznak, ha anyanyelvükön szólítják meg a randalírozókat, azok majd jobban szót fogadnak.
Reméljük. Reméljük, hogy nem kell egy csapat elvetemült kölyök miatt megszakadnia egy majd fél évszázados hagyománynak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 13:52   
Igen, Zuló. Vagy úgy, hogy "az őrült cukrász álma".
Böbe, nem szeretem a csillárt...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 11:27   
2006-11-25 10:00, Ferencz Zsuzsanna:
Vajon ezt az építészeti stílust minek lehetne elnevezni?

gazsihomehopp

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 10:46   
Irigykedtek mi? Az irigyseg beszel belöletek, nektek nincs ilyen csillarotok otthon.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 10:00   
Ha jól meggondolom, a Jugendstil után még két markáns építészeti stílus létezett a XX. században: a Bauhaus és a szocreál, lásd a Lomonoszov-egyetemet stb.
Vajon ezt az építészeti stílust minek lehetne elnevezni?

Exfórumtag1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 08:29   
Én kìvàncsi lennèk annak kackiàs bajuszù bàcsinak, meg a Mamànak a hàlòszobàjàra is?Milyen bùtorok lehetnek benne? Olyasmik, mint a hallban? Azt a konnektort, ha megfogja a Mama, egybòl hazavàgja a 220.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 04:30   
Azért az a konnektor nagyon veszélyesen kilóg, ott az "Urnö" feje feletti falban. S azon kivül erösen rontja is a gyönyörü összhangot.
Találgatom, vajon mi lehet a hatalmas lakás többi részeiben? Ez amit látok a képen elképzelhetö, nagy fantáziával, nappalinak vagy társalgónak, márcsak a sok ülö alkalmatosságból itélve is. Hogy olykor a vasalás is ott bonyolitódik le.. - istenem, hát valahol azt is meg kell ejteni abban a grandiózus épületben...
Komolyan: Hihetetlen!!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 03:13   
Aki személyesen megcsodálta ezeket a palotákat, az Erdélyben járt.
De a dél-romániai vidék még inkább tele van ilyemivel,léteznek "falvak", ahol immáron csak paloták állnak.
Az épületeket engedély nélkül húzták fel,s nemcsak statikus nem látta ezeket, hanem a legtöbbet építész sem: menetközben alakultak.
Mindenképpen rendkívül érdekes jelenség, s ha végzős műépítész lennék, ebből írnám a diplomamunkámat, annyira megkapó...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 21:12   
2006-11-24 11:21, Andu:

Gratulálok, ez egy igazi story lenne "a pofám leszakad" topikban. Láttam én is egy ilyen palotát erdélyi utamon, ott a tetön egy hatalmas Mercedes csillag volt.

ps: valahogy dupla üzenet lett, de ez még jobb lett így.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 21:11   
2006-11-24 11:21, Andu:
-
Gratulálok, ez egy igazi story "a pofám leszakad" topikban. Láttam én is egy ilyen palotát erdélyi utamon, ott a tetön egy hatalmas Mercedes csillag volt.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 21:08   
a második képen a virágváza! Egy virág már kirohadt a sok szeretettel öntözéstöl, meg a kö meg van sérülve, na de hát kicsire nem adunk, biztos amikor cipelték fel a pártházból a székeket akkor ütötték le...

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 21:04   
2006-11-24 21:00, Andu:
-
az otthonkát is
-
az a dizájn puur, biztos Gucci!!!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 21:00   
2006-11-24 20:56, melindalaczay:
az otthonkát is

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 20:56   
A vasalót már felfedeztétek???!!!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 20:51   
2006-11-24 20:40, Lepu:
kérdés volt?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 20:40   
2006-11-24 17:11, Andu:
-
Akitöl kaptam, az alábbi kommentárt füzte hozzá:
"Felhívom a figyelmet a cigánybarokk szőnyegre és az egyedi szerelésű dugaszoló aljzatra az 1. képen, az Úrnő feje mellett.
Mindenesetre van ilyen - fényképezve lett pünkösdkor

megjegyezném, hogy már vagy 4 éve keringenek ezek a képek a neten

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 19:22   
azért a radiátorhoz támasztott börfotel, meg a szocreálos székek vele szemben is megérnek egy bejegyzést.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 19:05   
A pofám leszakad. Ez a társadalmi probléma. Ezeket a viskókat építész szeme akkor látta, amikor tökrészegen az asztalra borult, de előtte volt még annyi szuflája, hogy aláírja a tervet. Másrészt meg minden potenciális katasztrófaturistát arra bíztatok, hogy egy ilyen kártyavárban várjon ki egy közepes vagy annál kisebb erejű földrengést, s utána mentse ki a nappaliban tartott lovat és b. nejét is a romok alól.

Höhh, probléma.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 18:27   
De van. En is lattam hazafelemenet. Gyaluban is van sok ilyen haz. Most latjuk kinek ment jol, ök voltak ceausescu gyerekei .

Exfórumtag1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 18:13   
Az agyam eldobom, ilyen nincs!

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 17:24   
2006-11-24 17:11, Andu:
-

irígykedünk Lepunéni?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 17:11   
Akitöl kaptam, az alábbi kommentárt füzte hozzá:
"Felhívom a figyelmet a cigánybarokk szőnyegre és az egyedi szerelésű dugaszoló aljzatra az 1. képen, az Úrnő feje mellett.
Mindenesetre van ilyen - fényképezve lett pünkösdkor Aranyosgyéres Torda felőli végén, a Kolozsvár-Marosvásárhely főút mellett van
közvetlenül, az északi oldalon. Ez Kolozsvártól van délkeletre kissé. A helyi
maharadzsa vetélkedik a másik maharadzsával, azt hiszem "

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 17:07   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 13:13   
Andu, kérlek, tedd be, hogy lássák...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó