2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Társadalmi problémák, az EU-ban és máshol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 11:21   
2006-11-24 11:12, Ferencz Zsuzsanna:
Igen a helyi "maharadzsák" palotáiról van egy-két képem, ha kell, beteszem ide!
A cigánybarokk és a kínai pagodák keveréke, iszonyatos. Jókat szórakoztunk rajta.
Egy tuti! Statikus nem látta egyik förmedvényt se!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-24 11:12   
Nálunk a romák tehetségesebbek, nagyon sokan meggazdagodtak. Például azon, hogy átjártak Magyarországra, s behozták a nyugati határ mellé a kínai bóvlit.
De nagyon sokan kintmaradtak, Nyugaton. Nem tudom, milyen módszerrel.De azt hiszem, egyszerű lapulással...
Mások hazajöttek, s palotákat építettek. Ezek a
paloták világ csodái: sose látott, de keleties stílusban épülnek, és nagyon cifrák.
A romám műépítészek most kezdik tanulmányozni a stílust... érdekességképpen megemlítem, hogy felfedeztek olyan díszítőelemeket, amelyeket a romák a Ceausescu építtette Népházáról koppintottak le.
Más jellegzetesség: sosen készülnek el végképp, mert pl. a tornyokat gyakran cserélik... hol pagodaszerű, hol nem tudom, mi...
Bádogből van a tetőzet, s azt lelakkozták, hogy jobban csillogjon, s ne oxidálódjék.
Még egy jellegzetesség: akármekkora a palota, a véce a hátsóudavaron található, nem az épületben.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 12:33   
2006-11-20 11:27, poe:
Az első csoport már haza is ért a rövid kirándulásról.

HIX Mokabol:
"Mert kiderult, hogy Malmoben tenyleg van lehetoseg munkara!"

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 04:42   
Nekem nagyon tetszik az ügy: a képzelet, a fantáziavilág győzelme a valóság fölött.
Mert ne mondjátok, hogy nem győzött: ismét útnak akarnak indulni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 11:29   
Ha ugyesen gazdalkodnak amig varjak az ugy eldönteset lesz miböl De ez titok.
tetszett a cikeben amit poe belinkelt az a mondta miszerint nem akartak maradni ne röhögtessetek . Itt meg koldulni sem szabad meg hideg van meg sötet es a nyelv is nagyon idegen azoktol a nyelvektöl amiket magyar ful hallott.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 11:27   
Az első csoport már haza is ért a rövid kirándulásról. Bővebben itt

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 11:18   
2006-11-20 10:07, bobe:

A roma "nyaralásból" szerintem lincselés lesz ...

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=383759&rvt=3&norel=1&PHPSESSID=ae8aa17e2958991d696e9b42f47ec35e&pass=2

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 10:50   
Most mar nincs de volt eddig 25-öt utasitottak vissza es 2 visszavonta magatol

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 10:45   
Kedves Böbe, nyilván jobban vagy értesülve, mint én, mert több forrásból informálódsz. A magyar tévében a roma vezetők azt állítják, nincs politikai menedékjog-kérés.
Zulóci, igen, 2-3 millió román és román roma ment ki Spanyolországba és Portugáliába.
A román pártnak ne dőlj be,
az nem létezik, de működni fog a választások előtt.
Gigi Becali Románia harmadik leggazdagabb embere, elnök akar lenni, s gyűjti a szavazatokat.
Ott.
És itt is: pár száz bukaresti romának kikapcsolták a villanyát, mert nem fizettek, erre G.B. a zsebéből kifizette az összeget. Szerzett ezzel néhány tíz ezer szavazatot.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 10:07   
A Svedorszagba erkezö romakrol cikkezik mindket orszag szamos napilapja. En elolvastam nehanyat.
Szemelyesen csak annyit, hogy aki "kiokitotta" öket, tudta mit mond. A romak nagy resze politikai menedekjogot kert (ezen röhögök) es ezert a sved allam köteles kivizsgalni minden ugyet egyenkent. Ez azt jelenti, hogy a csalad egy taborban, hotelben lakik ellatasa van. Miutan az ugyet kivizsgaltak, es nemet kapott akkor felultetik egy repülöre es hazaküldik. Jo kis kirandulas. A fonaksag ott van hogy eu tagorszagokbbeli lakosok nem kerhetnek politikai menedekjogot, tehat ez egy jogi visszassag. A wizzair jol jart, a roma "nyaralt", a svedek fizetnek. En is, hiszen az en adombol is megy erre pénz.
Nem sajnalom, de ami sok az sok.
Mar csak azert is, mert nem dolgozni akarnak, legtöbbje segelyröl beszel meg hazimozirol, stb.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 09:21   
2006-11-20 06:14, Ferencz Zsuzsanna:

Érdekes, hogy a román romák inkább a melegebb országok és Németország fele vándorolnak

Ennek, mármint a melegebb országba való áramlásuknak szerintem lingvisztikai okai vannak, hisz latin nyelvű országban hamarabb értenek s értetik meg magukat. Egyébként zömük az Ibériai félszigetet választja (Olasz- és Franciaország túl drága), azon belül is inkább Spanyolországot. Tudomásom szerint itt van a legtöbb román legális és illegális bevándorló. Egy másik topicban már volt róla szó, hogy pártot is alapítottak már, sőt, egyházközösségük is van ... és pl. a M11 merényletben a spanyol mellett román volt a legtöbb áldozat vagy sebesült.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 06:14   
Megindultak a magyarországi romák Svédországba.
Munkát akarnak kapni.Leginkább Malmőben.
Visszafordítani őket nemigen lehet: mind Svédország, mind pedig Magyarország ugye tagja az EU-nak.
Vajon mi lesz velük?
Érdekes, hogy a román romák inkább a melegebb országok és Németország fele vándorolnak, a romániai magyar romák pedig Magyarországon keresnek állást, leginkább a mezőgazdaságban és az állattenyésztésben.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 11:55   
Ezzel a szoval mindig gondom volt, marmint az emigrans szoval, mert ugye vannak bevandorlok, kivandorlok es menekultek. Ez harom kulonbözö csoport. Nekem menekult statuszom volt, de azutan hogy megkaptam a letelepedest bevandorlova minösultem. Namarmost a lanyom völegenye nem menekult "csak" bevandorlo hiszen nem politikai okok miatt menekult hanem a szerelem miatt jött. Itt erre felenk megkulonboztetik a menekulteket es a bevandorlokat. A finn bevandorolt de a kurd vagy afganisztani altalaban menekult statust kapott.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 11:37   
2006-01-19 09:31, MoMa:
-
Érdekes a kérdésfelvetés. Engedj meg egy kis kiigazítást. Amiről Te beszélsz, t.i. ázsiai megjelenés az elmúlt években, jelenlét, az nézetem szerint nem emigráció, hanem migráció.

Emigráns: veszélyeztetett hazai életkörülmények miatt küldöldre költöző menekült.
Veszélyeztetett: vallási, politikai nézetek miatt hátrányosan megkülönböztetett, ad absurdum üldözött.

Ma többnyire nem erről van szó. Aligha hiszem, hogy pl. a nagy tömegű kínaiak megjelenését M.o.-on az elmúlt 10 évben politikai emigrációnak lehetne tekinteni. Ugyanez vonatkozik a posztkommunista államokban maradt korábban ideiglenes vendégmunkás vietnamiakra.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 11:30   
2006-01-19 10:18, hunor:

"Nem, nem erre celoztam,..."
jó, akkor mire?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 10:18   
2006-01-19 09:31, MoMa:
-

Kedves Hunor, ha jól értettem, arra célzol, hogy az "átlagember" Európában keveset tud a közép-kelet Ázsia jelenkori gazdasági és társadalmi helyzetekről.

-

Nem, nem erre celoztam, de egyebkent koszi a valaszat, erdekes, es uj tema is.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 09:31   
2006-01-17 11:11, hunor:

"Probalkozz: aki errol ir/ beszel barhol, tegyel fel par kerdest, tudna meselni kronologiarol, helyszinekrol, esemenyekrol, resztvevokrol, barmirol a tema kapcsan - lefogadom, hogy 99 szazalekban csak az a szep millios nagysagrendu szam ismert, amivel olyan szepen el lehet jatszani, es hasonlitgatni. "

Kedves Hunor, ha jól értettem, arra célzol, hogy az "átlagember" Európában keveset tud a közép-kelet Ázsia jelenkori gazdasági és társadalmi helyzetekről. Talán így van... Attól függ, hogy kit nevezünk átlagembernek. Én nagyon átlagembernek érzem magam. Legelső "találkozásom" a közép-kelettel anno 90-ben még Magyarországon egy debreceni diák személyében volt. Én akkor még a Westelnél dolgoztam, ő tőlem vette (neki már egyáltalán nem első, nekünk még igen) mobiltelefonját. Egy szöuli "cserediák" volt. Akkoriban nagyon aktuális volt még a médiákban is az észak és dél szöuli probléma, talán az akkori olimpiák kapcsán a médiák előszedték... Na de éppen tegnap történt, hogy beszélgettem el férjem egyik kedves kolleganőjének a férjével ( azt hiszem nagyon belefélr az átlagember kategóriába, eltekintve attól, hogy Kambodzsában született, és mint emigráns él itt...) a kínai diaszpóra helyzetéról, hogyan és miként "igázta le" a kínai diaszpóra sok közép-kelet Ázsiai államot, gazdasági és "népszaporulati" eszközökkel. Vannak államok, ahol már a kínai nyelv vált hivatalossá, és a helyi mandarin és laotán nyelveket már-már alig beszélik... Pl..
Na de a múlt héten is volt egy kellemes beszélgetésem megint csak férjem "közreműködésével". Új főnöke egy szardíniai olasz ( nagyon átlagpolgár...)férfi a 40-es éveiben megemlítette, hogy szakmai gyakorlatát egy bankoki hotelban szerezte, mint hotel maneger. Mesélt egy kicsit az ottani realitásról... eszembejuttatott egy könyvet, amit tavalyelőtt olvastam Tiziano Terzanitól, aki egy firenzei származású újságíró, a Der Spiegel és a Corriera della Sera közép-kelet ázsiai, tudósítója volt több mint 30 évig. Ott élt és onnan írt nekünk európaiaknak arról, hogy mik is történnek Ázsiában, a 89-e orosz puccsról, de a 09.12-es eseményekről is. Könyvét melyet megvitattunk és beszélgetésünk útján kiderült, hogy többen is a jelenlevők közzül olvasták a "Un indovíno mi disse" a címe. Azt hiszem magyarul még nem jelent meg, németül ám igen. Talán, mert a Der Spiegelnek köszönhetően Németországban sokan már ismerték mint riportert..."Fliegen ohne Flügel. Eine Reise zu Asiens Mysterien."
Németországban, Olaszországban de Franciaországban és az USA-ban is ismert és olvasott... Hogy miért? Európában egyre gyarapodik az ázsiai emigráció. Itt Torinóban, de nem csak már ázsiai negyedek, iskolák és több generációk élnek. Én magam is egy "emigráns" lévén, amikor összefutok egy-egy másik nem itt született ismerőssel, meg-meg beszéljük az "otthoni dolgokat". Ők mondják a magukét az ázsiai problémákkal, és az enyémet a magyar diaszpóra problémáiról. Ne mond, hogy te nem ismersz egy ázsiai emigránst sem, vagy éppen nem kérdezted magad, miért is özönlenek ide Európába? Nem csak az arabok, az afrikaiak, vagy a keleteurópaiak "jönnek". Talán Magyarországon és éppen egy magyar topikban nem érdekel sok embert... nem tudom. Európában !!! többeket foglalkoztat az ázsiai realitás.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 14:10   
2006-01-17 09:56, amadeus:
-
A megszólalók között senki nem állította, hogy nincs más társadalmi probléma az EU-ban mint a holocaust, és amennyire én nyomonkövettem a beírásokat, a magyarok szerepét sem tagadta senki. Ugyanakkor ez is egy társadalmi probléma, és miért ne lehetne megvitatni?

Azt írod,
"ezzel azt hiszem, a topicban emlegetett német kollektív büntudatosság hivatalból megcáfolódott."

Szerintem attól még, hogy a büntető törvénykönyv szövege egyféleképpen fogalmaz meg egy bűncselekményt, egy általánosabb társadalmi jelenség nagyonis létezhet. Ebből a szempontból a törvényszöveg nem cáfol hivatalból semmit, csak azt állapítja meg, hogy mi az konkrétan ami a büntetőjog eszközeivel büntetendő.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 11:14   
Nem kívánom a holocaust jelentőségét megkérdőjelezni, de ma égetőbb társadalmi problémának látom a más kultúrkörökből betelepülő/t kisebbségek integrálásának és integrálódásának kérdését. Vica-versa.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 11:11   
2006-01-17 08:31, MoMa:
-

"Poe nagyon jól rávilágított erre az érdekes tényre. Ő úgy fejezte ki hogy a holokauszton kívül ám senkit sem érdekelnek a többi totalitáris államok rémtettei. Ez így éppen nem igaz, én pontosítanék; a közvélemény és a médiák azok akiket "nem érdekel", nem szándékoznak róla beszélni, nem egy "jó", "eladható" téma..."

Ugyan, nem erdekli az atlagembert sem - tul messze van, tul erdektelen az itteni hetkoznapok szamara. Probalkozz: aki errol ir/ beszel barhol, tegyel fel par kerdest, tudna meselni kronologiarol, helyszinekrol, esemenyekrol, resztvevokrol, barmirol a tema kapcsan - lefogadom, hogy 99 szazalekban csak az a szep millios nagysagrendu szam ismert, amivel olyan szepen el lehet jatszani, es hasonlitgatni. Nem veletlen, hogy sok esetben ezek a Holocaust, vagy Amerika viselkedese kapcsan kerulnek szoba - jo oket felhasznalni hasonlo kontextusban.*

Hunor

*nem az itteni, korabbi uzenetek kapcsan irom.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 09:56   
Hm...
Látom, nincs más “társadalmi probléma az EU-ban” mint a holocaust.
Ám úgy legyen...
De jó nekünk magyaroknak, ha másunk nincs is, legalább mindig van kit csepüljünk.
Szídtuk mi már a történelem során a tatárokat, a törököket, az osztrákokat, az oroszokat, a románokat….most miért ne szídjuk a németeket?
De véleményem szerint a hóhért a szörnyüségben már csak a segédje múlja felül!
Vagy tagadjuk, hogy Magyarország (mint mindíg a vesztes oldalán) kivette volna részét a háborús büncselekményekböl?
Ki terelte a magyar zsidókat az SS vagonjaiba?

Tény, hogy a 20. század legnagyobb - az emberiség ellen elkövetett - büntettje Németországból indult ki, kitörölhetetlen és felejthetetlen fájdalmakat okozva.
Ezt egy normálisan gondolkodó ember nem vonhatja, és nem is vonja kétségbe. Minden energiánkkal arra kell törekednünk, hogy ilyen szörnyüség mégegyszer ne történhessen meg.
Ennek a törekvésnek az egyik eleme a megelözésnek az a formája, hogy bizonyos dolgokat büntetés alá helyezünk.

Idézek szó szerint a német büntetöjogi törvénykönyv §130 3. bekezdéséböl:
“Büntetendö cselekményt követ el az, aki a nacionálszocializmus uralma alatt elkövetett népellenes cselekedeteket nyilvánosan tagadja, egyetért velük, vagy azokat ártalmatlan színben tünteti fel.”

Felhívom a figyelmet a törvény szövegének a fogalmazására.
Nem a "németek által" elkövetett büntettekröl beszél, hanem a “naciálszocializmus uralma” alatt elkövetett népellenes cselekedetekröl.
Ezzel azt hiszem, a topicban emlegetett német kollektív büntudatosság hivatalból megcáfolódott.

Ami nem ok arra, hogy ne szégyeljem magam az elkövetett szörnyüségek miatt, de nem mint német (is), hanem mint ember!

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 08:31   
Visszaolvasgattam egy kicsit a topikot...
Hát.....
Most azért mondanám, hogy abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy legtöbb hozzászólónak a cipőjében már én is jártam, ezért megértem, hogy minden hozzászólás a maga nemében valóban arról szól, ahogy a mai társadalom nagyjából és körvonalaiban "észleli" a világot maga körül... (nagyjából úgy ahogy a történelemtanárok majd a médiák ezt tálalták...).
Magyarként és olyan gyermekként, akinek a szülei (sajnos) már legapróbb gyermekkorában sem kapcsolták át a tv-t amikor a világháborúról volt szó, ez a téma vagy esemény volt legelső "rémálmaim" alapanyaga. Valóban rendkívül megdöbbentö a második világháború alakulása, lefolyása, Hitler "karriere". Sajnos ám nem egyedi... még csak nem is a legaktuálisabb. Voltak idők, amikor előszeretettel "hallgattak" a holcaust-tról, ma előszeretettel "lobogtatják" a mediák ezt a témát. Más hozzászólók is nagyon figyelmesen megemlítettek másokat is;

"poe 2006-01-15 11:04
A huszadik században kb. 50 millió embert öltek meg szisztematikusan. A törökök kiirtottak másfél millió örményt, a nácik 10 millió embert (6 millió zsidót, 3 millió szovjet hadifoglyot, 2 millió lengyelt). A kínai kommunizmusnak 30 millió, a sztálini rezsimnek 20 millió áldozata volt.
Pol Pot és a vörös khmerek rémuralma 2 millió kambodzsai életébe került 30 évvel ezelőtt. A kurdok, a ruandai tuszik irtása a szemünk előtt folyt. Srebrenicát és általában a délszláv háborút is ide sorolhatom. Mindezek éppolyan történelmi tények és igazságok, mint a Holocaust, csak éppen senkit nem érdekelnek. "

Poe nagyon jól rávilágított erre az érdekes tényre. Ő úgy fejezte ki hogy a holokauszton kívül ám senkit sem érdekelnek a többi totalitáris államok rémtettei. Ez így éppen nem igaz, én pontosítanék; a közvélemény és a médiák azok akiket "nem érdekel", nem szándékoznak róla beszélni, nem egy "jó", "eladható" téma... Miért? Talán mert túlságosan aktuálisak... A Holocaust már egy generációra visszanyúlik, és valóban pár "öregbácsin" kívül nem sokan vannak akik még felelősségre vonhatóak. Míg az "aktuálisabb" népírtásnak még ma is érezhető politikai és ideológiai kihatásai vannak, (még nem minden tekintetben és minden érintettre nézve tisztázott...) ami pedig még veszélyesebbé teszi ezen témák széles körű kitárgyalását, hogy "bűnösei" azaz szereplői mai napig közöttünk élnek ilyen-olyan pozícióban...

Hogy miért is lett az utóbbi időben éppen a "németek bűne" felkapva? Több jó tippem is lenne. Magánemberként és principiante ként az mondanám, hogy az európai népek irígy perplexitással vizsgálják a német gazdasági potenziált, mely bár már lassabb mértékben mégis még mai napig is gyarapodik, míg más európai (és nem csak) államok az utóbbi években komoly gazdasági és társadalmi válságot, koniugturát élnek meg.

Talán ez is egyfajta "kollektív társadalmi tudat" (melynek létezésében valóban senki nem kételkedik... -het)?
Lehetséges, hogy az europai mádiák egyre ismétlődő vízhangja a holokausztról, a tavalyi "évforduló" vitathatóan megrendezett három felvonásos auswitzi tragikomédiája, újszerű feldolgozása, aktualitása nem egy újfajta kollektív irígységnek a megnyílvánulása?
Mi más magyarázza, hogy a mai médiákban legyen az tv, rádió, újság egyre többet hallunk a németek főbűneiről, míg a vörös khmerek rémuralmáról és a közép-kelet európai igen éles társadalmi feszültségekről, a kinai diaszpóra "hódításairól", közép és kelet ázsia identitásának, kúltúrájának haldoklásáról, a tömegfogyasztás és "materializmus" mind ideológiai térhódítása ami már szinte "térmeghódításként" is szemlélhető, az ázsiai kis országok mint Kamgodzsa, Laosz, Seul, Taiwan stb... identitás problémáiról, mely kétség kívül az európai gazdasági és fogyasztási minták ázsiára való ráerőltetésének következménye, (gazdasági ezközökkel természetesen mely sohasem elválasztható a politikai érdekektől és irányvonalaktól), Európa térhódítása és kúltúrális "agymosása" melyet ott végzünk, ez az amiről senki nem akar hallani!!!!

Nem akarok én is a bibliával előjönni de mivel valóban nagyon érvényes társadalmi viselkedéstípusokat dolgoz fel egyszerű esetpéldákon keresztül, én azért mégis megemlíteném: ki is az első aki követ dob a bűnösre? Ja és ... ki is igazából a bűnös? Több évig éltem Németországban, barátnőim kollegáim mind született németek voltak egy kicsit innen, egy kicsit onnan. Megytanultak egymással és magukkal is együttélni. Büntudatuk kétség kívül még mindíg van, talán ez is egyfajta magyarázat, a németek társadalmi szintú "jó viselkedésének". Egy kedves német barátnőm egy nap, amikor barátságunk olyan színtre jutott, hogy felhozhattam ezt a témát, azt mondta, hogy szüleik és generációjuk is ( mi szüleinkkel és velünk egyidősök ) belátták, hogy felejteni nem szabad, az egyetlen út ám, hogy nehogy mégegyszer megismétlődjön egy hasonló "tömegtragédia", hogy a generációk egyik a másik után már gyermekkorban világossá teszik a következő generációk számára a JÓ és a ROSSZ generális fogalmát, és az egyén ezen irányú ítélőképességének és annak működőképességének fontosságát. Mert a Holocaust a németek számára is egy rendkívül tragikus "népőrület" volt, ami rávílágította őket arra milyen fonos a sajtószabadság, és az egyén szabad individuális ítéletalkotásának szabadsága. Mai napig, a német sajtó a legszínesebb, legszabadabb, legtöbbszínúbb. Ezt azért ugye nem akarja senki sem kétségbe vonni?...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 00:07   
Nézd ez a sztori az almával és Ádámmal meg Évával társadalmunk egyik legnagyobb problémája. Lassan ideje lenne minden téren letenni az eredendendő bűn tanát. Ahogyan többszáz generáció után sem vált hasznunkra az egyház által kitalált szori arról, hogy bűnösen születünk, úgyanúgy nem fog a hasznunkra válni,ha bárkinek az (ük)unokáit felelősnek (elnézést: bűnősnek!) tekintjük bármiért is, amit az ősei követtek el.
Ebben most semmi értékítélet nincs, csupán egy megfigyelés. De lehet más jobban látja, mint én, és akkor el tudja mondani, hogy miért is hasznos mindez az emberiségnek.
A személyes nézőpontom: ha nem hasznos, akkor nem érdekel hányszáz generáció hitte ezt igaznak, ideje valami újat tenni, ami hasznos....

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 23:38   
2006-01-16 22:46, Lepu:
-
Ahogy a papokat kiröhögöm az ilyen hülyeségekért, úgy a te úszító szöveged is nevetséges. De ne hagyd abba, mert így szeretünk
-

Egy kicsit szerintem vissza kellene venni, mert itt nem rolad van szo... Arra van egy masik topik, hivd ki ott bobo-t a hora.

Hanem olyan dologrol ami megtortent es szornyuseges. Mas-mas latoszogbol es sajat velemenyekkel, kit mennyire erint a tema. En inkabb azt olvasnam erdeklodessel, nem azt mit rohogsz ki.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 23:29   
Csak nem a Lepu megint? Mindenutt izzadtsagszagot erzek!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 22:46   
foglaltam volna a tanar mellett. Abbamaradt volna hamarosan a nacizas es a tanarno konnyebben vegezhette volna a dolgat!

hmm. csak ne kelljen soha ezt tettel bebizonyítani

Ez a német bűnösség engem valahogy egy mesére emlékezetet ami egy almáról, egy nőről meg egy gyenge jellemű pasiról szól. Állítólag ők tettek valamit, ami miatt én ma bűnös vagyok. Valahányszor beleharapok egy almába, mindig mély bűntudatom van
Ahogy a papokat kiröhögöm az ilyen hülyeségekért, úgy a te úszító szöveged is nevetséges. De ne hagyd abba, mert így szeretünk

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 19:02   
A masik rovatban ugyan nem valaszoltal a kerdesemre, de kijavitalak megint. Nem igaz, hogy egy nemetnek semmi koze nincs a holocausthoz, haboruhoz. Tudjuk hogy nem allt minden nemet ort Auschwitzban, de ettol meg a nemet nepen amig a vilag vilag rajta marad a szegyenfolt. El tudom kepzelni, hogy 100-200 ev mulva mar mast nem is fognak a nebulok tanulni Nemetorszagrol, mint a I. es II. vilaghaborus "erdemeiket". Ez a korszak ugyanis elrettento pelda lesz tovabbra is mindenki elott meg sokaig.

Ami viszont egy tanar lenacizasat illeti, bizony elsosorban nem politikai aktus, hanem a megfelelo gyermekszoba hianyara vall. En nem vartam volna meg, mig a tanar kiborul, hanem mar a masodik nacizas utan allast foglaltam volna a tanar mellett. Abbamaradt volna hamarosan a nacizas es a tanarno konnyebben vegezhette volna a dolgat!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 21:54   
2006-01-15 20:40, Pompéry Berlin:
-
ezt a filmet amit említettel egyebkent most leadtak megint karacsony korul a Fönix teven, ketszer is, ejszaka kezdodott III felvonasban.
Engem is meglepett, mar csak a meresz cim hasznalat miatt is "Hitler Karrierje".
De amire akartam reagalni, diohejban az inkabb masodik leveled.Es ez csak egy pelda lesz a sok közül:
Emlekszem volt egy nagyon kedves nemet tanarom a braunschweigi egyetemen aki arra volt hivatott, hogy felkeszitsen minket kulfoldieket a DSH nevezetu nemet nyelvvizsgara.
Szegeny frissen diplomazott tanarunk aki amugy nagyon lelkes volt es az volt mindenaron a celja, hogy beleverje valahogy a fejünkbe a nemet nyelvtant, nem tudom, hanyszor azt kapta vissza szorgalmunk helyett, hogy a Török és Arab "diakok" szepen lenaciztak.
Szegeny egyszer annyira kibolrult, hogy siro hangon kikelt magabol, es kikerte magank a nacizast.
Az igazat megvallva en sem szeretem, ha engem itt Nemetorszagba le "büdös Kelet-europaiznak", ugyhogy nagyon is egyutt tudok erezni azokkal a nemetekkel, akiknek semmi kozuk nincs a II.vilaghaborus esemenyekhez.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 21:40   
Elitelni egy ujabb generaciot az osok buneiert vagy hibaiert, legyen az nemet, francia vagy akarmelyik masik nemzet, eppen olyan badarsag, mint ahogy a 21.szazadban elo keresztenyektol elvarja a vilag, hogy bocsanatot kerjen a keresztes hadjaratokert, vagy ahogy az amerikaiaktol elvarjak, hogy bocsanatot kerjenek a feketektol a rabszolgasagert. A felelosseget a mai vilagban elkovetett attrocitasokert kell vallalni, nem azert, ami sajnos megtortent, de megvaltoztatni nem lehet. Persze, nem szabad megfeledkezni roluk, de jobb lenne vigyazni, hogy nehogy megegyszer megismetlodjenek, ahelyett, hogy a gyerekekbe beleneveljuk a buntudatot.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 20:59   
2006-01-15 11:04, poe:
-
Hogy mennyire lehet szeretni / nemszeretni en bloc egy egész népet - ezzel nem akarok vitatkozni. Ellenben az eredendő bűn kiterjesztése immáron a háború utáni 3. nemzedékre, nos ez hosszú távon nem szül jó vért. Érdekes módon ez csak a németekre vonatkozik, az osztrákokra, pl. nem. Billy Wilder mondta, hogy az osztrákok nagyon ügyesek, sikerült teljesen kisajátítaniuk Beethovent és a németeknek szőröstül, bőröstül átadni Hitlert. De félre a viccel.

Ahogyan bárgyúság azért útálni "a" franciákat, mert ők felelősek Trianonért - és itt most több párhuzamot is mondhatnék a 20. sz-i magyar történelemből - ugyanúgy helytelen megbélyegezni egy mai német fiatalt a nácizmus miatt. Miközben a németek (germánok) története - amely amúgy messzemenően nem érdekel senkit sem otthon, sem máshol a világban -, kb. 2000 éves és nem csak a 20. sz. ominózus 13 esztendejéből áll.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó