2019. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> OLIMPIA 2004 - ATHÉN
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 16:54   
Az olimpiai babérok kapcsán

Kívülállónak érzem magam, hisz nem vagyok sportrajongó. Emiatt nem is érdeklődöm semmilyen nemzetközi sportesemény iránt, nem néztem az olimpiát sem – különben sincs tévénk. Mégsem tudtam kivonni magam alóla. A sajnálatos események különböző Internetes fórumokon folyamatos és éles hangú vitát váltottak ki, a cirkuszt pedig a média egyéb formái szintén eljuttatják hozzám. Noha maga az esemény már rég végetért, utóhatásaival alighanem sokkal többen, többet és tovább foglalkoznak majd, mintsem az eddig szokásos volt. A doppingbotrány részletei egyelőre naponta szolgálnak újabb hírekkel. ...
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=761&forum=26&63

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 22:40   
2004-09-04 06:49, espa:
-
> Én kiszállok.
-
Ne szállj ki ! Nemsokára itt a pekingi olimpia !!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 06:49   
Itt és most kijelentem, hogy ebbe a topicba be nem teszem a lábam.

A fene tudja már mi történt Athénban, ki mond igazat és ki hazudik.
Mindenki(sportolók, edzők, orvosok, politikusok) olyan ártatlan képpel mondja a saját igazát/hazugságát, hogy én mindenkinek elhiszem, mindig annak, aki utoljára mondott valamit.

Én kiszállok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 16:17   
Az olimpia torteneteben mindig voltak erdekes pillanatok. Itt van egy-ket furcsa reszvevo az 1904-es St. Louis-ban tartott olimpia tavfuto versenyebol:

Kezdodott azzal, hogy akkora volt a hoseg aznap, hogy 31-en el sem ertek a finish-be.

Az elsokent celba ero Fred Lorzot viszont udvrivalgas es Roosevelt elnok lanya fogadta, es rogton a fejebe is nyomtak a koszorut. Lorz ekkor bevallotta, hogy a kilencedik meroldnel annyira begorcsolt a laba, hogy valaki felvette autoval es az ezutan kovetkezo 11 merfoldet az autoban tette meg. Majd kiszallt, es ugy gondolta, hogy viccbol atszalad a finish vonalon.

A valodi nyertesrol, Thomas Hicksrol viszont kiderult, hogy nemcsak fizikailag atsegitettek a finish vonalon, de be is vonult az olimpia tortenelmebe, mint az elso droggal lebuko sportolo. (Egyebkent az edzojetol kapott strychnine tojasfeherje kombinaciotol lett annyira rosszul, hogy at kellett segiteni a celvonalon).

Es mieg mindig nincs vege. A negyedikkent befuto Felix Carvajal nevu kubai postas megehezett futas kozben, es beszaladt egy almasba falatozni. A rohadt gyumolcstol azonban rosszul lett, es igy lepihent. Miutan jobban erezte magat, felallt, es folyatta a futast, negyedikkent befejezve.

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 05:57   
A német Werner Franke ...-Franke és felesége nagy szerepet vállalt az egykori NDK állami doppingjának felderítésében és ezért német érdemrenddel tüntették ki őket.
- ...két éve keresi a vaginát a magyar dobóatlétákon, mert úgy néznek ki, mint az egykori NDK-s nehézatlétanők. De Annusék a fiúk között indultak, így aztán nem tudjuk, hová rejtették a tiszta vizeletes kondomot. Szerintetek, ha a magyarok két éve elmondták, hogy manipulálják a doppingvizsgálatot, akkor hagyták volna, hogy hülyére verjük a fél világot. Egyébként a németek megsértődtek, mert Riedl nem jól vetette a diszkoszt. Még egy kérdés, ha az Annus Adrán teljesítménye csak kokszolás mellett elképzelehtő, ez azt jelenti, hogy az emberi telesítőképesség határa mintegy 28 cm-rel van alatta, hisz a japán Murofusi ennyit dobott.

Egyébként érdekes volt megfigyelni, hogy az amerikai sprinterek mennyire le vannak épülve. Ben Johnson a Crawfordhoz képest etióp menekültnek nézett ki.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 13:52   
2004-09-02 12:56, Gagy:
-
2004-09-02 10:24, espa:
-
Jó, megadom magam. Igazad van.

>> És nem gondolhatod komolyan, hogy bárkit érdekel más, mint a pénz.

Ezzel már nem teljesen értek egyet. Engem pl. érdekel a szeretet is...
-----------------------------

Jaj Gagy minden szavamat kiforgatod
Tudod hogy rájuk értettem és abban a vonatkozásban. nnnnnnaaaaaa.

Örülök, hogy van lelked, nekem is van.

Még az is lehet, hogy nekik is van, otthon, de csak otthon.

Inkább elő azzal a 20.000 latin mondással.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 12:56   
2004-09-02 10:24, espa:
-
Jó, megadom magam. Igazad van.

>> És nem gondolhatod komolyan, hogy bárkit érdekel más, mint a pénz.

Ezzel már nem teljesen értek egyet. Engem pl. érdekel a szeretet is...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 10:24   
2004-09-02 08:50, Gagy:
-
Tirana mellett van egy kis házam. És Te ?

Gagy Kedves ! mi pontosan tudjuk, hogy hol élünk, de tudod Te, hogy átvitt értelemben kérdeztem.

És nem gondolhatod komolyan, hogy bárkit érdekel más, mint a pénz.
Ötéves terv legfeljebb arra létezik, hogy addig mennyi pénz kell keresnie.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 08:50   
2004-09-02 07:16, espa:
-
>> Hol élsz Te ???
-
Tirana mellett van egy kis házam. És Te ?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 07:16   
2004-09-02 00:15, Gagy:

Ezeknek produkálniuk kell, mint az ötéves tervek idején...
--------------------
Gagy ezt rosszul látod. Nem az ötéves terv diktál, hanem a PÉNZ! Egyrészt azt a sok szrt el kell adni, másrészt ha arany, akkor reklám és minden csatornából dől a lé.

Ki nem szrja le az ötéves tervet?

Hol élsz Te ???

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 06:58   
Gagy
Igen, de ezek nincsenek alárendelve egy ilyen-olyan külföldi szervezetnek.
A NOB megtette, hogy felkérte a Magyar Atlétikai Szövetséget, hogy kérje vissza
Annustól az aranyérmet. Ök erre írtak egy levelet, de Annus kijelentette, hogy nuku,
olyan nincs. He-he-he...

Én egy másodpercig sem gondoltam arra, hogy a magyar hatóságok a nemzetközi olimpiai szervek kiszolgálói kellene, hogy legyenek, de amit Annus csinál az közönséges lopás és ezt úgy tudom, hogy a magyar büntetőtörvénykönyv is szankcionálja.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 00:15   
2004-09-01 22:12, Toeby:
-
Szerintem a velejéig romlott, az átkosból örökölt sport-aparatcsik a hibás.
Ehhez tartozik egy ugyancsak korrupt Mengele-típusú sportorvos banda is.
Ezeknek produkálniuk kell, mint az ötéves tervek idején...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 23:06   
A nagy testi erövel néha nagy bunkóság párosul. Hogy lehetne másképp ezt a herce-hurcát nevezni? Különben talán a japán-erdélyi jobban megérdemli az aranyérmet, ö is a "miénk".

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 22:12   
2004-09-01 21:31, Gagy:
-
Na én nem egészen igy értettem vagy akartam kifejezni magam. Hanem a dolog naivságát, hogy valaki lead különbözö vizeleteket, csak a sajátját nem, s csodálkozik a következményeken.

Toeby

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 21:31   
2004-09-01 21:08, Toeby:
-
Senki sem állította, hogy a nehéz-atléták (súlylökôk, kalapácsvetôk, diszkoszvetôk, gerelyhajítók)
továbbá súlyemelôk, birkozók stb. intelligenciája magas lenne. Nem is amiatt csodáljuk ôket,
hanem éppenséggel a nagy testi erejökkel párosuló ügyességük miatt.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 21:08   
Már bocsánatot kérek, de egy ilyen Annus és hasonszörüek intelligenciája nem ér fel egy 6 éves gyerekével.

Toeby

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 20:18   
2004-09-01 17:56, Fredi:
-
> Van ám ott rendörség, ügyészség, stb. is!
-
Igen, de ezek nincsenek alárendelve egy ilyen-olyan külföldi szervezetnek.
A NOB megtette, hogy felkérte a Magyar Atlétikai Szövetséget, hogy kérje vissza
Annustól az aranyérmet. Ök erre írtak egy levelet, de Annus kijelentette, hogy nuku,
olyan nincs. He-he-he...

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 18:54   
Aján Tamás, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára azt mondta: a pénteki ülésen tárgyalják a témát. "Még nem fordult elő olyan, hogy egy dobogós, akit utólag kizártak, nem szolgáltatta vissza érmét." - mondta a Nemzeti Sportnak nyilatkozva.

Én csodálkoztam, hogy "ilyen eddig nem fordult elő", mikor épp a női súlylökő aranynál pont ugyanez a szitu...

Egyébként meg nehogy má' nincs tartalék érmük...

Az atlétikai szövetség kiáll Annusék mellett http://index.hu/sport/olimpia2004/maszules0901/

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:56   
Van ám ott rendörség, ügyészség, stb. is!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:37   
2004-09-01 17:31, Fredi:
-
Mert eldugja a fészerbe )))
Az Olimpiai Bizottság nem hatóság, csak annyi tehet, hogy visszakéri.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:31   
Miért ne lehetne töle viszzavenni az érmet? Tudtommal Magyarország jogállam!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:14   
2004-09-01 13:24, espa:
-
Egy kis pontosítás: az érem Annusnál van, otthon, Magyarországon.
Annus kijelentette: még ha meg is vonják tôle, ô olimpiai bajnoknak
tekinti önmagát és az érmet nem adja vissza. Ezek szerint, ha át akarják
adni a japánnak, akkor új érmet kell veretni...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 13:24   
2004-09-01 13:16, hunor:

Szerintem Annus nem kaphatja vissza az érmét, hiszen abban nincs vita, hogy a szabályok megszegéséért vették el tőle.

De ha visszakapná:
(tegyük fel)
-bizonyos körökben (ez függ az IQ méretétől is) hős lenne és fszagyerek, mert ő megmerte, stb

- egy másik körben viszont soha többé nem lenne hiteles

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 13:16   
Hm, kerdes: ha Annus visszakapna az ermet, lehetne-e ot ezutan tisztelni, ugy kezelni, mint egy makulatlan olimpiai bajnokot? Miutan nem tett eleget kotelezettsegenek, nem jelent meg, sot, bujkalt az ellenorok elol - nem gondoljatok, hogy azert ez is hozzajarult valamennyit a botranyhoz?

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 13:10   
Ödönke ez nagyon logikusnak hangzik.
Még hozzátenném, hogy a WADA minden vonatkozásban erősen nyereségorientált cég, vizsgálatonként - nem eredményenként !! - 1.000 USD-t kap.

Szóval sok minden gyanus a WADA körül is.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 12:53   
2004-08-31 02:14, Ödönke:
-
> Kimerem jelenteni. Schmitt Pál egy igazi érdekember, egy antimagyar.
-
Schmitt Pálra nézve ezt igazságtalannak tartom. Kitûnô sportdiplomata.
Persze, hogy kezdettôl fogva elfogadta, hogy ezek az emberek bûnösek,
mert, mint mindenki tudja, tényleg bûnösek. 1944 óta politikai kérdés volt
a dopingolás. Aki jobbacska sportoló volt és megtagadta, annak még a családját is meghurcolták.
Arról ô sem tehet, hogy doping-ügyben még nem történt meg a rendszerváltás.
És ritkaság manapság: legalább nem hazudik !!!

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 22:49   
Azt hiszem lassan lezárulhat a hercehurca, van 2 tábor, a végeredmény azonban nem változik: Tőlük már elvették az aranyat, akármit bizonyítanak. Ha Annus az elmúlt 1 évre visszamenőleg minden nap akreditált laborral készíttetett volna tesztet és mind negatív, akkor sem adják vissza az aranyát. Ez van.
A két külön embertől származó vizelettel kapcsolatban már több szakértő nyilatkozott, ugyanis a WADA még nem lehet bizonyos benne. Pusztán 2, egymástól kissé eltérő szteroidprofilt találtak, és a tesztoszteronszint is különböző, de a megengedett értéken belül marad. Vagyis pusztán annyit jelent, hogy nem 100% hogy egyazon emberé, csak 99%. Erre ők kijelentik hogy mástól származik. Mert megtehetik. Azt el kell fogadni, hogy a WADA a saját szabályai szerint játszik, és a versenyzőket kifejezetten NEM illeti meg az ártatlanság védelme.

Hogy kinek áll érdekében mindez? Nagyon egyszerű. A WADA nem szeretetszolgálat és nem önkéntesek dolgoznak ott. Sőt. Sikerdíjas rendszerben kapják a fizetésüket. Vagyis minden egyes megvádolt majd ''lebuktatott'' sportoló után lóvét kapnak. Mindegy, hogy pozitív lesz a teszt, vagy ráfogható hogy mástól származik, vagy egyéb szabálysértés történik. Doppingvétség, ennyi.

A doppingolásról úgy általában: a doppingszerek legnagyobb része -már amit az erősportokban használnak- hosszútávon fejti ki hatását, és még hosszabb távon ürül ki a szervezetből. A hatékony edzésmunkához és a sérülések elkerüléséhez a vonatkozó sportolók 90%-a használ olyan szert, ami miatt megbukna egy doppingteszten. Nem véletlen, hogy kenőcsök és egyebek is szóba kerülnek egy-egy sportoló lebukásakor. Még egy nagyobb adag kávé is olyan vizeletet eredményezhet, amivel megbukik.
Az edzések során sokszor használnak olyan gyógyszereket, amik szerepelnek ugyan a tiltólistán, de gyorsan kiürülnek. így elég kicsi az esélye hogy pont befut egy ellenőrzés, amikor még kimutatható.
Az sem titok, hogy a 90-es évek közepéig még csak olyan doppingszereket használtak a világon, amik alapvetően gyógyszernek készültek. Dr. Bakanek tegnap a Friderikusznál meg is említette hogy az amerikaiak törték meg ezt az időszakot a THG-vel (remélem jól írom), ami kifejezetten doppingcélokra kikísérletezett anyag. Kb 2 évvel ezelőtt buktak le vele először az amcsik, egyszerre megbukott jópár sportolójuk. Akkor tudták először kimutatni. Csak találgatni lehet, hogy hány éve használták már ezt azelőtt. Szinte 100% hogy azóta ők és más országok is, egyéb anyagokat is kreáltak, amiket most még nem lehet kimutatni.

A súlyemelőnk doppingeredménye is gyanús. Az oxandrolone annyira könnyen kimutatható anyag, annyira régi, hogy ha azt nem veszik észre egy vizeletben, akkor az egész tesztlabor létjogosultsága kérdőjelezhető meg. A WADA nem engedhetné meg magának, hogy a doppingvizsgálatok 50% alatti hatékonysággal működjenek (már ami az ismert és kimutatható szereket illeti). Pedig itt ez történt. Elsőre negatív, a verseny után rögtön pozitív. Lehet, hogy az övé tényleg pozitív volt, rendben. De akkor miért nem mutatták ki elsőre? Ha nem mutatták ki elsőre, akkor mi a garancia arra hogy más sportolóknál kimutatnák? Szóval e körül elég nagy a káosz a WADA-val kapcsolatban, így részükről érthető, hogy vita nélkül lezárják a kérdéses ügyeket, elítélik a gyanúba került sportolókat - mert a hitelességüket csak így tarthatják fenn. Ezért nem fogadják el pl. más, hitelesített intézetben leadott mintát. Ha elfogadnák akkor a saját megbízhatóságukat lőnék fejbe."

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 22:38   
2004-08-31 20:43, Ödönke:

Hoppá Ödönke!

Ez meglepett!!

Tényleg ilyet mondtak??

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 22:37   
2004-08-31 14:53, Pompéry Berlin:
mondjuk inkább úgy, hogy nem zörög a haraszt, ...
----------------------------

Ezzel maximálisan egyetértek

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 21:51   
2004-08-31 20:43, Ödönke:

Talán még ez is bonyolítja a dolgokat:

"Magyarország athéni nagykövetségén, az olimpiai érmet nyert magyar sportolók tiszteletére rendezett fogadáson az MVSZ kérésére jelen volt Balogh Suzy magyar származású ausztráliai sportlövő, az idei ötkarikás játékok egyik aranyérmese, akinek Lépő Zoltán adta át a Magyarok Világszövetsége kitüntetését. Balogh Suzy örömmel válaszolt a Magyarok Világszövetsége megkeresésére. A vegyes házasságból származó olimpiai bajnok – édesapja magyar, édesanyja angol anyanyelvű ausztrál állampolgár – nem beszél magyarul, de származására büszke, és a Magyarok Világszövetsége kitüntetését boldogan elfogadta. Az MVSZ felvette a kapcsolatot a japán olimpiai küldöttséggel is, Kodzsi Murofusi – Annus megfosztása után – aranyérmes kalapácsvető kitüntetése érdekében, akinek édesanyja erdélyi magyar, de a sportoló már korábban rögzített programja miatt nem tudott részt venni a szombat esti fogadáson. Mint ismeretes, a Magyarok Világszövetsége 1998-tól kitünteti azokat a magyar sportolókat, akik nem magyar színekben versenyezve, jelentős világversenyeken érmes helyezést érnek el, és magyarságukat vállalják. A Külhoni Magyar Sportcsillagok kitüntetése egy díszoklevél és Szervátiusz Tibor Boldogasszony-szobra."
(Forrás: Hargita Népe napilap)

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó