2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Házvásárlás otthon (Magyarországon)?!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:59   
Es ezzel PONT... barmilyen ujabb hozzaszolas a Moderalas topikban lesz talalhato (ha eppenseggel lesz kedvem torles utan bemasolni oda - mert azert nem atkoltoztetni, hanem lezarni akarom a vitat), kiveve persze ha folytatodik a beszelgetes.
Valeriahoz csatlakozom, tenyleg, akar van egyetertes, akar nem, de a hangnem megtartasa alapkovetelemeny - ez a MOntagsag velejaroja is.

Es erdemes gondolni ram is - egyes hozzaszolasok olyanok voltak, melyert uj MONtag ment volna.

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:46   
Figyel csak eZ!

Nincs szükség arra, hogy szétszedj, fôként nem arra, hogy bemutass. ÈN BEMUTATKOZTAM a MON-on!
A Te bemutatkozásodat viszont sehol sem találom!
És tudod mit, baromian nem vagyok kiváncsi a véleményedre!

Egy ókori bölcs mondta valaha:
"Vitatkozni okos emberrel, de meggyôzni csak intelligens embert lehet."

Úgy érzem, nem vagyunk vitapartnerek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:23   
A kettes pont nem vegrehajthato a MONon.
De most mar tenyleg lapozzunk a tema kapcsan, es ezt igy semmikeppen ne folytassuk.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:18   
2006-01-02 18:31, OMGI:
-
Figya OMGIkam. Ha Neked nem tetszik az amit irok, ha ragaszkodsz hozza, hogy "arra reflektalj amire akarsz" illetve megmondd nekem, hogy mit tartasz rolam, ebben az esetben két lehetöséget javaslok a problémad megoldasara.
1. Leszakadsz rolam iziben. Ha az amit irok nincs inyedre, szorgalmasan tovabbkattintassz.
2. Esetleg arra ahitoznal, hogy tovabbra is misszonalj, kritizalj, megmondd ki vagyok, megkereslek minden nap és szétszedem az irasaidat, hogy megmondjam Neked ki vagy Te. Fogadok nem fog tetszeni.
Valassz. Meglatjuk kinek van több szuflaja.

Kisztihand

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:31   
Ecet, úgy tûnik, itt tényleg ketten vívjuk a csatát. Azzal fejezed be az alábbi soraidat, hogy:
"Hogy én melyi tipus vagyok, azt ne kérdezd. Maganügy "

Így van, csak azt nem értem, honnan veszed a jogot (vagy bátorságot) a többieket megkritizálni az ô Magánügyük miatt!
Nem érzed ezt cseppet "disszonáns"-nak?
Én igen, ugyanis a viselkedésed nincs összhangban a véleményeddel.
Ennyi.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:27   
2006-01-02 18:23, poe:
-
Nagyon örülök kedves @poe, hogy elégedett vagy.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:23   
Köszönöm Ecet. Kimerítő részletességgel írtál, ecetszerűen gúnyosan de megint csak másokról.
Pedig a másik rovatban igencsak bíztattál, hogy ne találgassam az indokaidat, hanem kérdezzem meg.
Mivel választ nem kaptam, mégiscsak találgatni kényszerülök.

1.
Mivel nem akármibe fektetted a svájci frankódat, így a restaurált házad státusszimbólum kell legyen.
2.
Miért ott? Presztizsvágy, hiszen egy kis magyarországi faluban svájcinak lenni nagyobb valami, mint Svájcban magyarnak.
3.
A mekkora esetedben nem lényeges, mert nem ott akarsz élni, a kiruccanásokra meg elég.

Lehet, hogy nem jól találgattam, de magad vagy az oka

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:03   
Minek a haz

1. A haz mint archetipus, haz-haza, (heim-heimat).
2. Statusszimbolum.
3. Nyugdijas domicil.
4. Hétvégi-, illetve masodlakhely. Befektetés külföldön élö vallalkozoknak akiknek a tulajdon hosszab tavon kifizetödöbb mint a bérlet.
5. Az elöbbiek keveréke.

Hozzafüzött remények lehetnek

1. Esetleges érzelmi deficit, idegenség érzés-, gyökértelenség megszüntetése.
2. Presztizsvagy.
3. Visszatelepülés az öshazaba.
4. Menekülés a varosi stressztöl.

Hol legyen a haz (Példa a Balaton környéke)

A szocreal korszakbol menekült külhon-magyarnal Balatoni üdülöhely még mindég favorit.
Az ‘56 -os visszatelepülö ott vesz hazat, ahol a külhoni ismerösei, baratai.

Mekkora legyen a haz

Épitöje valogatja. Az alabbi példak az életböl meritve.

- A gondoskodo tipus azzal indokolja hatszobas vityillot, hogy a gyerekeknek is kell hely, de a külföldön született gyerekeknek eszükben nincs Mo-n nyaralni.

- A barkacsolo tipus.
Az ö élete az épités, kevésbé az épitményben valo lakas. Husz éve böviti a hazat, a hét minden napjan megy a betonkeverö és a romanmagyar melosoknak a radio.
Aki egy leany internatusnak megfelelö épületkomplexust keres vételre, szoljon. Öt éve keres a szomszéd vevöt ra. Csak 60 mille. Azonnal beköltözhetö. Fenn van a hirdetés a neten.

- A szépérzékü.
Neki lenne pénze a faluban épitkezni, mégis felmegy a hegyre, mert onnan latja a Balatont, és épit egy palyaudvar dimenzioju villat. A hazhoz akkora telek tartozik mint a varosliget, bekeriteni nem szabad, igy a szomszéd szamara rendszeresen lelegeli a rozsakat. Mivel a tajvédelem csak fafütést engedélyez, a haz télen csont hideg, a hoban még terepjaroval sem lehet felmenni, ezért egy darabig maga sütötte a kenyeret, amit idövel megunt igy ujabban télre visszamegy Brémaba. Ott van központi fütés. Hogy ne vigyenek el betörök mindent ami nincs odaheggesztve, megbizott szerény fizetés ellenében két falubeli sracot akik a hazban alszanak ha ö nincs ott. Ha ott van, revolvere minden eshetöségre készenlétben az éjjeliszekrény sublodban

- A „minél nagyobb annal jobb“ tipus.
Az ö példaképe épitésszerüleg a középkori katedralis. Nyitott termek és galériak, sok népies boltivvel.
Legutobb borgözös allapotban bevallotta, hogy aktualisan a gazfütés többe kerül mint maga a haz husz évvel ezelött.

Hogy én melyik tipus vagyok, azt ne kérdezd. Maganügy

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 11:15   
Akkor hát itt is :

Az elsö kérdés, hogy minek a haz.
- A masodik, hogy mik a hozzafüzött remények.
- A harmadik, hogy hol legyen és mekkora.

ecet, figyelj csak:
... hogy minek? -lakni benne,
... a remények? - olyan, nekem szóló, saját élettér, ahol jól érzem magam, ahol együtt lehetek a családommal (nekünk szerencsénk van, sokan vagyunk és jól megvagyunk egymással)
....hol és mekkora? No ez sokkal nehezebb volt az elsô kettônél. Mert a
hol?-t befolyásolja a kinálat, a pénz, a megfelelö megtalálása stb.,
a nagysága pedig? hát akkora, hogy valamennyire megfeleljen az elvárásainknak és a terveinknek. (még esetleges munka, hobbi, stb.) Nekünk nem nehéz, mert nem akarunk lovakat, jószágokat, nem értünk a szôlômûveléshez, nem akarunk pl. másokkal dolgoztatni, de a hobbim miatt fényre van szükség, páromnak lehetôleg külön gyakorlószobára stb. stb. Tehát szempontok vannak. A mostani lakásunk is pontosan ennyit nyújt, se többet se kevesebbet.

De tudod, a fent felsoroltak a "racionális" (itt célszerûnek)okok, a

lelki és érzelmi okok gyakran ezeket felülmúlják. Ha hiszed, ha nem. És nem találok benne semmi szégyellni, megvetni, megmosolyogni vagy fôképp kigúnyolnivalót.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 10:38   
2006-01-01 17:53, ecet:

- Az elsö kérdés, hogy minek a haz.

Csak újabb kérdéseket kapunk, választ nem. Vagyis MIÉRT Magyarországon vettél házat? Valami csak köt oda, ha nem érzelem, akkor anyagi érdek. Vagy van harmadik lehetőség is?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 17:53   
Kedves Hunor

A hazépités az ötlettel kezdödik. Ennek a miértje egyedül megtöltene egy külön topikot. Alig van a hazassagkötésen kivül döntés amihez olyan sok emocio és olyan kevés racio kötödne mint a hazépitéséhez.

- Az elsö kérdés, hogy minek a haz.

A többi mar csak pénz és szervezés kérdése. Idö közben vannak megbizhato jo magyar cégek akik a nyugati standardnak megfelelöen dolgoznak, csak meg kell talalni öket.

BUÉK és üdvözletem

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 18:12   
2005-07-31 07:58, gvirag:
-
Nos, m.o.-i perek terén sajnos bő ötéves tapasztalattal rendelkezem. Átlagban 4-5 perünk van egyidejűleg - mindig ugyanazzal az ellenféllel. (Jelenleg csak épp kettő, ezért már direkt hiányérzetem keletkezett. )Ez külön írást és fejezetet érdemelne, de a téma talán nem a MON profilja.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 07:58   
Pompery Berlin )

Aztán azt veszi észre az építtető, hogy már a (felfogadott) beruházójával vitatkozik, mert az osztozkodik a kivitelezővel a lopott hasznon, hogy a jogtanácsos eladta már a pert, mert jobban fizető állásba készül úgyis, hogy a bíró(!) behívja egy kávéra és arra bíztatja vonja vissza a követelését ... és ráébred, hogy teljesen egyedül harcol - az Állam pénzéért, az állami tisztségviselőkkel.

Előfordult, hogy a Legfelsőbb Bíróságon, ahol csak jogvégzett ember szóllalhat meg (ha kérdezik!), az Elnök hozzám fordult: "most magát kérdezem..." A lehető legrövidebben mondtam a lényeget, mire a bíró egészen rendkívüli módon: "Ez az igazság! Hallották!" Pedig még csak utána ült össze a bíróság itélethozatalra.

Nem könnyű építkezni Magyarországon.

De talán érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy Magyarországon alig másfél emberöltő alatt háromszor osztották újra a tulajdont és mindíg azok maradtak kárvallottjai az újraosztásnak, akik korábban birtokolták azt, vagy megdolgoztak érte.

Ennél kisebb anomáliák is vezettek már nagyobb káoszhoz a világ más területein.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 00:58   
2005-07-29 20:01, gvirag:
-
Természetesen vannak ragyogó minőségű építmények, elég, ha csak végigsétál az ember a bp-i főútvonalakon vagy az Andrássy út Liget felőli végén lévő palotáit nézi. Ezeknél azonban nyilván van fizetett műszaki ellenőr (építésvezető), aki valamilyen módon érdekelt a végeredmény megfelelő minőségében, mindez előírt időn belül, stb. Ellenkező esetben kötbér, per, szankciók, ...

Ugyanez magánépítkezésen, ahol számla nélkül minden olcsób, de ... Továbbá aligha lehet valaki (az építtető) egy személyben építészmérnök, statikus, kőműves, ács, vízvezetékszerelő, festő-mázoló, klimatechnikus, fűtésszerelő, tetőfedő, tájépítész, kertészmérnök, vízügyes, ... stb. (Milyen szóbajöhető szakmák vannak még?) Végül kell még egy közgazdász és feltétlenül egy jogász is.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 20:13   
2005-07-29 20:01, gvirag:
-
Látom lányaim harcait minden építkezésükön.

....... én felmegyek az állványra és megmutatom magának hogy mennyire nincs igaza, .
És elindult az ötemelet magas állványon.
........
Tehát akkor a lányod "szakember a javából",
irigylem ôt, jó lenne ha én is értenék ezekhez a dolgokhoz.

-

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 20:01   
Talán senki sem fog megharagudni rám, ha megkockáztatom: vannak idehaza is építkezések, amelyek elsőosztályú minőségben és határidőre készülnek el. Azt természetesen nem tagadom, hogy egy ilyen eredményhez kitünő szakmai felkészültség és ugyancsak rendszeres felügyelet kell. Látom lányaim harcait minden építkezésükön.

(Kaptuk a jelzést, hogy trehánykodnak az építkezésen. Éppen máshová készültünk, ennek megfelelően lányom körömcipőben volt és rövid szoknyában. A telefonra lefordultunk és váratlanul megjelentünk a helyszínen. Rövid vita a művezetővel aztán hallom: én felmegyek az állványra és megmutatom magának hogy mennyire nincs igaza, de aki utánnam néz annak a fejéből ennek a kőműveskalapácsnak csak a nyele fog kilátszani! És elindult az ötemelet magas állványon. Én csak annyit mondtam csendesen: az semmi, de én vágom itt szájon úgy, hogy az édesanyját sem ismeri meg a másvilágon.

A szóbanforgó rozsdamentes acél korlát gyönyörű lett, sem hegesztés miatti elszineződést, sem szerszámnyomokat nem lehet rajta látni. Hangversenyek alkalmával mindíg megcsodálom az épületet és eszembejut a manőver).

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 18:15   
2005-07-29 11:57, OMGI:
-
Kelet-magyarországi birtokainkon gyűjtött tapasztalataink teljes mértékben egybevágnak az általad leírtakkal. Mivel nálunk a panzióban 18 szoba van, továbbá strandbüfé, kemping és annak kiszolgáló létesítményei, étterem, rendezvényterem, ... stb., szóval a beépített tér nagyságrendekkel nagyobb, mint egy családi házban, szintén nagyságrendekkel több a fusimunka, rossz kivitelezés, hozzánemértés, hanyagság, ... Ezek eredménye a beeázó tető, a kifűthetetlen helységek, alkalmatlan kapacitású (aluldimenzionált) vízszivattyú, nedves falak, ... hadd ne soroljam tovább.

Mindennemű építkezésre, javításra, munkára, üzletre vonatkozik, hogy a helyszínen kell lenni és érteni hozzá. Legfrissebb élményeink a múlthétről: Pár percig nem figyelsz és máris rosszul teszik vissza a zsilipbe a deszkákat, melynek következtében nem tud megtelni a leengedett és most újratöltődő tó. Miután felebarát, aki szívességet tett és csak jót akart, ... tehát ...

Avagy kikotortattuk a tavat tápláló árkot (is). Hát nem megint ugyanannak a szomszédnak a különben teljesen elgazosodott gyümölcsöse szélére rakták ki a kotralékot - előzetes figyelmeztetésünk ellenére -, aki már utoljára 5 évvel ezelőtt is okvetetlenkedett emiatt?

Itt csak néhány példát soroltam fel, ez még a jéghegy csúcsánál is kevesebb. Persze, ezek részben itt is előfordulhatnak, de a mennyiség és a földrajzi távolság teszi.

Én nem költözöm haza.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 11:57   
2005-05-11 07:02, espa:
-

----------------

..... ha kell perelj.

És vezeték a kéményen keresztül???
.......Pereld be!

Szóval:
Egy perrel kapcsolatban; az egész szerzôdéstôl elállhattunk volna, DE: eladónk azonnal vett egy másik kis házat magának, a többi pénzt szétosztotta 2 gyereke között, meg tartozás fejében a testvérének, aki ott állt az egész ügymenet alatt mellette -gondolom, nehogy ne kapjon semmit.
Mit gondolsz, mikor láttunk volna akár egyetlen vasat is a kifizetett pénzbôl???
A perköltségekrôl, a különbözô (elektromos, építész, fa-, statikus, stb.) igazságügyi szakértôk díjaról nem is beszélve.

Ezért is gondoltam idetenni ezt a témát, hogy ha valaki hasonló ôrültségen töri a fejét, -mármint hávásárláson otthon- saját tapasztalatom alapján segíteni tudjak neki ötletekkel.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 23:12   
2005-05-27 22:02, amadeus:
-
Igen, ez egy kicsit rázós dolog, de nagyon jó pl. reuma ellen...tök fellazítja az izmokat
-
Csak tudni kell időben abbahagyni .

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 22:02   
2005-05-27 21:28, Salaj:
-
2005-05-27 21:23, amadeus:
-
Nem kell keresni Az érintéses módszer a legtutibb . Amelyik ráz, az a fázis .
-
Igen, ez egy kicsit rázós dolog, de nagyon jó pl. reuma ellen...tök fellazítja az izmokat

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 21:28   
2005-05-27 21:23, amadeus:
-
Nem kell keresni Az érintéses módszer a legtutibb . Amelyik ráz, az a fázis . Húúúú, de kellemetlen élmény .
Egyébként tényleg előfordul, hogy menet közben elfogy az azonos szín, a végét viszont ilyenkor színazonos szigetelő szalaggal illik megjelölni, hogy valójában miről is van szó .

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 21:23   
2005-05-12 09:42, espa:
-

...nekünk csőben van. Biztos oda lehet szegelni is, de mennyivel jobb csőben!
-

Én már olyat is láttam, hogy egy kék meg egy piros vezeték ment be a csöbe, de két fekete jött ki! A tulajdonosnak elfogyott a drótja, és simán megtoldotta! Aztan kerestük hogy melyik micsoda

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 11:06   
2005-05-12 09:42, espa:
-
Nem azt mondtam, hogy nincs ilyen - természetesen nekünk is így van megoldva -, hanem azt, hogy sajnos a mai tendencia nem ez, és régebben is gyakori volt a szegelés.
A vállalkozó szempontjából nem kérdéses ugye, hogy a "jobb", vagy "egyszerűbb" megoldást fogja-e választani?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 09:42   
2005-05-11 09:05, Salaj:
Salajkám édesem, nekünk csőben van.
És aki a környezetemben épitkezett, felújitott, az csövezte.
Biztos oda lehet szegelni is, de mennyivel jobb csőben!

Mi már azóta behúztúk pl. az ADSL-hez szükséges madzagot, teleraktuk a lakást (vezetékes) telefonnal, azok is bekerültek a csőbe.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 09:05   
2005-05-11 07:02, espa:

...El sem tudom itthon képzelni ezt, hogy követheti el valaki.

Mo-n csőben fut a vezeték. annál is inkább, mert akkor később a csőbe be lehet húzni valami mást is...

Hát, nem tudom, mikor láttál utoljára építkezést, de mivel én nemrég terveztem építkezni, illetve ismeretségi körömben több ember készülő házát volt szerencsém megtekinteni, ezért meg tudom erősíteni neked, hogy NEM CSŐBEN viszik a vezetéket.

Tanult szakmámat tekintve villanyszerelő vagyok, amit '81-'84 között tanultam. Ekkor is kétféleképpen vezetékeltünk, volt a sima falra szögelt lapos vezeték (már nem emlékszem a pontos nevére), és volt a csövezés. Előbbi egyszerűbb, utóbbi praktikusabb volt.
Manapság megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy a csövezés teljesen kiment a divatból. A vállakozó egyszerűen felszögeli a falra a vezetéket, amit aztán bevakolnak. Én szóltam az ismerőseimnek, hogy ha később hiba adódik, bonthatják a szoba vakolatát le végig, de azt válaszolták, ők nem értenek hozzá, és manapság így csinálja a vállalkozó.

Szóval bizony nagyon is igaz, hogy itthon sem csőben fut a vezeték... Jó sok pénzt elkérnek a mesterek a munkáért, s az hogy később mi lesz, senkit nem érdekel. Egy esetleges vezetékfelújítás, bővítés, javítás, mindenképpen falbontást igényel.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 07:02   
2005-04-02 22:24, OMGI:
A "felújított" villanyvezetékekrôl is kiderült, hogy csak falbaágyazott drótok, csövek nélkül, sôt két szoba kapcsolója közti legrövidebb út (nem fogjátok elhinni!!!) a kéményen keresztül vezetett!!!!
----------------

OMGI kedves!

El sem tudom itthon képzelni ezt, hogy követheti el valaki.

Mo-n csőben fut a vezeték. annál is inkább, mert akkor később a csőbe be lehet húzni valami mást is. nálunk is igy történt.
szóval reklamálj , ha kell perelj.

És vezeték a kéményen keresztül???
Pereld be!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 21:06   
A kéménnyel kapcsolatban nem tudok se pro, se kontra reagálni, de a falbaágyazott, meztelen villanyvezetékek Kanadában és USAban a norma. Nem is tudom, magánházaknál csinálják-e másképp. Jobb lenne, ha csőben futnának, de itt nem szokás.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 15:18   

Aki már épitett vagy épitetett házat, az eltudja képzelni ennek a következményeit!!!
Mindent szétverni és újat csináltatni

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-02 22:24   
Ne haragudjatok, fel kell élesztenem a témát. Új nagyszerû tapasztalatot kell Nektek elmondanom!

A "felújított" villanyvezetékekrôl is kiderült, hogy csak falbaágyazott drótok, csövek nélkül, sôt két szoba kapcsolója közti legrövidebb út (nem fogjátok elhinni!!!) a kéményen keresztül vezetett!!!!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 22:04   
2004-10-29 17:41, zitazita:
-
Képzeld el OMGI vettem,........

Ziza! Mi újság a kályháddal?
A mienket most látogattam me egy hete, és megsimikéztem, ... de melegedni még nem tudtam, mert csak látogatóban voltam ott.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó