2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Házvásárlás otthon (Magyarországon)?!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 20:27   
Ez kandalló. Ilyen van Norvégiában bőven. De nem cserépkályha. Azt nem láttam egyet sem.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 20:24   

Én ilyeneket láttam maximum.
De ez ugye meg sem közeliti a cserépkályhát.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 20:14   
Lányok!
Miost nincs idôm, de holnap kaptok gyönyörû kályhaképeket!
Addig izguljatok!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 15:25   
Hűűűűűűűűűde szép!!!!!
Ezt át lehet ölelni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 09:10   
dehogynincs cserepkalyha :
http://www.ekdahl.org/relative/bilder/kakelugn_martin.jpg

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 06:07   
2004-11-05 19:44, OMGI:
-------------------
OMGI! Ugye, hogy nincs a Skandináv Félszigeten cserépkályha?
Svédek, finnek (Dániából nincs is senki közöttünk ! ) nézzetek már szét lécci!

Milyen ütős lenne Norvégiában megépiteni egyet! Csak ne kellene kifizeti a szállitást azért a tonna anyagért!

És egyáltalán miért nincs ott?

Hát szebb mint az a vaskályha

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 19:44   
Espa!

"A férjem még nem tudja, de lehet, hogy épitkezünk és akkor biztos,hogy lesz cserépkályha ! "

Ugye azért óvatosabban kezdesz hozzá, mint mi? Persze sok függ attól, mely országhatárok között vág(sz)(tok) ebbe bele.

Itt északon a cserépkályha még fincsibb (lenne), de otthon se kutya! A miénket a szomszéd most tanítgatja melegíteni, apránként, mint a kisgyermeket járni!

A cserépkályhafaanik MON találkozóján gondolkodjunk.

Hali nektek lyányok!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 17:18   
OK.lyányok,jó ötlet,sietek készíttetni!!!!!!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 10:53   
2004-11-05 10:12, OMGI:
-
Lányok!
Ha így folytatjuk, a legközelebbi MON találkozó egy isteni, meleg cserépkályha mellett fog megvalósulni!
(Vagy megvehetô cserépkályhadarabok között???)

---------------

Jövök!!!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 10:12   
Lányok!
Ha így folytatjuk, a legközelebbi MON találkozó egy isteni, meleg cserépkályha mellett fog megvalósulni!
(Vagy megvehetô cserépkályhadarabok között???)

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 07:17   
2004-11-04 22:44, OMGI:
-

Én is nekitámasztom majd a reumámat a kályhánknak!

hahahaha OMGI

ESPA,NEM FOGOK MEGIJEDNI

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 05:31   
2004-11-04 17:42, zitazita:
Gyere,itt mindig van ,választunk egy szépet.
---------------
Zitazita óvatosan azzal a meghivással, mert egyszer csak megjelenek!

A férjem még nem tudja, de lehet, hogy épitkezünk és akkor biztos,hogy lesz cserépkályha !

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 22:44   
Mondjátok meg ôszíntén, - hát nem az ilyen mestereket kellene, akár névszerint is dicsérnünk! Lám, jó is van az Életben, s mégis oly keveset beszélünk róla.
Öröm olvasni a Ti örömötöket is.
Én is nekitámasztom majd a reumámat a kályhánknak!

.... és közben sajnálva gondolok azokra, akiknek csak a távfûtés jutott osztályrészül!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 18:43   
2004-11-04 05:33, espa:
-
Ugy erzem, most mar el kell mondanom az en cserepkalyham törtenetet, ami ugy 20 eve erkezett, ebbe a csöpp kis svajci faluba Magyarhonbol.
Ugy kezdödött, hogy amikor ebbe a hazba költöztünk, csak a központi fütesnek volt egy kemenye, tehat a haz közepebe beepittettünk azonnal egy kemenyt, ami az alagsorbol 3 szinten at "nött ki" a tetöböl.
Ezutan csempegyarat kerestem es talaltam Szombathelyen, majd egy designer baratunk megadta egy nagyszerü erdelyi kalyhaepitö cimet. Eljött ide, megvettük együtt a szükseges teglakat, samotot stb, aztan ugy 9 nap alatt egy fantasztikus kalyhat csinalt 3 szintü menetekkel, A rezajtot a mester hozta szinten otthoni gyartmany egyedi darab!
A vegen kb, 1/3at fizettem annak, amit itt kertek volna, raadasul itt ilyen bizsut nem kepesek csinalni, ez 3 hasab faval 24 oraig adja a meleget!
Tehat megvalosult az almom: a haz közepen egy erdelyi cserepkalyha ontja a meleget es egy nagyszerü embert is megismerhettem, hisz az en kalyhaepitö mesterem a budai kiralyi palota közepkori cserepkalyhajat restauralta es keramia müvesz, akinek gyönyörü munkait otthon is becsülik, en sokat ajandekba kaptam töle...
Ugye , olyan szep a törtenet, mint egy mese?
Akkor is, ha a cserepek szallitasakor nagy ho esett tavaszidöben es a kocsimon mar nyari kerek volt, ugy csuszkalt a müncheni autopalyan, hogy azt hittem ütött az utolso oram.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 17:42   
espa!
Így vagyok én is,mikor Édesanyámhoz megyek,olyan jó nekidőlni a kályhának,minden csontomon érzem,hogy "átsüti" ----gyógyul a rheumám.
Gyere,itt mindig van ,választunk egy szépet.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 05:33   
2004-11-03 10:10, OMGI:
Espa, hová -északra- akarod, vinni????
-------------------------------
Miért ne?

Egyébként nem akarom északra vinni, de ha annyi pénzem lenne, (amennyi nincs) miért ne? Ott ahol mi lakunk, az elektromos fűtés mellett mindenkinek van kandallója (ami sokszor csak inkább vaskályha , de ezt ne mondjátok meg az ismerőseinknek! ) Nem tudom Ti svédek ismeritek-e. Szóval a nappaliban van, többnyire fekete vasból és fával tüzelnek bele (meg reklámújsággal )

Hát meglepném a zuramat egy igazi cserépkályhával az biztos, de egyébként csak úgy álmodozom róla. Nekünk otthon a szüleimnél volt, és annyira szerettem!

Jó lenne megint, ha egyszer épitkezünk (ami nem lehetetlen! ) akkor biztos, hogy lesz.

Zitazita csak tedd el jól a cimeket!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 10:10   
2004-11-02 21:08, espa:

-
Espa, hová -északra- akarod, vinni????

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 06:35   
Gyere hozzám,itt közel Kaposvárhoz felfedeztem egy helyet,ahol nagyon sok bontott kályha van ,szebbnél szebbek.
30.000.-ft.-tól 50-60 a legdrágább,csak a csempe.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 21:08   
Nekem is kell cserépkályha!!!!!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 14:45   
Ziza kedves!

A burkolócsempék két elôzô kályha bontott darabjai voltak.
Minden hozzávalónak a beszerzését a maistro ránk bízta. No, nem kis feladat volt.
Ugyanis agyagot, csak téglává formázva, de még nem kiégetett formában tudtunk szerezni, rádásul sehol nem tudták a mennyiséget megmondani: "egy talicska agyag" szerepelt ugyanis a listán.
Vettünk, maradt még majd elegendô a másik kályhára.

A samottéglát kiszámította, szerencsére az sikerült, és miután szépen volt szédszedve az öreg, abban is volt náhány használható.

A szürkehomok sem volt egy mesejáték, de végülis sikerült kapnunk nagyon finom, de sajna, sárga homokot.

Ami a csoda volt, a MESTTER munkája, -minden darabot egyenként csiszolgatott a másikhoz, úgy fogta kézbe az egyes csempéket, mintha valami 200 éves hímestojás lett volna.

Nem csoda, hogy az eredménynek csodájára járnak a környékbeliek.

Valahol még biztosan megvan a mi listánk is, tégla stb. -rôl. Csak megjegyzem, -mindent hivatalosan szereztünk be, az agyagtéglákat pl. a Téglagyártól.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 15:59   
Ez hatalmas,nagyon szép.
A SZOMSZÉDOMBAN kőzetgyapotttal bélelték ki,utána a kisméretű tégla,100 db van benne és kb.15-20 samott.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 19:44   
Ziza! Kukkants a képre. Sajna a vaku bevillant. A kis boszorka nem repülnikészül!!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 19:20   
Felülök a kémény tetejére!
Igen,kértem hivatalosan a kéményseprőt,tudom,nem játék:puszillak

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 19:08   
Okvetlenül tanácskozzál a kéményseprôvvel, mégpedig meglehetôsen hivatalosan, mert a kész kályhád használatát is le tudják állítani vagy új kémény építésére kötelezni.
A fekvô kémény nekem nem mond semmit, (a fekvô rendôr igen!
Kicsit alakítok a képen, és jön, -lehet, hogy egy boszorka is lesz rajta.
Türelem!

Ja, és vigyázz, mert a gázos kémény nem lehet (tudomásom szerint) közös a cserépkályhával!Járj utána!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 08:25   
Küldjél légyszi képet,megköszönöm.
Még az is bonyolítja a dolgot,hogy fekvő kéményt ajánlott a mester,sokan azt mondják,nem jó,majd a kéményseprő eldönti.
Dupla kéményem van,egyikbe a gáz megy,ami ki van bélelve.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 21:13   
Ziza (bocs, nekem így rövidebb a neved), okos vagy a halasztás miatt, márcsak azért is, mert a jól felrakott kályhát csak igen lassan szabad felfûteni, apránként és rövid ideig. Különben szétrepedezik benne a belsô rakás majd a külsô csempék közt is és engedi a füstöt.

Mi kemény feladat elé állítottuk a mi kedves Mesterünket, mert innen vittünk egy kandallóajtót, és azt kértük beszerelni.
No ne is mondjam, a régi csempéket kellett egy órási tûztér köré építeni. De neki is kihívás volt és mondhatom, GYÖNYÖRÛ munkát végzett.

A szétrombolt lakás egyetlen "bútordarabja"!
Már azt is tudjuk, hogy vizesruhával nem szabad tisztítani, csak nyirkossal, de legjobb a "bútorfény". Maradok a nyirkosnál, mert igyekszem a lakásunkban minél keveseebb "kemikáliát" használni.

Ha akarod látni, küldök Neked priviben egy képet is.

Mi nem vagyunk sajnos ott, de találtunk valakit (aki ért a kályhákhoz) aki apránként gondoskodott a felfûtésrôl.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 17:41   
Képzeld el OMGI vettem,de már a mesterember vagy csak november végén,vagy később tudja csinálni,mert annyi munkát vállalt.
Úgy döntöttem,hogy most ezt kihagyom,hacsak nem lesz jó idő ,elég macerás ,homok,malterkavarás ,samott tégla,mindent bennt kéne csinálni.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 16:00   
2004-09-27 16:40, zitazita:
-
"
Keresek dél-Dunántúlon régi,szép bontott cserépkályhát.
Van egy ügyes ember aki megcsinálná,de az új cserép méregdrága.
Próba szerencse,hátha van ötletetek. "

Zitazita!

Talán egy környékbeli újságban kellen hirdetned. Szerintem lenne jelentkezô.

A gáz pedig (legutóbbi értesülésem szerint) januártól "vaskosan" tovább emelkedik. Tehát szurkolok Neked is a cserépkályhához!
A mién nem tul régi, a 70-es évekbôl való, de egy kis remekmû lett belôle.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 16:40   
Nem tudom,hova írjak,melyik topikba,de cserépkályhatopik nincs.
Keresek dél-Dunántúlon régi,szép bontott cserépkályhát.
Van egy ügyes ember aki megcsinálná,de az új cserép méregdrága.
Próba szerencse,hátha van ötletetek.
Nagyon drága a gázfűtés,a csontjaimnak meg direkt a sugárzó hő kellene a szülői házra emlékeztetne,most ezt vettem a fejembe.
Kösz,hogy meghallgattatok!!!!!!!!!!!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 17:23   
Én pedig kitárom a bejárati kaput az alant-alant "bemutatott" házba, (udvaron fôtt gulyás vagy. pöri kiséretében)bárkinek, aki egykis szakértelemmel, munkakedvvel és munkaeszközzel csenget!!!!
Rigóka, gyerrreeee!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó