2018. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Házvásárlás otthon (Magyarországon)?!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 13:32   
2004-07-27 22:40, rigojanos:
-
En szivesen festek falat. Plafont nem.

-
Rigokam, gyere hozzam festeni. Igerem, hogy nem kell festeni plafont

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 12:47   
2004-07-27 22:38, Pompéry Berlin:
-
(16, ill. 20 m2, 3,30m belmagasság, a két szobában összesen 1 teljes frontnyi ablak, 2 háromtáblányi ablak, valamint 5 kétszárnyú ajtó van, vagyis alig akad falfelület.)

Judit! Én már rengeteget tapétáztam, meg kell hogy mondjam Neked, a legrettenetesebb, amikor minden csíkot szabni kell az ajtók, ablakok fölött-alatt-melletti részekre. 3-4x lassabban megy, mint egy teljes falfelület tapétázása. Különösen, ha véletlenül (egykor divat volt!) mintás a tapéta. A lehulló darabokról nem is beszélve!

Maradok a festett falnál, mert azt egyszer kell jól alapozni és simitani, majd jöhet a festés. Ha egy mód van rá, a tapétázást mellôzöm. Rádásul láttam egy-két leszedett tapéta alatti "életnyomokat", s így inkább ebbôl nem kérek.

A mesteremberek ettôl függetlenül lehetnek "nem szívbajosak".

Barkácsüdvözlettel: OMGI

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 22:40   
En szivesen festek falat. Plafont nem.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 22:38   
Bennszülöttekkel szemben sem szívbajosak a mesteremberek. Bp-i idős rokonaimtól hallottam épp ma telefonon a következőt:

2 szoba tapétázását vállalta 4 ember 4 nap alatt. (16, ill. 20 m2, 3,30m belmagasság, a két szobában összesen 1 teljes frontnyi ablak, 2 háromtáblányi ablak, valamint 5 kétszárnyú ajtó van, vagyis alig akad falfelület.) Az első két napon (ma estig) csak leszedték az eddigi tapétát és szidták az előző mestereket.

Magam háztulajdonos vagyok és a belső munkálatokat, renoválásokat magunk végeztük eddig időnként külső segéderővel. Pontos fogalmam van arról, hogy mennyi időbe telik a tapétázás
a.) sima új felületen, új falon
b.) rossz felületen
c.) előző tapétára ragasztva
d.) Milyen állapotban muszáj a régi tapétát leszedni.

Megjegyzés: A bp-i lakás falán eddig csak egyetlen réteg volt. Erre személyes tapasztalataim szerint még továbábi 2-3x lehetett volna újabbat ragasztani.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 16:53   
Szomorú állapotok, de főleg az, hogy szinte senkiben se lehet megbizni.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 16:40   
Szervusztok!
El kell menni a helyi Önkormányzathoz,kis falvakban,vagy a városoknál azIparkamarához,ők megmondják,hogy ki a pancser.
Nagyon kell vigyázni az iparosokkal!-sajnos-
Általában a segédmunka 300 .-ft/óra-munkanélkü
lieknek.
itatni nem szabad őket,csak munka után
szeretettel:

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 15:18   
Bizony, nagyon kell vigyazni a becstelen eladokkal. En orokoltem, igy ilyen problemam nem volt, nekem inkabb a mester emberekkel van a problemam. Ha meglatnak egy not, csillagaszati szamokat mondanak be mindenert es altalaban a munkajuk nem er egy fityinget sem.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 15:11   
OMGI, nagy kár, hogy nem Finnországban vásároltál . Itt az eladó ingatlaneladás esetén 5 évig!! felelös az un " rejtett hibákért". Elolvasva a rémtörténetet meggyözödésem, hogy pl.itt biztosan fel lehetett volna bontani az eladási szerzödést és a pénzedet is visszakaptad volna. Ez persze esö után köpönyeg, de arra mutathat milyen különbözö is a gyakorlat az egyes EU országokban .

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 13:16   
Ajjaj! Nem tudom mire gondoltok, de kedves volt zsaru barátunknak nem tudok "csemegét" nyújtani.

"Tisztességes" üzletet kötöttünk, nagyon biztos jogi támaszom volt, csak az eladó bizonyult utólag elôttem erkölcstelennek.
Érdemes óvakodni a szerzôdések kötelezôszerû mondatától "megtekintett állapotban"! Ez ugyanis hihetetlen, hogy mit képes takarni.
Ami ugyanis kérdés/válasz szóban elhangzott de leírásra nem került, azta dolgot el lehet temetni.

Mondok példát:
Adott esetben vidéki, élô, jól mûködö faluban lévô ház megvásárlása a téma. (K=kérdés, V=válasz)

K.: Milyen a ház állapota?
V.: Felújitott, fél éven belül elektromosan és a fürdôszoba teljes csempézése, burkolata.
A ház tisztasági festés után beköltözhetô.

Valóság: Minden "felújítás" nagyon rossz kóklermunka, a vezetékek csô nélkül a falban, sehol nem földelt (csak a dugaljak néznek ki úgy), a fürdôszoba a fal felé gyüjti a kifröcskölô vizet, ázik tôle a fal másik fele...

K.: Mibôl épült a ház?
V.: Az öreg, hátsó része még vályog, az elsô rész (3 szoba!) sóskuti tégla.

Valóság: Festéskor a tapéta által megtartott vakolatot leverve kiderül, minden fal vályogtégla. Tudom, öröm, - divatos, drága, jó hôszigetelô, -csakhát nem ez volt a vétel tárgya!

K.: Miután kellemes ételszag van a lakásban, van-e valahol nedvesedés?
V.: A sóskuti tégla nem nyirkosodik, a hely egyébként is talajvizszegény, sehol nincs nedves fal.

Valóság! Ugye nem kell mondanom, -keresni kell a száraz helyet..
Azóta tudom, a sóskuti tégla úgy issza a nedvességet, mint a szivacs.

K.: Lehet-e kapni az utolsó átépítéskori rajzokból, (vízcsövek stb. elhelyezésérôl)?
V.: Sajnos nincsenek, már az elôzô eladó, aki azokat csinálta nem találta meg.

K.: Mennyi idôs az épület? Szerzôdésbe írva:
V.: A régi kb. 60 éves, az uj rész 30.

Valóság: Feltehetôen az egész több mint 50 éves. A szomszédok így számolták ki.
Mindennek a tetejébe: A szônyeg felemelésekor egykori terménybehajtási idôkbôl!!! rejtekhely bújt elô a szobában.

Ennyi elôzetesben, -érdekes? Ha valaki tényleg hasonló tettre vágyik, mármint falusi házat venni, forduljon hozzám bizalommal jótanácsért. A jogi dolgok maradjanak a jogászra,....... a váratlan felújításokra költendô pénz ugyanis igencsak tetemes, és miért ne segítsek másnak, ha tudok.

És ebben az ügyben (talán) a maffiának nyoma sem volt.

Fel a fejjel!!! Azért nagyon jó dolog otthon lenni!!! Csak rosszul esik, hogy átvágnak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 22:59   
Most már úgy felcsigáztátok az érdeklődést, hogy muszáj részleteket irnotok!

jobbos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 22:51   
én 30 évig voltam zsaru ismerem a lakás mafiat. kell ennél több

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 18:55   
Meséld el, hogy s mint volt. Sose árt tudni, mi a helyzet másutt és mire jó felkészülni.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 23:32   
Köszönöm Hunor! Nem jogi tanácsnak vagyok híjján, csak "remek" tapasztalatokkal gazdagodtam. Gondoltam, hátha más is gondolkodik hasonló lépésen........

Ôszintén örülök Bus Nándor jó tapasztalatának.
Lehet, hogy csak nekem "savanyú a szôlô"!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 22:44   
Kedves OMGI!

Ajanlom a MON "hazi" ingatlanjogaszat, hozza bizalommal fordulhatsz kerdesekkel, vagy akar az ugyintezessel is megbizhatod:

http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=66&42

Udv,

Hunor

Bus Nandor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 22:17   
En egy par evvel ezelött vettem egy hazat,Magyarorszagon, es mondhatom, hogy kellemesen meglepödtem!Minden egyszerüen fojt, ugyan ugy mindha itt vettem volna valamit! minden nagy bürokracia nelkül! az igazat megvalva, nemi szorongassal mentem neki, de mint ahogy irtam, nagyon egyszerüen ment! tisztelettel: B.N.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 21:45   
Van-e valakinek ebben a témában jó/rossz tapasztalata?
Cseréljük ki az infókat? Érdekel valakit?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó