2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> MON Nyeremények - 2004! - MON Nyeremenyek - 2004! - Kerdesek, valaszok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 :-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 11:31   

Kedves Hunor,
köszönöm, válaszoltam a privire.
Èva

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 00:21   
2004-11-22 18:52, Èva:
-

Kedves Eva,

hm, elvileg keso (a link sem el a letoltesre), de a gyakorlatban megoldjuk .
Irtam privatot.

Udv ujra a MONon,

Hunor

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 18:52   
Kedves Hunor!
Sajnos 1 hónapja nem tudtam a fórumra feljönni. magyarországon voltam. Most ujra itt
Lehet, hogy már késö van a nyeremény letöltésére? A nyeremánylistán szerepelek a nyeremény:

MoBiMouse - nemet-magyar, magyar-nemet szotar
Hól tudom letölteni?
Köszönöm Èva

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 11:18   
Kedves Mindenki!

Egyeztettem a ceg munkatarsaval, aki jelezte, sajnos egy hatalmas hajtas miatt csuszott a kerdesek megvalaszolasa. Ugyanakkor jelezte, a kerdeseket kuldjetek el az info@morphologic.hu cimre is, es akkor gyorsabban megvalaszoljak onnan.

Udv,

Hunor

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-14 16:03   
Monitorbeállítás-megjelenés, majd a Hatások-betűtip simításanál a pipát kiszedni és működik!
Van frissítés is.

Koala  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 19:17   
2004-11-12 08:28, ubuge:

Kedves Ubuge!

Köszönöm a tippet, sikerült
Az irodaban eppen le kell forditanom magyarra egy SAP-szöveget, ugyhogy volt hivatalos indokom kerni a magyar nyelv telepiteset. Ez szerencsesen meg is törtent, valami CD-röl töltöttek be a Windows 2000 Professionalra. Persze ott nincs helyesiras ellenörzö programom.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 13:15   
Nagyon örülök a nyereménynek és már sikeresen letöltöttem. Igaz, hogy a gépem ijesztgetett, hogy ismeretlen program és biztos vagyok e abban, hogy le akarom tölteni, nem ijedtem meg, hagytam, hogy töltse, es úgy látom, hogy működik, mert ahova teszem az egeret ott fordit. Prima.

Köszönöm Hunor.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 09:34   
Igazad van Ubuge, én értettem félre a dolgot, hiszen itt két különbözö problémáról van szó és Te jól válaszoltál. Elnézést a félreértésért.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 09:23   
2004-11-12 08:50, Fredi:
-
Bocsánat, Frédi, én tulajdonképpen erre válaszoltam:
Koala email módosítás | válasz erre | profil | 2004-11-11 16:44

s itt írta Koala, hogy a munkahelyen ékezetekkel megírt szöveget otthon nem ellenőrzi a gép. Mivel azt írtad, hogy egy hajóban eveztek, én úgy értelmeztem, hogy te is haza akarod vinni a munkahelyen megírt szöveget, s úgy ellenőrizni.
Ha az irodában NT van, akkor valószínűleg a rendszergazdát kell megkérni a magyar billentyűkiosztás telepítésére, mivel ebben a változatban csak bizonyos jogok birtokában enged telepíteni a rendszer.
Másrészt, ha a magyar billentyűkiosztás fel is van telepítve, ez nem jelenti azt, hogy a word a magyar helyesírás-ellenőrzőt is telepíti. Itt lépnek a képbe a Morphologic termékei, amelyek ezt a lehetőséget megadják.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 08:50   
OK Ubuge, minden igaz amit irsz, de ennek elöfeltétele, hogy elözöleg az angolon kivül (a mi esetünkben a németen kivül a Munkahelynél (Arbeitsplatz) a Tasztaturán a magyar nyelv is be legyen állitva. Ez még sikerül, de ezután magyar Layoutot is be kellene állitani, ami nincs benne es felszolit emiatt, hogy tegyem be a Windows 98 Cd-t, vagy máskor az Office professionalt. Ezt meg is probáltem, de mindig azt mondta, hogya a itt j0tt 3 szäm, majd HU-t nem találja. Mindezek az operáciok otthon sikerültek annakidején, ezért gondoltam, hogy itt a Windows NT a hibás.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 08:28   
Kedves Koala és Frédi!
Ha egy másik gépről töltitek be a szöveget a Wordba, betöltés után jelöljétek ki a teljes szöveget (angolul és magyarul írom a kifejezéseket, remélem, be tudjátok azonosítani a német változatban is): Mindet kijelöl - Select All, ilyenkor ugyebár fekete alapon fehér betűkkel jelenik meg a szöveg, majd katt az Eszközök - Tools menüre, ott válasszátok a Nyelv - Language menüpontot, majd azon belül a Nyelv kiválasztása - Select language opciót. Ekkor jelenik meg egy új ablak, amelyikben elvileg szerepelnie kell a magyar nyelvnek is. Ha a kijelölés megtörtént, akkor a helyesíró nekiáll, és ellenőriz.
Remélem, sikerülni fog a művelet. A kiválasztott nyelvet egyébként leellenőrizhetitek a Word ablakának alsó állapotsorában, ahol sok egyéb betűkombináció mellett a nyelvnek is kell(ene) szerepelnie.

Koala  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 07:17   
2004-11-11 17:11, Fredi:

Kedves Fredi!

Ez bizony bosszanto!
Tegnap nekiveselkedtem es vegigzongoraztam a beallitasokata benti gepen. Sajnos a programot valoszinuleg az EU-csatlakozas elött telepitettek, mert a magyar nyelv nincs a felkinalt nyelvek között. De nem adom fel a harcot, ma meg azert megkerdezem a rendszergazdat!

Szia: Mariann

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 17:11   
Kedves Koala,

csak magyarra állitott szövegen müködik. Ugyan abban a hajóban evezünk, a cégnél én sem tudok rendesen irni (most is pont onnan irok)Elvileg itt is lehetne a Systemsteuerungon, Tastatur és Tastaturlayuton keresztül beállitani, de nem megy, azt hiszem a Netzwerk miatt.

Koala  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 16:44   
Haho!

Szerencsesen kizippzaroztam a "Helyeseket" es ha az otthoni gepemen irok, elötte magyarra atallitva, akkor kitunoen mukodik

Kerdes: A benti gepemen sajnos nincs magyar nyelvi beallitas. Ha a magyar szöveget nemet nyelvi beallitassal, de ekezetesen megirom es az otthoni gepemen meg akarom vizsgalni a magyar helyesirast, akkor ez sajnos nem megy, mindig visszaugrik a nemet helyesirasellenörzesre. Van valakinek erre valami megoldasa vagy a program alapvetöen csak akkor mukodik, ha a szöveget eredetileg magyar nyelvre atallitva irom.

Köszi: Mariann

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 09:59   
Feladtam!

Hunor, Ha valaki más tudja használni, szívesen átadom a "nyereményemet".

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 06:41   
2004-11-10 09:27, hunor:
-
Akkor a gépemmel lesz a gond!
Köszi azért!
Üdv
GTL

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 09:27   
Kedves GTL,

nalam az installalashoz az autorun.exe program szolgalt. En a zipbol kicsomagoltam, extract to egy ujonnan letrehozott konyvtarba, ahol mar nem a zp file-ra kattintasnal lathato X (nagyon sok) file jon be, hanem csak tiz szerepel (konytar/ file osszesen), es ott autorun.exe, es megy rendesen a telepites.

Udv,

Hunor

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 09:13   
2004-11-09 22:47, hunor:
-
a readme.doc konyvtarat sikerult kinyitnod, elolvasnod?
-

Igen, elolvatam. Az ott hivatkozott CD könyvtárat nem találom, így bementem a windows-os könyvtárba, és az ott talált setup. exe-t indítotam el.
Mit teszek rosszul?
GTL

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 22:47   
Kedves GTL,

a readme.doc konyvtarat sikerult kinyitnod, elolvasnod?

Udv,

Hunor

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 21:22   
2004-11-07 20:39, hunor:
-
A legteljesebb kicsomagolást követően a win verzió könyvtárában a setup launchert (setup.exe-t) indítom, de a kiírást követően semmi sem történik, nem indul a varázsló.

Azért kösz!

GTL

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 12:01   
8/11/2004 11:57
Valami nalam sem mukodik,nekem is XP, van.Vegul ugy dontottem ,hogy bepakolok mindent egy "cartelloba"es ha majd okosabb leszek eloszedem oket.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 23:19   
Jelentem, teljesen legálisan használom, de sajnos finnül, és képtelen vagyok ôket "összebarátkoztatni".

Aludjatok jól -merthogy már itt iccaka van!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 21:09   
Kedves XP-sek!
Nagyon fontos dolog: adminisztrátori jogokkal futtatjátok-e a windózt, vagy sem? Mert ha nem, akkor szinte több, mint biztos, hogy nem enged telepíteni. Windows 2000 és XP esetén ezt is le kell ellenőrizni!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 20:39   
Kedves LauM, GTL, Zita!

Itt talalhato egy termekismerteto:
http://www.mobimouse.com/termekismerteto_d.html

Atbongesztem, ott emliti XP-t kozvetett modon, tehat azon is hasznalhato.

Elso kerdesem a problema megoldasahoz: amikor a winzip programmal hasznaltatok, kicsomagoltatok rendesen, vagyis volt Extract to/ All files egy ujonnan letrehozott konyvtarba? LauM hibaleirasa szamomra ennek hianyat jelzi, marminthogy ez nem tortent meg, hanem kozvetlenul a zip file-ra kattintas utan probalta telepiteni. Igy volt? Ha igen, akkor lasd a fenti leirasomat a teendokrol, de errol egyebkent korabban is irtam, mas is itt akadt el.

Varom a jelzesetek!

Udv,

Hunor

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 15:51   
Nekem is XP-m van, ennek megfelelően nem is csodálkoztam amikor a telepítés nem sikerült a MoBiMause német-magyar verziójánál.
Mint mondtam, nem ez az első, mikor valami nem működik a csoda XP-alatt4
Kidobjam vagy ne dobjam ki?!

Ha valaki tud megoldást megköszönném!

A jelenség csak annyi, hogy kiirja a varázsló indulását, majd ezt követően nem indul el semmi sem!
GTL

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 15:17   
Nem,nekem is xp.-van.Flash Get van????

LauM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 11:46   
Kedves Hunor!

Nekem sajnos nem sikerül letöltenem!
Én az utmutató szerint probáltam letölteni,le is töltöttem és amikor az autorun.exe-re ráklikkeltem a következö figyelmeztetés jelent meg:

The specified file was not found.
C:DOKUME~1LAURAK~1LOKALE~1Temp_ENZTMPmm4winhunsetup.exe

Lehet ez az oka,hogy nekünk WindowsXP-nk van?

Várom válaszod ,és elöre köszönöm segítséged!
Laura

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 03:56   
Kösz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 07:50   
2004-11-05 03:20, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa,

innen: http://www.winzip.com/

Udv,

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 03:20   
Kedves Hunor, kérlek, nekem is küldd el a linket, ahonnan a winzip letölthető. A Helyesek2000 nagyjából műküdik, de vacakol a régi winzip.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó